Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vodice - Trogir - Split - okolice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dib2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) dib2 » 22.11.2011 19:21

a jak z dzieciakami? wózków i tak pewnie nie będziemy brać ale da się na "baranach" wdeptać na górę?
crodream
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 27.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) crodream » 22.11.2011 21:27

dib2 napisał(a):a jak z dzieciakami? wózków i tak pewnie nie będziemy brać ale da się na "baranach" wdeptać na górę?

Klis-dużo schodków i dukty jak na zdjęciu więc na barana dacie rade. Samo wejście do twierdzy od parkingu brukowana droga i schodki. Jak byliśmy w tym roku na początku września w części trwał remont więc zapowiada się jeszcze ciekawiej :)
Obrazek
Ostatnio edytowano 23.11.2011 20:02 przez crodream, łącznie edytowano 1 raz
dib2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) dib2 » 23.11.2011 11:40

a w Knin jest bezpiecznie dla dzieci. Niewpadną nigdzie?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.11.2011 11:46

I tu i tam trzeba uważać.
Dodatkowo Klis miejscami jest w remoncie.
No i ta wysokość.

Klis i jedno z "okienek"
Obrazek

Knin - takie strome schodki
Obrazek

a to nie wszystkie zagrożenia.
dib2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) dib2 » 23.11.2011 12:34

Korzystając z uprzejmości gospodarzy wybraliśmy się również na krótką wycieczkę do Jesenicy. Jest to opuszczone miasteczko, w którym prawie nikt nie mieszka już od 30 lat. Jego historia sięga 1000 lat. Przed laty to tutaj mieszkali Chorwaci, którzy chronieni przez góry nie musieli obawiać się najazdów tureckich i weneckich. Kiedy czasy zmieniły się na spokojniejsze i ludzie stali się wygodniejsi - zamiast pracować na roli woleli iść do fabryki lub żyć z turystyki, wszyscy mieszkańcy przenieśli się w dół, kilka kilometrów w stronę morza. Teraz tylko ruiny oraz dwa kościółki, w których bardzo rzadko odbywają się msze święte przypominają o minionej świetności miasteczka. Niesamowity nastrój opuszczonej miejscowości potęgują zgliszcza po ogromnym pożarze, który zniszczył tydzień przed naszym przyjazdem do Chorwacji lasy i uprawy oliwek na zboczach w pobliżu Jesenicy. O ile większość drzew zniszczona została bezpowrotnie, to oliwki są w stanie zregenerować się z samego tylko korzenia. Niestety na zbiory trzeba będzie poczekać co najmniej pięć lat. z strony http://piotbula.republika.pl/wycieczki/chorwacja.htm

Jak tam jest teraz ma ktoś zdjęcia??
Jest to relacja z 2001 roku więc pewnie się zmieniło. Może jakieś opinie?
Grigorij
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 10.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigorij » 11.03.2012 14:58

W tej miejscowości nie byłem, z opisu podobna do Baru w Czarnogórze. Tam po zbombardowaniu miasta w XIX wieku ludzie przenieśli się na dół i już zostali. Cały zaś teren starego miasta to muzeum.
MEGGI
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 26.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MEGGI » 13.05.2012 19:38

jeżeli ktoś był w twierdzy Knin mam pytanie - ile czasu trzeba przeznaczyć na zwiedzanie? - jak daleko jest z Trogiru do twierdzy Knin?
czy pomysł, aby zwiedzić w jednym dniu Primosten, Sybenik i Knin jest ok?
zgredzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgredzik » 16.05.2012 15:59

Witam Wszystkich miłośników Chorwacji, a szczególnie Dalmacji.
Od czterech lat mam przyjemność spędzać urlop w tym przepięknym kraju. Zupełnie przypadkowo na pierwszy rzut padł Okruk/g (nie wiedzieć czemu, ale spotkałem się na miejscu z dwoma wariantami pisowni tego miasteczka) na wyspie Ciovo. Małe miasteczko typowo turystyczne, dość nudne i monotonne, ale... Dla mnie miejsce wymarzone. Bliskość Trogiru i Splitu. Bardzo lubię piesze wędrówki, a takie wypady do Trogiru czy na drugą stronę wyspy, do Konoby...Coś wspaniałego, mimo lejącego się z nieba skwaru. Poza tym możliwość dostania się drogą wodną do Splitu, właściwie lądując w centrum historycznym tego miasta. Wspaniała architektura, cisza i cudowna roślinność wkoło. Co dziwne, nawet bardzo nisko przelatujące samoloty pasażerskie do pobliskiego portu lotniczego nie przeszkadzają, a wręcz przeciwnie, urozmaicają każdy senny, gorący dzień. Wraz z moją kochaną towarzyszką spędziliśmy wspaniale czas. Niezdecydowanym - polecam. Piękny region z przyjaźnie nastawionymi ludźmi. W tym roku OCZYWIŚCIE też zamierzamy udać się w opisane przeze mnie miejsce. Pozdrawiam... :D
MEGGI
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 26.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MEGGI » 16.05.2012 16:51

w zeszłym roku byliśmy pierwszy raz w Chorwacji właśnie w Okrugu - zatoka Mavarstica, było super i w tym roku jedziemy znowu do tych samych gospodarzy. Wiem, że Ciovo ma zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników, ale ja zdecydowanie należę do tych pierwszych. Już się nie mogę doczekać wyjazdu
evelina325
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) evelina325 » 11.07.2015 19:35

Witam
A możecie polecić jakieś sprawdzone kwatery w miejscowości Okrug Gornji?
Czeki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 17.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czeki » 15.07.2015 21:56

Witam,
w tym roku kierunek Trogir.
Szukam sprawdzonych miejsc plażowania w okolicy tak aby blisko szukać apartamentu.
Wyjazd totalnie w ciemno.
Trogir / Marina opcjonalnie Ciovo choć ten mostek nie nastraja optymistycznie, lubimy jeżdzić wieczorami do innych sąsiędnich miejscowości.
Proszę o informacje dot. plaż.
Ktoś coś wie więcej lub był na plaży Pantan ?
zgredzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgredzik » 16.07.2015 09:15

Czeki, nie wiem, czy sam Trogir jest dobrym miejscem na plażowanie ale każdy robi to, co lubi :)
Wg mnie położone w pobliżu Trogiru Okrug, Arbanija czy Slatina są bardzo dobrą bazą wypadową z fajnymi plażami (szczególnie Okrug). Powodzenia.
PozdRawiam.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Vodice - Trogir - Split - okolice - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone