Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.08.2015 23:44

barkley10 napisał(a):Nie udało mi się kupić austriackiej winiety na powrót bo podobno nie mieli bez dziurek, ale nie było problemów kupna winiety w nocy w Słowenii zaraz przy granicą z Chorwacją przed zjazdem na Ptuj (są dwie stacje po przeciwnych stronach drogi).

Pierwszej części zdania nie rozumiem. Z dalszej - winiety na AU kupiłeś na Petrolu w Podlehniku https://goo.gl/maps/Vp5uL tak?

barkley10 napisał(a):Jeszcze raz dzięki za pomoc przy objeździe zwłaszcza dla dids76 (zwłaszcza za cierpliwość:-)

No patrz, a jak ja didusia o radę prosiłem to pieron chciał mnie wyprowadzić na jakieś drogi, których na mapie nie było :roll:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.08.2015 08:53

pasażer napisał(a):No patrz, a jak ja didusia o radę prosiłem to pieron chciał mnie wyprowadzić na jakieś drogi, których na mapie nie było :roll:

Bo ja to zły człowiek jestem :oczko_usmiech: :mrgreen:
barkley10
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 17.04.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 06.08.2015 16:36

pasażer napisał(a):
barkley10 napisał(a):Nie udało mi się kupić austriackiej winiety na powrót bo podobno nie mieli bez dziurek, ale nie było problemów kupna winiety w nocy w Słowenii zaraz przy granicą z Chorwacją przed zjazdem na Ptuj (są dwie stacje po przeciwnych stronach drogi).

Pierwszej części zdania nie rozumiem. Z dalszej - winiety na AU kupiłeś na Petrolu w Podlehniku https://goo.gl/maps/Vp5uL tak?

barkley10 napisał(a):Jeszcze raz dzięki za pomoc przy objeździe zwłaszcza dla dids76 (zwłaszcza za cierpliwość:-)

No patrz, a jak ja didusia o radę prosiłem to pieron chciał mnie wyprowadzić na jakieś drogi, których na mapie nie było :roll:


Ok, to wyjaśniam:)

Chciałem kupić dwie winiety w drodze do Cro na stacji w Poysdorf, ale nie mieli czystych winiet do dziurkowania na inny termin, także musiałem kupić winietę w drodze powrotnej i kupiłem ją na stacji w Podhleniku za normalną cenę
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 06.08.2015 18:20

W tym roku znowu jechałem objazdem przez Ilz, Bad radkensburg, Gornja Radgona, Ljutomer i Ormoż w tą i z powrotem i po zjeździe z autostrady w Austrii do wjechania na Chorwacką autostradę w Sveti Kriż Zacetrje praktycznie puste drogi, żadnej Policji, na granicy Slo-Cro nawet budki celników były puste.
Mankamentem jest dziurawa Gornja Radgona i mniej więcej po jakieś 10km krętych dróg w Austrii i Chorwacji ( dla mnie te zakręty to raczej urozmaicenie :) ). Już drugi rok z rzędu jechałem tędy z przyczepą i było bezproblemowo.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 07.08.2015 12:22

barkley10 napisał(a):Ok, to wyjaśniam:)
Chciałem kupić dwie winiety w drodze do Cro na stacji w Poysdorf, ale nie mieli czystych winiet do dziurkowania na inny termin, także musiałem kupić winietę w drodze powrotnej i kupiłem ją na stacji w Podhleniku za normalną cenę

Coś pan czarujesz ;) Winiety dziurkują dopiero przy kliencie. Myślę, żeście się nie dogadali. Na AU od razu kupuję 2x10dni i kumają czacze :wink: Następnym razem po winietę zatrzymaj się 11km dalej na OMV > https://goo.gl/maps/Ssu8V lub zaraz za granicą Cz/Au jest BP (z tym, że chyba nadal nie całodobowe) :oczko_usmiech:
pozdrav
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 23.08.2015 08:48

Video byłoby bardziej czytelne gdyby pokazywało same skręty, kierunki jazdy na skrzyzowaniach w zwolnionym tempie tak aby widoczne były drogowskazy, tablice drogowe oraz dodatkowo uzupełnienie czyli zdublowanie pisemne na filmie. Za szybko sie dzieje na filmiku.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.08.2015 10:01

Ural napisał(a):Video byłoby bardziej czytelne gdyby pokazywało same skręty, kierunki jazdy na skrzyzowaniach w zwolnionym tempie tak aby widoczne były drogowskazy, tablice drogowe oraz dodatkowo uzupełnienie czyli zdublowanie pisemne na filmie. Za szybko sie dzieje na filmiku.

Zrób wg własnego pomysłu
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 23.08.2015 14:53

Ural napisał(a):Video byłoby bardziej czytelne gdyby pokazywało same skręty, kierunki jazdy na skrzyzowaniach w zwolnionym tempie tak aby widoczne były drogowskazy, tablice drogowe oraz dodatkowo uzupełnienie czyli zdublowanie pisemne na filmie. Za szybko sie dzieje na filmiku.


No chyba żartujesz... Ten objazd jest tak prosty, że nawet Stevie Wonder by dał radę :)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 28.08.2015 00:36

witia napisał(a):
Ural napisał(a):Video byłoby bardziej czytelne gdyby pokazywało same skręty, kierunki jazdy na skrzyzowaniach w zwolnionym tempie tak aby widoczne były drogowskazy, tablice drogowe oraz dodatkowo uzupełnienie czyli zdublowanie pisemne na filmie. Za szybko sie dzieje na filmiku.


No chyba żartujesz... Ten objazd jest tak prosty, że nawet Stevie Wonder by dał radę :)

Z zamkniętymi oczami ;)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.08.2015 11:17

witia napisał(a):
No chyba żartujesz... Ten objazd jest tak prosty, że nawet Stevie Wonder by dał radę :)


w tym roku znajomi dali się namówić i w 3 rodziny po raz pierwszy pojechali do cro. dostali kilka wskazówek i mały wydruk z netu jak jechać aby objechać :)

zadzwonili z granicy cro z info: "dzięki, poszło jak po sznurku"

:)
ebolla
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 29.08.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) ebolla » 29.08.2015 19:52

dids76 napisał(a):
evasko napisał(a):Witam, wyjeżdżam po raz pierwszy i jakiś czas temu znalazłam taki objazd i podpowiedzcie mi prosze czy jest ok nie wiem kto to umieścił bo nie mogę tego znaleść. W Pyhrn Autobahn, droga 67 potem 437, 449, w Ptujska cesta na 433 i potem 229 do Ptuj.
pozdrawiam

Trochę inaczej: Z Pyhrn Autobahn, droga 69, potem 437, 433 i potem 229 do Ptuj. :oczko_usmiech: :mrgreen: https://goo.gl/maps/9VMNp


Witam,

Na wstępie podziękowania dla dids76 za łopatologiczny opis trasy MLP.

Natomiast mam pytanie, dlaczego "unikana" jest trasa gdzie zjazdem 226 lub 228 zjeżdzamy na drogę 67, przejeżdzamy przez miejscowość Spielfeld, potem 437 i zgodne z dalszym cytowanym opisem.

Czy na tej trasie tworzą się korki, ewentualnie jest coś co powoduje (poza kultowością trasy MLP), że ta opcja objazdu nie jest zbytnio opisywana?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam
orson
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 572
Dołączył(a): 27.01.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) orson » 30.08.2015 17:21

Droga 453 łączy się z E57, z której z kolei chcąc jechać w stronę Zagrzebia musisz zjechać na A4, a tam już potrzebujesz winietę. Poza tym jak się nie mylę, rondo na którym się wjeżdża na E57 to H2, gdzie też potrzebna jest winieta. Jak coś źle napisałem, to poprawcie mnie ;)
ebolla
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 29.08.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) ebolla » 30.08.2015 18:43

orson napisał(a):Droga 453 łączy się z E57, z której z kolei chcąc jechać w stronę Zagrzebia musisz zjechać na A4, a tam już potrzebujesz winietę. Poza tym jak się nie mylę, rondo na którym się wjeżdża na E57 to H2, gdzie też potrzebna jest winieta. Jak coś źle napisałem, to poprawcie mnie ;)


Orson nie wiem, która to droga 453. Ja mam na myśli drogę 437. Z tej drogi zjeżdza się na wspomnianym przez Ciebie rondzie ale nie na e57 a na 449. A z 449 na 443 i dalej już jak MLP.

Co do ronda, to ktoś już wspominał w wątku o jakimś "nieszczęsnym" rondzie i pytanie czy chodzi o to rondo i czy faktycznie jest tam potrzebna winieta.
orson
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 572
Dołączył(a): 27.01.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) orson » 30.08.2015 18:48

Oczywiście chodziło mi o drogę 437 a nie 453
ebolla
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 29.08.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) ebolla » 30.08.2015 22:23

petr napisał(a):
Marti14 napisał(a):Ale można na dużym rondzie pod autostradą odbić na Lenart (trasa nr 3).


Poczytaj posty tych co opuszczali A9 zjazem 228 przejezdzali obok glownego przejscia w Spielfild nastepnie dojechali do duzego ronda jak to nazywasz i tam zaplacili mandat 150 euro za brak winiety rondo jest problemenoweo juz duzo o tym bylo pisane, a tez chcieli dojechac do Lenart



Czytam teraz starsze posty (wcześniej skupiłem się tylko na roku bieżącym) i znalazłem odpowiedź.

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone