Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vodice i ciekawe okolice 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 23.08.2016 00:54

Dzisiaj jak wspominałam Visovac. Większość turystów udaje się tam drogą wodną od strony wodospadów na rzece Krka. Wcześniej czytałam o parku KRKa, o wodospadach i wyspie. Często napotykałam na niepochlebne relacje z wizyty na wyspie, że nudno, że tylko klasztor i że przereklamowana. Trochę mnie to zniechęciło nie ukrywam i dlatego za pierwszym razem, gdy zwiedzałam NP KRKa odpuściłam wyprawę na wyspę. Coś jednak nie dawało mi spokoju. Zresztą stwierdziłam, że wolę wyrobić sobie opinię na bazie własnych odczuć i doświadczeń i w tym roku postanowiłam udać się wprost do Visovac, z pominięciem wodospadów (o których napiszę później).
Na miejsce udajemy się drogą lądową. Interesuje nas wyspa i położony na niej klasztor. Wybieramy dojazd od strony Skradinu. To nieduża odległość.
Po drodze podziwiamy piękne krajobrazy i trafiamy na kapliczkę w morzu lawendy.
Coś cudownego, a ten zapach....

v4.jpg
v5.jpg
v6.jpg
v7.jpg


Nie mogę się oderwać, ten widok, kolor i zapach hipnotyzują mnie.
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 23.08.2016 01:02

Trochę szwędamy się po okolicy, jak zwykle zresztą, widoki - cud.

v1.jpg
v2.jpg
v65.jpg
v66.jpg
v3.jpg
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 23.08.2016 01:05

Docieramy na miejsce. Miejsce do zaparkowania dosłownie na kilka samochodów, zresztą nie ma zbyt wielu turystów. Od tej strony to chyba mało popularna trasa, co nas oczywiście cieszy.
Kasa - dość specyficzna, polowa ale obsługa bardzo sympatyczna i profesjonalna.
v02.jpg
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 23.08.2016 01:18

Cena przeprawy łódką też zresztą atrakcyjna. Tyle, że na łódkę trzeba trochę poczekać, ok. 20 min. A to porozglądamy się :D

v01.jpg
v03.jpg
v04.jpg



W wodzie pływa wąż, trochę się wzdrygnęłam ale szybko odpłynął, gdy nas zobaczył :oczko_usmiech: Chyba nie jesteśmy w jego typie :oczko_usmiech:

v8.jpg



Łódka nie jest duża, kapitan odpoczywa ale my pakujemy się na pokład od razu. Jesteśmy zresztą jedynymi pasażerami - ale komfort - mamy "prywatną" przeprawę 8O

v13.jpg
v14.jpg
v15.jpg
v9.jpg
v12.jpg


Pogoda cudowna, woda delikatnie faluje, lekka bryza od wody. To wrota do raju, o którym napiszę wkrótce.
cdn.
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 23.08.2016 01:20

arko2007 napisał(a):Bardzo fajna i ciekawa fotorelacja. od pierwszej strony czekam na cd.
Szibenik widziałem i powoli zbliżam się do niego w swojej relacji z 2013r.

Pozdrawiam
Krzysiek


Cieszę się, że Cię zaciekawiła. Zapraszam więc do "wspólnej podróży".
tommyl
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyl » 09.09.2016 15:52

Może nie jestem w temacie, ale z tego co pamiętam są sposoby na ominięcie drogiej autostrady na Słowenii, skrótem przez Ptuj. Coś się zmieniło?
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 12.09.2016 09:39

tommyl napisał(a):Może nie jestem w temacie, ale z tego co pamiętam są sposoby na ominięcie drogiej autostrady na Słowenii, skrótem przez Ptuj. Coś się zmieniło?

Podobno są sposoby ale zakładałam przejazd bez żadnych kombinacji:-)
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 08.01.2017 12:26

Czekam na dalszy ciąg bo ja w tym roku wybrałam właśnie Vodice. Relacja rzeczowa i konkretna. Czekam na więcej.
marek leon
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek leon » 08.01.2017 18:09

Dowiedziałem się co można zwiedzić w okolicy Tribunj do którego wybieramy się w lipcu. Bardzo ciekawa relacja, ale czekam na dalszy ciąg. Pozdrawiam :papa:
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 11.01.2017 13:23

No tak, przerwa w relacji była dłuższa niż zakładałam ale wkrótce napiszę kilka słów dalej:-)
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 11.01.2017 23:13

Łódka zabiera nas na wyspę. Przeprawa trwa kilkanaście minut ale jest bardzo przyjemnie. Widoki zapierają dech w piersi. Wiatr od wody przynosi ukojenie od gorąca.
Załączniki:
2.jpg
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 12.01.2017 00:20

Wyspa coraz bliżej, oczarowuje nas widokami. Ktoś pisał kiedyś, że tam jest nudno, tylko klasztor i tyle i że oblecisz w 15 min. Zobaczymy, przekonajmy się!

3.jpg
4.jpg
5.jpg


Mijamy się z łódką, w której zakonnik osobiście dostarcza swoich gości na wyspę! Potem razem pili wino w cieniu pod drzewem (chyba nie mszalne ale kto wie :D )

6.jpg


Mała wysepka więc i mała przystań ale nic jej nie brakuje. Jest cień! Są toalety, sklepik z pamiątkami i "wyspowym" winem oraz lodówki z lodami i chłodnymi napojami! Pełen komfort.

7.jpg

33.jpg


Przed nami wrota do rajskiego ogrodu! Zaraz za sklepikiem drogowskazy- która ścieżka gdzie prowadzi. Generalnie, w którą stronę ruszysz, to i tak zatoczysz koło i trafisz z powrotem w to samo miejsce. Ruszamy! Wyspa jest bardzo zielona, w zasadzie to wielki ogród, przypomina trochę biblijny raj. Pełno w nim egzotycznych roślin ale to co rzuca się w oczy (zwłaszcza naszym dzieciakom) to liczne ptactwo - kury z małymi kurczątkami, perliczka z pisklętami, a nawet pawica z pawiątkami. Trochę się złościła, gdy próbowaliśmy podejść bliżej, więc zachowaliśmy stosowną odległość. Ptactwo porusza się swobodnie po calm ogrodzie, przemykając to tu, to tam. Zresztą i tak nie mają gdzie uciec - są na wyspie:-)
Szczególnie po dotychczasowych tłumach turystów na wybrzeżu przypadła mi do gustu panująca wokół cisza, spokój, chłód i cień zieleni. Można odpocząć po upalnej wyprawie. Ludzi bardzo niewiele, bo przecież tu nudno! Ha, ha! Jak dla nas - dzisiaj idealnie!

8.jpg
9.jpg
27.jpg
31.jpg
32.jpg
36.jpg
28.jpg
25.jpg
26.jpg
29.jpg
30.jpg
22.jpg


W głębi wyspy, na środku znajduje się klasztor, można obejść dookoła, pozwiedzać wewnątrz, pomodlić się, jeśli ktoś potrzebuje. Jest tam również nieduże muzeum, warto zajrzeć. Wewnątrz mały dziedziniec z krużgankami, niestety do zobaczenia tylko przez szybę. I oczywiście część tylko dla zakonników. Obok klasztoru ciekawa kamienna studnia oraz piekna architektura.

10.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
20.jpg
21.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
19.jpg


No i oczywiście miał ktoś rację, że wyspę oblecisz w 15 min. Tak, to jedna prawda ale nie jedyna. Druga prawda jest taka, że możesz tam spędzić więcej czasu, odpocząć od zgiełku, pokontemplować, zatrzymać się na dłuższą chwilę. To całkiem fajny przerywnik podczas upalnych dni nad wodą, czy wśród kamiennych ulic nadmorskich miasteczek. Wszystko ma swój urok, nawet taka odskocznia od kurortowej rzeczywistości. Niestety nie mogę się zgodzić z opinia, ze jest nudno. Jest po prostu inaczej.
Wracamy na przystań, w sklepiku kupujemy pamiątkowe wino i płyniemy na stały ląd. Przed nami dalsza droga.
Załączniki:
28.jpg
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 12.01.2017 00:27

Oczywiście wodospady KRKa każdy powinien zobaczyć. By również byliśmy ale w innym dniu, to była osobna wyprawa, takie rozdzielenie Visowac od wodospadów wyszło nam na dobre. O Wodospadach wkrótce. A potem jeszcze wypad do Primostena. :papa: :papa: :papa:
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 12.01.2017 00:31

Na brzegu ostatnie spojrzenie na wyspę i dalej w trasę.
37.jpg
38.jpg
39.jpg


:papa:
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 13.01.2017 00:45

Bardzo ciekawa i zachęcająca relacja. Właśnie dzieki Tobie wybrałam miejsce na urlop 2017 :) czekam na ciąg dalszy. Pozdrawiam :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Vodice i ciekawe okolice 2016 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone