Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W poszukiwaniu Jožina z bažin

Czesi byli trzecim narodem po Amerykanach i Rosjanach w kosmosie. Czescy badacze Otto Wichterle i Drahoslav Lim opatentowali w 1963 roku metodę produkcji miękkich soczewek kontaktowych i Czesi uważani są za wynalazców soczewek kontaktowych. Kostka cukru została wynaleziona w czeskiej miejscowości Dačice.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18308
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 09.06.2010 23:28

maslinka napisał(a):
Hmm... Też nie wiem, co to znaczy. Myślałam, że Praga... Cześć Piotrze :)


Naj "Szwejkowniejsze" :wink: maslinko są Sanok , Humenne i Przemyśl - tam możesz sobie np. posiedzieć obok dzielnego wojaka :D
albo wypić piwo w towarzystwie "szvejkologów"

:lol:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 09.06.2010 23:44

maslinka napisał(a): I to jest super wiadomość :D Mam tylko obawy, czy wytrzyma w konfrontacji ze skalistym chorwackim wybrzeżem :? Trochę się boję przybijania do brzegu w różnych urokliwych zatoczkach...


Nie bój żaby Maslinka...
Wystarczy zachować bezpieczny dystans do kamoli brzegowych- wsiadać/wysiadać jak wody jest tak do kolan.
Szorować po żwirku brzegowym nie ma sensu.
Gorzej jak jest fala, ale Ty masz i tak spoko, bo to mąż wysiądzie najpierw i Cię odbierze... :) :lol: :wink:

Pozdr.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 10.06.2010 07:55

Pół dnia bez Cro, a tutaj następne 3 strony do przeczytania :D

Czekam i czekam na tego Józka (nagiego- obiecałaś :twisted: ) z Bagien i doczekać się nie mogę ;)

P.s. Ale dziś słońce w Gliwicach od rana grzeje... nad wodę by się jakąś pojechało, a tutaj w pracy trzeba siedzieć :roll:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.06.2010 12:58

Fatamorgana napisał(a):Gorzej jak jest fala, ale Ty masz i tak spoko, bo to mąż wysiądzie najpierw i Cię odbierze... :) :lol: :wink:

Odbierze, przeniesie albo złapie :D

Roksa_ napisał(a):P.s. Ale dziś słońce w Gliwicach od rana grzeje... nad wodę by się jakąś pojechało, a tutaj w pracy trzeba siedzieć :roll:

A ja już w domu :lol: W mieszkaniu mam tylko :lol: 28 stopni, bo w pracy ponad 30.

Zabieram się za ciąg dalszy...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.06.2010 13:27

4 czerwca - piątek - ciąg dalszy

Idziemy na lanovkę, czyli kolejkę linową, która zabierze nas na górę przepaści Macocha. Lanovka wygląda tak:

Obrazek

Do jednego wagonika wchodzi do 15 osób, ale dzisiaj (stosunkowo mały ruch, bo piątek) ładują maksymalnie 10. Wjeżdżamy jednak sami (tak nam się trafiło :)), ale wracając, musimy trochę odstać w kolejce.

Docieramy do miejsca stworzonego do wydawania pieniędzy, czyli różnych straganów, budek z żarciem i pamiątkami oraz restauracji:

Obrazek

Tuż obok znajduje się mostek, z którego widać dno przepaści. Patrzymy w dół i trochę kręci nam się w głowach:

Obrazek

Macocha widziana z tej perspektywy robi większe wrażenie niż z dołu.

Można jeszcze zejść szlakiem na niższy mostek i zobaczyć zarówno górę, jak i dół przepaści. Ale, szczerze mówiąc, nie chce nam się :wink:

Właściwie przyjechaliśmy tu tylko po to, by zobaczyć Macochę z góry. Z "občerstvenia" (zaplecza gastronomicznego) korzystać nie będziemy. Wsiadamy w lanovkę i kierujemy się na "przystanek" ciuchci. Czekając na wagoniki, focimy trochę. I wtedy właśnie mój mąż dostrzega Go w obiektywie...

Obrazek

Znika równie szybko, jak się pojawił. Nie zdążyliśmy go dogonić... Teraz już nie jestem pewna, czy to był Jožin, czy nie Jožin :wink: Mam nadzieję, że nasze ścieżki jeszcze się przetną...

Ciuchcia przyjeżdża:

Obrazek

i trzęsącym się wagonikiem (dobrze, że nic tu nie jedliśmy :wink:) wracamy do Skalnego Mlyna, na parking.

Tak pstrykamy jeszcze kilka zdjęć, m.in. z Krecikiem :):

Obrazek

Potem jeszcze do Blanska (najbliższego większego miasta) na zakupy i wracamy na camping, napić się pysznego, zimnego piwka, bo robi się coraz bardziej upalnie :):

Obrazek

(Ale bym się teraz napiła! Ale picie w południe to chyba lekka przesada :wink:)

Na razie tyle, bo strasznie ciężko mi się myśli w 30-stopniowym ukropie :mad:

:papa:
Ostatnio edytowano 23.02.2012 15:37 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.06.2010 13:43

Jożin rewelka :!: :!: :!: :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 10.06.2010 13:48

To na pewno był Jozin... nawet ruchy ręką jakby te same ;)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 10.06.2010 14:10

Rysio napisał(a):Jożin rewelka :!: :!: :!: :D

Normalnie mistrz drugiego planu :!: :!: :!: :lol: :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.06.2010 14:17

Oczywiście, że Jožin :D :!:
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 10.06.2010 14:21

Myślałem, że z tym Jožinem to Maslinka nas wkręca... a tu proszę :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2010 14:22

Józek - pierwsza klasa, tyle że coś słyszałem że miał być bez odzienia... tego Pana sobie jednak nie wyobrażam... :wink:
Czy On jeszcze powróci? :wink:

...a mnie się podoba jeszcze kufel, dobrze że mam w domu taki, bo teraz to już tylko u nas do "cieńkiego" szkła leją, a to już nie to samo...

Tak samo jak zniknęły u nas małe zatłoczone piwiarnie, u Sąsiadów to wciąż normalka.

Pozdrawiam
Mariusz
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 10.06.2010 14:25

O właśnie a ja mam taki z grubego szkła ten kufel :D kapitalnie w nim piwo smakuje :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.06.2010 14:28

Arek napisał(a):Myślałem, że z tym Jožinem to Maslinka nas wkręca... a tu proszę :D

Ja zawsze dotrzymuję słowa :D

Cieszę się, że jesteście tacy zgodni :D Teraz już też nie mam wątpliwości: to musiał być On!

Mariuszu, Józek powróci! A co do odzienia... nie, nie będę teraz zdradzać, w jakich okolicznościach Go jeszcze zobaczymy... :lol:

Interseal napisał(a):
...a mnie się podoba jeszcze kufel, dobrze że mam w domu taki, bo teraz to już tylko u nas do "cieńkiego" szkła leją, a to już nie to samo...

To są nasze ulubione kufle - na wakacjach i w domu :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.06.2010 14:31

Łaźnia?

:wink: :lol:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.06.2010 14:46

Jacek S napisał(a):Łaźnia?

:wink: :lol:

Nic nie powiem :?
Ale czy ja właściwie napisałam gdzieś, że on będzie nagi? :wink: Bo nie mogę tego znaleźć... Wydaje mi się, że Roksa o tym wspomniała :D Ja niczego takiego nie obiecywałam :) A może się mylę?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czechy - Česko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
W poszukiwaniu Jožina z bažin - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone