Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vinisce 2013 - na wariackich papierach

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011
Vinisce 2013 - na wariackich papierach

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 13.01.2014 14:46

Witajcie!
Spadł pierwszy śnieg tej zimy (przynajmniej w Kielcach) więc z większą ochotą człowiek sięga wspomnieniami do miłych chwil spędzonych na błogim leniuchowaniu, skąpany letnimi promieniami chorwackiego słońca.
W tej historii opowiem Wam o szybkich decyzjach, zwątpieniu, światełku nadziei, wariackim pakowaniu się i szczęśliwym zakończeniu. Tym bardziej chętnie, że na forum informacji o tym miejscu jest niewiele.
Jest sobie na mapie mała miejscowość położona w Dalmacji, w zatoce, pomiędzy niewielkimi wzgórzami, droga do niej kręta, długa i niebezpieczna, a zwie się Vinisce (Winiszcze).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.01.2014 14:54

Witaj,
Dzisiejszy dzień wymaga "czegoś ciepłego" :lol:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 13.01.2014 15:12

Miejscowość niedaleko popularnej Rogoźnicy a jednak trochę na uboczu od utartych szlaków.
Mam nadzieję, że zdjęcia jakieś też będą :)
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 13.01.2014 15:17

Chętnie poczytam, zasiadam do relacji :) Może nasunie się jakiś nowy pomysł :)
robert39
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert39 » 13.01.2014 20:10

To i ja siądę i poczytam :D
Jacekp
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacekp » 14.01.2014 13:29

To i ja zasiadam. Dawaj zdjęcia
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 14.01.2014 13:47

Chętnie poczytam i pooglądam:)
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 14.01.2014 16:47

Zasadniczo to tej relacji miało nie być. Miało nie byc wyjazdu a to wszystko z racji przeprowadzonego wiosną remontu w mieszkaniu. 2013 rok miał być wakacyjną pauzą ale… słoneczko śmielej zaświeciło, część prac wykonałem sam i w głowie zaczęły rodzić się pomysły: a może by jednak gdzieś pojechać. Ale jeden warunek: musi być ciepło. Pierwszy wybór padł na Bułgarię – z racji jak by nie patrzeć ograniczonych środków finansowych. Nawet mieliśmy wstępnie zaklepaną kwaterę w Pomorie ale – o , dzięki gogle street – zrobiliśmy rekonesans i kwatera pomimo ładnego wystroju wewnątrz nie miała nadto atrakcyjnego położenia …
Więc zaczęła ponownie kusić Chorwacja. Na kilka dni przed rozpoczynającym się urlopem zasiadłem, nie ukrywam sceptycznie nastawiony – przed komputerem i zacząłem wysyłać zapytania o kwaterę – w zasadzie do różnych miejsc i na lądzie i na wyspach. Wysłałem bez kozery powiem pińcet ... Większość kwater była zajęta , co mnie nie dziwiło – połowa sierpnia. Większość odpowiedzi była treści: przykro ale w wyznaczonym terminie nie ma miejsc. W końcu odezwała się pani Iwona z Winiszcze , że niestety , jest jej przykroale w wyznaczonym terminie nie ma miejsc ale ... i tu światełko nadziei zaświeciło się … może popytać się znajomych, sąsiadów czy nie ma u nich wolnych miejsc. Szczęśliwym trafem okazało się ,że w domku sąsiednim , tuż za jej jest wolny apartament. Wiadomość tą uzyskałem na dwa dni przed wyjazdem. Co prawda dom nie stoi w pierwszej linii i widok na morze jest częściowo przysłonięty ale bierzemy go.

Szybkie zakupy tego co będzie potrzebne, rezerwacja noclegu po drodze – w miejscu nam znanym z ubiegłorocznych wakacji – miejscowość Radoboj – zaraz za granicą ze Słowenią. I co? Pakujemy się.

Droga jaką obraliśmy była nam znana i prowadziła z Kielc do Cieszyna, potem Brna, przez Wiedeń, Maribor Zagrzeb i docelowe Winisce.

Dość sprawnie przebiegała podróż, jako, ze była to niedziela w Polsce na drodze nie było ciężarówek , co ostatecznie pozwoliło nam przed 12 opuścić Polskę. Nawet w ulubionej przeze mnie Pszczynie poszło gładko.
Obrazek
A za Bielskiem do samej granicy droga jest prosta jak sznur. Prosta i pusta. Żyć nie umierać. Znaczy jechać i nie umierać...
Obrazek

Droga przez Czechy i Austrię przebiegła bezproblemowo (prawie, bo przed Brnem uzmysłowiliśmy sobie, że nie mamy ładowarki do kamery). Całe szczęście, że był aparat foto, który stanowił namiastkę kamery.
Ruchu specjalnego nie było , więc poszczególne punkty przelotowe zaliczaliśmy w zaplanowanym czasie.
Granica z Austrią.
Obrazek
Do Wiednia dojechaliśmy koło godziny 16 ale ruchu specjalnego nie było. Trochę obawiałem sie o zestaw CB, którego nie zdjąłem, ale tym razem się udało :)

Na granicy ze Słowenią zakupiliśmy winietę, która z miejsca wylądowała na przedniej szybie.

Obrazek

Błąd polegający na zagapieniu się i wjechaniu na autostradę w ubiegłym roku kosztował nas niemiłym mandatem. Więc doświadczeni pilnie śledziliśmy zjazd do przygranicznego sklepu.
Kawałek za granicą Chorwacką zjechaliśmy z autostrady i o godzinie 19 zawitaliśmy na noclegu w Radoboj.
Obrazek

Cała familia na spacerze.
Obrazek
Bardzo lubimy zwierzęta .. naprawdę.
Obrazek

Po spacerze, kolacji spędzonej z gospodarzami udaliśmy sie na zasłużony odpoczynek.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 14.01.2014 18:06

Mi się Viniście podobało. Taka mała miejscowość wtulona w góry i zatokę. Cicho, sielsko i spokojnie. Ekstra dla osób pragnących odetchnąć od tłumów ludzi.
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 14.01.2014 18:43

Jak Viniszczóweczka to ja poproszę na rozgrzewkę :wink:
areq
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) areq » 14.01.2014 23:02

Vinisce - moje ulubione miejsce. W 2013 wspaniałe wakacje i wciąż zbieram się do pisania relacji.
2014 już zaklepane i również Vinisce...
więc pisz, pisz i wklejaj...
Jacekp
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacekp » 14.01.2014 23:57

Tylko może te zdjęcia trochę większe
Mi$iek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 22.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mi$iek » 15.01.2014 11:16

Vinisce... nie znam, nie byłem. Chętnie poznam, może pojadę ? :)
Berbel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 18.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berbel » 15.01.2014 12:51

Nie znam Vinisce, wiec chetnie zasiade i poznam.
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 15.01.2014 15:11

Jacekp napisał(a):Tylko może te zdjęcia trochę większe


Postaram się tak robić linki, by otwierały się w pełnym rozmiarze :)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Vinisce 2013 - na wariackich papierach
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone