Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 15.04.2008 18:21

W Poznaniu w kantorze chcą za kunę 69 gr, podajcie ile płacą obecnie kantory w Chorwacji za euro ? Trzeba by zacżąć kalkulację co bardziej opłacalne !
Ostatnio edytowano 02.08.2010 08:35 przez Bahama, łącznie edytowano 3 razy
Użytkownik usunięty
Re: W Polsce kuna 55gr, a jak kurs Euro - kuna w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.04.2008 18:42

Bahama napisał(a):... Trzeba by zacżąć kalkulację co bardziej opłacalne !

bankomat :lol: :wink:
Pakula
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 15.04.2008 18:57

FUX
Cromaniak
Re: W Polsce kuna 55gr, a jak kurs Euro - kuna w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.04.2008 19:03

Bahama napisał(a):W Poznaniu w kantorze chcą za kunę 55 gr, podajcie ile płacą obecnie kantory w Chorwacji za euro ? Trzeba by zacżąć kalkulację co bardziej opłacalne !

To blisko 0,10 PLN za drogo... 8)
Robisek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robisek » 15.04.2008 19:47

Najbardziej opłacalna jest wymiana złotówek na kuny w Chorwacji w bankach : http://www.bankamagazine.hr/trzistenovca/tecaj
lub prościej : http://www.hnb.hr/tecajn/htecajn.htm
W kantorach mniej opłacalne. Kupować w Polsce w ogóle się nie opłaca.
Bahama
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 15.04.2008 19:57

Robisek napisał(a):Najbardziej opłacalna jest wymiana złotówek na kuny w Chorwacji w bankach : http://www.bankamagazine.hr/trzistenovca/tecaj
lub prościej : http://www.hnb.hr/tecajn/htecajn.htm
W kantorach mniej opłacalne. Kupować w Polsce w ogóle się nie opłaca.

Rzeczywiście jak euro na kuny wychodzi 0,48 zł
Jak złotówki na kuny - 0,47 zł

Z bankomatem to nie próbowałem, pamietam za paliwko kartą też było bardzo korzystnie.

Tylko napiszcie gdzie wymieniać złotówki, bo chyba nie w kantorze, nie widziałem takiej opcji ??? W bankach, na poczcie ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.04.2008 20:19

Bahama napisał(a):...Z bankomatem to nie próbowałem...

Najwyższa pora na to :lol: A tak serio jeżeli masz kartę (tylko NIE KREDYTOWĄ !!!) wystawioną np. przez PeKaO SA to pieniądze wybierasz bez prowizji i wyjdzie Ci przelicznik taki sam jakbyś w Polsce biegał za euro a później to euro wymieniał w HR - więc....ułatwiajmy sobie życie :wink:
Kilka banków ma w Polsce karty bezprowizyjne ale teraz nie pamietam które bo mnie juz to nie interesuje. Ale sprawdzić warto....
A jak z prowizją to jest to kwota rzędu 8-10 PLN od transakcji, bez względu czy wybierasz 100 czy 1000 HRK

Bahama napisał(a):... pamietam za paliwko kartą też było bardzo korzystnie....

Ten temat nie podlega dyskusji bo płacenie bezgotówkowe jest i wygodne i korzystne w przeliczniku. Nie należy sie sugerować kursem kantorowym bo banki rozliczają takie transakcje własnymi kursami międzybankowymi. A one póki co są OK.

Bahama napisał(a):....Tylko napiszcie gdzie wymieniać złotówki, bo chyba nie w kantorze, nie widziałem takiej opcji ??? W bankach, na poczcie ?

W każdym z tych miejsc. Kantory też wymieniają PLN na HRK.
Nie wiem jak w tym roku będzie ale dotychczas ichnia poczta zawsze miała dobry kurs (przynajmniej na Krk)
Lider16
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 15.04.2008 21:37

Na bank mBank ;-) ma bezprowizyjne wypłaty z bankomatów za granicą. Testowane ostatnio na Ukrainie i na Słowacji. Po przeliczeniu kursy wychodzą lepsze niż w kantorach.
Mam na myśli karty debetowe VISA Electron, niech nikogo nie podkusi wypłacać kredytówką z bankomatu :evil: No chyba, że sytuacja go to tego zmusi, czego nikomu nie życzę.
gaceq
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 16.04.2008 19:07

Po przeliczeniu wynika na dzień dzisiejszy że najlepiej wypłacić kase w bankomacie. Ja wybieram się pierwszy raz do Cro i chciałem zapytać jak jest z dostępnością bankomatów ? Żeby nie okazało się że dojadę do Splitu i kasy nie będe mógł wybrać :)
marc672
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) marc672 » 16.04.2008 19:45

Możesz być zupełnie spokojny, jakiś bankomat zawsze się znajdzie, a w Slicie to niejeden 8) 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2008 19:54

gaceq napisał(a):....chciałem zapytać jak jest z dostępnością bankomatów ? Żeby nie okazało się że dojadę do Splitu i kasy nie będe mógł wybrać :)

A ja się chciałem zapytać czy byłeś w dziale FAQ :?:
Zrobiłem tam wyszukiwarke bankomatów w całej HR więc....... wejdź tam i zobaczysz sam czy np. w Splicie jest choć jeden bankomat a jak w Splicie nie ma bankomatów to zobaczysz gdzie są :lol:
gaceq
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 16.04.2008 20:12

pablo2222
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 18.04.2008 09:11

Średni kurs Kuny według NBP 0,47 zł. Proszę zobaczyć że obecnie kurs Kuny znajduje się w tabeli A NBP a w zeszłym roku była w tabeli B to już coś. No i kurs Kuny z zeszłego roku okolice czerwca to 0,52 zł. Jak widać złotówka umocniłasię względem kuny o 10 %. Nigdzie nie mogę znaleść wskaźnika inflacji w Chorwacji w roku 2007. Jak kursy walut nadal utrzymają się w tym trendzie to będzie najlepszy rok na wczasy w Chorwacji jeśli chodzi o koszty.
Ciekawe czy w Austri cena paliwa nadal oscyluje w granicach 1,1 euro za litr bo to po obecnym kursie około 3,9 zł z litr a u mnie 4,35 zł. Ma ktoś takie informacje?
Mam coraz więcej argumentów aby przekonać żonę na wyjazd na wczasy do Chorwacji w tym roku.
Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.04.2008 09:33

pablo2222,
Tutaj zestawienie (bezrobocie i inflacja w Hr) w 2007 roku
http://cronomy.org/2008/02/26/hrvatski-misery-index/
a tutaj o inflacji w tym roku
http://www.poslovni.hr/74125.aspx

Pozdrawiam
Inde
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 18.04.2008 09:40

Już w jednym z wcześniejszych tematów staraliśmy się doliczyć co korzystniej wychodzi. Prostym i szybkim liczeniem doszliśmy do wniosku, że są w sumie dwie takie opcje. Pierwsza to karta Maestro bądź Mastercard, która "rozlicza" się z Polskim bankiem w euro (nie w USD to ważne) i jest pozbawiona prowizji za wypłaty ze ściany i zakupy. Druga to kupno euro w Polsce i wymiana tej waluty w Chorwacji na kuny. Przy kwocie 1000 zł zaoszczędzamy około 200. Obliczałem to jednak w marcu po ówczesnych kursach, a do wakacji owe mogą stanąć nawet na głowie ;)

1000 zł = 1724 kun = 237,46 euro (kupno kun w Polsce)
1000 zł = 283,28 euro = 2056 kun (kupno euro w PL i wymiana w Cro)
RÓŻNICA: 332 kuny = 192,56 zł (według kursu w Polsce)

Złotówka 26.03.2008:
-----------------------------
kuna - 0,58
euro - 3,53

Kuna 26.03.2008:
------------------------------
złoty - 2,04
euro - 7,26

PS. Kuna w Toruniu: skup 0,48 - kupno 0,58. Chyba są śmieszni, 10 gr zarobku za każdą kune. Nie dać się! :D

Pozdrav :papa:
Ostatnio edytowano 18.04.2008 09:56 przez Inde, łącznie edytowano 2 razy
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2017