Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.03.2015 00:33

Arkmyl napisał(a):Zamykać tak ważny watek? A gdzie indziej będzie można setki razy pytać o ten sam objazd pomimo iz od kilku lat nic się w tej kwestii nie zmieniło


A bo to wiadomo :?: :?: :?: Nie znasz ni dnia ni godziny kiedy może się zmienić więc trzeba być na bieżąco :mrgreen:
Dariusz1957
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.02.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dariusz1957 » 08.03.2015 20:01

Witam Wszystkich.
Jestem nowy na Forum. Mam pytanie odnośnie objazdu przez Ptuj.Na Wikipedii ostatni odcinek 9 przed samą granicą oznaczony jest jako autostrada. Czy tam obowiązuje winieta?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.03.2015 20:04

Dariusz1957 napisał(a):Witam Wszystkich.
Jestem nowy na Forum. Mam pytanie odnośnie objazdu przez Ptuj.Na Wikipedii ostatni odcinek 9 przed samą granicą oznaczony jest jako autostrada. Czy tam obowiązuje winieta?

Przecież tutaj trasa-czestochowa-makarska-bez-winiety-w-slowenii-t33715-30.html
już Ci odpowiedzieliśmy :?
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 08.03.2015 20:07

Dariusz1957 napisał(a):Witam Wszystkich.
Jestem nowy na Forum. Mam pytanie odnośnie objazdu przez Ptuj.Na Wikipedii ostatni odcinek 9 przed samą granicą oznaczony jest jako autostrada. Czy tam obowiązuje winieta?


Przeczytałeś ten wątek... :? wątpie... :roll: Na Wiki... :?: dids76 ratuj :idea:
Dariusz1957
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.02.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dariusz1957 » 08.03.2015 21:15

Czytałem dokładnie. Chodzi mi o ostatni odcinek przed granicą z Chorwacją.
Dariusz1957
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.02.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dariusz1957 » 08.03.2015 21:27

Do dids76.
Przepraszam ale nie zaglądałem do wątku trasa Częstochowa-Makarska, ponieważ ostatni wpis miał miejsce w 2013r .Mój błąd.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 08.03.2015 21:29

Dariusz1957 napisał(a):Czytałem dokładnie. Chodzi mi o ostatni odcinek przed granicą z Chorwacją.


Jak Ci Mario pokazał na mapce: Jeżeli wjedziesz tak, to już będziesz za bramkami, jest to odcinek bezpłatny i koniec autostrady za niedługo.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 05.05.2015 21:24

W zeszłym roku jechałem jeszcze inną trasą i jak sie okazało też jest to oficjalnie jedna z opcji objazdu autostrady w Slo.
Mianowicie jeszcze sporo przed Grazem zjeżdżamy na Ilz, Feldbach i Bad Radkensburg.
Wjeżdżamy do Slowenii od Gornej Radgony i potem już praktycznie samymi drogowskazami przez Radenci, Ljutomer i na Ormoz.
Plusy tej trasy są takie, że jedziemy przepiękną drogą widokową przez Austrię od Ilz aż do samej granicy. W Słowenii praktycznie jedziemy non-stop prosto po drogowskazach do samego Ormoz, droga niezła tylko trzymać się trzeba limitów prędkości na obszarze zabudowanym, bo często stoją na początku i końcu wiosek.
Minusy to: samo Ormoz trochę słabo oznakowane i są niewidoczne progi zwalniające no i dla leniwych kierowców serpentyny w Austrii bedą uciążliwe.
Dodatkowo znalazłem kapitalną domową winiarnię w Słowenii przy samej trasie, gdzie zaopatrzyłem się w świetne wina prosto z beczek za 1,5E - litr :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.05.2015 21:33

AdamBeata napisał(a):W zeszłym roku jechałem jeszcze inną trasą i jak sie okazało też jest to oficjalnie jedna z opcji objazdu autostrady w Slo.

Oficjalna to może jest, ale nie "kultowa", jak objazd Mureck - Lenart - Ptuj. :oczko_usmiech:

Drogę nr 66 z Ilz, polecał też dids76. Jeśli nic się nie zmieni, to przetestuję ją w tym roku.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.05.2015 21:34

Ja połączyłem obie te trasy i jechałem przez Ilz, Feldbach, potem Mureck, Lenart i Ptuj :wink:

Edit:
O nie zauważyłem postu walp'a , ja też w tym roku tak jadę :oczko_usmiech: :mrgreen:
Ostatnio edytowano 05.05.2015 21:48 przez dids76, łącznie edytowano 1 raz
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 05.05.2015 21:46

dids76 napisał(a):Ja połączyłem obie te trasy i jechałem przez Ilz, Feldbach, potem Mureck, Lenart i Ptuj :wink:

:lol: :wink:
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 05.05.2015 21:56

Droga przez Lenart i Ptuj jest już tak kultowa, że jakby Słoweńcy zbudowali tam autostradę to by więcej zarabiali niż przez Maribor.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 05.05.2015 21:59

AdamBeata napisał(a):Droga przez Lenart i Ptuj jest już tak kultowa, że jakby Słoweńcy zbudowali tam autostradę to by więcej zarabiali niż przez Maribor.


Jakby zbudowali tam autostradę, to byśmy ją omijali jak tę istniejacą :lol:
Użytkownik usunięty
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2015 22:19

AdamBeata napisał(a):Droga przez Lenart i Ptuj jest już tak kultowa, że jakby Słoweńcy zbudowali tam autostradę to by więcej zarabiali niż przez Maribor.


I tak zarabiają nieźle :roll:

Podejrzewam, że większość kierowców jednak jedzie autostradą 8)
Choćby po to, żeby nie słyszeć od partnerki: gdzie się tam będziesz objazdami tłuc po dziurach :wink:
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 05.05.2015 22:38

Ostatecznie już od ponad 10 lat z przerwami jeżdżę do Cro i nigdy tym objazdem nie jechałem. Dwa lata temu wjeżdżałem do Słowenii przez Zgornje Jezersko, nad Ljubljaną bo odwiedzałem znajomych z tamtej strony. Tam dopiero są serpentyny i podjazdy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone