Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W poszukiwaniu uchodźców u Hipokratesa czyli KOS 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 15.10.2017 19:06

mysza73 napisał(a):...a Kościoła Poczwórnej Głupoty tam nie znalazłaś? Chętnie bym tam kogoś wysłała :evil:


Niech zgadnę ... Gość z Radomia .... w okularach :lol: ?

piekara114 napisał(a):... Nie przygarnęłaś jakiejś puszki farby w tym greckim odcieniu niebieskiego?


Jakoś nie widzę tego koloru w naszym klimacie :roll: ...

tiwa napisał(a): ...Ja taki zdolny nie jestem i wyciągam średnią tylko z dwu źródeł (navi i znaki) i przez to częściej błądzę :lol: .
pzdr. :wink:


Co też ma swoje plusy dodatnie bo pozwala odkryć wiele ciekawych miejsc :D ...

kulka53 napisał(a):.... ale ten makabryczny pył :? który pokrywa auto już po parunastu metrach takiej jazdy...


Oj to prawda :roll: ... Ja dodatkowo nie przepadam za klimatyzacją i lubię jeździć przy otwartych oknach ... Tego pierwszego dnia żółtawym pyłem fiacik pokryty był nie tylko z zewnątrz ale i wewnątrz :roll: ... Myślę, że w wypożyczalni mieli z nim trochę roboty zanim przekazali go następnemu klientowi . I dobrze im tak :evil: za przejścia, które zgotowali mi przy wypożyczaniu ...
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9096
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 15.10.2017 19:30

Potter napisał(a): Myślę, że w wypożyczalni mieli z nim trochę roboty zanim przekazali go następnemu klientowi . I dobrze im tak za przejścia, które zgotowali mi przy wypożyczaniu ...

Uchyl choć rąbka tajemnicy, czym Cię tak wku.....rzyli podczas wypożyczenia :roll:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 15.10.2017 19:48

:evil:
elka21 napisał(a):
Potter napisał(a): Myślę, że w wypożyczalni mieli z nim trochę roboty zanim przekazali go następnemu klientowi . I dobrze im tak za przejścia, które zgotowali mi przy wypożyczaniu ...

Uchyl choć rąbka tajemnicy, czym Cię tak wku.....rzyli podczas wypożyczenia :roll:


Przede wszystkim depozyt jaki sobie życzą - 1100 euro najwyższy chyba ze wszystkich wypożyczalni na miejscu okazuje się jeszcze wyższy. Wypożyczalnia zażyczyła sobie jeszcze 200 euro ! Na co ? No np. gdybym chciała zwrócić auto z niepełnym bakiem :roll: (1100 euro na to nie wystarczy ?).
Okazało się, że limit mojej katy kredytowej to było 6100 zł (przy zakładaniu karty nie zwróciłam na to uwagi :oops: ) co okazało się za mało. Kontakt z moim bankiem skutkował informacją o możliwości zwiększenia limitu ... owszem .... w ciągu kilku dni :evil: . Bank dość rozsądnie podpowiedział żeby wypożyczalnia zabezpieczyła depozyt w dwóch częściach - wtedy limit by wystarczył . Niestety, "przemiły" pan z wypożyczalni powiedział, że teoretycznie mógłby ale oni takich rzeczy nie praktykują ... Dlaczego ? - Bo nie :!: :!: :!: .
Natomiast od samego początku, jeszcze zanim pojawił się problem z limitem zachęcał mnie do zakupu dodatkowego ubezpieczenia w kwocie jedyne 149 euro :idea: :idea: :idea: co zupełnie zdejmie ze mnie obowiązek depozytu ... Zaznaczam, że za całe ubezpieczenie z super cover zapłaciłam 124 euro ...Cena ubezpieczenia wyższa niż cena wypożyczenia...nieźle, nieprawdaż ?
Na koniec poprosiłam go jeszcze o oferowane na stronie mapki wyspy, stolicy i innych atrakcji wyspy - pan nie miał dosłownie NIC :evil: .
PS. Po kilkunastu kontaktach z rodzimym bankiem udało mi się zwiększyć limit ku nieskrywanemu niezadowoleniu łysego pana z wypożyczalni ...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.10.2017 20:03

No fatalnie. Nie zazdroszczę. :( Goldcara zatem unikać będę. :? W innych relacja gdzieś się też spotkałam z opisem ich różnych przekrętów.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9096
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 15.10.2017 20:03

To, rzeczywiście miałaś powód być lekko :wink: zdenerwowana. Dobrze im tak, niech sprzątają. Trzeba było jeszcze tak z szufelkę piasku im rozprószyć po całym autku na sam koniec :lol:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 15.10.2017 20:29

elka21 napisał(a):To, rzeczywiście miałaś powód być lekko :wink: zdenerwowana. Dobrze im tak, niech sprzątają. Trzeba było jeszcze tak z szufelkę piasku im rozprószyć po całym autku na sam koniec :lol:


Myślę, że niewiele mniej by się nazbierało po tym pierwszym dniu na półwyspie Kefalos :D . Poźniej już było słabiej bo prawie cały czas asfalt ... :wink: .
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 15.10.2017 20:56

Powiem szczerze nigdy w Grecji nie wypożyczałam auta z kartą kredytową, dypozytem i innymi takimi.
Jedna z umów była spiasana uwaga na imię i nazwisko: Dowód Osobisty
Ale mieliśmy wtedy ubaw :D :D :D
jak to czytam, to w szoku jestem 8O
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.10.2017 21:00

Goldcar - uciekać. Co tylko potwierdza moje odczucia (z penetracji różnych forów), że duże sieciówki mają auta w dobrym stanie i dobrze utrzymane, ale ich wymagania co do zabezpieczenia są okropne. Wolę lokalne wypożyczalnie, bez zabepieczeń nawet kosztem starszego auta.....

Ale pokazuj, gdzie dalej pojechałaś....
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 15.10.2017 21:02

Czas powoli kończyć ten rajd po plażach i kapliczkach :D ... Ale póki co jedziemy na Tripiti Beach, która chyba najbardziej spodobała mi się z ze wszystkich plaż Kos ...

Już w miarę zbliżania się do celu widoczki zachęcają ...

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pojawiają się znaki uniemożliwiające zabłądzenie :D ...

Obrazek

Jest i kapliczka ale "zaliczymy" :wink: ją w drodze powrotnej ...

Obrazek

Dobrze jadę :) ...

Obrazek

To jeszcze nie ta, chociaż też fajna :D . Na tej plaży słyszałam jak jednej z pań przeszkadzało, że inny pan opalał się na golasa :lol: ...

Obrazek

Nap plażą Tripiti znajduje się niewielki parking ...

Obrazek

Obrazek

... a na nim mini zoo ...

Obrazek

Obrazek

A sama plaża z góry wygląda tak ...

Obrazek

Żeby się na nią dostać trzeba zejść po schodkach ...

Obrazek

... dosyć karkołomnych

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz już fotki z samej plaży ... całkiem niewielkiej a przez to niezwykle klimatycznej ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na plaży można poleżeć na piasku...połazić po skałkach .... Co kto lubi ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Znowu krótka kąpiel...spacerek po skałkach ... i schodki :lol: ...

Obrazek

Obrazek

Nie mogę się powstrzymać i z parkingu jeszcze raz oglądam się za siebie :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 15.10.2017 21:09

piekara114 napisał(a):Goldcar - uciekać. Co tylko potwierdza moje odczucia (z penetracji różnych forów), że duże sieciówki mają auta w dobrym stanie i dobrze utrzymane, ale ich wymagania co do zabezpieczenia są okropne. Wolę lokalne wypożyczalnie, bez zabepieczeń nawet kosztem starszego auta.....

Ale pokazuj, gdzie dalej pojechałaś....
kkra napisał(a):Powiem szczerze nigdy w Grecji nie wypożyczałam auta z kartą kredytową, dypozytem i innymi takimi.
Jedna z umów była spiasana uwaga na imię i nazwisko: Dowód Osobisty
Ale mieliśmy wtedy ubaw :D :D :D
jak to czytam, to w szoku jestem 8O


Chętnie bym skorzystała z lokalnych wypożyczalni tyle, że zawsze jak porównuję ceny to w autoeurope (bo z nich korzystam) ceny są niższe a dodatkowo zachęca mnie fakt, że wszystkie warunki dostaję po polsku. Nieco przeraża mnie fakt, że gdyby coś się stało (tfu, tfu) musiałbym dogadywać się i wypełniać jakieś formularze w najlepszym razie po angielsku.
A co do samochodu to zupełnie nie przywiązuję wagi do tego jaka to marka, jaki stan ... Dla mnie to tylko narzędzie i wystarczy żeby się nie zepsuł :lol: ... Chociaż Mysza zawsze mnie pyta co mi dali . Tym razem autentycznie musiałam niemalże wyjść z samochodu i na niego popatrzeć żeby sobie przypomnieć czym jadę zanim jej odposałam :mrgreen: .
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 15.10.2017 21:22

Piękne foty
Jak oglądam, to aż mi się znów chce na Kos...
Tymczasem rozważam,gdzie rodzinę zabrać w 2018
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.10.2017 09:27

Potter napisał(a):Już w miarę zbliżania się do celu widoczki zachęcają ...
Obrazek
Zachęcają baaaardzo ... :oczko_usmiech:


Potter napisał(a):A sama plaża z góry wygląda tak ...
Obrazek
Chyba zaprzestanę czytania relacji z Grecji, bo mam coraz większy mętlik w głowie ... :roll: 8-O :evil:
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 16.10.2017 10:08

MYSZA, na Kos pojedziesz w następnej kolejności :mrgreen: :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.10.2017 10:10

Potter ... :evil: :evil: :evil:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 18.10.2017 13:07

Myszszszaaaaa ... :sm: :sm: :sm:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
W poszukiwaniu uchodźców u Hipokratesa czyli KOS 2017 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone