Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Garo&Justa
Cromaniak
Re: W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 09.08.2017 13:15

Tak, Pkobp nie sprzeda kun bo nie ma...
Ale! Nic straconego. Dzisiejszy kurs na stronie pkobp to 0,5910 za kune a w kantorze na Swidnickiej we Wrocławiu dzisiaj Kuny za 0.59 gr
I dzisiaj kupuję
jestok1
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) jestok1 » 09.08.2017 13:20

telefon na infolinie mbank, przy płatności kartą w Chorwacji opłata pobierana od operatora karty Visa 5,9% od Mastercarda 3% (ale tu podwójne przewalutowanie), słabo ...
Pääkäyttäjä
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pääkäyttäjä » 09.08.2017 13:42

jestok1 napisał(a):telefon na infolinie mbank, przy płatności kartą w Chorwacji opłata pobierana od operatora karty Visa 5,9% od Mastercarda 3% (ale tu podwójne przewalutowanie), słabo ...

Płaciłem Masterem za parę rzeczy i jak tak widziałem na świstkach z terminala, kurs wtedy wahał się między 0.58 a 0.62 Zł za kunę. Nie było aż tak tragicznie.
tranquilo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 09.08.2017 19:22

Pääkäyttäjä napisał(a):
jestok1 napisał(a):telefon na infolinie mbank, przy płatności kartą w Chorwacji opłata pobierana od operatora karty Visa 5,9% od Mastercarda 3% (ale tu podwójne przewalutowanie), słabo ...

Płaciłem Masterem za parę rzeczy i jak tak widziałem na świstkach z terminala, kurs wtedy wahał się między 0.58 a 0.62 Zł za kunę. Nie było aż tak tragicznie.

A wy patrzycie na sam kurs czy sumę razem z kosztami prowizji? Bo sam kurs wychodzi może i nie najgorzej, ale jak mówili mi na infolinii rozliczanie transakcji zagranicznych odbywa się najczęściej w ciągu 7 dni od transakcji. A zakładając że zapłacę kartą 1000 kun to za kilka dni pobiorą mi równowartość 59kun prowizji. Niby nie dużo ale chyba wolę te kuny wydać na rakiję.
szybbkki
Odkrywca
Kantor w Mursko Sredisce i Letenye - kurs waluty.

Nieprzeczytany postnapisał(a) szybbkki » 09.08.2017 22:02

Witam. Prosze o informacje czy w Mursko Sredisce lub w Letenye jest kantor? Jesli tak to czy ktos sie orientuje - jaki jest aktualny kurs EUR/KUN?

Pozdr. M.
Garo&Justa
Cromaniak
Re: Kantor w Mursko Sredisce i Letenye - kurs waluty.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 09.08.2017 22:24

Jedziesz do Cro?
Zdecydowanie lepiej wymienić E na Hrk w banku juz na miejscu
szybbkki
Odkrywca
Re: Kantor w Mursko Sredisce i Letenye - kurs waluty.

Nieprzeczytany postnapisał(a) szybbkki » 09.08.2017 22:30

Chcialem przeliczyc jaka bede mial roznice pomiedzy platnoscia karta a wymiana na granicy. Jesli sie zdecyduje na jazde przez Letenye to tankowanie bede mial na przejsciu granicznym - stancja INA:

https://goo.gl/maps/XUmizV2tjpu

Pytanie jak podchodza do placenia karta na tej stacji - aby sie nie okazalo, ze terminal nie dziala ;-)

Pozdr. M.
Garo&Justa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 09.08.2017 23:11

Ztego co wiem to kurs Kuny w banku plus prowizja. U mnie w Wbk 2.8%
Zakupiłem dzisiaj kuny w kantorze równo po 0.59 zl
saint79
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) saint79 » 09.08.2017 23:22

Do @ msocha @ sorki, że tak pòźno...płaciłem kartą debetową PKO.
muchador
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 10.08.2017 00:55

Transakcja bezgotówkowa - PKObp karta Visa debetowa - bez prowizji, przewalutowanie po kursie USD banku (spread od kursu NBP ok 6%) + opłata ( prowizja?) 3,5% wartości operacji. W dniu operacji blokowana przewidywana kwota, rozliczenie w terminie późniejszym - zwykle 1 dzień ale różnie bywa...
Przy wypłacie dodatkowo 3% prowizji. Konto Spektrum ADM po Nordei. Informacja 9-08-2017 godz 21. Widać kto tak naprawdę na tym wszystkim zarabia - czyli jak się nie obrócisz to.... I jeszcze jedno - nie można powiązać tej karty z kontem w USD, trzeba wyrobić nową z nowymi opłatami (8 USD rok) i prowizjami... Ja biorę ok 2500 PLN i ze 200 EUR, kartę debetową innego banku(mniejsza kwota za przewalutowanie-2%) i zobaczę jak to wyjdzie (wyjazd 18.08 CT OSKAR do Makarskiej).
Gonzales
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 11.08.2017 10:43

Widzę że temat jest tłuczony niemiłosiernie i to nie tylko w tym wątku.
A sprawa jest prosta jak drut. W Polsce kupujemy jak najtaniej euro i wymieniamy je na miejscu czyli w Chorwacji w BANKU. Takie podejście do tematu daje nam najlepszy kurs kuny. Ja kupowałem euro poniżej 4,20 i sprzedawałem po 7,35-7,40 co przy najgorszych przelicznikach daje kunę po 0,57 PLN.
Przy płaceniu kartą zawsze wychodzi gorszy przelicznik ale nie są to kosmiczne różnice (dużo zależy od banku, konta i karty). Oczywiście miałem przy sobie też kartę Visa i transakcje wychodziły mi po ok. 0,59. Czyli nieźle.
Ludzie nie dajmy się zwariować jak ktoś chce zaoszczędzić parę złotych niech kupi w Polsce euro i po sprawie. Nie ma potrzeby rozdzielać włosa na czworo.
Jest jednak jeszcze jeden aspekt sprawy którego nie biorą pod uwagę apologeci kart płatniczych. Kartę można zgubić lub może się ona "zepsuć" i co wtedy?

Pozdrowienia.;)
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 11.08.2017 10:55

Wtedy robi sie przelew na konto dziewczyny i płaci jej kartą :-)
Inka83
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inka83 » 11.08.2017 10:58

Gonzales napisał(a):.
Jest jednak jeszcze jeden aspekt sprawy którego nie biorą pod uwagę apologeci kart płatniczych. Kartę można zgubić lub może się ona "zepsuć" i co wtedy?

Pozdrowienia.;)

wtedy ma się aplikację android pay i wrzuca kartę do telefonu ;) i płacisz telefonem. Tak robię ja, udostępnia to na pewno mbank, w ing trzeba dokupić taką małą kartę. Oczywiście jest potrzebna obsługa NFC w telefonie. Tak wiem, telefon też można zgubić i w ogóle. Gotówkę tez można zgubić...
przemek7101
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemek7101 » 11.08.2017 11:10

Czy kantor w Macejl jest czynny cala dobe?
Szelest
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szelest » 11.08.2017 11:17

Konkretne info z dzisiaj, zakupy w sklepie SPAR, płatne standardową kartą mBanku (z delfinem): transakcja 169,42 HRK, z karty zdjęło 100,73 PLN.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji ? - strona 12...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018