Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.07.2015 13:50

Koenig napisał(a):1. Stan drogi - różne opinie się tu pojawiały, łącznie z uszkodzonymi felgami. Przewiduję, że będę tam w nocy, wiem że trzeba pilnować prędkości więc szaleć nie będę, ale czy stan tej drogi wart jest tego objazdu? Czy to tylko przerysowania i droga taka sama jak u nas?

Droga na większości odcinków dobra, najgorszy odcinek po wjeździe do Słowenii, czyli Trate, na serpentynach i później kilka kilometrów trzeba uważać. Nie ma dziur, ale nawierzchnia pofalowana, po prostu "objazdowcy" im ją rozjeździli :oczko_usmiech: :mrgreen: Ja jechałem starym kompaktem na alu z oponami 205/55/16, dosyć mocno załadowanym i nic nie urwałem ani nie połamałem :wink: Ot poprostu nasza droga powiatowa


Koenig napisał(a):2. Jadąc M-L-P nie tylko oszczędzamy ale też omijamy korek na autostradzie. I tego dotyczy moja druga wątpliwość. Będę tam późno w nocy lub nad ranem, ale przede wszystkim w środku tygodnia. Czy wtedy też jest duże ryzyko korka? Bo jeśli nie, to może sama oszczędność 15€ nie jest warta nadłożonego czasu?


W środku tygodnia ryzyko korka jest znikome, a co nadłożonego czasu to sam musisz sobie odpowiedzieć. Dla mnie 15Euro za 30 minut jest warte. Akurat ta kwota starcza nam na Pizze na trasie objazdu :oczko_usmiech: :mrgreen:
Koenig napisał(a):Wracał będę w czasie weekendu, więc zakładam, że tu wątpliwości już nie ma i M-L-P już na 100% mnie czeka.


Tutaj akurat objazd w korkach nie pomoże, bo korki robią się na końcu autostrady i dalej na drodze nr9 w kierunku granicy i wtedy, jadąc objazdem można częściowo lub całkowicie je ominąć. Jadąc z Chorwacji i wiedząc o korkach na granicy w Macelj lepiej ją ominąć np. przez Rogatec. :wink:


Edit. Widzę że paulr napisał mniej więcej to samo co ja :oczko_usmiech: :mrgreen:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 15.07.2015 13:54

dids76 napisał(a):
Koenig napisał(a):1. Stan drogi - różne opinie się tu pojawiały, łącznie z uszkodzonymi felgami. Przewiduję, że będę tam w nocy, wiem że trzeba pilnować prędkości więc szaleć nie będę, ale czy stan tej drogi wart jest tego objazdu? Czy to tylko przerysowania i droga taka sama jak u nas?

Droga na większości odcinków dobra, najgorszy odcinek po wjeździe do Słowenii, czyli Trate, na serpentynach i później kilka kilometrów trzeba uważać. Nie ma dziur, ale nawierzchnia pofalowana, po prostu "objazdowcy" im ją rozjeździli :oczko_usmiech: :mrgreen: Ja jechałem starym kompaktem na alu z oponami 205/55/16, dosyć mocno załadowanym i nic nie urwałem ani nie połamałem :wink: Ot poprostu nasza droga powiatowa


Koenig napisał(a):2. Jadąc M-L-P nie tylko oszczędzamy ale też omijamy korek na autostradzie. I tego dotyczy moja druga wątpliwość. Będę tam późno w nocy lub nad ranem, ale przede wszystkim w środku tygodnia. Czy wtedy też jest duże ryzyko korka? Bo jeśli nie, to może sama oszczędność 15€ nie jest warta nadłożonego czasu?


W środku tygodnia ryzyko korka jest znikome, a co nadłożonego czasu to sam musisz sobie odpowiedzieć. Dla mnie 15Euro za 30 minut jest warte. Akurat ta kwota starcza nam na Pizze na trasie objazdu :oczko_usmiech: :mrgreen:
Koenig napisał(a):Wracał będę w czasie weekendu, więc zakładam, że tu wątpliwości już nie ma i M-L-P już na 100% mnie czeka.


Tutaj akurat objazd w korkach nie pomoże, bo korki robią się na końcu autostrady i dalej na drodze nr9 w kierunku granicy i wtedy, jadąc objazdem można częściowo lub całkowicie je ominąć. Jadąc z Chorwacji i wiedząc o korkach na granicy w Macelj lepiej ją ominąć np. przez Rogatec. :wink:


Edit. Widzę że paulr napisał mniej więcej to samo co ja :oczko_usmiech: :mrgreen:


I kilka set osob wczesniej:-)
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 15.07.2015 14:04

Temat obfity, przeczytałem cały, ale jakieś wątpliwości pozostały. I właśnie dlatego dziękuję za odpowiedź.
Prawdopodobnie w drodze "tam" pojadę jednak autostradą, a powrót już przez M-L-C, chyba że sytuacja się zmieni.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 15.07.2015 14:21

Tyle ze to wlasnie tam lepszym rozwiazaniem jest jechac objazdem jak cos... logicznie rozumujac szansa na korek jest wieksza jak z 2 pasow robi sie 1 niz odwrotnie.... w zasadzie to w drodze powrotnej to juz musi byc jakas tragedia by zrobil sie korek na poczatku autostrady.
gon
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 20.01.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) gon » 30.07.2015 09:53

Miałem fajna sytuację związana z objazdem w trakcie dogi "do". Eksportowałem trasę do automapy z targeo.pl no i punkty pośrednie przy zjeździe z autobana lekko się poprzestawiały. Zjechałem troszkę wcześniej, wrzuciło mnie do małego totalnie "uśpionego" miasteczka (noc - koło 1:15), skierowało gdzieś w polną drogę i Krzysiu oznajmił, że "jestem u celu" a stałem pośród pół kukurydzy, śmiechu było dużo, adrenalina skoczyła, kawa była dość długo nie potrzebna :) Generalnie objazd polecam bo jest to fajny przerywnik podczas "autostradowej" jazdy na dystansie 1450 km jakie miałem do pokonania.
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 30.07.2015 10:27

gon napisał(a):Miałem fajna sytuację związana z objazdem w trakcie dogi "do". Eksportowałem trasę do automapy z targeo.pl no i punkty pośrednie przy zjeździe z autobana lekko się poprzestawiały. Zjechałem troszkę wcześniej, wrzuciło mnie do małego totalnie "uśpionego" miasteczka (noc - koło 1:15), skierowało gdzieś w polną drogę i Krzysiu oznajmił, że "jestem u celu" a stałem pośród pół kukurydzy, śmiechu było dużo, adrenalina skoczyła, kawa była dość długo nie potrzebna :) Generalnie objazd polecam bo jest to fajny przerywnik podczas "autostradowej" jazdy na dystansie 1450 km jakie miałem do pokonania.

I jeszcze na koniec te pozdrowienia Krzysztofa :) Ile razy dostał ode mnie chu.. za złe poprowadzenie :mrgreen:
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 31.07.2015 07:35

Ale przecież objazd MLP jest tak prosty ze tam żadna nawigacja nie jest potrzebna... jechałem tamtędy 2 razy w nocy "do" i bez problemów, trochę dziur na.poczatku a potem jedzie się. Generalnie jeżdżę bez nawigacji a tylko spisuje sobie numery dróg na trasie z Krakowa do HR i oglądam Google maps przed wyjazdem i w droge:) Ludzie chcą za bardzo sobie życie upraszczac a to jest często zgubne (patrz poprowadzenie np w pole kukurydzy trzymając się nawogacji).
Wyznaje jedna słuszna zasadzie jeżdżąc autem - nazywa się ona MYŚLENIE. Zawsze prowadzi bezpiecznie i bez problemów do celu. Nawigacji w ogóle nie posiadam i nie używam...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 31.07.2015 08:29

biokd napisał(a):Ale przecież objazd MLP jest tak prosty ze tam żadna nawigacja nie jest potrzebna...

Objazd rzeczywiście nie jest skomplikowany (chociaż pierwszy raz obawy były). :)
Wystarczy "przejechać" go sobie na mapie i później czytać drogowskazy.

Co do nawigacji, to jeżdżę z nią od wielu lat. Jest narzędziem wspomagającym, a nie dowodzącym w podróży.

Niezastąpiona - moim zdaniem - w dużych miastach, kiedy np. musimy znaleźć okreslony parking czy hotel we Wiedniu, bądź Budapeszcie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2015 08:38

walp napisał(a):Objazd rzeczywiście nie jest skomplikowany (chociaż pierwszy raz obawy były). :)
Wystarczy "przejechać" go sobie na mapie i później czytać drogowskazy.


Obawy miał chyba każdy, tym bardziej że na początku było pełno teorii z policja polującą na niewinietowców no i oczywiście brak Googl SV też nie pomagał :oczko_usmiech: :mrgreen:
walp napisał(a):Co do nawigacji, to jeżdżę z nią od wielu lat. Jest narzędziem wspomagającym, a nie dowodzącym w podróży.



Też zawsze na dłuższe trasy jeżdżę z nawigacją, żona stwierdziła że chyba tylko po to żebym miał się z kim pokłócić, jak oni śpią. :oczko_usmiech: :mrgreen:
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 31.07.2015 09:25

walp napisał(a):
Niezastąpiona - moim zdaniem - w dużych miastach, kiedy np. musimy znaleźć okreslony parking czy hotel we Wiedniu, bądź Budapeszcie.


Tu się zgodzę, używam tylko Google maps na smartfonie w miastach których nie znam, na trasie nie ma potrzeby, chyba że jest korek to wujek Google i szybki rzut oka na ewentualne alternatywne trasy :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 02.08.2015 09:27

dids76 napisał(a):Obawy miał chyba każdy, tym bardziej że na początku było pełno teorii z policja polującą na niewinietowców no i oczywiście brak Googl SV też nie pomagał :oczko_usmiech: :mrgreen

Na objeździe policji w krzakach nie spotkałem. Stali na zjeździe z autostrady, dokładnie tu > https://goo.gl/maps/M4LJX To jest ich stały punkt.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.08.2015 09:33

Koenig napisał(a):Prawdopodobnie w drodze "tam" pojadę jednak autostradą, a powrót już przez M-L-C, chyba że sytuacja się zmieni.


Nocka 17/18 lipca 2015 - sms od operatora Słoweńskiego o 3:05

Standardowo MLP

Za Ptujem gdy chcielismy sie włączyć na standardową, już niepłatną trasę korek gigant, zawrociliśmy juz na ślimaku, podłączyliśmy sie pod 2 inne auta PL i bokami włączyliśmy sie dopiero na głowną drogę 6km przed granicą gdzie zadnego korka nie było

Gwarantuje że Ci co zapłacili 15E jechali zdecydowanie dłużej niż Ci co za darmochę omijali :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.08.2015 12:08

piotrulex napisał(a):
Koenig napisał(a):Prawdopodobnie w drodze "tam" pojadę jednak autostradą, a powrót już przez M-L-C, chyba że sytuacja się zmieni.


Nocka 17/18 lipca 2015 - sms od operatora Słoweńskiego o 3:05

Standardowo MLP

Za Ptujem gdy chcielismy sie włączyć na standardową, już niepłatną trasę korek gigant, zawrociliśmy juz na ślimaku, podłączyliśmy sie pod 2 inne auta PL i bokami włączyliśmy sie dopiero na głowną drogę 6km przed granicą gdzie zadnego korka nie było

Gwarantuje że Ci co zapłacili 15E jechali zdecydowanie dłużej niż Ci co za darmochę omijali :)

Już od kilku weekendów obserwuję kamerki na autostradzie w okolicy Ptuj i tworzą się tam ogromne korki. Na końcu autostrady nawet ponad 10km
mariusz87
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 06.07.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz87 » 05.08.2015 18:26

Czyli jechac zwykłymi drogami i omijac autostradę[w nave najwyżej wpisze żeby omijala płatne drogi?]jade ze szczecina-Niemcy-austria-słowenia-CRO.Wyprawa początek września.pozdro
barkley10
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 17.04.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 05.08.2015 18:45

dids76 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Koenig napisał(a):Prawdopodobnie w drodze "tam" pojadę jednak autostradą, a powrót już przez M-L-C, chyba że sytuacja się zmieni.


Nocka 17/18 lipca 2015 - sms od operatora Słoweńskiego o 3:05

Standardowo MLP

Za Ptujem gdy chcielismy sie włączyć na standardową, już niepłatną trasę korek gigant, zawrociliśmy juz na ślimaku, podłączyliśmy sie pod 2 inne auta PL i bokami włączyliśmy sie dopiero na głowną drogę 6km przed granicą gdzie zadnego korka nie było

Gwarantuje że Ci co zapłacili 15E jechali zdecydowanie dłużej niż Ci co za darmochę omijali :)

Już od kilku weekendów obserwuję kamerki na autostradzie w okolicy Ptuj i tworzą się tam ogromne korki. Na końcu autostrady nawet ponad 10km


Pytałem całkiem niedawno na forum objazd (przy okazji mi się dostało za pytania:-)) ale jestem już po wakacjach i trasie z objazdem. Powiem tak w tamtą stronę ok. 5 rano korek był dość duży, ale korek tworzyła policja bo puszczała na zmianę na jednym ze skrzyżowań auta z autostrady i tych co próbowali jechać od strony wioski Trzec. Trochę to bezsensu zwłaszcza dla tych co płacili za autosradę, ale tak to wymyślili sobie. Policja stała w krzakach przy samym wjeździe do Ptuj. W drodze powrotnej ok. 2 w nocy zero policji oraz korków. Co do winiet bo wiele osób w innych częściach forum pytało. Nie udało mi się kupić austriackiej winiety na powrót bo podobno nie mieli bez dziurek, ale nie było problemów kupna winiety w nocy w Słowenii zaraz przy granicą z Chorwacją przed zjazdem na Ptuj (są dwie stacje po przeciwnych stronach drogi). Mina kobiety na odpowiedź że nie potrzebuje winiety na Słowenię bezcenna.
Jeszcze raz dzięki za pomoc przy objeździe zwłaszcza dla dids76 (zwłaszcza za cierpliwość:-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone