Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vodice i ciekawe okolice 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 13.01.2017 13:47

slawek&gosia napisał(a):Bardzo ciekawa i zachęcająca relacja. Właśnie dzieki Tobie wybrałam miejsce na urlop 2017 :) czekam na ciąg dalszy. Pozdrawiam :papa:


Cieszę się, że zainspirowała Cię moja relacja, zapraszam do dalszej lektury. Wkrótce cdn. :papa:
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 14.01.2017 13:35

Wodospady KRKA były zupełnie kiedy indziej ale dla porządku wrzucę kilka zdjęć. Generalnie można rozpocząć w dwóch miejscach. Lozovac lub Skradin. O tym już nie raz było na forum ale Osobiście polecam Skradin, małe przyjemne miasteczko, w którym znajduje się punkt sprzedaży biletów do Parku KRKA. na miejscu jest parking, nie jest drogi. Nie zatrzymujcie się na wcześniejszych parkingach, bo trzeba będzie sporo iść, tu dojeżdżacie na samo miejsce, 50 m od kasy. Parking jest duży i nie brakuje miejsca. Obok przyjemny park z placem zabaw dla dzieci oraz z ławeczkami w cieniu, gdzie można sobie odpocząć. Obok kasy do parku. Można płacić kartą. Są wydrukowane ulotki-przewodniki. Stąd w cenie biletu można popłynąć turystycznym stateczkiem wprost do bram parku. Można też iść pieszo ale moim zdaniem lepiej zostawić sobie siły na później. Trasa dojazdowa do Skradinu - bardzo widokowa, pełna serpentyn, polecam! Samo miasteczko niewielkie ale dość sympatyczne. W jednej z knajpek, w zasadzie to taki niepozorny bar, ciut wcześniej niż Hotel Skradinski Buk - pyszna niedroga pizza. (Pizza Bar ul. dr. Franje Tudmana 4). Duża pizza na 4 osoby kosztowała 90 kun. Polecam. Stateczki odpływają z pobliskiej przystani, płynie się kilkadziesiąt minut. Bardzo przyjemnie. Potem zejście na ląd, sprawdzenie biletów przy wejściu do parku i dalej już pieszo wzdłuż wodospadów, po kładkach i pomostach. Przy wodospadzie sporo ludzi, jest plaża i można się kąpać. Osobiście nie polecam, bo z biegiem czasu coraz więcej ludzi, a potem to już konkretny tłok. Najlepiej wybrać się na wycieczkę jak najwcześniej rano, będzie chłodniej i mniej ludzi. A wracając zobaczycie, jakie międzyczasie przybyły tam tłumy. Generalnie po drodze warto zobaczyć wystawę etnograficzną, dość ciekawa. Osobiście nie polecam jedzenia na terenie parku, chyba że bardzo ktoś chce. lepiej zjeść po wszystkim w knajpce w Skradinie (pisałam wyżej).
Oczywiście nie będę się rozpisywać o urokach okolicy, samo się rozumie że jest pięknie i trzeba koniecznie zobaczyć. Niektórzy porównują do Plitvic ale ja uważam, ze każde z tych miejsc jest totalnie inne i warte zobaczenia z osobna. Raczej nie do porównania.

Skradin i widoki ze statku.

KRK_44.jpg

Skradin.jpg

_IGP0067.jpg

_IGP0075.jpg


Hahaha, każdy orze jak może, dobrze że ponton wytrzymał, trochę był przeludniony 8O
DSCF7506.jpg


Co ciekawe, na statku swoje gniazdo miał ptaszek, wyglądał mi na odmianę jaskółki. Jak on trafiał do tego gniazda, skoro statek ciągle pływał po rzece? Bardzo ciekawe!

DSCF7630.jpg
DSCF7626.jpg


Dopływamy na miejsce i kierujemy się do wodospadów.

DSCF7508.jpg
DSCF7527.jpg


Pochodzimy sobie trochę. Było już tyle zdjęć na CRO, że zamieszczę tylko poglądowo.

_IGP0088.jpg
_IGP0091.jpg
_IGP0106.jpg
_IGP0117.jpg
_IGP0118.jpg
_IGP0122.jpg
_IGP0126.jpg
_IGP0131.jpg
_IGP0133.jpg
_IGP0134.jpg
_IGP0136.jpg
_IGP0137.jpg
_IGP0146.jpg
_IGP0148.jpg
_IGP0150.jpg
_IGP0155.jpg
1.jpg
3.jpg


W drodze powrotnej na statku tłumów nie widać, pewnie dlatego że wracamy dość wcześnie, ciagnie nas na pizze do Skradinu :D

DSCF7604.jpg


Niektórym marzy się rola w Titanicu.

krk91.jpg


Ale ostatecznie pozostaje pobawić się na placu zabaw i zakupić trochę smakołyków.

DSCF7643.jpg
DSCF7641.jpg


A potem znów powłóczyć się po okolicy ... naszą "terenówką". I nie straszne nam szutrówki, tylko raz się przywiesiła i to na totalnym pustkowiu ale Polak potrafi! Ruszyła dzięki sprytowi kierowcy :lol:

Terenówka.jpg

Szutrówka.jpg

kapiapliczka1.jpg
kapliczka2.jpg
kapliczkacd.jpg
kapliczka3.jpg


I dalej przed siebie...

Drgga1.jpg
Koza.jpg


i w kierunku morza i Primostenu ale to już jutro...

Wierszyk.jpg
:papa: :hut:
Załączniki:
_IGP0089.jpg
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 14.01.2017 17:07

Byłam w Krka w 2009 :O i pamiętam, że zjeżdżaliśmy jakimiś busikami, krętą drogą. Potem zwiedzanie zaczynaliśmy od tych budynków. Czyli możliwe, że wchodziłam od strony Lozovac? :wink:
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 14.01.2017 21:46

ewula91 napisał(a):Byłam w Krka w 2009 :O i pamiętam, że zjeżdżaliśmy jakimiś busikami, krętą drogą. Potem zwiedzanie zaczynaliśmy od tych budynków. Czyli możliwe, że wchodziłam od strony Lozovac? :wink:



Tak, dokładnie. Zwiedzałaś od strony Lozovac. Tam jedziesz autobusem, za to zaczynając od Skradinu masz okazję popłynąć statkiem. Wydaje mi się, że to bardziej fajne rozwiązanie :D
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 14.01.2017 23:09

Kolejny dzień, kolejna wyprawa. Tym razem zapowiadany Primosten.
Miasteczko niesłychanie urokliwe, jak każde w Dalmacji. Zarezerwowaliśmy sobie tyle czasu, ile trzeba.

Samochód zostawiamy na parkingu na lewo od miasta. Do centrum trzeba podejść z 200 m, za to widoki -nieziemskie. Dzisiaj wyjątkowo mocno żar leje się z nieba.

01.jpg
21.jpg


Pstrykamy kilka fot i ruszamy wzdłuż całkiem przyjemnej miejskiej plaży w kierunku starego miasta. Po drodze, tuż przed miasteczkiem zatrzymujemy się w małej piekarence, kupujemy po kawałku pizzy i ruszamy dalej. A i jeszcze zahaczamy o mały targ owocowo/warzywny, wracając kupimy tam arbuza aby na wieczór spałaszować go na balkonie. Sympatycznej dziewczynie nasz syn wpadł chyba w oko, bo zagaduje go na każdą stronę :lol:

14.jpg


W centrum przyjemny park z mnóstwem kwiatów oraz mały kościółek doglądany przez zakonnice. Można zajrzeć do środka.

43.jpg
24.jpg


Chwila wytchnienia na ławce w cieniu i ruszamy dalej. Na środku placu charakterystyczne postacie.

28.jpg


Dalej już brama do starego miasta. Przed bramą kilka kramów z pamiątkami. (Na prawo od bramy są miejskie toalety w dobrym stanie :D ).

26.jpg
27.jpg


Przyjęliśmy opcję obejść miasteczko dookoła. Zresztą idealnie, bo wokół wiedzie szeroka ścieżka, z której można podziwiać piękne widoki.

39.jpg
37.jpg
18.jpg


Tylko trochę mało cienia niestety. Za to widoki wynagradzają cierpienie.

IMGP2371.jpg
20.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
22.jpg


Obchodzimy dookoła, z drugiej strony inna miejska plaża. Też przyjemna ale dość zatłoczona.

3.jpg
4.jpg


Postanawiamy jeszcze wdrapać się na górkę w środku starego miasta. Tam jest kościół i cmentarz. Bardzo zadbany teren. Po drodze spotykamy listonosza. On to ma pod górkę do pracy :lol: , do tego jest prawie południe. Gorąco.

35.jpg
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 14.01.2017 23:34

Z góry widoki jeszcze piękniejsze.

17.jpg
40.jpg


Docieramy na miejsce, trochę zdyszani ale na szczęście są ławki w cieniu i kran z zimną wodą. Teren wokół kościółka zajmuje zadbany cmentarz. Warto spędzić tam kilka chwil.

34.jpg
29.jpg
30.jpg
32.jpg
16.jpg
15.jpg
33.jpg


Ten napis wyjątkowo nas poruszył.

31.jpg


Po dłuższym pobycie na górce postanowiliśmy jeszcze się poszwędać.

9.jpg
5.jpg
41.jpg
42.jpg


Ceny w knajpkach w centrum dość wysokie, zresztą widać, że klientów też nie mają zbyt wielu. Rezygnujemy z obiadu w mieście, zjemy gdzieś dalej.

Na koniec Primosten w promieniach zachodzącego słońca. Ostatni rzut oka na morze i w drogę do domu, do Vodic.
1.jpg
2.jpg
7.jpg
:papa: :papa: :papa:
Zobaczmy, co przyniesie kolejny dzień. :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 14.01.2017 23:36

Cudny Primosten :hearts:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.01.2017 23:39

Czekam na kolejny dzień :lol:
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 15.01.2017 12:45

Ciekawa relacja, piękne zdjęcia dzięki którym powracam wirtualnie do stron szczególnie mi bliskich. Rzeczywiście od kilku lat liczba turystów w okolicach Vodic, Tribunj zdecydowanie wzrosła. Na przełomie 9 lat z roku na rok różnice były coraz bardziej widoczne. Dziękuję za chwile wspomnień :)
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 15.01.2017 12:59

Wołek napisał(a):
ewula91 napisał(a):Byłam w Krka w 2009 :O i pamiętam, że zjeżdżaliśmy jakimiś busikami, krętą drogą. Potem zwiedzanie zaczynaliśmy od tych budynków. Czyli możliwe, że wchodziłam od strony Lozovac? :wink:



Tak, dokładnie. Zwiedzałaś od strony Lozovac. Tam jedziesz autobusem, za to zaczynając od Skradinu masz okazję popłynąć statkiem. Wydaje mi się, że to bardziej fajne rozwiązanie :D

To wtedy był wyjazd zorganizowany w ramach "wczasów pod gruszą", także nie miałam wyboru. :wink: Szczerze przyznam, że wtedy nie zwracałam uwagi na szczegóły ani na miejscowości. Dopiero po czasie zaczęłam sobie uświadamiać gdzie byłam i co widziałam, dzięki temu forum :D Teraz już staram się zbierać informacje przed wyjazdem.
Ciągle się zastanawiam czy nie wpleść Krka w tegoroczny wyjazd. Tym razem na pewno wybrałabym stateczek bo to rzeczywiście ciekawsza atrakcja :) No i widzę, że w okolicy też jest co oglądać, nie same wodospady.
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 15.01.2017 13:38

Słuszna uwaga. Rzeczywiście w okolicy jest co pooglądać, jak zresztą w całej Chorwacji. Chyba życia braknie, żeby zobaczyć wszystko. Osobiście gdy mamy już bliżej określony cel podroży zaczynamy przekopywać to forum, to skarbnica wszelakiej wiedzy i genialnych wręcz uwag. Zawsze jedziemy "obstawieni" Waszymi informacjami na temat danej okolicy, żeby potem do maksimum wykorzystać wakacyjny pobyt. Sporo również sami odkrywamy, a nasze subiektywne odczucia staramy się po części Wam przekazać :-)
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 16.01.2017 17:42

CROnikiCROpka napisał(a):Cudny Primosten :hearts:

Tak, Primosten ma coś w sobie!
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 16.01.2017 17:43

Janusz Bajcer napisał(a):Czekam na kolejny dzień :lol:


Kolejny dzień też będzie, tylko nieco inny niż zakładaliśmy :D
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 16.01.2017 17:45

brygidka10 napisał(a):Ciekawa relacja, piękne zdjęcia dzięki którym powracam wirtualnie do stron szczególnie mi bliskich. Rzeczywiście od kilku lat liczba turystów w okolicach Vodic, Tribunj zdecydowanie wzrosła. Na przełomie 9 lat z roku na rok różnice były coraz bardziej widoczne. Dziękuję za chwile wspomnień :)


Dziękuję Ci za odwiedziny :D Zgadzam się w 100%, z roku na rok turystów przybywa zwłaszcza na lądzie. Może wyspy są jakąś alternatywą i to najlepiej przed/po sezonie?
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 16.01.2017 20:58

Na koniec pojeździliśmy jeszcze troszkę po okolicy, zaglądając do siedlisk ptaków ...

Ptaki.jpg
Ptaki1.jpg
Ptaki2.jpg


ale niestety następny dzień miał przynieść to co nieuchronne - powrót do domu.

Oczywiście wieczorno/nocne wycie do księżyca przed podróżą...

Ksieżyc.jpg


No i niestety rano startujemy do domu, do zobaczenia za rok, długi, długaśny nieznośny rok...
Środek transportu gotowy, świeżo po serwisie ... w drogę :papa:

czarownica.jpg
:papa: :papa: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Vodice i ciekawe okolice 2016 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone