Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W pogoni za flamingami… część 2 (str.50)

60% ludności świata żyje w Azji. Chiny są tak szerokie, że naturalnie powinny przeciąć do 5 oddzielnych stref czasowych, ale mają tylko jedną - narodową strefę czasową. Obywatele Singapuru, Korei Południowej i Japonii mają najwyższe średnie IQ na świecie.
W Azji znajduje się najwyższy punkt na lądzie – Mount Everest (8848 m n.p.m.) oraz najniżej położony punkt – wybrzeże Morza Martwego (430,5 m p.p.m.). Spośród 10 najwyższych budynków na świecie 9 znajduje się w Azji.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15649
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.03.2017 13:34

mysza73 napisał(a):Mój mąż byłby zachwycony tymi wrakami ... :roll: :oczko_usmiech:

Wcześniejszy był dopiero fajny. Chyba mu się dokładnie nie przyjrzałaś...
Obrazek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.03.2017 17:46

Ale mi się zackniło za Cyprem!!

Coral Bay, Półwysep Akamas wraz z Lara beach tam gdzie żółwiki składają jajeczka.....
Baths of Aphrodite - tam akurat najbardziej podobały mi się widoki z góry, ze zbocza

A tego Akamasa to sporo naszym małym g... przejechaliśmy!
I jakoś w poprzez wracaliśmy, bo wąskimi dróżkami nad przepaściami!

8O 8)
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 23.03.2017 18:47

piekara114 napisał(a):Coś nikt tu dziś nie zagląda ...

Nadrobiłam zaległości i już jestem na bieżąco :D

Powiem krótko, łaaadnie tam na tym Cyprze .... :lol:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.03.2017 18:56

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Mój mąż byłby zachwycony tymi wrakami ... :roll: :oczko_usmiech:

Wcześniejszy był dopiero fajny. Chyba mu się dokładnie nie przyjrzałaś...

No mnie one aż tak nie kręcą :wink: ,
ale jak ich tam tyle jest, to bendem miała niezłą kartę przetargową ... kiedyś ... ewentualnie :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15649
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.03.2017 19:42

tony montana napisał(a):Ale mi się zackniło za Cyprem!!

Zastanawiałam się, kiedy się tu pojawisz.....

krakusowa napisał(a):
piekara114 napisał(a):Coś nikt tu dziś nie zagląda ...

Nadrobiłam zaległości i już jestem na bieżąco :DPowiem krótko, łaaadnie tam na tym Cyprze .... :lol:

Ładnie, ładnie... właśnie ktoś tu mało ostatnio zaglądał :D Mam nadzieję, że nie długo popatrzę i inni też na zimową Ustkę....

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Mój mąż byłby zachwycony tymi wrakami ... :roll: :oczko_usmiech:
Wcześniejszy był dopiero fajny. Chyba mu się dokładnie nie przyjrzałaś...
No mnie one aż tak nie kręcą :wink: ,
ale jak ich tam tyle jest, to bendem miała niezłą kartę przetargową ... kiedyś ... ewentualnie :oczko_usmiech:

Nie wiem, w którym roku uda Ci się Cypr wcisnąć w te Twoje plany...pewnie masz już zaplanowane do 2020....
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.03.2017 19:52

piekara114 napisał(a):Nie wiem, w którym roku uda Ci się Cypr wcisnąć w te Twoje plany...pewnie masz już zaplanowane do 2020....

30 marca się okaże ... :?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15649
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.03.2017 20:05

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Nie wiem, w którym roku uda Ci się Cypr wcisnąć w te Twoje plany...pewnie masz już zaplanowane do 2020....

30 marca się okaże ... :?

Nie bądź taka sceptyczna, to co już wykupiłaś to przecież już nie odpuścisz....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15649
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.03.2017 20:09

wtorek, 7 lutego 2017, c.d.

Jedziemy na południe… w planie nie mamy już żadnego punktu. Człowiek na tylnej kanapie głęboko oddycha..... Wybieramy trasę najprostszą i trafiamy na piekarnię-cukiernię pełną słodkich pyszności. Późno już ale jeszcze udaje się kupić pyszne "drożdżówki" i jakieś słodkości. Jedziemy krętymi przyjemnymi drogami i mijamy przydrożne sady pomarańczy takie jak ten:
Obrazek

Przy serii sadów zatrzymujemy się. Drzewa pomarańczowe wręcz uginają się od owoców, a wiele z nich leży na ziemi dojrzałych lub już nawet nadgnitych :? :? Nikt tu nich chyba nie zbiera…..
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kiedy się już nałaziłam między nimi, kilka owoców zabieram ze sobą do auta, będzie pyszny soczek…..

I pyszny odcinek mi wyszedł.....
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 23.03.2017 21:22

Soczysty bym powiedziała :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15649
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.03.2017 23:17

Beata W. napisał(a):Soczysty bym powiedziała :lol:

Tego właśnie słowa mi brakowało.... :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15649
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.03.2017 23:25

Jedziemy dalej, słońce jest już zdecydowanie niżej, a cienie są coraz dłuższe…. W pewnym momencie zauważam kierunkowskaz na jedną z atrakcji którą miałam w planie. Pan M. zgadza się i skręca, to tylko 4 km w bok….. Jesteśmy pod Klasztorem Agios Neofytos. Trzeba drogą dojechać do samego końca. Jest tam spory parking (o tej porze już pusty), jest tu także toaleta i sklepik z pamiątkami… Kilka schodków do góry (obok jest podjazd dla wózków) i jesteśmy na czymś w rodzaju dziedzińca
Obrazek
W tutejszej pustelni żył św.Neofytos znany cypryjski asceta i pisarza. Uważa się go za jedną z najważniejszych postaci Kościoła cypryjskiego. Życie wśród innych zakonników nie przypadło mu do gustu, więc przeniósł się do jeszcze wyżej położonej jaskini. Koło niej wydrążył w skale małą kaplicę poświęconą św. Janowi Chrzcicielowi…. Część tych obiektów pokryta jest malowidłami i udostępniona do zwiedzana, ale…. Dojeżdżając do miejsca uzmysłowiłam sobie, że jest już późno i będzie zamknięte… no i było. Furtka za mostkiem była zamknięta…
Obrazek

Chłopaki wracają do samochodu, ja jeszcze postanawiam podejść do kościoła, który do tej pory miałam za plecami:
Obrazek

Nad drzwiami oczywiście mozaika
Obrazek

Główny kościół Katholikon klasztoru powstał prawdopodobnie w XVI w. W środku trwa nabożeństwo, więc zaglądam tylko z wysokości drzwi… Wprawdzie jest znak no foto, ale jedno zdjęcie nie zaszkodzi…
Obrazek

Nabożeństwo dopiero się zaczęło, więc nie ma sensu czekać i nie zobaczę relikwii świętego (jest tu i jego sarkofag i relikwiarz z czaszką), to jeszcze ostatni rzut oka na pustelnię…
Obrazek

Wracam do auta i jedziemy dalej, dalej na południe… ale teraz już do Pafos do naszego mieszkanka…. Jeszcze robię zdjęcia dzisiejszych cytrusów…
Obrazek

…i pora na spokojny wieczór. Poszliśmy na spacer po okolicznych uliczkach, aby zobaczyć co jest w okolicy, ale to już wcześniej opisałam….
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.03.2017 01:28

piekara114 napisał(a):Ciekawa jestem czy się zdecydujesz odwiedzić to miejsce. Jak jest zieleń to od razu lepiej wygląda

To jeszcze takie zdjęcie:

Obrazek

z tego źródła.

Pozdrawiam,
Wojtek
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 24.03.2017 08:45

piekara114 napisał(a): właśnie ktoś tu mało ostatnio zaglądał :D

Totalny brak czasu to spowodował :evil: poprawię się :)
piekara114 napisał(a): Mam nadzieję, że nie długo popatrzę i inni też na zimową Ustkę....

Jakoś nie mam weny :mrgreen: i nic mi się nie chce :oczko_usmiech:
Cóż ...sks :wink:

A wracając do Twojej relacji, takie sady cytrusowe, w których nikt nie zbierał owoców widziałam wiele lat temu w Grecji :roll:
Podobno Grekom nie opłacało się zbierać owoców, bo w tzw skupie płacili zbyt mało :evil:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15649
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.03.2017 09:35

Sąsiadko, podejrzewam, że masz rację z tymi sadami...podobna sytuacja jak u nas, jabłek w małych sadach nie opłaca się zbierać (nie mówię tu o sadach nastawionych na hodowlę przemysłową, tam wszystko od liniki....)

Franz, fajnie, że dalej zaglądasz, choć chyba nic nowego u mnie nie widziałeś....


Popołudniu będzie kolejny odcinek z kolejnego dnia.....tym razem......
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 24.03.2017 16:33

piekara114 napisał(a):Wiatr jest tak silny, że spacer brzegiem morza (oczywiście nie tu) nie wchodzi w rachubę….

To i zapewne na wzgórzach nie byłoby też zbyt przyjemnie...
tony montana napisał(a):Baths of Aphrodite - tam akurat najbardziej podobały mi się widoki z góry, ze zbocza

Potwierdzam... :)
Dwa lata temu drugiego dnia lutego takie oto były widoczki ze szczytu.
Na stronę zachodnią:

C01.jpg


C02.jpg


I na wschodnią:

C03.jpg


Pozdrawiam Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Azja



cron
W pogoni za flamingami… część 2 (str.50) - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone