Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W Salonie u cesarza i dinozaurów... wyspa Ciovo 2011

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.05.2013 12:26

PabloX napisał(a):Może być Copacabana z Okrug? :hut:

Niech będzie. Na pewno nie będzie gorsza od tej z Rio.

Pozdrawiam,
Wojtek
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 10.05.2013 13:29

Jako wcześniej rzekłem, jedną plażę mieliśmy poniżej apartamentów. Ładna zatoczka, betonowe podesty, skałki, bardzo przejrzysta woda - jak na plażę betonową, była całkiem do przyjęcia. Poza jednym - do wody można było wskoczyć albo zejść po drabinkach, łagodnych zejść brak. Dla dorosłych i 8-latki ok, ale dla młodszych chłopców, z których najmłodszy dopiero co nauczył się chodzić - bariera nie do przejścia.

Dlatego na tej plaży tak całą rodziną byliśmy tylko 2 razy, oprócz tego chodziłem tam z córką popływać.

Nie szukając daleko, znaleźliśmy Copacabanę, czyli miejską plażę Okrug. Wielokrotnie była już opisywana, więc tylko subiektywnie ocenię - dla rodzin z dziećmi niezła. Mimo dużej ilości ludzi nie było tak gęsto jak nad Bałtykiem, drobny biały żwirek ładnie wygląda, woda czysta, dużo miejsc parkingowych, kafejki, kibelki, prysznice, sklepy, piekarnia, przystań dla statków. Copacabana nie jest malownicza, ale jest poprawna i ma wszystko, co może się przy plażowaniu przydać.

Zresztą, sami oceńcie, czy się Wam podoba :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jak widać - żwirek jednym odpowiada...

Obrazek
...a innym trochę mniej

Obrazek
Nie ma zjeżdżalni i tego typu bajerów...

Obrazek
...ale w razie potrzeby rozbuja i do wody wrzuci tata :D

Obrazek
No i pluuuuuuuuuusk :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Któregoś dnia panie z miejscowego domu kultury zorganizowały dzieciom gry i zabawy, m.in. robienie różnych stateczków i innych ozdób.
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 10.05.2013 15:53

Kocham Ciovo :) chyba jedno z najlepszych miejsc :) fajne relacja ;)
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 10.05.2013 17:31

PabloX napisał(a):......


Rzuciłam okiem......ale trzeba ciut więcej czasu :wink:

Odniosę się jeszcze do Copacabany.......dla dzieci całkiem sympatycznie :D ........dla mnie, lepsza jest, przeciwna strona wyspy :wink: ....ale to moje zdanie :wink:

:D
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2437
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 11.05.2013 13:21

Witam
przepraszam za spóźnienie. Co prawda podróż rozpoczęta, ale mam nadzieję, że jeszcze jedna miejscówka się znajdzie. :) W tym roku wybieramy sie w okolice Tucepi. Po obejrzeniu Twoich zdjęć kusi mnie, żeby odwiedzić Trogir.
kaz32420
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 781
Dołączył(a): 21.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaz32420 » 11.05.2013 20:31

witam-czytam-wspominam-2011 Ciovo
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 11.05.2013 22:39

KrzychuZiom napisał(a):Kocham Ciovo :) chyba jedno z najlepszych miejsc :)

Dla nas Ciovo było pierwszym kontaktem z Chorwacją. I spodobało nam się na tyle, że w kolejnym roku pojechaliśmy do Cro drugi raz (do Tribunja), a w tym szykujemy się już na Pag :D

Jedno, co się nam na Ciovo nie podobało, to masakryczne korki - ale po prawie dwóch latach wspomnienia korków wyblakły :lol:

KrzychuZiom napisał(a):fajne relacja ;)

Hvala za miłe słowa, dobry człowieku :D Witaj na pokładzie :hut:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 11.05.2013 22:59

Miecia napisał(a):

Rzuciłam okiem......ale trzeba ciut więcej czasu :wink:

Kilka tęgich głów walczy z tematem od 16 kwietnia - jak widzisz, czas nie jest limitowany :lol:

Miecia napisał(a): Odniosę się jeszcze do Copacabany.......dla dzieci całkiem sympatycznie :D ........dla mnie, lepsza jest, przeciwna strona wyspy :wink: ....ale to moje zdanie :wink: :D

My więcej niż po wyspie jeździliśmy na stały ląd, więc wiele miejsc na Ciovo pozostaje dla nas nie poznanych... może kiedyś wrócimy na Ciovo i wtedy poznamy np. okolice Slatine :D
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 11.05.2013 23:21

wiola2012 napisał(a):Witam
przepraszam za spóźnienie.

Uznajemy, że... kwadrans akademicki, nie ma żadnego spóźnienia :lol:

wiola2012 napisał(a):Co prawda podróż rozpoczęta, ale mam nadzieję, że jeszcze jedna miejscówka się znajdzie. :)

Miejsca Ci u mnie dostatek, Ciovo jest dużą wyspą :wink: Siadaj wygodnie :D :hut:

wiola2012 napisał(a):W tym roku wybieramy sie w okolice Tucepi. Po obejrzeniu Twoich zdjęć kusi mnie, żeby odwiedzić Trogir.

Z Tucepi macie do Trogiru jakieś półtorej godziny jazdy - w sam raz na wycieczkę :D W tej samej okolicy warto też skusić się na Split i Salonę. Oba te miejsca pojawią się w relacji :papa:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 11.05.2013 23:27

kaz32420 napisał(a):witam-czytam-wspominam-2011 Ciovo


Strzałka :D To są na pewno bardzo miłe wspomnienia, więc zapraszam i na kolejne odcinki 8)
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 12.05.2013 07:25

Przysiądę i ja.
Trogir bardzo sie nam podobał.
kaz32420
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 781
Dołączył(a): 21.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaz32420 » 12.05.2013 10:33

my tez Ciovo to pierwszy raz kontakt z Chorwacja i to 2011 lipiec , 2012 to Orebić. na ten rok brak pomysłu które miejsce napeno Cro :D
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2437
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 12.05.2013 11:16

Zatem czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.
Split odwiedziliśmy, ale krótko. Salona była w planach, dopóki mój mąż nie zapytał gdzie mam dokumenty od samochodu. (Dał mi je po przyjeździe do Cro na przechowanie)
-No jak to gdzie, w torebce.
-A gdzie jest torebka? Ups ..... została w kwaterze.
I stracił ochotę na zwiedzanie :D
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 12.05.2013 16:49

wiola i co dalej my jedziemy na Ciowo za 68 dni
Pozdrawiam
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2437
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 13.05.2013 05:34

Wracaliśmy do apartamentu z duszą na ramieniu. Nie mam zielonego pojęcia jakie mogą być konsekwencje dla obcokrajowca podróżowania bez dokumentów. Można liczyć na wyrozumiałość Chorwatów?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
W Salonie u cesarza i dinozaurów... wyspa Ciovo 2011 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone