Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W poszukiwaniu uchodźców u Hipokratesa czyli KOS 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.10.2017 18:34

Potter napisał(a):Muszę wrócić do tego miejsca w Waszej relacji.

Widoki były pierwsza klasa :) , ale przyjdzie na nie jeszcze chwilę poczekać bo ta relacja jeszcze nie powstała :roll:
Byliśmy w Nikii dokładnie 8 dni przed Tobą :D
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 23.10.2017 20:01

Potter napisał(a):
Trzeba uważać, żeby nie wylądować w zbyt gorącym spa ...


Czytam uważnie bo Nissiros (i Patmos) to dla mnie najlepsze miejsca na Dodekanezie. Byliśmy tam swoim autem w 2009 i kręciliśmy się po wyspie trzy dni.
W temacie spa- jest takie naturalne spa, ogrzewane parą z wulkanu w Emporio. W znalezieniu "kabiny" pomógł nam miejscowy człowiek.


IMG_2247 (Kopiowanie).JPG



Musimy tam wrócić bo pamiątki w postaci wulkanicznych kamieni nie wytrzymują próby czasu i w naszym klimaciei pod wpływem wilgoci rozsypują się :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.10.2017 21:05

Potter napisał(a):Tak, te same ... Tylko, że one nie nazywają się "cichobiegi" ... One nazywają się "zapierdalanki" :oczko_usmiech: (Ja wszystkich przepraszam, ale one naprawdę tak się nazywają


Anula , tu nie ma co przepraszać - tak się nazywają i koniec :mrgreen: , też mam takie , tzn. o tej nazwie , mają około 22 000 przebiegu i spokojnie drugie tyle przed sobą ( nie liczyłem przebiegu w Zatorze i okolicach , więc może więcej :wink: ) , ale wiem , że spoko dadzą radę :oczko_usmiech:
Dam znać ile wytrzymają - obiecuję zapisywać dystans . . .
Swoją drogą - nie szkoda Ci było narażać je na kwasy i inne żrące wyziewy :roll: :?: :wink: że o tych zgrabnych nogach nawet nie wspomnę :smo: . . .
. . . "a wogle" to czekam na więcej 8)


Pozdrawiam
Piotr
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 24.10.2017 19:15

kulka53 napisał(a):
Potter napisał(a):Muszę wrócić do tego miejsca w Waszej relacji.

Widoki były pierwsza klasa :) , ale przyjdzie na nie jeszcze chwilę poczekać bo ta relacja jeszcze nie powstała :roll:
Byliśmy w Nikii dokładnie 8 dni przed Tobą :D


No to już rozumiem czemu nie mogłam nic znaleźć :D ..

.
margaret-ka napisał(a):Czytam uważnie bo Nissiros (i Patmos) to dla mnie najlepsze miejsca na Dodekanezie. Byliśmy tam swoim autem w 2009 i kręciliśmy się po wyspie trzy dni.
Musimy tam wrócić bo pamiątki w postaci wulkanicznych kamieni nie wytrzymują próby czasu i w naszym klimaciei pod wpływem wilgoci rozsypują się :D


Dla mnie to był pierwszy Dodekanez ... I mam nadzieję, że nie ostatni ...

piotrf napisał(a): ... Anula , tu nie ma co przepraszać - tak się nazywają i koniec :mrgreen: , też mam takie , tzn. o tej nazwie , mają około 22 000 przebiegu i spokojnie drugie tyle przed sobą ...


Cieszę się Piotrze, że mnie rozumiesz :D ... Ja też życzę moim dłuuugich lat :lol: .
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 24.10.2017 20:14

Po wulkanie wracamy do portu. Zapraszam na krótki spacer po Mandraki ... Największym, bo jedynym :D mieście na wyspie (682 mieszkańców).

Nie jest to raczej miejsce do plażowania. Chociaż jak ktoś się uprze to niewielką miejską plażę znajdzie ...

Obrazek

Obrazek

Ja jednak decyduję się na spacer po mieście bez celu (to lubię najbardziej). Zamierzam też dotrzeć do monastyru Panajia Spiliani (Błogosławionej Panny Marii z Jaskini). Monastyr został zbudowany pod murami zamku joannitów, którzy zajęli wyspę w roku 1315.

No to spacerujemy ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Namierzam mnicha. Postanawiam iść za nim bo pomimo zapewnień w przewodniku, że droga do klasztoru jest dobrze oznakowana ja żadnego znaku naprowadzającego nie widzę :roll: ...

Obrazek

Obrazek

Mnich mi nieco ucieka bo w przeciwieństwie do mnie nie rozgląda się na boki :D ale zakładam, że azymut mam dobry :oczko_usmiech: ...

Obrazek

Obrazek

Monastyr widzę - kierunek i zwrot właściwy :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciekawa skałka ...

Obrazek

Obrazek

Monastyr jest naprawdę ciekawie położony ...

Obrazek

Naprawdę ktoś próbował iść na skróty 8O ?

Obrazek

Jeszcze raz spoglądam w górę ...

Obrazek

Idę dalej ... drogą, która coraz mniej mi się podoba :evil: . Tzn. droga jest fajna, ale cosik mało tu ludzi jak na jedną z większych atrakcji Mandraki ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo lubię to zdjęcie ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Eeee, coś nie tak ... Zawracam ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Lokalka" widząc aparat pozuje z ochotą :D ...

Obrazek

W ostatniej chwili zauważam ten jakże "widoczny" :wink: znak ...

Obrazek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 25.10.2017 07:52

Potter napisał(a):Obrazek
Połączenie białych domków z takimi kolorami uwielbiam :hearts:

Potter napisał(a):W ostatniej chwili zauważam ten jakże "widoczny" :wink: znak ...

Obrazek
No ślepy by zauważył ... :roll: :smo:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 25.10.2017 10:54

Potter napisał(a):Muszę Wam powiedzieć, że przed wizytą na wulkanie miałam mieszane uczucia czy będzie to coś interesującego. Zmieniłam zdanie. Świadomość, że gdzieś tam pode mną buzują niezwykłe moce... charakterystyczny zapaszek... dymek .... robią wrażenie...


My na Nisyros byliśmy kilka dni, a w kalderze Stefanosa kilka razy. Super miejsce :!:

pzdr :wink:
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 25.10.2017 12:57

Droga z której zawróciłas prowadzi do plaży z takimi super kamieniami
Mam jeden taki na pamiątkę.
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 25.10.2017 13:00

A droga do tego klasztoru prowadziła schodami w górę waskim przejściem między domkami.
Przewodnik nam pokazał miejsca gdzie warto iść
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 25.10.2017 13:02

A droga do tego klasztoru prowadziła schodami w górę waskim przejściem między domkami.
Przewodnik nam pokazał miejsca gdzie warto iść
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 25.10.2017 20:30

longtom napisał(a): ...My na Nisyros byliśmy kilka dni, a w kalderze Stefanosa kilka razy. Super miejsce :!:


Zazdroszczę... Będąc uzależnioną od pilota i podwózki po raz kolejny przekonałam się, że wycieczki zorganizowane to coś nie dla mnie. Niestety tym razem nie miałam wyjścia :( ...

kkra napisał(a):Droga z której zawróciłas prowadzi do plaży z takimi super kamieniami
Mam jeden taki na pamiątkę.


No to szkoda, że nie poszłam kawałek dalej ...

kkra napisał(a):A droga do tego klasztoru prowadziła schodami w górę waskim przejściem między domkami.
Przewodnik nam pokazał miejsca gdzie warto iść


Teraz to i ja jestem mądrzejsza ... :roll: :lol:

No dobra... Skoro znalazłam już właściwą drogę czas wspiąć się po tych kilkudziesięciu stopniach w górę ...

Obrazek

Obrazek

Widoki wynagradzają wysiłek ... Nawet nieostre :D .

Obrazek

Obrazek

Daleko nie jest. Ale ja oczywiście zdążyłam się zasapać ...

Obrazek

Dobrze idę ?

Obrazek

Nieważne ... Jest piknie :oczko_usmiech:

Obrazek

Alleluja :lol: !

Obrazek

Obrazek

Tam na górze za wiele do oglądania nie ma ... Ale widoki na Mandraki są zacne :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak zwykle czuję opór przed takim turystycznym wejściem do kościoła/monastyru. No ale skoro jestem ... zakładam nigdy nie praną :roll: szmatkę, których kilkanaście wisi przy wejściu i wchodzę ... W środku - nic niespodziewanego ...

Obrazek

Obrazek

Na zewnątrz przyjemniej ...

Obrazek

Schodzę na dół, do miasteczka. W planie mam znalezienie ruin jakiegoś zamku, który podobno gdzieś tu jest. Przyznaję, nie za bardzo wiedziałam co to ma być za zamek. Przeczytałam tylko, że są z niego fajne widoki i to mnie zachęciło.
Byłam przekonana, że chodzi tu o ruiny widoczne nad monastyrem i dojście tam zajmie małą chwilkę.
Jakiegoś lokalsa pytam którędy do "castle" ? Lokals z uśmiechem pokazuje mi kierunek i tam też podążam ...

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.10.2017 06:51

Potter napisał(a):Zawracam ...

Potter napisał(a):szkoda, że nie poszłam kawałek dalej ...

Trochę szkoda, jeszcze parę kroków i zobaczyłabyś dokąd prowadzi ta ścieżka :) - czarnej, otoczakowej plaży Chochlaki.
Gdy był tam Longtom to przejście było zdaje się zamknięte z powodu osypywania się skał, teraz można iść bez problemu. Sama plaża to nic aż tak szczególnego, zwłaszcza dla kogoś kto już był na Santorini :cool: , ale zobaczyć warto.
A, i przy plaży były tablice zabraniające wynoszenia kamieni :wink: .

Mandraki nam też się bardzo podobało. Ma nieco klimaciku i wyglądu cykladzkich Chor i chyba jest takim wypośrodkowaniem pomiędzy autentycznością, a masową komercjalizacją.

Potter napisał(a):wycieczki zorganizowane to coś nie dla mnie.

W pełni to rozumiem...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.10.2017 07:52

Potter napisał(a):Alleluja :lol: !

Obrazek

Obrazek

Super te schodki :mrgreen:
Alleluja :oczko_usmiech:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 26.10.2017 08:21

Potter napisał(a):Obrazek

Gołymi stopami po tym to chyba słaby pomysł :mrgreen:

Fajne te mozaiki.
:hut:
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 29.10.2017 21:50

Potter, mam pytanko odnośnie Korfu
czy z którejś strony wyspy jest zimniejsza woda w morzu?
Czy kojarzysz miejscowiść MORAITIKA?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
W poszukiwaniu uchodźców u Hipokratesa czyli KOS 2017 - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone