Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Re: W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 29.03.2018 12:47

w Słupsku a te 69gr to jeszcze nie najgorsza cena:), dziś jednym z kantorów widniała cena 75 gr:)
śmigacz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 29.03.2018 12:55

Częstochowa 0,65zł
romuald22
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 29.03.2018 13:00

Uwielbiam walkę o kilka groszy. :lol:

Zawsze potem jak ta walka spełniona to jestem bogatszy.

Potem niespodziewanie kupuję sobie niezaplanowane 4 piwa w Chorwacji i jeszcze čevapi. Nie zamierzałem.
I cały mój misterny plan oszczędności na groszu leży w gruzach.

:papa:
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 29.03.2018 13:25

romuald22 napisał(a):Uwielbiam walkę o kilka groszy. :lol:

Zawsze potem jak ta walka spełniona to jestem bogatszy.

Potem niespodziewanie kupuję sobie niezaplanowane 4 piwa w Chorwacji i jeszcze čevapi. Nie zamierzałem.

75 groszy a 57 groszy to nie wiem czy jest to kilka groszy...jest to blisko 25% różnicy, ciekawi mnie czy jeśli masz ten sam apartament za 57 euro a obok za 75 to się nie zastanawiasz:)?
tranquilo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 29.03.2018 14:24

Poza tym jeśli nie ma dla Ciebie ta różnica żadnego znaczenia, to nie zaglądaj do tego wątku, bo on jest dla tych którzy liczą. A tym którzy liczą bo chcą, nie możesz zabronić. No chyba że się mylę?
tranquilo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 29.03.2018 14:28

amatus1 napisał(a):w Słupsku a te 69gr to jeszcze nie najgorsza cena:), dziś jednym z kantorów widniała cena 75 gr:)

śmigacz napisał(a):Częstochowa 0,65zł

No te 65 groszy to jeszcze rozumiem, ale 75??
Nie znam się kompletnie na wymianie walut i jak na nich się zarabia, ale różnica wydaje mi się z lekka zbyt duża.
ApropoDefacto
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 29.03.2018 14:41

romuald22 napisał(a):

Mimo wszystko nadal jesteś bogatszy o to co zaoszczędziłeś na wymianie 8) a jeżeli mówimy o kwocie powiedzmy 5000 kun to gdy mamy różnice 18 groszy na jednej to robi się nam już konkretna sumka na plus, więc nie wiem po co ta uszczypliwość ;) Każdy niech robi ze swoimi pieniędzmi co chce :papa:
romuald22
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 29.03.2018 15:23

amatus1 napisał(a):75 groszy a 57 groszy to nie wiem czy jest to kilka groszy...jest to blisko 25% różnicy, ciekawi mnie czy jeśli masz ten sam apartament za 57 euro a obok za 75 to się nie zastanawiasz:)?

Nie zauważyłem by ktoś w tym wątku rozmawiał o takiej różnicy w cenach apartamentów. Szczególnie przez wzgląd różnicy kursów walut.
Są inne wątki w tym temacie.

Tutaj się rozmawia o tym czy dwa lub trzy grosze na kursie kuny zrobią z nas biedaków lub bogaczy...

ApropoDefacto napisał(a):...
a jeżeli mówimy o kwocie powiedzmy 5000 kun to gdy mamy różnice 18 groszy na jednej to robi się nam już konkretna sumka na plus, więc nie wiem po co ta uszczypliwość ;)...

Nikt rozsądny nie przepłaca tyle gdziekolwiek...

Kto kupuje 5000 kun w Polsce? 8O
I kto wymyślił tę absurdalną różnicę 18 groszy na 1 kunie, którą co poniektórzy tutaj wymieniają, się cieszą i są zadowoleni z tego powodu.
tranquilo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 29.03.2018 15:50

romuald22 napisał(a):
Kto kupuje 5000 kun w Polsce?
I kto wymyślił tę absurdalną różnicę 18 groszy na 1 kunie, którą co poniektórzy tutaj wymieniają, się cieszą i są zadowoleni z tego powodu.

Ja kupiłem tyle. Nie wolno?
A co do różnicy to masz rację. Nie 18 groszy tylko 17. Bo między 75gr. a 58gr. jest 17gr. różnicy.

A co do wcześniejszego, to nikt wcześniej nie dyskutował o tym czy kilka groszy różnicy zrobi z kogoś biadaka albo bogacza. To ty to sugerujesz, ale ja nie po to chcę kupić kunę jak najtaniej, żeby stać się bogatym.

Ale widocznie Ty takimi kategoriami myślisz.
romuald22
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 29.03.2018 15:55

adrianek90 napisał(a):
romuald22 napisał(a):
Kto kupuje 5000 kun w Polsce?

Ja kupiłem tyle. Nie wolno?
A co do różnicy to masz rację. Nie 18 groszy tylko 17. Bo między 75gr. a 58gr. jest 17gr. różnicy.

A co do wcześniejszego, to nikt wcześniej nie dyskutował o tym czy kilka groszy różnicy zrobi z kogoś biadaka albo bogacza. To ty to sugerujesz, ale ja nie po to chcę kupić kunę jak najtaniej, żeby stać się bogatym.

Ale widocznie Ty takimi kategoriami myślisz.

Myślę kategoriami realnymi i rzeczywistymi.

Zakupu gratuluję. Wolno Ci coś takiego popełnić.
śmigacz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 29.03.2018 15:58

U mnie się to skończy tak. Kupię z 500 u nas w kantorze a później na miejscu i tak wybiorę z bankomatu. W tym roku za to będę miał tanie euro które dostanę w ciągu dwóch trzech tygodni. Mam za nie zapłacić taką cenę jaką płaci kantor w skupie. No chyba że kursy zwariują i zamiast tanio będzie drogo.
tranquilo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 29.03.2018 15:59

Dziękuję bardzo,
Już się bałem że będę musiał iść oddać te kuny... :papa:
pascalek
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) pascalek » 29.03.2018 16:10

Kilka informacji, które mogą się przydać przy rozważaniach, czy lepiej w kantorze, czy w banku na miejscu:

https://www.zaba.hr/home/tecajna#pan2 - aktualna tabela kursów dla gotówki, na dole wygodny konwerter. Kiedyś nie pobierali dodatkowej prowizji przy wymianie w oddziale banku. Nie wiem, jak jest teraz, bo od kilku lat korzystam z innych rozwiązań (kartowych).

https://www.revolut.com/pl/converter/HRKPLN - kurs Revoluta (ale tu należy pamiętać o prowizji 2% przy wypłatach z bankomatu powyżej bodajże 800 PLN miesięcznie)

https://www.visa.pl/karty-dla-ciebie/ka ... r-walutowy - kursy Visa

https://www.mastercard.us/en-us/consume ... rency.html - kursy Mastercard (np. popularna tu karta PEKAO przy wyciąganiu z bankomatów ZaBa)

3 grosze różnicy na kunie między jednym a drugim kantorem to ok. 5%, co oznacza dla kupujących w polskim kantorze kuny na cały wyjazd (a jak widzę w wątku są tu takie osoby) 500 zł różnicy przy przykładowych kosztach całego wyjazdu 10k PLN. Można poświęcić chwilę na rachunki na poziomie piątej klasy szkoły podstawowej i zachować tę kwotę na inne przyjemności, można też tego nie robić i zasponsorować bank czy właściciela kantoru. Jak kto woli ;)
Ostatnio edytowano 29.03.2018 20:19 przez pascalek, łącznie edytowano 1 raz
cronaturki
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 29.03.2018 16:11

adrianek90 napisał(a):Dziękuję bardzo,
Już się bałem że będę musiał iść oddać te kuny... :papa:

Przyznam, że przez chwile obawiałem się, że i te kupione przeze mnie będę msiał oddać.

Dzięki romuald22 za wyrozumiałość!

A czy Euro kupione w PL też moge zachować?
Co z forintami, czeskimi kornami? Zachować, oddać czy wymienić na walutę przez ciebie wskazaną? Sprawa jest pilna gdyz do urlopu coraz mniej czasu.

I to wszystko kupione w PL.
Strach sie bać :)

PS O dolary juz wole nie pytać :roll:
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 29.03.2018 16:14

Napisałeś ironicznie, sarkastycznie kilka groszy...pisząc o cenach jakie mamy na Pomorzu (Słupsk), Lechoo napisał powyżej ze obecnie widział 69 gr ja również dziś w centrum handlowym galeria widziałem po 69 gr, a na mieście wyższą o 6 gr i się zszokowałem, jak będę miał okazję to pstryknę Ci fotkę...dla mnie nie ma różnicy czy chodzi o apartamenty czy o lizaki, apartamenty podałem dla przykładu i nawet chwili bym się nie zastanawiał gdybym miał o 20 procent niższy apartament o tych samych parametrach...ja jeśli wydaję na to 5-6 tyś zł to kalkuluje ( mniejsze sumy również). Kolega napisał powyżej, że akurat posty są odzwierciedleniem tematu tego wątku...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji ? - strona 12...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018