Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W jakich miejscowościach są ładne piaszczyste plaże

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
spellkast
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) spellkast » 05.06.2008 06:58

Niestety nic nie wiem o hotelu Sahara.
Wyspa Rab jest dość mała (11 km szeroka i jakies 20 km długa). Polecam więc rowerki. Do niektórych naprawdę zacisznych zatoczek dojedziesz tylko rowerem lub dojdziesz pieszo, bo samochód trzeba zostawić dość daleko.
Szczególnie urokliwe są małe zatoczki na Kamporze. Ja zrobiłem tam sobie przejażdżkę rowerem i plecam małe plaże, takie jak: Sveta Mara, Perla albo Planka, itp. Nie są to może bardzo piaszczyste plaże, ale naprawdę bardzo ładne i spokojne. Z Loparu to będzxie ok. 8-10 km.
spellkast
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) spellkast » 05.06.2008 07:03

A w ogóle jeżeli ktoś chce rozeznać się gdzie jest najładniejsza plaża to polecam wypożyczenie niedużej łódki z małym silniczkiem i zrobienie sobie tury wzdłuż brzegów Rabu. Można odkryć naprawdę piękne miejsca. Koszt wypożyczenia takiej łódki (6m długa z silnikiem 8 KM to ok. 50 euro na 12 godz.). Ja wypożyczałem od prywatnego gościa w Supetarskiej.
Minus - czasami pytają o patent motorowodny (ale tylko czasami).
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 05.06.2008 07:28

Z tą motorówka to ciekawa propozycja. :D
A jak ogólnie oceniasz pobyt na Rab. Co można w pobliżu zwiedźić.
spellkast
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) spellkast » 05.06.2008 08:37

Standardowo do zwiedzania: Rab.
Polecam pieszą wycieczkę po Kalifroncie i Dundo, gdzie mieści się park pełen drzew i roślinności. Zapach tego miejsca jest po prostu wspaniały. Niestety jeżeli chce się przejść szlakiem to tylko pieszo, rowerem będzie trudno, a czymś zmechanizowanym niemożliwe.

No i pozostają plaże.

Ja jeszcze wypuściłem się na Plitvickie, promem przez Misnjak. Niesamowite miejsce, więc polecam, choć to kawałek drogi.

Oprócz tego łódka i wypady na pobliskie wysepki. Pobyt oceniam na 5+
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 05.06.2008 10:30

Wszystko to wygląda zachęcająco. Myślę że wakacje będą udane, najgorsza będzie tylko pewnie podróż i pewnie stanie w kolejce na prom.
spellkast
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) spellkast » 05.06.2008 11:23

Na prom w kolejce czekałem zaledwie 30 min. W Jablanacu byłem ok. 6 rano, więc nie było problemu. Z powrotem to w ogóle spoko.
A podróż niestety męcząca, bo i trasa dluga (a ja nie mam zmiennika i jadę bez dłuższych postojów).

Canooe, a gdzie konkretnie na rabie w tym roku (i kiedy). Bo ja będę 26.07 - 9.08 w Supetarskiej. Może jakieś Karlovacko?
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 05.06.2008 22:23

Ja tylko na tydzień od 2-08 do 9-08 Lopar
spellkast
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) spellkast » 06.06.2008 06:32

Ja będę w Supetraskiej (więc po sąsiedzku) - 26.07 - 9.08.
Udanego urlopu.
pozdrav
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 03.07.2008 16:11

Tutaj opisałem swój pobyt w Loparze w czerwcu 2008. Odpowiem na pytania.
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19894
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 06.07.2008 12:20

Piaszczysta plaża jest koło Posedarje, po lewej stronie drogi do Podgradiny super dla małych dzieci
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 08.07.2008 12:30

zauroczona napisał(a):
t.goracki napisał(a):Wyjeżdżamy z dziećmi i szukamy miejscowości gdzie można znaleźć ładne piaszczyste plaże z w miarę łagodnym wejściem do morza, a już idealnie byłoby gdybyście przy okazji podali namiar na jakieś apartamenty w pobliżu (4 osoby dorosłem i trójka dzieci poniżej 5 lat). Z góry dziękuję i pozdrawiam


Jeśli chodzi o samą plażę, to polecam tę w Duce Kolo Omisia. Nie jest zbyt szeroka (ale takie tylko nad Bałtykiem :) ), ale naprawdę piaszczysta, a juz zejśćie do wody - miałki piasek i bardzo daleka, bezpieczna dla dzieci płycizna z miałkim piaseczkiem na dnie - całymi dniami graliśmy w piłkę w wodzie do pasa z naszą 10-letnią córką. Ona była zachwycona, i ja też, bo lubię "gładkie" wejście do wody.


Popieram , Duće koło Omisza.
Byliśmy w tym roku i byłam zaskoczona że jest taka płycizna i piasek. Jechaliśmy w ciemno więc apartament znaleźliśmy nad samym morzem, zaledwie 36 schodków na plaże. Super!!!! Polecam!!!
Pozdrav
Renata :D :papa:
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 08.07.2008 13:05

Posedarje:
forum/album_personal.php?user_id=7649

Jest to zatoka Morza Starigradzkiego od strony zachodniej, bardzo blisko Islam Grcki - wieś - widmo. Do zburzonych domów wracają Serbowie i odbudowują je.
acidpm
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 29.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) acidpm » 26.06.2015 11:13

Gdzie najbliżej Vodic znajdę plażę piaszczystą?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.06.2015 11:25

acidpm napisał(a):Gdzie najbliżej Vodic znajdę plażę piaszczystą?

Coś podobnego do piasku :wink: znajdziesz na wyspie Murter >>> http://www.murter-kornati.com/pl/plaze- ... za-slanica
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 16.07.2015 08:51

Coś takiego znalazłem... :D
Ładnie to opisane. 8)

Plaże piaszczyste....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
W jakich miejscowościach są ładne piaszczyste plaże - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone