Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 10.07.2015 16:41

Może nie zamykać tematu bo jest w nim miejsce na merytoryczne wpisy o danej sytuacji w rejonie objazdu (remonty, utrudnienia, zamknięte odcinki, itd...)
A w zamian dla userów leniwych i idących na łatwiznę kolejnymi pytaniami moderatorzy mogliby dać od razu, na wstępie "po łapkach" :mrgreen: (w innych tematach też)
Zanim coś napiszą będą mieli najpierw czas na czytanie już napisanego :idea:
A zapewne zwiększy się poczytność tego wątku https://www.cro.pl/search.php
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 10.07.2015 23:07

Janusz Bajcer napisał(a):Ciekawe czy 0głoszenie zamknie pytania :roll: :?:

potwierdzam ogłoszenie :!:
po raz kolejny przejechałem tam i z powrotem ... wszystkich niedowiarków i prowokatorów odsyłam na inne strony
nie zaśmiecajcie tego wątku
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.07.2015 23:12

grzesiek-swidnica napisał(a):Kto będzie chciał ten odpowie :) Zamykanie tematu spowoduje pewnie otwieranie nowych z takimi pytaniami.

Nowe polecą na śmietnik :idea:
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 11.07.2015 07:40

Wątek o objeździe autostrady w Słowenii w którym nie można zadawać pytań o objazd autostrady w Słowenii. Nie rozumiem podejścia Janusza, i pewnie nie tylko ja tego nie rozumiem... Jestem na wielu forach ale tego czasami nie ogarniam. To o czym mamy, przepraszam, możemy tutaj pisać? Przypominam, że forum nie istniało by gdyby nie my, jego użytkownicy...
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że za chwilę dostanę banana za podważanie "świętych" zasad. Pozdrawiam z góry wszystkich gdybyśmy już nie mieli okazji napisać do siebie :-)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 11.07.2015 09:32

grzesiek-swidnica napisał(a):Wątek o objeździe autostrady w Słowenii w którym nie można zadawać pytań o objazd autostrady w Słowenii. Nie rozumiem podejścia Janusza, i pewnie nie tylko ja tego nie rozumiem... Jestem na wielu forach ale tego czasami nie ogarniam. To o czym mamy, przepraszam, możemy tutaj pisać? Przypominam, że forum nie istniało by gdyby nie my, jego użytkownicy...
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że za chwilę dostanę banana za podważanie "świętych" zasad. Pozdrawiam z góry wszystkich gdybyśmy już nie mieli okazji napisać do siebie :-)


Nie chodzi o jak tylko chodzi o czy. Jak to każdy z chęcią odpowie. Wg. mnie chodzi o wrzuty, że od tego dnia, miesiąca, roku ostatni odcinek od Ptuj do Macelj jest płatny. :roll:
evasko
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 07.06.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) evasko » 14.07.2015 00:01

Witam, wyjeżdżam po raz pierwszy i jakiś czas temu znalazłam taki objazd i podpowiedzcie mi prosze czy jest ok nie wiem kto to umieścił bo nie mogę tego znaleść. W Pyhrn Autobahn, droga 67 potem 437, 449, w Ptujska cesta na 433 i potem 229 do Ptuj.
pozdrawiam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.07.2015 09:44

evasko napisał(a):Witam, wyjeżdżam po raz pierwszy i jakiś czas temu znalazłam taki objazd i podpowiedzcie mi prosze czy jest ok nie wiem kto to umieścił bo nie mogę tego znaleść. W Pyhrn Autobahn, droga 67 potem 437, 449, w Ptujska cesta na 433 i potem 229 do Ptuj.
pozdrawiam

Trochę inaczej: Z Pyhrn Autobahn, droga 69, potem 437, 433 i potem 229 do Ptuj. :oczko_usmiech: :mrgreen: https://goo.gl/maps/9VMNp
crokao
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 06.07.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) crokao » 14.07.2015 22:08

Witam
czy podana trasa to trasa wolna od opłat ? bez winietek? będę wdzięczna za odpowiedź bo pierwszy raz chcemy jechać przez Słowenję, a zgodnie z tabelką musielibyśmy zapłacić 290zł za przejazd niespełna 70km .... trochę słabo
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.07.2015 22:12

crokao napisał(a):Witam
czy podana trasa to trasa wolna od opłat ? bez winietek? będę wdzięczna za odpowiedź bo pierwszy raz chcemy jechać przez Słowenję, a zgodnie z tabelką musielibyśmy zapłacić 290zł za przejazd niespełna 70km .... trochę słabo

Ogłoszenie czytałaś :?:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.07.2015 22:13

crokao napisał(a):Witam
czy podana trasa to trasa wolna od opłat ? bez winietek? będę wdzięczna za odpowiedź bo pierwszy raz chcemy jechać przez Słowenję, a zgodnie z tabelką musielibyśmy zapłacić 290zł za przejazd niespełna 70km .... trochę słabo

Tak, jeśli chodzi o Słowenię to na tej trasie nie potrzeba winietek :wink:
crokao
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 06.07.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) crokao » 14.07.2015 22:26

Tak Janusz , już przeczytałam ogłoszenie, ale chyba nic się nie stało, że zapytałam... już wszystko wiem i dziękuję.
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 15.07.2015 12:37

Janusz Bajcer napisał(a):
crokao napisał(a):Witam
czy podana trasa to trasa wolna od opłat ? bez winietek? będę wdzięczna za odpowiedź bo pierwszy raz chcemy jechać przez Słowenję, a zgodnie z tabelką musielibyśmy zapłacić 290zł za przejazd niespełna 70km .... trochę słabo

Ogłoszenie czytałaś :?:

Pozostało policzyć do 20 i z powrotem.
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 15.07.2015 14:21

crokao napisał(a):Tak Janusz , już przeczytałam ogłoszenie, ale chyba nic się nie stało, że zapytałam... już wszystko wiem i dziękuję.

Tutaj nie wolno pytać hehe
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 15.07.2015 14:37

Chciałem zapytać czy objazd M-L-P nadal aktualny?

ŻARTOWAŁEM :lol: Mam nadzieję, że bana nie dostanę, ale nie mogłem się powstrzymać :D

Mam natomiast inne wątpliwości.
1. Stan drogi - różne opinie się tu pojawiały, łącznie z uszkodzonymi felgami. Przewiduję, że będę tam w nocy, wiem że trzeba pilnować prędkości więc szaleć nie będę, ale czy stan tej drogi wart jest tego objazdu? Czy to tylko przerysowania i droga taka sama jak u nas?

2. Jadąc M-L-P nie tylko oszczędzamy ale też omijamy korek na autostradzie. I tego dotyczy moja druga wątpliwość. Będę tam późno w nocy lub nad ranem, ale przede wszystkim w środku tygodnia. Czy wtedy też jest duże ryzyko korka? Bo jeśli nie, to może sama oszczędność 15€ nie jest warta nadłożonego czasu?

Wracał będę w czasie weekendu, więc zakładam, że tu wątpliwości już nie ma i M-L-P już na 100% mnie czeka.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 15.07.2015 14:49

Koenig napisał(a):Chciałem zapytać czy objazd M-L-P nadal aktualny?

ŻARTOWAŁEM :lol: Mam nadzieję, że bana nie dostanę, ale nie mogłem się powstrzymać :D

Mam natomiast inne wątpliwości.
1. Stan drogi - różne opinie się tu pojawiały, łącznie z uszkodzonymi felgami. Przewiduję, że będę tam w nocy, wiem że trzeba pilnować prędkości więc szaleć nie będę, ale czy stan tej drogi wart jest tego objazdu? Czy to tylko przerysowania i droga taka sama jak u nas?

2. Jadąc M-L-P nie tylko oszczędzamy ale też omijamy korek na autostradzie. I tego dotyczy moja druga wątpliwość. Będę tam późno w nocy lub nad ranem, ale przede wszystkim w środku tygodnia. Czy wtedy też jest duże ryzyko korka? Bo jeśli nie, to może sama oszczędność 15€ nie jest warta nadłożonego czasu?

Wracał będę w czasie weekendu, więc zakładam, że tu wątpliwości już nie ma i M-L-P już na 100% mnie czeka.


1 droga jak droga. Miedzy Brnem a Breclav duzo gorsza. Czy wart objazdu to indywidualna sprawa. W tygodniu korki raczej sie nie robia wiec sam sobie odpowiedz czy okolo 30 minut dluzszej jazdy z pewnymi utrudnieniami warte jest 15e. A co do powrotu to na powrocie korek sie nie robi na autostradzie bo droga sie poszerza a na jej koncu nie ma kontroli granicznej jak ma to miejsce w przypadku trasy do.
30e w skali calego urlopu sa to grosze. Ale jak by patrzec na nie jako 30e to mamy ponad 120zl ktore mozna zarobic w godzine a tyle malo kto w Polsce zarabia:-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone