Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vinjerac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Martyna 111
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 02.02.2009
Vinjerac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martyna 111 » 04.07.2013 20:07

Witam. Niedawno poszukiwałam miejscowości z deptakiem, ale te przeważnie są przeludnione i nie tanie. Ponieważ do tej pory nie poznaliśmy okolic Riviery Paklenickiej i Zadaru to skłaniamy się ku temu kierunkowi. Poczytałam sporo o Starigrad Paklenicy, Seline, ale niewiele mogę znaleźć o Vinjeracu. Tak jakoś patrząc na fotografie spodobał nam się bardzo. Jeżeli ktoś zna te okolice to proszę o jak najwięcej info o Vinjeracu. Czy to duża miejscowość, jak wypada w porównaniu z Seline czy Starigradem Paklenicą. Jakie tam plaże, czy są jakieś sklepy, knajpki itd. Czy dużo turystów, czy łatwo tam o kwatery w ciemno? Czy może lepszy Rażanac?Jedziemy z 2 nastolatków i małym psem. Proszę życzliwe dusze o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Martyna 111
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martyna 111 » 04.07.2013 20:37

I jeszcze jedno pytanko, jak wygląda zaopatrzenie spożywcze w Seline czy Starigrad Paklenica, jest tam jakiś sklep typu Konzum, czy tylko małe sklepiczki? A jak to wygląda w Vinjeracu? :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.07.2013 08:57

Cześć.

Czy to duża miejscowość?
Nie, porównywalna z Razanac.
(trochę inna, ciaśniejsza zabudowa)
Ładne miasteczko.
(zdjęcie nr 1)

Jest kilka knajpek gdzie można się stołować.
Sklepy spożywczo-przemysłowo-turystyczne też są.
Większe zakupy można robić w pobliskim Posedarje.
(albo Zadar - c.a. 25 km)

Czy lepszy Razanać?
Nie wiem...
My zatrzymaliśmy się w tym drugim.

Plaże.
Miejska jest betonowa (zdjęcie nr 2) a idąc dalej do końca tych zabudowań są kamienie.
Na południe od miasteczka (spory kawałek) jest taka laguna (zdjęcie nr 3).

Pozdrawiam
Załączniki:
Dalmacja 2011 (II) 996a.jpg
zdjęcie nr 1
Dalmacja 2011 (II) 997a.jpg
zdjęcie nr 2
Dalmacja 2011 (II) 994a.jpg
zdjęcie nr 3
Martyna 111
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martyna 111 » 05.07.2013 17:55

Bardzo dziękuję za informacje. Coś mi to już rozjaśnia. A zdjęcia naprawdę piękne, to ostatnie cudne, ale być na takiej plażyczce samemu to raczej nierealne.Lubimy miejsca, gdzie coś się dzieje, ale to po południu i wieczorem, natomiast plażować chciałoby się jak najdalej od tłumów. Ach,... rozmarzyłam się.:) Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
Sabina_wawa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 04.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sabina_wawa » 10.07.2013 19:38

Hmmm straszna ta plaza miejska... Bede w Vinjerac od najblizszej soboty i cos czuje ze w kwestii plazy lekko sie zgapilam... Czy w okolicy (do 10 km) sa jakies ladne plaze na ktore mozna podjechac samochodem?
Co w ogole w okolicy warte jest zobaczenia?

Pozdrowienia z Podobuce :papa:
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 09.01.2018 18:30

Cześć, chciałbym odświeżyć nieco temat Vinjeracu i dowiedzieć się czegoś więcej na temat plażowania w okolicy i tym samym położenia lagunki ze zdjęcia nr 3 w tym wątku. Ktoś był? Poradzicie? Podpowiecie?

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone