Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

w 14 dni dookoła Chorwacji - jednodniowe noclegi

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 10.05.2014 11:42

Zawsze musi być ten pierwszy raz. Życzę wam by wszystko wam się udało i niezapomnianych wrażeń z Cro. Ja tylko mogę powiedzieć że jestem pewny że wrocicie zachwyceni .

Pozdrav :D
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 10.05.2014 11:42

Ale za to odpisywanie 'musisz' później napisać nam wszystkim jak to ostatecznie wyszło. ;)

Tylu zainteresowanych pewnie chętnie by się dowiedziało, czyje rady były najbardziej pomocne. ;)

A na poważnie to życzymy udanego wypoczynku, tak, aby każdy był w pełni zadowolony!
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 10.05.2014 11:48

karo81 napisał(a):33-40lat, więc lata ekstremalnej wytrzymałości już minęły :) Da się w ogóle wytrzymać pod namiotem w sierpniowych chorwackich temperaturach?


Karo81, pod namiotem da się wytrzymać, a nawet łatwiej się zaaklimatyzujecie do panujących temperatur :D
Na kempingu łatwiej jest znaleźć miejsce, nie będziecie tracili czasu i sił na poszukiwanie apartmana, a przeznaczycie go na rozbicie się na campie.

Namiot da Wam komfort psychiczny, że masz alternatywę co do noclegu.
Nie piszesz czy macie namiot i jeśli tak to jaki, ale przy takich założeniach warto kupić nowy, koniecznie tzw 2sec, i przynajmniej trzyosobowy.

Patrząc na wasze plany odnoszę wrażenie, że zaplanowaliscie dodatkowy czas na przejazdy i samo przemieszczanie traktujecie w formie zwiedzania.

Nie chcę ingerować w Wasze plany, ale zastanowiłbym się czy nie odpuścić Istrii i zacząć od Plitvickich Jezior a następnie Trogir, Split lub Omiś .... Drwenik i promem na Hvar- możecie tam Kasię Głydziak odwiedzić 8)
Istrię zostawiłbym na koniec - jeśli nie zdazycie, to zawsze z Włochami możecie ją połączyć, blisko jest :)

Jeśli podejmiecie jakieś decyzje, to w sprawie terenów na południe od Zadaru (oraz tamtejszych wysp- a jest jeszcze Mljet, Lastovo, Vis ) mogę coś doradzić.
Peljesac- piękne miejsce, też warto zwiedzić (o szczegóły zapytajcie Bociana, on jest prawie maniakiem tego półwyspu) .

Życzę powodzenia i niezapomnianych wakacji
Ostatnio edytowano 10.05.2014 11:54 przez baunty, łącznie edytowano 1 raz
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 10.05.2014 11:52

Jak na początku ominą Istrię to ciężko będzie im tam kiedykolwiek wrócić. ;) Przynajmniej ja tak miałem.. Nie wiem jak inni. ;)
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 10.05.2014 11:55

razpol napisał(a):Jak na początku ominą Istrię to ciężko będzie im tam kiedykolwiek wrócić. ;) Przynajmniej ja tak miałem.. Nie wiem jak inni. ;)

Ja też tak miałem :D

Karo81 pisze, że w najbliższym czasie może to być ich jedyny wyjazd do HR, dlatego proponuję południe na początek...bo jak nie zdążą...to na Istrię bliżej.

Widzę, że wielu z nas kręci temat takiego zwiedzania :D
Na pewno pozostanie niedosyt, że za mało zobaczyliśmy , za krótko byliśmy.
Ostatnio edytowano 10.05.2014 12:05 przez baunty, łącznie edytowano 2 razy
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 10.05.2014 12:03

razpol napisał(a):Jak na początku ominą Istrię to ciężko będzie im tam kiedykolwiek wrócić. ;) Przynajmniej ja tak miałem.. Nie wiem jak inni. ;)
Dlatego ja zaczynałem od Istrii , bo wiedziałem że tak się może stać. :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.05.2014 12:23

baunty napisał(a):Karo81 pisze, że w najbliższym czasie może to być ich jedyny wyjazd do HR, dlatego proponuję południe na początek...bo jak nie zdążą...to na Istrię bliżej.

To jest mocny argument. Od Rijeki do Dubrovnika jest jakieś 550 km. Jeśli w przyszłości, będą dysponować mniej zasobnym portfelem, krótszym urlopem itp. zawsze łatwiej zorganizować wyjazd w rejon Istrii czy Kvarneru. :wink:
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 10.05.2014 13:52

baunty napisał(a):
razpol napisał(a):Jak na początku ominą Istrię to ciężko będzie im tam kiedykolwiek wrócić. ;) Przynajmniej ja tak miałem.. Nie wiem jak inni. ;)

Ja też tak miałem :D

Karo81 pisze, że w najbliższym czasie może to być ich jedyny wyjazd do HR, dlatego proponuję południe na początek...bo jak nie zdążą...to na Istrię bliżej.

Widzę, że wielu z nas kręci temat takiego zwiedzania :D
Na pewno pozostanie niedosyt, że za mało zobaczyliśmy , za krótko byliśmy.


maniust napisał(a):
razpol napisał(a):Jak na początku ominą Istrię to ciężko będzie im tam kiedykolwiek wrócić. ;) Przynajmniej ja tak miałem.. Nie wiem jak inni. ;)
Dlatego ja zaczynałem od Istrii , bo wiedziałem że tak się może stać. :)


Dlatego też myślę, że warto zacząć od Istrii. ;) Choć z drugiej strony, jeśli ktoś zakłada tylko jedną wizytę to faktycznie polecałbym Dalmację i wyspy. No cóż.. W 2 tygodnie wszystkiego się nie da.. Być może datego wiele osób wraca ponownie.. ;)
karo81
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 08.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karo81 » 10.05.2014 14:31

Rzeczywiście muszę przemyśleć Istrię. Łatwiej będzie wrócić na północ. Może zostawię ją na koniec. Jeżeli wystarczy czasu, to pojedziemy, a jeśli stwierdzimy, że potrzebujemy więcej czasu na południe, to sobie odpuścimy. Muszę znów usiąść przed mapą. Sporo frajdy w takim planowaniu :hut:
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 10.05.2014 14:40

Dokładnie tak, jednak na północ ciężko będzie Wam wrócić. ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2014 14:53

karo81 napisał(a):Rzeczywiście muszę przemyśleć Istrię. Łatwiej będzie wrócić na północ. Może zostawię ją na koniec. Jeżeli wystarczy czasu, to pojedziemy, a jeśli stwierdzimy, że potrzebujemy więcej czasu na południe, to sobie odpuścimy. Muszę znów usiąść przed mapą. Sporo frajdy w takim planowaniu :hut:


No, planowanie to podstawa :D
Raz, że sprawia frajdę, dwa, że nieprzygotowanie do podróży to pewne rozczarowanie 8)

Rodzice zrobili kiedyś trasę od Istrii aż do Czarnogóry i zakochali się w Chorwacji.
To było przeszło 40 lat temu. Pojechali w dwójkę z Polski, ale na miejscu, w Zagrzebiu, dołączyła do nich para znajomych Chorwatów. Podróżowali w czwórkę, autem.
Ale to były inne czasy, turystów kilka razy mniej, z noclegiem w kwaterach nie mieli kłopotów, bo wybór był spory, a ceny niskie. Do tego wspomniani Chorwaci się świetnie orientowali we wszystkich cenach 8)
Podróż z Istrii do Czarnogóry zabrała im 2 tygodnie, ale wysp nie zwiedzali, te zostawili sobie na drugi raz.
I oczywiście taki był, a potem trzeci... :D
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 10.05.2014 17:27

karo81 napisał(a):Rzeczywiście muszę przemyśleć Istrię. Łatwiej będzie wrócić na północ. Może zostawię ją na koniec. Jeżeli wystarczy czasu, to pojedziemy, a jeśli stwierdzimy, że potrzebujemy więcej czasu na południe, to sobie odpuścimy. Muszę znów usiąść przed mapą. Sporo frajdy w takim planowaniu :hut:

Jeśli nie musisz być w Wiedniu, to spróbuj zacząć od Plitvickich Jez., z pierwszym noclegiem (lub dwoma- zależnie od pory wyjazdu) właśnie tam.
Trogir, Split, Omiś naprawdę warto zobaczyć.
W Omiśu masz rafting rzeką Cetina- poczytaj o tym.
Baza wypadowa do zwiedzenia w/w może być w okolicach n. Omiś - wszystko będzie blisko (Makarska i góra Sveti Jure w Parku Biokovo też) Chcąc przenieść się na Hvar też blisko do Drvenika (stamtąd najkrócej płynie prom, ale można też płynąć ze Splitu) .
Korculę połączyłbym z Dubrovnikiem - to zbliżony rejon.
W tym rejonie są jeszcze Brać i trochę rzadziej odwiedzane Vis, Mljet, Lastovo.
Na dwóch ostatnich nie byłem, ale jest trochę opisów na forum.
Sprawdź polaczenia promem z Hvaru na Korculę.

Powyżej Splitu ....Krka- Plitvickie w miniaturze 8)
Kornati- tylko rejs, ale bajeczne miejsce.
Zadar warto zwiedzić- ewentualnie z" księżycowym" Pagiem można połączyć.

Jeśli nie wiecie kiedy ponownie odwiedzicie Chorwację, to ja serio zacząłbym od Plitvic i południa.
razpol i inni pisali, że na północ będzie Wam ciężko wrócić- zgadnij dlaczego :wink:

Pzdr
Ostatnio edytowano 10.05.2014 17:29 przez baunty, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.05.2014 17:28

razpol napisał(a):Jak na początku ominą Istrię to ciężko będzie im tam kiedykolwiek wrócić. ;) Przynajmniej ja tak miałem.. Nie wiem jak inni. ;)

Zaczynałem od Istrii w 1997 r. :lol: potem była Dalmacja, na Istrię wróciłem z przyjemnością w 2008 r.
W tm roku ponownie Dalmacja - ale Istrii nie powiedziałem "żegnaj" :lol:
karo81
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 08.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karo81 » 10.05.2014 18:23

Jeśli nie musisz być w Wiedniu, to spróbuj zacząć od Plitvickich Jez., z pierwszym noclegiem (lub dwoma- zależnie od pory wyjazdu) właśnie tam.

Oj, wolałabym nie robić tylu kilometrów na raz. Stąd nocleg w Wiedniu. Na Hvar chciałam płynąć ze Splitu, żeby nie pokonywać dodatkowych kilometrów drogą i móc zobaczyć Brać od strony morza. Na początku myślałam, żeby z Hvaru na Korculę przepłynąć, ale wolałabym zrobić na zmianę plażowanie i zwiedzanie miast, stąd po Hvarze Dubrovnik, potem wjazd na Korculę. Mljet ominęlam ze względu na brak czasu. Kornati też. W planach w drodze powrotnej mam wodospady krka i plitwickie.Generalnie przyświecała mi zasada: jak najmniej poruszać się tymi samymi drogami. Moja trasa idzie jak na razie głównie wybrzeżem. Zastanawiam się tylko, czy z Krka do plitwickich jechać przez Knin i od tyłu, czy lepiej już autostradą. Są tam jakieś widoki fajne na tamtej trasie?
Mimo wszystko trochę mnie ciągnie do tej Istrii. Będę czuła niedosyt, jak tam nie pojadę. Muszę się dobrze zastanowić, ale przypuszczam, że decyzja sama przyjdzie, jak zacznę zgłębiać szczegóły.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2014 19:39

Istria jest inna niż Dalmacja, ale Rovinj, Pula, słoweński Piran to klasa światowa :!: :D

Brakuje w twojej trasie Kvarneru. A szkoda, bo np. cudna jest cała Opatijska Riwiera i wyspy Krk oraz Cres :D

Nie dasz rady wszystkiego zobaczyć, wyspy bym dał na drugi i trzeci raz.

Jak się jedzie na wyspę taką jak Hvar, to po prostu żal stamtąd się ruszać, szkoda wyspę tylko polizać i porzucić :roll:

W 2 tygodnie trasę od Istrii do Dubrownika i z powrotem zrobicie przy dobrej organizacji.
Ale z wyspami będzie bardzo cięzko je do tej trasy wpiąć 8)


PS: z Wiedniem mogę pomóc, miasto znam dość dobrze 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
w 14 dni dookoła Chorwacji - jednodniowe noclegi - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone