Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vis

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 17.05.2012 18:44

Mirku :) to nie jest jakieś straszne przewyższenie,jeżeli nie dacie rady wjechać to podejdziecie po prostu podprowadzając rowery żadna ujma, inne mięśnie popracują :) Poza tym wszystko zależy od drogi jak słusznie zauważył Paszczak:) jeżeli asfalt nie powinno być problemu, bita droga troszkę gorzej, luźny szuter z większymi odłamkami to już kłopot. Zależy też jakimi rowerami dysponujecie

Paszczaku co do nazwy miałem na myśli zamontowane w rowerkach amortyzatory przednie, znanej z doskonałej pracy renomowanej f-my FOX :) co między innymi stanowi o klasie rowerów :)
paszczak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 106
Dołączył(a): 17.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) paszczak » 21.05.2012 13:38

bluesman napisał(a):renomowanej f-my FOX :) co między innymi stanowi o klasie rowerów :)


:oops: No tak, nic tylko rumieńcem wstydu się okryć :lol:
Nie zagłębiam się w szczegóły/marki/modele...a to pewnie z powodu, że mój sprzęt jeździ turystycznie i od wielu lat się nie psuje. Ten z Vis-u też dał radę.

Przyjaznych szutrów!
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 21.05.2012 14:50

Fajny wątek o Visie będę tu często wracał
Yacek71
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yacek71 » 01.06.2012 10:21

A czy na wyspie można wynająć łódź motorową, tak jak w innych miejscach czy zostaje tylko taksówka wodna?
wewior
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 15.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wewior » 21.08.2012 16:55

Witam,
Chciałem trochę odświeżyć temat wyspy Vis, mamy w planie wybrać się tam w tym roku w połowie września we 4 osoby. W zeszłym roku byliśmy w czerwcu na Pelješac i potem na Hvar i spodobał się nam temat wyspowy ;-)
W tym roku jednak budżet trochę skromniejszy i dlatego pytanie jakie ceny są na Vis w połowie września "apartmani" ew "sobe" z dostępem do kuchni? Czy da radę znaleźć jakieś w okolicach 25 - 30 EUR czy to raczej tylko ceny "lądowe"?
Dzięki z góry za pomoc.
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 22.08.2012 12:25

Byłem na Visie od 20.6 do 5.7. Trochę apartmanów obejrzałem i za dwie osoby najtaniej było 50 E. Tak więc myślę, że za 4 osoby nawet w II połowie września będzie ciężko coś znaleźć za cenę do 30 Euro. Ale cuda się zdarzają. Może w głębi wyspy. Słyszałem od poznanych tam Polaków, że jakaś ekipa miała apartman za 30 E we wsi Podstrazje ale rezerwowali już w listopadzie. W necie znajdziesz mnóstwo adresów. Pomejluj z nimi i ponegocjuj. Może się uda coś zanleźć.
Agnieszka.Kulik
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 04.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka.Kulik » 03.11.2012 10:40

Kilka fotek z wyspy VIS

Album
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 495&type=3
Obrazek

Pozdrawiam,
Aga
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 28.11.2012 10:45

Przejrzałam jeszcze raz cały wątek i już się nie mogę doczekać czerwca... w tym roku się co prawda nie udało, jednak w 2013 Vis będzie nasz ;) Apartman na Rukavacu już zaklepany i czeka na nas :D
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 631
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 29.05.2013 12:39

A jak oceniacie samo miasto Vis? Mam ofertę zamieszkania tam tj. urlopowania i tak się zastanawiam.
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 30.05.2013 17:22

Na przełomie czerwca i lipca było to spokojne miasteczko. Są sklepy, kawiarnie, restauracje dość ciekawa zabudowa. Można znaleźć niezłe plaże. Ja osobiście preferuję miejscowości "zabite dechami", ale jak masz atrakcyjną ofertę to można sie skusić.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 30.05.2013 19:39

lukasz22i napisał(a):A jak oceniacie samo miasto Vis? Mam ofertę zamieszkania tam tj. urlopowania i tak się zastanawiam.

Na mój gust Komiža ładniejsza
mirek111
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek111 » 31.05.2013 13:00

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
lukasz22i napisał(a):A jak oceniacie samo miasto Vis? Mam ofertę zamieszkania tam tj. urlopowania i tak się zastanawiam.

Na mój gust Komiža ładniejsza


Zgadzam się -wg mnie w Komižy jest ciekawiej -fajna baza wypadowa dla pieszych wycieczek w górki i wycieczek morskich, lepsze miejsca do nurkowania, cudowne krajobrazy, fajny klimat, ciekawsze plaże (te w miejsc. Vis nie są tak fajne jak w K.).
Z drugiej strony nie chciałbym spędzać wakacji ani w Visie ani w Komižy (pomieszkiwać),
preferuję bardziej kameralne miejsca, a tych na wyspie Vis jest całkiem sporo.
Spędzenie w obydwu miejscowościach po kilka godzin co parę dni w zupełności wystarcza.

poZDRAViam!
Mirek
Yacek71
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yacek71 » 31.05.2013 13:22

Witam.
Mieszkaliśmy w zeszłym roku na Visie.
Faktycznie chyba Komiza ładniejsza ale Visowi też niczego nie brakuje.
W tygodniu ludzi tak całkiem normalnie ale za to w weekendy przypływają łodzie z turystami i z młodzieżą i wtedy robi się gwar i jest trochę tłoczno.
Ale wystarczy przejść do starej części miasta i jest spokojniej.
A plaże, krajobrazy, czystość wody bezcenne.
Polecam tą wyspę gorąco.
Pozdrawiam.
c2h5oh
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) c2h5oh » 07.06.2013 14:48

Witam!
W tym roku na urlop wybieram sie z przyjaciółmi do Chorwacji. Będzie to nasz pierwszy wyjazd do tego kraju więc pojawiłem się na tym forum w celu pozyskania podstawowych informacji.
Interesuje nas wyspa VIS, w związku z czym mam kilka pytań do forumowiczów.

1) Jak wygląda sytuacja cenowa na wyspie? (chodzi mi o ceny podstawowych produktów w sklepach: chleb, wino, piwo, woda mineralna, mięso na grilla, jakaś rybka. Ale także o ceny w restauracjach, gdyż mamy zamiar stołować się w nich na codzień
2) Czy w mniejszych miejscowościach znajdą się jakies markety, czy na zakupy trzeba jeździć do Visu lub Komizy?
3) Czy na wyspie znajduje się jakis camping na którym można mieszkac pod własnymi namiotami?
4) Czy istnije możliwośc rozpalenia sobie ogniska na plaży w nocy i siedzeniu przy nim do białego rana?

Pytania kieruję do wszystkich ale licze na odpowiedz Mirka111, Danagol, Tymony i Koziorożca gdyż wy chyba jesteście najlepiej zorientowaniw temacie :) Nie mniej, docenie każda szczerą odpowiedz forumowicza :)

Pozdrawiam!
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.06.2013 15:06

Najpierw wnikliwa i uważna lektura stron:
T.Z, Vis
T.Z. Komiža
Co do punktu 4. nie - rozpalanie ognia jest zabronione na całym wybrzeżu w okresie przeważnie od 15 maja do końca września (w zależności od gminy) ze względu na przepisy przeciwpożarowe (surowe kary!!!). I naprawdę jest to uzasadnione. Poza tym nieźle byście się upocili.... Adriatyk to nie Bałtyk; w letnie noce nie trzeba się ogrzewać.. prędzej chłodzić.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone