Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W jakich miejscowościach są ładne piaszczyste plaże

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
t.kurzy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 20.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) t.kurzy » 30.04.2008 09:16

Kiedyś na forum był link do strony chorwackiej gdzie były wymienione i pokazane piaszczyste plaże chorwackie .
Sam kiedyś się interesowałem tym tematem , pewnego roku kiedy jechaliśmy i w naszej grupie były dzieci w wieku 3 i 7 lat - ale jak już będąc na miejscu ten kłopot znikł i dzieci były zadowolone z tego co tam było - czyli betonowe plaże , czy wybierając plażę na skałach to też im nie przeszkadzało .
beatusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 05.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatusia » 30.04.2008 10:06

Za pierwszym razem tez szukałam miejsc z piaszczystą plażą;-))) Wylądowaliśmy w Pagu na Pagu . Jak się okazało plaża była z drobnego żwirku i to był strzał w dziesiątkę;-))). Opanowaliśmy robienie babek ze żwirku do perfekcji;-)))Budowle też całkiem niezłe wychodziły.Dużym plusem jest to że nie przenosi się plaży do apartamentów tak jak to bywa na piaszczystych plażach;-)))
KonJarek
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KonJarek » 30.04.2008 10:17

O ile dobrze pamiętam - ok. 20 lat temu byłem na kempingu Stobreć koło Splitu. Wprawdzie nie było tam piaszczystej plaży tylko piaszczyste dno zatoki a wybrzeże było wyłożone kamiennymi płytami, nie było więc problemu z małymi kamieniami.
t.kurzy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 20.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) t.kurzy » 30.04.2008 12:46

Częściej spotkasz plaże z grubym żwirkiem niż piaszczyste .
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 30.04.2008 19:43

beatusia napisał(a):Za pierwszym razem tez szukałam miejsc z piaszczystą plażą;-))) Wylądowaliśmy w Pagu na Pagu . Jak się okazało plaża była z drobnego żwirku i to był strzał w dziesiątkę;-))). Opanowaliśmy robienie babek ze żwirku do perfekcji;-)))Budowle też całkiem niezłe wychodziły.Dużym plusem jest to że nie przenosi się plaży do apartamentów tak jak to bywa na piaszczystych plażach;-)))


100% popieram !!!
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 01.05.2008 08:41

ziomek napisał(a):nieprawda że szerokie plaże tylko nad Bałtykiem całe Włochy nad Adriatykiem mają szerokie plaże /piaszczyste/ :o
A teraz słów kilka o Chorwacji w zeszłym roku byliśmy w Medulinie tam są plaże dla każdego bardzo fajne miejsce /koniec Istrii/ piach , małe kamyczki i dużo fajnych miasteczek w pobliżu :lol:
kamyczki mają duży plus nie jesteś upaprana i pozaklejana piachem a dzieci zawsze znajdą sobie coś do zabawy :wink: :wink:


Zgadzam się, Bałtyk nie jest jedynym miejscem na świecie z szerokimi plażami, ale rozmawiamy o Cro. Bardzo wiele szerokich plaż zaobserwowałam również w Grecji :) . Natomiast jeśli chodzi o plaże chorwackie, to te szerokie należą do rzadkości, nie sądzisz?
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 01.05.2008 09:15

zauroczona - napisałaś/eś że szerokie plaże /tylko nad Bałtykiem/
a Bałtyk to też nie CRO jeżeli rozmawiamy o CRO a ty piszesz o Bałtyku to ja mogę o włoskim adriatyku , a dalej w mojej wypowiedzi jest o CRO bo chyba ISTRA to Chorwacja?
pozdrawiam :lol:
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 01.05.2008 09:17

ziomek napisał(a):zauroczona - napisałaś/eś że szerokie plaże /tylko nad Bałtykiem/
a Bałtyk to też nie CRO jeżeli rozmawiamy o CRO a ty piszesz o Bałtyku to ja mogę o włoskim adriatyku , a dalej w mojej wypowiedzi jest o CRO bo chyba ISTRA to Chorwacja?
pozdrawiam :lol:

jak najbardziej! :D
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 03.06.2008 05:20

A jak wygląda sytuacja z "Rajską plażą " w LOPAR - wyspa RAB. Czy zejście do wody na całym jej odcinku jest tak długo płytkie że w praktyczne może być wykluczone pływanie?
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 04.06.2008 05:53

Ciągle czekam na jakieś informacje :D
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 04.06.2008 11:42

W zeszłym roku przypadkiem trafiliśmy do zatoki Mlaska koło Sucuraja na wyspie Hvar. Jest tam camp z wydzieloną częścią FKK i (prawie) piaszczysta plaża z bardzo łagodnie opadającym dnem.
Na mapach często jest to zaznaczone jako Brigove.

Obrazek

Obok Sucuraja po drugiej (południowej) stronie tez jest "piaszczysta" plaża Cesminica

Obrazek
spellkast
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) spellkast » 04.06.2008 13:56

canooe napisał(a):A jak wygląda sytuacja z "Rajską plażą " w LOPAR - wyspa RAB. Czy zejście do wody na całym jej odcinku jest tak długo płytkie że w praktyczne może być wykluczone pływanie?


Rajska plaża w Loparze nie jest w cale taka piszczysta jak piszą w reklamach. To drobny żwirek. Kiedyś dowieźli sporo piasku, ale turyści dawno go wdeptali.
Rzeczywiście brzeg plaży jest bardzo długo plytki. Na odcinku 200 m od brzegu jest głeboko na jakieś 05 - 1 m. Dalej robi się stopniowo głebiej, na 300m od brzegu masz już ok. 5 m, a dalej to brzeg półki i spadek w głębinę.
Jeżeli chcesz szybszego obniżenia dna to trzeba udać się na początek zatoki. Nie ma tam jednak już drobengo żwirku, lecz zaczynają się skały i kamienie. No i kawał do przejścia.

A w ogóle to nie polecam Rajskiej, bo o 8 rano trzeba w sezonie zajmować miejsce, tyle jest tam narodu. Na Rabie jest sporo innych fajnych zatoczek z drobnym żwirkiem.
spellkast
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) spellkast » 04.06.2008 14:04

Z piaszczystych plaż (a konkretnie drobno żwirkowych) to mogę polecić Caske i Sv Duh na Pagu. Oczywiście nie można się spodziewać piasku jak w Bułgarii, ale jak na Chrowację to jest bardzo nieźle. Na Sv Duhu nawet w pełnym sezonie jest spokojnie. I spadek dna jest spokojny.

Dla osób chcących skorzystać nieco bardziej z natury to obok Sv Duha jest plaża naturystów, gdzie nie ma orniczonego dostępu i nikt się sobą nie przejmuje :D
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003
Vis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 04.06.2008 20:45

Prawie piaszczyste plaże są też na płn wsch krańcu wyspy Vis.
w zatokach Stocica i Zaglav i sąsiednich, a także na pobliskich wysepkach mozna znależć taką plażę jak tu: http://www.panoramio.com/photos/original/4427732.jpg
Na zdjęciu w głebi Hvar, na pierwszym planie wyspa Parzan i sąsiednia bez nazwy.
Niestety dotarcie tam jest trochę trudniejsze
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 04.06.2008 22:31

spellkast napisał(a): Na Rabie jest sporo innych fajnych zatoczek z drobnym żwirkiem.


A jakie są odległości do tych fajnych zatoczek i jaki środek transportu najlepszy by się tam dostać.

A jesteś może w stanie ocenić hotel Sahara. Co to za ośrodek i jak się prezentuje.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
W jakich miejscowościach są ładne piaszczyste plaże - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone