Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vis nurkowanie

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jarek634
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 16.03.2013
Vis nurkowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek634 » 19.05.2013 16:28

Polecam nurkowania na VIS ie 4 bazy nurkowe , zwł jedna w Komiza jest super . Nurkowania średnie i głębokie : wraki, jaskinie na Visie , Bisevie i :papa: okolicznych skałkach . Wyspa mała do objechania w jeden dzień. Kampera nie widziałem ani jednego na promach też nie. Uwaga tylko jedna stacja benzynowa . z lunchem 4 godzinnym!!!
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014
Nurkowanie + deep water solo, VIS

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 25.02.2015 17:01

Hej,

Czy orientuje się ktoś, czy na Visie (Vis, Komiża) działa nadal polska baza nurkowa Wiesława Kantora lub jakakolwiek inna, gdzie można zrobić kurs nurkowania? Druga sprawa, to, czy znajdą się na tej wyspie miejscówki do wspinaczki- normalnej z linami oraz deep water solo.

Z góry dzięki za info.
brat3k
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 23.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) brat3k » 26.02.2015 11:37

Od tego roku bazę nurkową na wyspie Vis otwarła krakowska NAUTICA - zlokalizowana w miejscowości Vis w hotelu ISSA.
Fajna ekipa - już kilka razy z nimi nurkowałem, tyle że na wyspie Hvar.

Co do wspinaczki to na ten temat chętnie sam się coś dowiem - na Hvarze miejscówki mam obeznane. Climb-Europe podaje "Vis - Crnjene stine" więc coś jest...
Na Vis prawdopodobnie wybiorę się za rok.
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 26.02.2015 15:47

Dziękuję:-)

A na Hvarze jaki rejon poleciłbyś do wspinaczki? Ja czytałam (i byłam tam w sumie, ale jeszcze nie patrzyłam pod kątem wspinaczkowym) o Sv. Nedijeli, ale chętnie dowiem się o innych miejscówkach. Najlepiej takich, żeby faceci mogli się wyszaleć i powspinać, a dziewczyny mogły aktywnie spędzić czas;) Kurorty raczej odpadają.
brat3k
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 23.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) brat3k » 27.02.2015 09:18

Co do wspinaczki na wyspie Hvar - polecam stronkę hvarclimbing.com - dużo fajnych informacji.
Najwięcej wspinania to Sv.Njedjelja (Cliffbase) - niestety płatne - i właściciel podobno czasami dziwnie się zachowuje ... (ale to opinia kilku znajomych - osobiście jeszcze nie potwierdzona).
Ja miałem przyjemność powspinać się w:
- Vela Stiniva - fajne wspinanie w jaskini i wokół niej - do tego miejsce bardzo urokliwe
- Straćine - łatwe wspinanie
Obejrzałem sobie też rejon Milna (przy nowej drodze do Hvaru).
Niestety miejscówki trzeba wybierać - bo słońce potrafi palić i nagrzewać skały okrutnie - zwłaszcza latem.
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 01.03.2015 11:45

Bardzo dziękuję:-) Na wypady wspinaczkowe wybieramy się w maju i czerwcu, więc może słońce nie będzie jeszcze tak palące.
Jakbyś zdobył jakąś konkretniejszą wiedzę nt wspinaczki na Visie, to podziel się, proszę. My na pewno też będziemy szukać i jak coś, to napiszę.

Pozdrawiam!
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 11.03.2015 09:14

Powstaje nowa baza nurkowa na Visie
wiencej na www.glon.pl
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.03.2015 10:36

Tak jak wcześniej napisał brat3k na Visie można zanurkować z polską bazą Nautica- tutaj link
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 05.04.2015 21:11

Dzięki za odp. A możecie podpowiedzieć, czy lepiej zrobić najpierw kurs w Polsce i jechać tam już z papierami i jakimiś umiejętnościami, czy może to bez różnicy? Zdania znajomych są podzielone, a ci optujący za nauką w Polsce (najpierw w basenie itp.) twierdzą, że takie kursy na wakacjach to trochę pic na wodę i w gruncie rzeczy nic się nie nauczę. Ja jestem całkiem zielona w temacie, więc już nie wiem, co lepsze. Docelowo nie ma to być jednorazowe nurkowanie, więc chciałabym od początku uczyć się porządnie.
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 05.04.2015 21:53

iwoniczanka napisał(a):Dzięki za odp. A możecie podpowiedzieć, czy lepiej zrobić najpierw kurs w Polsce i jechać tam już z papierami i jakimiś umiejętnościami, czy może to bez różnicy? Zdania znajomych są podzielone, a ci optujący za nauką w Polsce (najpierw w basenie itp.) twierdzą, że takie kursy na wakacjach to trochę pic na wodę i w gruncie rzeczy nic się nie nauczę. Ja jestem całkiem zielona w temacie, więc już nie wiem, co lepsze. Docelowo nie ma to być jednorazowe nurkowanie, więc chciałabym od początku uczyć się porządnie.


Witaj!
miałem ( lub mam) ten sam problem, od dawna chciałem zacząć nurkować n niestety nie mieszkam w Polsce im wyjazd do polski na kilka(naście) dni nie wchodził w grę, chciałem robić kurs w Norwegii, niestety nie znam jeszcze na tyle języka, a oni po angielsku nie chcieli robić kursów (po polsku też :D )
I tam mi poradzili właśnie jakiś wakacyjny kurs, a jeżeli nie będzie to tylko jednorazowe nurkowanie to doświadczenia nabierzesz z czasem.
Czytałem, szukałem i wiele jest opinii na ten temat, ale wydaje mi się że jednak wszystko zależy od szkoły jakie ma podejście do nauczania.
Ja jednak zaryzykowałem i w lipcu zaczynam kurs na wyspie Murter :mrgreen:
Pozdrawiam
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 06.04.2015 12:19

Dla tych co sa z okolicy Lodzy najlepiej jest zrobic wczesniej kurs naprziklad u tych za www.glon.pl, a po tem jusz z doswiadczeniem zobaczyc piekne widoki pod powiersznia. Czemu? Dlatego ze lepiej jest wikorzistac czas za granica (na Visie) nurkujanc i odpocziwajanc niz bic sfustrowani ze w czasie wijazdu trzeba sie uczic i tylko podziwiac opowiesci tyc co jusz nurkuja i pstrikaja fajne zdiencia. Darek z Glonu z swoimy nurkamy czensto biwa u mnie na Ciovo i wszistci jusz nurkuja bez problemu po kursie w Polsce. Lepiej jest zrobc kurs w Polsce bo bendziecie wiedziali jusz co nieco na temat nurkowania (dobrze dobrani sprzent, wieksza mozliwos induwidualnego podejscia instruktora do kursanta, lepsze poznanie swoich mozliwosci, latwiejsze upranie ze iracionalnim strachem i wiele innich.....) Pozdrawiam Leon
brat3k
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 23.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) brat3k » 10.04.2015 13:55

Ja właśnie w ten sposób zaczynałem - wakacyjny wyjazd - 5 dni kursu i 2-3 dni nurkowań po kursie.
Było intensywnie, ale fajnie - nie narzekam - dużo zależy od instruktora prowadzącego kurs.

Gdybym miał jeszcze raz robić kurs to tzw. "część basenową" (zazwyczaj 2-3 dni) zrobiłbym wcześniej gdzieś na miejscu, a kurs dokończył (zazwyczaj 2 dni) w jakimś malowniczym miejscu (Vis, Hvar) i pozostałe dni wykorzystał na nabieranie doświadczenia nurkując.

Kurs możesz zacząć w kraju, a potem "przenieść" się do innego instruktora - wystawiają kartę ze zrealizowanych zajęć - nowy instruktor zazwyczaj sprawdza co potrafisz i razem uzupełniacie braki.
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 12.04.2015 21:56

Jak pisał Leon, zrób pełny kurs w Polsce. Nurkowanie to jednak sport extremalny, więc polecam dobrze się wyszkolić, a trudniesze warunki w polskich wodach temu sprzyjają.
Pisałaś, wcześniej też o wspinaczce i tu występje trochę kolizja z nurkowaniem. Ogólnie i mocno skrótowo, to wspinaczka szczególnie wyższa i wysiłkowa nie jest wskazana po nurkowaniach. Więcej dowiesz się na kursie nurkowania.
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 14.04.2015 14:54

Naprawdę? Nie spodziewałam się, że te sporty mogą ze sobą kolidować...Moja wspinaczka jest na razie na poziomie początkującym, nie sądzę też, żebym kiedykolwiek zaczęła wspinać się, nazwijmy to, ekstremalnie= bardzo wysoko (to robi mój luby, stąd pytania).

Myślę, że zrobię pełny kurs w Nautice, by w późniejszym czasie móc skorzystać z ich oferty w Chorwacji (np. zrobić kolejny stopień). Dziękuję za odpowiedzi, pozwoliły mi obrać plan działania :*
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 27.06.2015 21:06

iwoniczanka napisał(a):Dzięki za odp. A możecie podpowiedzieć, czy lepiej zrobić najpierw kurs w Polsce i jechać tam już z papierami i jakimiś umiejętnościami, czy może to bez różnicy? Zdania znajomych są podzielone, a ci optujący za nauką w Polsce (najpierw w basenie itp.) twierdzą, że takie kursy na wakacjach to trochę pic na wodę i w gruncie rzeczy nic się nie nauczę. Ja jestem całkiem zielona w temacie, więc już nie wiem, co lepsze. Docelowo nie ma to być jednorazowe nurkowanie, więc chciałabym od początku uczyć się porządnie.


Najlepiej zrob w Polsce, naucz się porządnie bo na kursach wakacyjnych raz inna atmosfera, dwa inne rzeczy latają po głowie a trzy jak będziesz miała cześć Open Water zamiast skupić się na zadaniach i technice będziesz się skupiać na widokach :) Taka ludzka natura. A jak już pojedziesz "z papierami" będziesz mogła cały czas poświęcić na podziwianie tego co jest pod wodą :)

Niby nurkowanie bardzo bezpiecznym sportem jest zwłaszcza na poziomie OWD jak większość ludzi robi ale tak czy tak zawsze lepiej być dobrze przygotowanym :)

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone