Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

w 14 dni dookoła Chorwacji - jednodniowe noclegi

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 10.05.2014 21:42

Istra to nie tylko wybrzeże... błędem byłoby ominąć zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link...
karo81
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 08.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karo81 » 10.05.2014 21:46

Postaram się załączyć moją mapkę. Opatijska Riwiera się załapała :) Na pewno gdzieś się po drodze zatrzymamy. a Hvaru nie odpuszczę. Muszę choćby ziemię polizać :D
Tylko tą trasę do plitwickich jezior zmienię jednak na autostradę.
Ostatnio edytowano 11.05.2014 13:24 przez karo81, łącznie edytowano 1 raz
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 10.05.2014 21:48

karo81 napisał(a):Oj, wolałabym nie robić tylu kilometrów na raz. Stąd nocleg w Wiedniu. Na Hvar chciałam płynąć ze Splitu, żeby nie pokonywać dodatkowych kilometrów drogą i móc zobaczyć Brać od strony morza. Na początku myślałam, żeby z Hvaru na Korculę przepłynąć, ale wolałabym zrobić na zmianę plażowanie i zwiedzanie miast, stąd po Hvarze Dubrovnik, potem wjazd na Korculę. Mljet ominęlam ze względu na brak czasu. Kornati też.


Z Kalisza do Plitvickich jest niecałe 1100km, to nie jest aż tak dużo, ale sama zdecydujesz - ja wolałbym dotrzeć do Plitvickich Jez., z ribem na przyczepce robiłem dłuższą trasę bez noclegu.
Lednice wspomniał o Krk- tam też jest super, ale spędziłem tam jedynie 3 dni, więc nie pomogę zbytnio, ale mogę polecać- ślicznie jest i w błotku można poplażować 8)

Odnoszę wrażenie, że chcesz robić pętlę (w jedną stronę Jadranka a w drugą autostrada) - zaczniesz gdzie uważasz, ale zabierz namiot i troszkę wyposażenia ( jest o tym wątek).

PS Jak pisałem swój, wskoczył twój post z mapką :D
Naprawdę odpuść sobie nocleg w Wiedniu i jedź bez noclegu- nieważne czy na Istrię czy do Plitvickich.
Jak zauważył Janusz Bajcer, w planowaniu punktów pośrednich weź pod uwagę noclegi.

Musisz podjąć decyzję którą stroną zaczynasz objazd.
Ja niestety będę się upierał 8) :wink: na opcji z początkiem w Plitvickich (tam możesz zarezerwować sobie nocleg na dzień przyjazdu ).

Edit 2
Na Hvar przeznacz przynajmniej trzy pełne dni - i tak za mało.
Nie odpuść szutrówki że Sveta Nedjelja do miasta Hvar - piękna trasa.
Więcej doczytasz w wątkach o wyspie- lub "wal" do Kasi Głydziak, jest tam na stałe.
Ostatnio edytowano 10.05.2014 22:08 przez baunty, łącznie edytowano 2 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.05.2014 21:50

karo81 napisał(a):Postaram się załączyć moją mapkę. Opatijska Riwiera się załapała :) Na pewno gdzieś się po drodze zatrzymamy. a Hvaru nie odpuszczę. Muszę choćby ziemię polizać :D
Tylko tą trasę do plitwickich jezior zmienię jednak na autostradę.


No to gdzie śpicie :?: - noclegi zarezerwowane :?:
W jakim terminie ten objazdowy maraton :?:
karo81
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 08.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karo81 » 10.05.2014 22:05

Liczyłam też nocleg w Wiedniu w drodze powrotnej. Może rzeczywiście się zdecyduję zrobić to na raz. Zobaczę. Jako pasażer jechałam nawet 28 godzin, ale teraz prowadzić będę ja. Sama jeździłam max 6 godzin. Chociaż, jak się wyjeżdża wyspanym, to nie powinno być źle. Mimo wszystko ten mój kierunek zwiedzania jakoś bardziej mi odpowiada. Nie chcę zaczynać od tak długiej trasy, a skończyć mogę, bo przyjadę do mojego wygodnego łóżeczka i się wyśpię. Rezerwować noclegu w Wiedniu na powrót w takim razie nie będę. Jak się okaże, że nabraliśmy opóźnienia to szkoda stracić rezerwację. W pracy zawsze 1-2 dniowe spóźnienie można wytłumaczyć :oczko_usmiech:
karo81
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 08.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karo81 » 10.05.2014 22:18

Już decyzja zapadła :boss: Bierzemy namiot, gdzie się znajdzie miejsce, tam rozbijemy. Rezerwacja tylko w Wiedniu pierwszy dzień. Reszta na żywioł, żeby się nie zobowiązywać i nie spinać. Powrót z Plitwickich bez przystanku (dzięki temu jeden dzień dłużej w Chorwacji).
Termin tego maratonu to 15-31 sierpnia. Katarzyno, Motovun musimy już odpuścić, ale może następnym razem :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2014 22:24

Przemyśl to na spokojnie 8)

Ja bym zaczął zwiedzanie Chorwacji od południa i poruszał się na północ.
W tym wariancie nocleg we Wiedniu, potem w Dubrowniku.

Nic na siłę, jak tego wszystkiego, co zaplanowałaś, nie zobaczycie, to nie będzie katastrofy :D

Z autopsji wiem, że z zaplanowanych miejsc do zobaczenia, odwiedzamy 50% i to już jest dobry wynik :wink:

Lepiej się do roboty nie spóźniać :mrgreen:


Gdzie chcecie zarezerwować we Wiedniu :?:
Ostatnio edytowano 10.05.2014 22:25 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.05.2014 22:25

karo81 napisał(a):Termin tego maratonu to 15-31 sierpnia.


Dobrze, że bierzecie namiot :idea: Powodzenia :idea:
Ja na taki maraton nigdy bym się nie zdecydował nawet mając połowę lat mniej niż obecnie :idea: :idea:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2014 22:32

Rodzice na takie coś się zdecydowali pod koniec lat 60-tych, bo paszportu nie dostała moja siostra :roll:

Za Gomułki na Zachód mogły wyjeżdżać tylko rodziny zdekompletowane, a Jugosławia to był Zachód :wink:
Rodziny kompletne by od razu zwiały przez otwartą granicę do Austrii lub do Włoch.
Mnie jeszcze nie było na świecie.

Z tym że taka podróż w tych czasach bez udziału znajomych taty z Zagrzebia też by inaczej wyglądała.
Nie byłoby to łatwe wszystko przygotować :roll:
karo81
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 08.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karo81 » 10.05.2014 22:52

Lednice, proszę, nie każ mi zaczynać zwiedzania od południa, bo musimy jakoś tam najpierw dotrzeć i to najlepiej żywi :lol: Przecież to kawał drogi jest! A tak to sobie po drodze na spokojnie pozwiedzamy, zrelaksujemy się.. 8) i jakoś dojedziemy :)
Fajnie, ze rodzice mieli taką możliwość. Ja mam jeszcze 3 miesiące na przygotowanie wszystkiego. Londyn zwiedzałam sama, Holandię też i to z jazdą pociągami. Wydaje mi się, że Chorwację też dam radę. W każdym razie przede mną duuużo czytania.
karo81
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 08.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karo81 » 10.05.2014 22:54

Lednice napisał(a): Gdzie chcecie zarezerwować we Wiedniu :?:


Nie sprawdzałam jeszcze noclegów w Wiedniu. A masz coś, co możesz polecić?
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 10.05.2014 23:18

Jeżeli mogę coś dodać od siebie:

Po pierwsze za granicą, szczególnie po autostradach to jeździ się trochę inaczej niż w Polsce, w której jeśli nawet są już spore odcinki autostrad, czy ekspresowych, to nadal nie łączą się w jedną spójną całość. I tam w jeden dzień spokojnie można zrobić 1000km z uwzględnieniem tankowania, jedzenia i zakupów. Nawet jeśli zjedziesz z autostrady i pojedziesz zwykłymi drogami, to jednak kultura tamtejszych kierowców jest inna, stan asfaltu prawie idealny wszędzie i podróż tak nie męczy, jak u nas.

Po drugie, jeśli się już uparliście na nocleg w Wiedniu, to następny albo w Plitwicach, albo Słowenia, czy Istria, aby zobaczyć słoweńskie jaskinie.

Po trzecie, to weźcie mapę do ręki i wybierzcie sobie ze dwa, góra trzy miejsca, w których spędzicie po kilka dni. A samochodem zwiedzicie to, co jest w okolicy tych miejsc. Zaoszczędzicie sobie szarpania ze stałym przenoszeniem z miejsca na miejsce. Dalmacja w rzeczywistości nie jest aż tak długa, jak by się mogło wydawać. Dla mnie parę lat temu nie było jakimś problemem spod Trogiru pojechać zobaczyć most na Pag, potem zwiedzić Nin i Zadar, a na koniec zatrzymać się w Szybeniku i wrócić na kwaterę.

Poza tym nie nastawiajcie się, żeby zobaczyć absolutnie wszystko, bo to bez sensu. Do tego w sierpniu należy liczyć się z tłumami w najbardziej atrakcyjnych miejscach, szczególnie w Plitwicach, Krka, Splicie (może coś przeoczyłem).
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 10.05.2014 23:21

karo81 napisał(a):A tak to sobie po drodze na spokojnie pozwiedzamy, zrelaksujemy się.. 8) i jakoś dojedziemy :)

Po drodze to jest niewiele do zwiedzania w stosunku do tego, co jest na wybrzeżu Adriatyku. No może z wyjątkiem Plitwic i jaskiń w Słowenii. Zwiedzanie miast typu Wiedeń, Zagrzeb, czy innych to sobie darujcie, bo to naprawdę ma mały sens, a dodatkowo Was zmęczy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2014 23:47

karo81 napisał(a):Lednice, proszę, nie każ mi zaczynać zwiedzania od południa, bo musimy jakoś tam najpierw dotrzeć i to najlepiej żywi :lol: Przecież to kawał drogi jest! A tak to sobie po drodze na spokojnie pozwiedzamy, zrelaksujemy się.. 8) i jakoś dojedziemy :)
Fajnie, ze rodzice mieli taką możliwość. Ja mam jeszcze 3 miesiące na przygotowanie wszystkiego. Londyn zwiedzałam sama, Holandię też i to z jazdą pociągami. Wydaje mi się, że Chorwację też dam radę. W każdym razie przede mną duuużo czytania.


Całkowicie błędna koncepcja. :roll:

Rodzice wracali do Zagrzebia z Chorwatami przez Mostar i Sarajewo.
Wy tego nie planujecie.

Jak zaczniecie od północy, to nigdy nie dotrzecie na południe.Czas was zje :wink:
Odwrotnie się da , bo w razie spędzenia większej ilości czasu na południu po prostu wracacie autostradą do domu 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2014 23:55

karo81 napisał(a):
Lednice napisał(a): Gdzie chcecie zarezerwować we Wiedniu :?:


Nie sprawdzałam jeszcze noclegów w Wiedniu. A masz coś, co możesz polecić?


Na pewno w żadnym wypadku badziewia w stylu Oekotel, 20kilometrów od centrum Wiednia :?
Albo innego tego typu gó.na, oddalonego godzinę jazdy od środka miasta
To już lepsza i dwa razy tańsza jest wtedy Bratysława :roll:

Jak już Wiedeń, to coś co jest blisko centrum, tak żeby dało się dojechać metrem w 10 minut lub dojść na piechotę do głównych atrakcji miasta 8)

Na booking.com jest spory wybór, patrz się na lokalizację, żeby było w centrum miasta :D
Namiary na PW, napisać :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
w 14 dni dookoła Chorwacji - jednodniowe noclegi - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone