Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W poszukiwaniu słońca - Malta w kwietniu 2013

Nazwa Malta pochodzi od greckiego słowa miód. Na Malcie znajdują się światowej klasy miejsca do nurkowania. Najpopularniejsze imiona w tym kraju to Józef i Maria. Przy większości numerów domów znajduje się święty obrazek. Valletta jest najdalej wysuniętą na południe europejską stolicą. Uniwersytet Maltański jest jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie, został założony w 1592 roku.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 11.08.2013 15:24

Po powrocie do Mgarr skorzystaliśmy z oferty jednego z licznych "naganiaczy" i popłynęliśmy na Comino. Na miejscu mieliśmy ok. 1,5 h na eksplorację. Największą atrakcją jest Blue Lagoon z niewielką piaszczystą plażą i malowniczymi łódkami. Woda jest dość płytka i sporo osób zdecydowała się na kąpiel. My też zanurzyliśmy kończyny, ale na więcej nie byliśmy przygotowani. Nawet nie mieliśmy kostiumów w bagażu, zresztą woda nie była wcale taka ciepła :| Ale widoki... niezapomniane :nice:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I opuszczamy Comino:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 12.08.2013 10:40

Przepięknie, już nabrałem ochoty na wyjazd :hut:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 12.08.2013 11:10

Bombowa ta ostatnia porcja fotek :)
Jestem ciekaw czy w lutym też są takie kolorki? ;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.08.2013 11:30

W Wenecji najpiękniejsze foty miałem w styczniu/lutym.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 01.09.2013 20:32

Ostatniego dnia wybraliśmy się na południe wyspy, naszym celem były klify. Za 7 euro można popłynąć łódeczką wzdłuż klifu i "zwiedzić" kilka ciekawych grot skalnych, które swoje nazwy zawdzięczają różnym odcieniom wody a zależności od głębokości i kąta padania promieni słonecznych (najbardziej znaną jest Blue Grotto):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 01.09.2013 20:36

jeszcze kilka zdjęć z okolicy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 01.09.2013 20:41

Punktem przesiadkowym na południe Malty jest Mdina, jej pierwsza stolica. To bardzo urokliwe miasteczko z ciasnymi uliczkami zachwyca spokojem, warto tu zajrzeć:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 01.09.2013 20:50

Pozostałą część dnia spędziliśmy w Valletcie, jeszcze kilka fotek:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I na tym skończyła się nasza kwietniowa przygoda. Następnego dnia rano naładowani pozytywną energią z okna samolotu pożegnaliśmy cudną Maltę. Wrocław przywitał nas szaroburym niebem i mżawką :?
Dzięki temu spontanicznemu wyjazdowi i sporej dawce słońca łatwiej było wytrwać do wyczekiwanego urlopu w Chorwacji, ale o tym już wkrótce... w odpowiednim dziale :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.09.2013 21:44

Niby krótki wypad, ale sporo zwiedziliście. Piękne zdjęcia. :)
Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 02.09.2013 00:20

Zgadzam się z przedmówcą, jak na tak niewiele czasu, to udało się Wam na prawdę dużo zobaczyć. Osobiście jestem zdania, że Malta to "bardzo fajny kawałek skały" :lol: i jeśli mielibyście ochotę tam jeszcze wrócić, to jestem w stanie polecić Wam jeszcze parę ciekawych rzeczy do obejrzenia - spędziłem tam kilka lat temu 2 tygodnie i dość dobrze udało mi się zeksplorować ten niewielki kraj. Wracają wspomnienia...
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 02.09.2013 19:14

Rzeczywiście sporo tego zwiedzania wyszło. Ale po tak długiej i przygnębiającej zimie szczególnie ja miałam ochotę biegać po wyspie i chłonąć więcej i więcej...
I tak zostało jeszcze wiele pięknych miejsc na Malcie, na które brakło już sił i czasu, zaliczyliśmy głównie przewodnikowe "must be". Mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja zawitać tam na dłużej.
Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 02.09.2013 19:43

Czego i sobie i Wam serdecznie życzę. Amen :wink:
skylogg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 15.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) skylogg » 02.10.2013 12:54

Witam :)
Pozwolę sobie odświeżyć temat, który z uwagą prześledziłem mile wspominając mój sierpniowy - tygodniowy pobyt na Malcie. Wśród zdjęć brakło mi jedynie jednego z bardziej - jak uważam - urokliwych miejsc tj. małej miejscowości IX-Xlendi (czytaj Iszlendi) na wyspie Gozo. Położona nad piękną zatoczką (na planie prostokąta), która wcina się w skały omywając wodą promenadę, na której rozłożone są liczne knajpki. Te wieczorem tętnią życiem - na późną (jak to zwykle bywa w krajach śródziemnomorskich) kolacją zjeżdża się tu mnóstwo osób, ale mimo to je jest ani tłoczno, ani zanadto gwarnie.
No i klify - niesamowity widok.
Chociaż... nie obyło się bez dość nieoczekiwanych przygód, ale o tym opowiedzą 2 ostatnie zdjęcia ;)
Kliknięcie w miniaturkę otwiera obraz w nowym oknie w większej rozdzielczości.

Ix-Xlendi - zatoczka
Obrazek

Obrazek

Obrazek

IX-Xlendi - Klify
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

napięcie narasta.... :)
... i oto po burzy spadł niespodziewany dwugodzinny deszcz, który ulicę zamienił w małą rzeczkę, a woda zalała częściowo auta i spłynęła do zatoki nanosząc wszelakich zanieczyszczeń które na 1 dzień wyłączyły możliwość kąpieli :)
Obrazek

Obrazek

dla porównania
;)
przed deszczem
Obrazek
w trakcie opadów
Obrazek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.12.2013 19:33

jakoś zawsze Malta była mi kompletnie obojętna i nigdy nie googlowałem o niej, a tu proszę, jak fantastycznie zarówno w mieście jak i przede wszystkim na wybrzeżu; raczej nie będzie mi dane tam się wybrać, więc tym bardziej dziękuję za relację, co fantastycznego
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 22.12.2013 19:45

te kiero napisał(a):jakoś zawsze Malta była mi kompletnie obojętna i nigdy nie googlowałem o niej, a tu proszę, jak fantastycznie zarówno w mieście jak i przede wszystkim na wybrzeżu; raczej nie będzie mi dane tam się wybrać, więc tym bardziej dziękuję za relację, co fantastycznego


Też nie myślałam, że kiedyś odwiedzimy ten niewielki, ale bardzo ciekawy kraj - to był przypadek i duży spontan, więc "nigdy nie mów nigdy" :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Malta - Malta


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
W poszukiwaniu słońca - Malta w kwietniu 2013 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone