Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W pogoni za flamingami… część 2 (str.50)

60% ludności świata żyje w Azji. Chiny są tak szerokie, że naturalnie powinny przeciąć do 5 oddzielnych stref czasowych, ale mają tylko jedną - narodową strefę czasową. Obywatele Singapuru, Korei Południowej i Japonii mają najwyższe średnie IQ na świecie.
W Azji znajduje się najwyższy punkt na lądzie – Mount Everest (8848 m n.p.m.) oraz najniżej położony punkt – wybrzeże Morza Martwego (430,5 m p.p.m.). Spośród 10 najwyższych budynków na świecie 9 znajduje się w Azji.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 20.02.2017 22:33

piekara114 napisał(a):Ale dopiero na 3 miejscu to wykombinowałaś?
A co Wy z tą Sycylią wymyśliłyście?

Bo mi jakoś do tego Cypru nie pasowałaś 8O :mrgreen: ,
a Sycylia ... no chyba będzie musiała poczekać ... no chyba że ten listopad, jak radzi Tony :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.02.2017 22:40

Jak listopad to popatrz na to: http://www.jedziemynasycylie.pl/wasze-r ... iekna.html no i może na to: http://www.gosycylia.pl/podroz-na-sycyl ... cylie.html

A jak został Wam tylko listopad Wolny, to co ty masz na marzec i kwiecień zaplanowane?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 20.02.2017 22:46

piekara114 napisał(a):A jak został Wam tylko listopad Wolny, to co ty masz na marzec i kwiecień zaplanowane?
No właśnie nie wiem, ale chętnie się dowiem :oczko_usmiech: ,
trzeba Tonego pytać, bo on ma jakieś lepsze info :lool: :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.02.2017 22:49

Chyba poszedł już spać....
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.02.2017 23:29

kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.02.2017 07:11

No proszę jakie niespodzianki płatają flamingi :lol:
Ale zaskoczenie... i nic się nie zdradziłaś że też planujesz zimowy wypad :cool: (no chyba że nie zauważyłem :? )
Dla mnie Cypr jest symbolem zimowego ciepełka od kiedy zobaczyłem R.Makłowicza który w swoim cypryjskim programie przy świecącym słońcu właził w styczniu do wody 8O

Nie planuję tej wyspy, ale się poprzyglądam bardzo chętnie :idea:
A oprócz linka z wrześniowej Chorwacji który się ma pojawić, ja oczekiwałbym ze swojej strony link do letniej Sithonii :cool: :D

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.02.2017 09:20

Dziękuję za przywitanie od flamingów :D Twoją relację czytałam jako ostatnią przed wyjazdem, szkoda, że Nikozji całej nie zdążyłeś pokazać....

kulka53 napisał(a):No proszę jakie niespodzianki płatają flamingi :lol:
Flamingi zaskakują :mrgreen: :mrgreen: Bilety kupiłam 8 stycznia, 5 lutego był lot to i czasu niewiele było na cokolwiek. Programu Makłowicza nie widziałam, a szkoda.... nawet nie pomyślałam, żeby przeszukać neta pod tym kątem...wieczorem muszę nadrobić...

kulka53 napisał(a):Nie planuję tej wyspy, ale się poprzyglądam bardzo chętnie :idea:

Myślę, że kilka z miejsc na wyspie mogłoby Was zainteresować, ale z miejscami na spanie mógłby być kłopot, choć my nie umiemy (a przynajmniej do tej pory nigdy nam się nie udało) wyszukać tak fajnych miejscówek jak Wasze, więc może jednak gdzieś fajne są...

kulka53 napisał(a):A oprócz linka z wrześniowej Chorwacji który się ma pojawić, ja oczekiwałbym ze swojej strony link do letniej Sithonii :cool: :D
Będzie :D Małgosia zrobiła kurs co i jak ze zdjęciami i dziś umieszczam tam pierwsze z Cypru, to potem myślę, że pójdzie już hurtowo :papa:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 21.02.2017 09:26

piekara114 napisał(a):...zdjęciami i dziś umieszczam tam pierwsze z Cypru, to potem myślę, że pójdzie już hurtowo :papa:


W takim razie będę zaglądał tu ,a potem tam... :hut: :papa:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 21.02.2017 09:37

Na Cyprze byłem lata temu, chętnie się tam ponownie wybiorę.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.02.2017 09:41

Cześć Ajdadi i już dziś zaprasza i do Cro i do Hellady :papa:
Maxredaktor a gdzie relacja się pytam :?:



Bilety są to można zacząć planować.
I pierwsze fakty zbierać:
* że wyspa podzielona to wiemy
* że Afrodyta to też, nawet syn wie i zna ten mit
* że do UE należy to ja wiem, chłopaki się dowiadują
* ale że leży w AZJI.... to nas zaskakuje...
* i to że tu są bazy wojskowe RAFu
* i to że są tu góry ze śniegiem
* i że do Turcji i Syrii stąd to tylko mocniejszy rzut beretem.

Oczywiście przeglądam relacje na forum, ale nie jest ich dużo:
* luty 2013, relacja Tonego nawet z prawie tego samego okresu, co nasz planowany wyjazd. Zdjęcia w koszuli bardzo pozytywnie nas nastrajają na wyjazd...
* krótka i zwięzła relacja Adamosa II
* luty 2014, relacja capek ze zwiedzania wyspy samochodem i spania na dziko w samochodzie - byłam ciekawa jak przy tych chłodnych nocach się im to udało, ale niestety, relacja niedokończona.... a nawet dobrze niezaczęta....
* luty 2011, no i oczywiście obszerna relacja Franza, która pokazuje jak dużo jest do zobaczenia na wyspie i że w ciągu tygodnia, chcąc połączyć zwiedzanie z leniuchowaniem na plaży, to nie ma szans nawet połowy tych miejsc zobaczyć.

Potem przerzucam się na blogi, trafiam także na blog Polki mieszkającej na Cyprze i na strony typu wirtualnycypr, cyprusisland itp. Całkiem sporo tego jest w necie. Tworzę własne przewodniki (bo książkowego nie mam gdzie u siebie kupić, a lubię pooglądać przewodnik przed zakupem czy spełni moje oczekiwania i czy papier nie śmierdzi) z podziałem Pafos i okolice, Limassol i okolice, Larnaka i okolice, Troodos, Nikozja - ostatecznie nie wyszedł mi przewodnik...

No ale trzeba jeszcze znaleźć lokum. Lądujemy i wylatujemy z Larnaki, ale oprócz flamingów to miejsce super opinii nie ma i wybór pada na Pafos. Ale bez sensu tam tylko być, skoro powrót z Larnaki. Więc 5 nocy w Pafos i 2 w Larnace. Przez ten okres 6 tygodni jak zaczęłam myśleć o Cyprze noclegi się rozlazły..... Jest studio w przyzwoitej cenie, a potem już hotele (nie przepadam za tymi obiektami) w cenie ok. 1000 zł za 5 nocy. Bierzemy studio za 85 eur, z klimą. W Larnace jest większy wybór, wybieramy obiekt z apartamentami i studiami, z super opiniami na tripavisor....

To teraz trzeba jakoś się po wyspie przemieszczać...
Myślę o ich pksie, ale bilet 1,5 za kurs/os przy naszej trójce nie bardzo się opłaca, a i zimą kursów jest mało. Wracam do relacji Tonego, ale namiarów na swoją wypożyczalnię nie dał, a i tak przecież to było w Pafos, a ja potrzebuję z Larnaki.... Studiuję ten wątek i waham się pomiędzy dwoma wypożyczalniami. Ostatecznie rezerwujemy HYUNDAI i10 u Stevensa, bo cena super i brak blokady na karcie....



No to chyba wszystko już mamy...
Ostatnio edytowano 15.03.2017 20:49 przez piekara114, łącznie edytowano 3 razy
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.02.2017 09:42

Na Cyprze nie byłem i nie planuję w najbliższym czasie, ale o tych flamingach chętnie poczytam. :)

P.S.
Trzymając kciuki, aby nie ujawnili się dwaj krytykanci, którzy psuli relację toskańską. :?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.02.2017 09:45

walp napisał(a):Na Cyprze nie byłem i nie planuję w najbliższym czasie, ale o tych flamingach chętnie poczytam. :)

P.S.Trzymając kciuki, aby nie ujawnili się dwaj krytykanci, którzy psuli relację toskańską. :?


Cześć, jeden zmienił barwy, a potem sam odpłyną w niebyt, więc chyba problemu nie będzie. Choć plażę, którą pokaże może spokojnie zyskać opinię brudnej....
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 21.02.2017 09:51

piekara114 napisał(a):
Cześć, jeden zmienił barwy, a potem sam odpłyną w niebyt, więc chyba problemu nie będzie.


Najbardziej chciało mi się śmiać ,że w relacji (chodzi mi o MdB ) ktoś kto nie był się wypowiadał...a co lepsze wiedział
lepiej...bo przecież są internety ,kamerki i te sprawy... :papa:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 21.02.2017 11:16

Ja z tych co mogą zwierzaki i kwiatki oglądać na okrągło.
Ostatnio zrobiłam sobie przegląd naszych fotografii umieszczonych na googleZdjęcia (skoro jest nowa zabawka i można kazać sobie wyświetlić np "zwierzęta") no i już trochę ich mamy, koty, owce, kozy, osiołki, flamingi i dwa pelikany(zdjęcie historyczne bo zostały zabite przez nieostrożnego kierowcę).
Z przyjemnością będę podglądać relację.
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 21.02.2017 14:11

Bardzo cieszę się z tej flamingowej relacji :o bo właśnie jestem na etapie planowania tygodniowego pobytu w tych samych miejscowościach, które Was gościły :D :D
Szukam aktualnie wypożyczalni samochodów i sprawdzam ich oferty, a tu proszę :D :D kolejne informacje doświadczonej podróżniczki :hut:

Również relacje Franza i Tommy'ego są już przeze mnie przeanalizowane :D
:smo: i chętnie dowiem się jeszcze co warto a czego nie warto zwiedzać od Ciebie :D

Będę wierną czytelniczką i myślę, że pytaniami nie zakłócę relacji :papa:

Pozdrawiam
Asia
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Azja



cron
W pogoni za flamingami… część 2 (str.50) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone