Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vodice - pytania

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
martol92
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 30.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) martol92 » 16.07.2016 14:20

Hej! Jest ktoś w Vodicach i ma ochote na poznanie sie, wspolne spędzenie czasu? Para 24 lata :)
Pozdrawiam!
Flacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 09.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flacha » 04.08.2016 14:17

Może nie Vodice ale Srima czyli zaraz obok. Czy są tam jakieś place zabaw dla dzieci? Czy dopiero w Vodice?
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 04.08.2016 16:11

Flacha napisał(a):Może nie Vodice ale Srima czyli zaraz obok. Czy są tam jakieś place zabaw dla dzieci? Czy dopiero w Vodice?

W Srimie nie ma , tam psy doopami szczekają , do Vodic spacerek promenadą z buta 20 minut i na na promenadzie w stronę Vodic .....masz wszystko dla dzieci i nie tylko .........weż gruby portfel , bo cię dzieciaki oskubią z kasy. :D
piotrek_plock2
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.08.2016
Vodice - krótkie podsumowanie amatora

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek_plock2 » 18.08.2016 05:18

Witam,
dziewczyny jeszcze śpią, u mnie już poranna kawa przed wyjazdem do Polski, więc kilka słów podsumowania.
Nie jestem żadnym profesjonalnym cromaniakiem - to nasz drugi pobyt w Chorwacji;
Jest 4:30 :)

a więc oczami amatora:

1. Vodice będzie super miejscem na wakacje, jeśli od razu założymy, że na plażę będziemy jeździć. Jeszcze w układzie bez dzieci można jakoś kombinować, ale rodzinne plażowanie w samych Vodicach to ciężka sprawa. My jeździliśmy do Tribunj-Solvie (jeśli dobrze napisałem). Super miejscówa :)

2. Główne posiłki dnia jedliśmy w kanjpach - generalnie każdego dnia to była większa lub mniejsza mina. Mam wrażenie, że Chorwację kulinarnie okupują frytki - czyhają na nas wszędzie... Może się nie znam, ale podawanie kalmarów z frytkami to dla mnie żenua :) Ze wszystkich knajp, które odwiedziliśmy mogę polecić dwie - Harry's w porcie i knajpę "z papugą" - Santa Maria - tę drugą znajdziemy trochę dalej od portu na ul Pamukovića.

3. Najgorzej wydane pieniądze to wyjazd do wodospadów Krka; pierwszy raz - 8 lat temu - idąc kładką najpierw słyszałem, że ktoś idzie, a dopiero potem widziałem kto to. W tym roku to jakiś armagedon - sznur ludzi w jedną i drugą stronę. Nie wiem, czy trafiliśmy na jakiś chorwacki długi weekend (16 sierpnia), ale przeżyliśmy lekką masakrę. Nigdy więcej...

4. Drugi i ostatni raz pojechałem z rezerwacją. Mimo szczytu sezonu, do wynajęcia pełno wolnych apartamentów. Idąc w przypadkowo wybraną stronę znajdziemy wolny apartament po przejściu góra 200 metrów. Pierwszym razem córka miała 4 lata, w tym roku druga córka też ma 4 lata, więc rezerwacja daje jakiś tam komfort, ale bez obaw można jechać w ciemno; Zaznaczam, że do naszej kwatery nie mogę się przyczepić - wszystko zgodnie z opisem, ale na własną rękę mamy jakieś tam pole manewru przy wyborze.

zgodnie z żoną stwierdziliśmy, że tegoroczne wakacje w Vodicach to nasze najlepsze wakacje zorganizowane na własną rękę; polecam i pozdrawiam

no i idę się pakować ;)

ps. Panie Admin - nie działa odzyskiwanie hasła
Ostatnio edytowano 20.08.2016 17:59 przez piotrek_plock2, łącznie edytowano 1 raz
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Vodice - krótkie podsumowanie amatora

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 18.08.2016 06:16

piotrek_plock2 napisał(a):Witam,
dziewczyny jeszcze śpią, u mnie już poranna kawa przed wyjazdem do Polski

Nie wiem, czy trafiliśmy na jakiś chorwacki długi weekend (16 sierpnia)

Bezpiecznej drogi :-) i tak - trafiliście na długi weekend i na urlopy Włochów :-)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Vodice - krótkie podsumowanie amatora

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.08.2016 08:53

Moje spostrzeżenie, w Cro 10 razy, w Vodice - 0. Licczę, że we wrześniu je odwiedzę

1. Widać nie rozeznaliście tematu plaż przed wyjazdem, bo wszędzie są informacje, że w Vodice to plaż (rozumianych jako plaże) to nie ma.

2. Kalmary z frytkami są wszędzie, ewentualnie jak całe to z blitwą. Cóż restauracje mają zrobić jak większość chce jeść frytki - tak jest nawet w wielu polskich restaur., na zachodzie nawet do steków są one serwowane.

3. Krka - nie rozeznałeś też tematu. Byłam w 2011 i full, człek na człeku. Ale w sumie czego się spodziewać, ja to jedna z największych naturalnych atrakcji okolicy. No i sierpień: to high sezon :D

4. Tu jak kto woli. Ja mam 13-letniego syna i w sezonie tylko z rezerwacją - nie chce mi się biegać po jeździe w poszukiwaniu kwatery.

Spokojnej jazdy :papa:
jacek36
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 15.06.2008
przyjeżdżajcie do Vodice

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek36 » 18.08.2016 12:09

pomimo ze jest sezon, miejsc na campach i w sobe full...
Pogoda super.

pozdrawiam z Vodice
piotrek_plock
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 13.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek_plock » 10.05.2017 12:55

odgrzewam kotleta, ale co tam... ...piekara ja nie nigdzie nie napisałem, że Vodice mnie zaskoczyły - jechałem tam z pełną świadomością gdzie jadę; to tylko taki mój kolejnych głos, jakby ktoś - nastawiony głównie na plażing - chciał jechać do Vodic;

zaskoczyły mnie tylko wodospady Krka - ale to dlatego, że będąc pierwszy raz trudno było spotkać żywą duszę... ...myślałem, że będzie podobnie, ale w ubiegłym roku to była powódź odwiedzających, masakra;

reasumując byłem, wróciłem, hasło do forum odzyskałem i od wczoraj teoretyczne przygotowania do tegorocznego wyjazdu - też Chorwacja, tym razem sw. Petar;

no i czytam o tych granicach w tym roku... ...nie wygląda to ciekawie, a na pewno nie będzie wyglądać w sezonie LIPIEC-SIERPIEŃ

pozdrawiam!
serciu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 10.05.2009
Vodice na majówkę

Nieprzeczytany postnapisał(a) serciu » 21.04.2018 12:46

Witam wszystkich Cromaniaków :) na majówkę wybieramy się z grupą znajomych do Cro, z czego dla większości z nich będzie to pierwszy raz w tym pięknym kraju. Jako że ja mam największy staż jeśli chodzi o wyjazdy do HR to mnie pozostawiono wybór miejsca. Wstępnie postawiłem na Vodice, w ciemno oczywiście. Ja osobiście akurat tam nigdy nie byłem, ale słyszałem że jest tam dość rozrywkowo, duża baza noclegowa oraz bliskość atrakcyjnych miejsc (Krk, Szybenik, Trogir, Split). Co myślicie o takim wyborze? Macie jakieś doświadczenia majówkowe z Vodicami? Czy może jednak lepiej gdzieś indziej? pozdrav!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107654
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Vodice na majówkę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.04.2018 13:11

serciu napisał(a):Witam wszystkich Cromaniaków :) na majówkę wybieramy się z grupą znajomych do Cro, z czego dla większości z nich będzie to pierwszy raz w tym pięknym kraju. Jako że ja mam największy staż jeśli chodzi o wyjazdy do HR to mnie pozostawiono wybór miejsca. Wstępnie postawiłem na Vodice, w ciemno oczywiście. Ja osobiście akurat tam nigdy nie byłem, ale słyszałem że jest tam dość rozrywkowo, duża baza noclegowa oraz bliskość atrakcyjnych miejsc (Krk, Szybenik, Trogir, Split). Co myślicie o takim wyborze? Macie jakieś doświadczenia majówkowe z Vodicami?

informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html#p707885
epinephrine087
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 11.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) epinephrine087 » 21.04.2018 13:37

maniust napisał(a):
Flacha napisał(a):Może nie Vodice ale Srima czyli zaraz obok. Czy są tam jakieś place zabaw dla dzieci? Czy dopiero w Vodice?

W Srimie nie ma , tam psy doopami szczekają , do Vodic spacerek promenadą z buta 20 minut i na na promenadzie w stronę Vodic .....masz wszystko dla dzieci i nie tylko .........weż gruby portfel , bo cię dzieciaki oskubią z kasy. :D


Goowno prawda :wink:
W Srimie jest plac zabaw zaraz przy morzu. Fajny, spory, odnowiony w 2015 roku. Spędziliśmy w Srimie 3 tygodnie z dwójką małych dzieci i cieszę się, że trafiliśmy właśnie tam. Wszystko zależy od oczekiwań :lol:
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 21.04.2018 18:08

epinephrine087 napisał(a):
maniust napisał(a):
Flacha napisał(a):Może nie Vodice ale Srima czyli zaraz obok. Czy są tam jakieś place zabaw dla dzieci? Czy dopiero w Vodice?

W Srimie nie ma , tam psy doopami szczekają , do Vodic spacerek promenadą z buta 20 minut i na na promenadzie w stronę Vodic .....masz wszystko dla dzieci i nie tylko .........weż gruby portfel , bo cię dzieciaki oskubią z kasy. :D


Goowno prawda :wink:
W Srimie jest plac zabaw zaraz przy morzu. Fajny, spory, odnowiony w 2015 roku. Spędziliśmy w Srimie 3 tygodnie z dwójką małych dzieci i cieszę się, że trafiliśmy właśnie tam. Wszystko zależy od oczekiwań :lol:


Wszystkie nieporozumienia wynikaja najpewniej z tego, że każdy z nas ma inne upodobania i oczekiwania.

I to co dla jednego jest najzupełniej wystarczajace dla innego może okazać się zupełnie nie do przyjęcia.

Na pewno same Vodice oferują o wiele więcej atrakcji, w tym i dla dzieci, niż pobliskie Srima czy Tribunj.

Sam, zanim na dobre zakotwiczyłem w Vodicach, parę razy byłem w Tribunj dokładnie studjując wcześniej wszelkie relacje i doniesienia o wszystkich w/w miejscowościach tak, że dobrze wiedziałem czego na miejscu mogę oczekiwać.

I taka też radę daję wszystkim szukającym swojego miejsca w Chorwacji.

Czytać, czytać i jeszcze raz czytać aż wyrobi się swoje zdanie na temat danego miejsca.
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: Vodice na majówkę

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 21.04.2018 18:18

serciu napisał(a):Witam wszystkich Cromaniaków :) na majówkę wybieramy się z grupą znajomych do Cro, z czego dla większości z nich będzie to pierwszy raz w tym pięknym kraju. Jako że ja mam największy staż jeśli chodzi o wyjazdy do HR to mnie pozostawiono wybór miejsca. Wstępnie postawiłem na Vodice, w ciemno oczywiście. Ja osobiście akurat tam nigdy nie byłem, ale słyszałem że jest tam dość rozrywkowo, duża baza noclegowa oraz bliskość atrakcyjnych miejsc (Krk, Szybenik, Trogir, Split). Co myślicie o takim wyborze? Macie jakieś doświadczenia majówkowe z Vodicami? Czy może jednak lepiej gdzieś indziej? pozdrav!


Ze swojej strony moge dodać, że dla mnie głównym atutem Vodic jest moc wszelakiego rodzaju atrakcji dla dzieci oraz dorosłych oraz ich wyjątkowo atrakcyjne położenie, gdyż jest stamtąd w miarę blisko do wielu atrakcji jakie Chorwacja czy też Bośnia i Hercegowina ma do zaoferowania.

Pod słowami "w miarę blisko" rozumiem dojazd w granicach 2 do 3 godzin, i to głównie autostradą, m.in. do: Rezerwatu Plitwickich Jezior, Rezerwatu Krka, Mostaru, Medugorje, Dubrownika. Nie mówiąc już o tak pobliskich miejscach jak: Trogir, Primosten, Zadar, Split, Sibenik czy wielu, wielu innych, równie atrakcyjnych.
serciu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) serciu » 22.04.2018 11:23

Dużą zaletą też jest bliskość PL, brałem pod uwagę jeszcze np. Pakostane, uważasz że Vodice będą lepszym wyborem?
epinephrine087
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 11.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) epinephrine087 » 22.04.2018 12:22

To zależy czego oczekujesz. Pakostane to mała, kameralna, aczkolwiek urokliwa miejscowość.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Vodice - pytania - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone