Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W poszukiwaniu uchodźców u Hipokratesa czyli KOS 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 20.10.2017 21:08

No słów mi zbrakło co do tej wioski :hearts: Na Ro jeden nędzny kościółek z niebieskim dachem znalazłam :evil:
A logika pakowania do pełna w autokarze bardzo słuszna :lool:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 20.10.2017 21:15

Potter napisał(a):Wstaję rano ... przed wschodem słońca czyli przed 6 polskiego czasu (ciekawe, że do roboty codziennie mam z tym problem :evil: ) i zgodnie z wieczornym nakazem Myszy idę na wschód słońca ...
Noooo :oczko_usmiech:
i słuchaj się dalej, bo Ci nie powiem co wymyśliłam :devil:


Potter napisał(a):Słońce co prawda zza chmurki ale całkiem ładnie wschodzi :D ...

Obrazek
Bardzo ładnie nawet :mrgreen:


Potter napisał(a):Pilot informuje w 2 językach, że mamy pół godziny na zwiedzanie wioski i spojrzenie na wulkan ze specjalnego punktu widokowego .... Pół godziny ? Mało kurka wodna ... Pilot podkreśla, że spóźnić się będzie nieładnym czynem wobec współpasażerów bo autokar nie ruszy dopóki nie będzie kompletu :roll: ...

Pół godziny 8O 8O 8O ... ocipieli 8O 8O 8O 8O,
ja bym się targowała :roll: :evil:
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 21.10.2017 09:57

Potter my w sezonie byliśmy.
Wioski nie widziałam ale w stolicy spędziliśmy większość dnia,jedliśmy tam obiad, spacerowaliśmy. Uwielbiam zdjęcia stamtąd. Morze miało tam taki granatowy kolor.
A pumeks kupiłaś? My dla całej rodziny :D
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 21.10.2017 11:35

kkra napisał(a):Potter my w sezonie byliśmy.
Wioski nie widziałam ale w stolicy spędziliśmy większość dnia,jedliśmy tam obiad, spacerowaliśmy. Uwielbiam zdjęcia stamtąd. Morze miało tam taki granatowy kolor.
A pumeks kupiłaś? My dla całej rodziny :D


Ta wioska, Nikia i samo Mandraki podobało mi się okrutnie 8) .
pumeksu nie kupiłam :( . Przyznam, że nawet o tym nie pomyślałam ..... Nic to...wróci sie to się kupi :papa: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.10.2017 14:14

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):Laski!! ;)

Oooooo, Tony 8O 8O 8O ,
nie dalej jak wczoraj już się o Ciebie martwiłyśmy :roll: :smo:


Nie odnotowałem tego faktu... choćby poprzez czkawkę... :)

Potter napisał(a):
tony montana napisał(a):Laski!! ;)


Wszelki duch.... Tony ! Ty żyjesz :wink: ?!


Żyję, ale co to za życie..... :boss:

MY GOD POTTER - TY PRAWIE topless pozujesz!!!

:hut: :coool: :coool: :nice:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 22.10.2017 11:21

Potter napisał(a):Parę minut po 9.00 melduję się przy statku i zgodnie z tym co napisał ajdadi :!: okazuje się, że 1 X znaczy, że bilet jest dla jednej osoby (a nie oznacza daty :oczko_usmiech: ). Ładuję się na górny pokład ...


Grecy po prostu tak mają...
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 22.10.2017 22:23

tony montana napisał(a):...MY GOD POTTER - TY PRAWIE topless pozujesz!!!

No nie wiem co powiedzieć :oops: ... To dobrze?...Źle ?

ajdadi napisał(a):...Grecy po prostu tak mają...

No ale co się postresowałam to moje :D ...

Jedziemy pospacerować po tym wulkanie Stefana czy jakoś tak :wink: ...

Wokół parkingu dużo żółtego ... Znaczy siarka rządzi ...

Obrazek

Problemu z zaparkowaniem nie ma ...

Obrazek

Obrazek

Najpierw rzut oka z góry ...

Obrazek

Obrazek

No to idziemy na dół ... Zaczyna z lekka capić siarką ... :oczko_usmiech:

Obrazek

Obrazek

Widzicie mnie tam na dole na środku krateru ? Nie 8O ? .... No i dobrze ... bo ja dopiero schodzę :wink: ...

Obrazek

Obrazek

No dobra... teraz już zeszłam ...
Trochę się obawiałam, że mam nieodpowiednie buty. Bo wszędzie pisali, że podłoże może być maziowate i gorące ... Dałam jednak radę ...

Obrazek

Na dole siarka wali już całkiem mocno, niektórzy uciekają na górę. Ale cóż to dla mnie - córki chemiczki ... :D

Obrazek

Kilka zdjęć z dołu ...

Obrazek

Te bardziej maziowate miejsca odgrodzone są taśmą ...

Obrazek

W kilku miejscach widać, że wulkan ciągle jest czynny ... Trochę przerażające ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzeba uważać, żeby nie wylądować w zbyt gorącym spa ...

Obrazek

Siarka na ścianach ...

Obrazek

Na całym kraterze w bardzo uporządkowany sposób ułożone są pomalowane na czerwono kamyki ...

Obrazek

Nie za bardzo wiem po co... Pamiętam jednak tabliczkę surowo zabraniającą przesuwania tych kamieni. Sądzę, że ma to związek z kontrolowaniem aktywności wulkanu ... Jeśli ktoś coś wie - chętnie się dowiem ...

Obrazek

Powoli wracam na górę ... Niby daleko nie jest ale w tym upale i zapachu (zapomniałam dodać, że tam gdzie się dymiło zapach był niesamowicie intensywny) pocę się jak mysz :D ...

Obrazek

Siarka wszędzie... Nie wiem czemu przypomina mi się, żeby nigdy nie jeść żółtego śniegu :mrgreen: ...

Obrazek

Mijam pustawą knajpkę ...

Obrazek

... sklepik z siarkowymi pamiątkami ...

Obrazek

Ostatni rzut oka na słabo widoczną z tego miejsca "dziurę" (Hen, hen tam na górze pkt widokowy w Nikii :lol: ) ...

Obrazek

... i ruszamy do Mandraki :mrgreen: .

Muszę Wam powiedzieć, że przed wizytą na wulkanie miałam mieszane uczucia czy będzie to coś interesującego. Zmieniłam zdanie. Świadomość, że gdzieś tam pode mną buzują niezwykłe moce... charakterystyczny zapaszek... dymek .... robią wrażenie...
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 22.10.2017 22:33

Ten wulkan rewelacja - Neo Kameni na Santorynie się nie umywa.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.10.2017 07:07

Potter napisał(a):przed wizytą na wulkanie miałam mieszane uczucia czy będzie to coś interesującego.

Myśmy takich uczuć nie mieli i nie zawiedliśmy się. To było extra doświadczenie... podobnie jak nocleg w kraterze :mrgreen:
Nikia bardzo się nam podobała a do tej kapliczki powyżej wdrapaliśmy się w upale po to by przekonać się, że można tam podjechać autem :lol: . Ale warto było :idea: .
Ech, ta Grecja... już by tam człowiek wrócił :roll: .
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 23.10.2017 08:00

Super
Dla nas to te było ciekawe doświadczenie.
Syn biegał od jednego dymiącego miejsca do drugiego,był bardzo podekscytowany. Wogole całe Kos i Nissyros miło wspominamy.
Czekam na dalsze opowieści
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.10.2017 09:18

Potter napisał(a):Trochę się obawiałam, że mam nieodpowiednie buty. Bo wszędzie pisali, że podłoże może być maziowate i gorące ... Dałam jednak radę ...

Obrazek


To cały czas te cichobiegi, które "naprawiałaś" w Antenie 8O 8O 8O
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15647
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.10.2017 09:33

Fajny taki spacer po wulkanie....

Kulki to fajny nocleg Wam się trafil...

Aga, jak dobrze naprawilyscie to dalej sandałki służą..
..
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 23.10.2017 12:23

Pamiętam ten krater z relacji Longtoma. Ciekawe czy spotkałaś też flamingi :?: :) .
pzdr. :wink:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 23.10.2017 18:51

Buber napisał(a):Ten wulkan rewelacja - Neo Kameni na Santorynie się nie umywa.


No niestety nie mogę porównać :roll: ... Chociaż na Neo Kameni chciałam się wybrać ... Taka jedna nie chciała :evil: .

kulka53 napisał(a):...a do tej kapliczki powyżej wdrapaliśmy się w upale po to by przekonać się, że można tam podjechać autem :lol: . Ale warto było :idea: .
Ech, ta Grecja... już by tam człowiek wrócił :roll: .


Muszę wrócić do tego miejsca w Waszej relacji. Widoki musiały być nieziemskie ...

mysza73 napisał(a): ...To cały czas te cichobiegi, które "naprawiałaś" w Antenie 8O 8O 8O


Tak, te same ... Tylko, że one nie nazywają się "cichobiegi" ... One nazywają się "zapierdalanki" :oczko_usmiech: (Ja wszystkich przepraszam, ale one naprawdę tak się nazywają :cry: ).

piekara114 napisał(a):... Aga, jak dobrze naprawilyscie to dalej sandałki służą..
..


No ja nie wyobrażam sobie żadnego wyjazdu bez nich :oczko_usmiech: ...
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 23.10.2017 19:07

tiwa napisał(a):Pamiętam ten krater z relacji Longtoma. Ciekawe czy spotkałaś też flamingi :?: :) .
pzdr. :wink:


No nie, niestety :cry: ... Chociaż odpowiednie jezioro odwiedziłam ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
W poszukiwaniu uchodźców u Hipokratesa czyli KOS 2017 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone