Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vis

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jacek2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 25.01.2009
Vis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek2 » 25.01.2009 14:31

Witam,chciałem poradzic sie na temat wyjazdu na poczatku wrzesnia na wyspe VIS.Chce jechac bez rezerwacji-cz nie bedzie tam problemu ze znalezieniem noclegow?2 osoby na 2 tyg.Może mozecie cos doradzic na ten temat.Pozdrawiam :D [/b]
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 25.01.2009 14:52

Jacek2 napisał(a):Witam,chciałem poradzic sie na temat wyjazdu na poczatku wrzesnia na wyspe VIS.Chce jechac bez rezerwacji-cz nie bedzie tam problemu ze znalezieniem noclegow?2 osoby na 2 tyg.Może mozecie cos doradzic na ten temat.Pozdrawiam :D [/b]


Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? jeden z tematów FAQ ,które jak domniemam juz czytałeś :?: :wink:
Jacek2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 25.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek2 » 25.01.2009 16:02

Dziekuje-oczywiscie ten temat juz "badalem",bardziej mi chodzi o to czy ze wzgledu na polożenie na vis nie ma wiekszych problemów ze znalezieniem noclegu bez rezerwacji.A moze ktos zna tam jakies rodziny Pol-Cro?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 25.01.2009 18:12

Moim zdaniem nie będziesz miał żadnych problemów ze znalezieniem apartamenów.
Pozdrawiam
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 27.01.2009 20:25

No to i ja podłącze się pod pytanie, bo też upatrzyliśmy sobie tę wyspę na kilka dni, ale nie wiem, w którym miejscy dokładnie szukać noclegu, żeby było zacisznie, odludnie i przede wszystkim - dobre miejsce do kąpieli morskich? :D
pozdrawiam :papa:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 27.01.2009 21:05

Tymona napisał(a):No to i ja podłącze się pod pytanie, bo też upatrzyliśmy sobie tę wyspę na kilka dni, ale nie wiem, w którym miejscy dokładnie szukać noclegu, żeby było zacisznie, odludnie i przede wszystkim - dobre miejsce do kąpieli morskich? :D
pozdrawiam :papa:


No to może tutaj :D http://www.apartmani-luksic.com/apartma ... 20page.htm
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 27.01.2009 21:33



Mkmie - Ty masz nosa, miejsce takie jak lubimy :D Mejla wyślemy, szkoda, że nie chwalą się cenami.

:papa:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 27.01.2009 23:35

Tymona napisał(a):


Mkmie - Ty masz nosa, miejsce takie jak lubimy :D Mejla wyślemy, szkoda, że nie chwalą się cenami.

:papa:


Wiedziałem że lubicie :) A kto by nie lubił :?: :D Ceny będą na poziomie Hvaru , a więc powyżej średniej :wink:
Po drugiej stronie wyspy, czeka na Ciebie najpiękniejsza zatoka w Cro :D http://nautic-apartments.com/eng/stiniva/index.htm

Pozdrav :papa:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 28.01.2009 19:14

mkm napisał(a):Wiedziałem że lubicie :) A kto by nie lubił :?: :D Ceny będą na poziomie Hvaru , a więc powyżej średniej :wink:
Po drugiej stronie wyspy, czeka na Ciebie najpiękniejsza zatoka w Cro :D http://nautic-apartments.com/eng/stiniva/index.htm

No właśnie ta plaża i jeszcze jedna, z której Vis słynie zadecydowały, że jak mamy kilka dni spędzić na "nic nierobieniu" to ta wyspa będzie dobrym wyborem (pozostałe dnie planujemy spędzić mocniej przejazdem i na capie - zobaczymy co z tego wyjdzie - euro paskudnie drogie :evil: )
pozdrawiam :papa:
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 28.01.2009 19:21

na dziś to 20-40% więcej :(
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 28.01.2009 19:29

To niesamowite jak hvarska Mala Stiniva (jedna jej część) jest podobna do tej viškiej... :D
Pozdrawiam
mirek111
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek111 » 28.01.2009 21:20

Witam,

na Visie jest fajnie :) Byliśmy tam w 2005 r. Codziennie, bez problemów, można być na innej kameralnej plaży (niewielkie odległości): piaszczystej lub żwirkowej, "do wyboru do koloru". Są do zwiedzenia dwie morskie jaskinie: "zielona"(Zelena Splija - okol Rukavac) i "lazurowa" (Modra Spilja na pobliskiej wyspie Bisevo z niebywałymi efektami świetlnymi).

Jak nurkujesz, to jest to najwłaściwsze miejsce (szczególnie zaktoka Komizy to prawdziwe podwodne muzeum z licznymi starożytnymi i nowożytnymi wrakami). Ponadto tamtejszy podwodny świat jest bogaty w różne morskie żyjątka. Komiza jest portem rybackim, więc można skosztować przeróżnych morskich specjałów. Fajnie i spokojne (+ cudne widoki) jest w okolicach Zenki (niedaleko Milnej) i w okolicy Rukavac, (południowo-wschodni rejon wyspy), tam, gdzie właśnie my byliśmy. Widok na morze, przy karkołomnym wjeżdzie do Komizy od strony południowej przez górę Hum, pozostaje na zawsze w pamięci.

Nie ma tam czasu na nudę. :)
Co do Stiinivy, to spędziliśmy tam jeden dzień,. Zejście na plażę jest dość strome. Włosi, którzy schodzili przed nami, nie dawali rady i musieli zostawić po drodze część sprzętu plażowego. :)
Na miejscu jest po prostu bajkowo. Niektórzy dostają się tam od strony morza.

Tutaj masz kompendium wiedzy o wyspie:

http://nautic-apartments.com/eng/about_island.htm


pzdr,
Mirek
Ostatnio edytowano 06.12.2011 16:17 przez mirek111, łącznie edytowano 4 razy
mirek111
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek111 » 28.01.2009 21:29

aha, zapomniałem dodać, że stacjonowaliśmy
tu:

http://www.vis-apartmani.com

i było znaaacznie taniej....

pzdr,
Mirek
Ostatnio edytowano 29.11.2011 19:26 przez mirek111, łącznie edytowano 1 raz
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 28.01.2009 21:31

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):To niesamowite jak hvarska Mala Stiniva (jedna jej część) jest podobna do tej viškiej... :D
Pozdrawiam


Dla porównania , ta podobna część - http://ihvar.cz/mista/m_stiniva/image/DSC01008.jpg
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 28.01.2009 21:38

mirek111 napisał(a):aha, zapomniałem dodać, że stacjonowaliśmy
tu:

http://www.vis-apartmani.com/a_en.html

i było znaaacznie taniej....

pzdr,
Mirek


Mirek, jeżeli kwaterka Wam się podobała to wrzuć ją również do Banku kwater :D
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone