Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.01.2015 21:24

Może tam od czasu do czasu pojawia się jedyny w Słowenii radiowóz z suszarką, bo wiedzą, że ludziom się śpieszy nad Jadran. :wink:
A jak się człowiek śpieszy, to się diabeł cieszy :wink:
Zawsze to pewny zarobek mandatowy :roll:

Ja też przestrzegam z terenie zabudowanym ograniczeń prędkości, bo akurat mogę trafić na ten jedyny radiowóz :roll:
Natomiast na autostradzie słoweńskiej jadących przepisowe 130 turystów mijają miejscowi pędzący jak rakiety :wink:
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 22.01.2015 21:39

Lednice napisał(a):
Natomiast na autostradzie słoweńskiej jadących przepisowe 130 turystów mijają miejscowi pędzący jak rakiety :wink:


Podobnie jest w Bośni i Hercegowinie gdzie gnający "na złamanie karku" tubylcy jakoś ichniejszej policji nie przeszkadzają.

Natomiast turystów rozliczają z prędkości nieomal z dokładnością do 6 zer po przecinku. :mrgreen:

Widać taka ich bałkańska natura. :papa:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.01.2015 23:06

dids76 napisał(a):Widać zależy od szczęścia. Jechałem objazdem 12razy (po 6 w obu kierunkach ;) ) i policji tam nie spotkałem. Ale też, szczególnie w ternie zabudowanym trzymam się ograniczeń prędkości.

Ja w tym roku wlasnie w Lenart spotkałem Panów z suszarką, trochę się zdziwiłem bo była 3 w nocy :)
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 24.01.2015 20:48

Lednice napisał(a):
lechocz napisał(a):Natomiast co do policji słoweńskiej, to jest ogólnie wiadome jest, więcej jak rygorystyczne przestrzeganie limitów prędkości.

...

A widok słoweńskiego policjanta z suszarką, który zmierzy nam wówczas prędkość mniejszą od dopuszczalnej. Wprost bezcenny. 8O :evil: :x


Pierwsze słyszę, zjeździłem Słowenię wzdłuż i wszerz, i nigdzie nie spotkałem policjantów z suszarkami.
Przed dobre kilka lat :!: 8)
A kierowcy słoweńscy do ograniczeń prędkości mają taki stosunek jak w Polsce :wink:
Szczególnie na autostradach grzeją, ile fabryka dała :wink:

Ja spotkałem :( https://www.youtube.com/watch?v=q5q-oLmwypc
Użytkownik usunięty
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.01.2015 22:36

Przykra sprawa :roll:

Policja Słowenii w innej akcji :D

MaxiJazz22
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaxiJazz22 » 04.02.2015 14:23

Bardzo dobry "łopatologiczny" opis objazdu autostrady w Słowenii. Polecam wszystkim.

Co do policji słoweńskiej, na tej trasie objazdowej, zgadzam się z przedmówcami, że lepiej 0,5 później dotrzeć na miejsce, niż złapać niepotrzebny mandat. W końcu jedziemy na wakacje na dłuższy czas, więc 30 min. chyba nikogo nie zbawi. Noga z gazu dla wszystkich. Ewentualne stracone euro lepiej byłoby przecież wymienić na kuny :)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 09.02.2015 02:26

MaxiJazz22 napisał(a):Bardzo dobry "łopatologiczny" opis objazdu autostrady w Słowenii. Polecam wszystkim.

Co do policji słoweńskiej, na tej trasie objazdowej, zgadzam się z przedmówcami, że lepiej 0,5 później dotrzeć na miejsce, niż złapać niepotrzebny mandat. W końcu jedziemy na wakacje na dłuższy czas, więc 30 min. chyba nikogo nie zbawi. Noga z gazu dla wszystkich. Ewentualne stracone euro lepiej byłoby przecież wymienić na kuny :)


Dlatego dawno temu pisałem, że jadąc przez Słowenię między tabliczkami z nazwą miejscowości lepiej jechać te 50 (np w oparciu o tempomat) i stracić może te 10 minut niż ryzykować taką gotówkę.
pianchi
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 12.06.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) pianchi » 19.02.2015 00:05

lechocz napisał(a):Skoro widzę, iż wątek niniejszy rozkręca się, jak co roku, to pozwolę się powtórzyć swój opis, który swego czasu, po przeanalizowaniu porad forumowiczów bardziej doświadczonych w niniejszym temacie, samodzielnie :oops: "spłodziłem" na użytek własny a który to w praktyce, jako nawigacyjny opis trasy, sprawdził się w 100%:

Dokładniej to już chyba tylko pismem Braille’a. :D

• jadąc autostradą od strony Graz-u, zjechać, za parkingiem Tannenwald, zjazdem 226 – około 3,8km

• po dojechaniu do skrzyżowania lewo/prawo należy skręcić w lewo, na Mureck, na drogę nr 69, (znak drogowy - kierunek na Gersdorf 1km i Muerck 10km oraz Gosdorf 14km)

• później cały czas prosto, drogą nr 69, do miejscowości Muerck – około 11km

• w Mureck będzie skrzyżowanie, na którym trzeba skręcić w prawo na Słowenię, w kierunku granicy A/SLO, ulicą Marburger Straße

• po przekroczeniu granicy na rzece skręt w prawo na Zagrzeb

• znów cały czas prosto, jak droga nr 433 prowadzi, aż do samego miasta Lenart. Wjazd do Lenart ulicą: Partizanska cesta

• Po około 1km ulicą: Partizanska cesta, w Lenart, na skrzyżowaniu lewo/prawo, skręt w prawo, w ulicę: Kraigherjeva ulica i prawie od razu, po ok. 150-200 m, na kolejnym skrzyżowaniu w lewo, ulicą Ptujska cesta na Ptuj, dalej drogą 433 około 18 km

• za wjazdem na autostradę A-5, Sv. Trojica cały czas prosto, aż do Ptuj drogą nr 229. Wjazd do Ptuj ulicą: Nova vas pri Ptuju, przechodzącą po około 2 km w ulicę Slovenskogoriška cesta

• W Ptuj, za odbiciem w lewo, od drogi nr 229, biegnącej ulicą Slovenskogoriška cesta, drogi nr 712, biegnącej ulicą: Cesta 8 avgusta – (żółty znak na: Goir. Radgona 43km, Jursinci 10km, Pacninje), po około 300 metrach, skręt w lewo, w ulicę Dornavska cesta (droga nr 713) kierunek Zagreb HR – około 21,2 km

• po minięciu torów kolejowych, na pierwszym rondzie, ulicy Dornavska cesta, prosto, na drugim rondzie w prawo, w ulicę: Puchova ulica i prosto, obok marketu OBI po prawej stronie

• kolejne rondo, na ulicy: Puchova ulica prosto, następne za marketem Mercator, po prawej stronie, znowu w prawo na most: Puhov most, kierunek na : Obvoznica

• przejazd mostem i później cały czas prosto, potem łukiem w prawo aż do głównej trasy prosto, ślimakiem na trasę w lewo, kierunek Zagrzeb – około 6,1 km


(z własnego doświadczenia proponuję wydrukować sobie powyższy opis, w kolorze, na kartce formatu A 4 a jazda będzie, za pierwszym razem, przynajmniej jak w moim przypadku, "jak po sznurku" tak, iż zagubienie się będzie wiekopomnym dokonaniem, cytując niezapomnianego Pawlaka z "Samych swoich" :lol:).


Może i w tym roku przyda się komuś, mniej zaprawionemu w korzystaniu z funkcji "szukaj".

Wówczas to i kolejnych tłumaczeń będzie mniej.

Pozdrawiam. :papa:



Cześć.
Będę jechał w wakacje do Makarskiej, w sumie to juz 4 raz, ale do tej pory płaciłem po 30€ za Słowenię...
Mam tylko pytanie do twojego genialnego opisu. Czy jak zjedziemy w Ptuj z Obvoznica na autostradę, to jak rozumiem, tam już viniety nie trzeba???
Pozdrawiam
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.02.2015 00:32

pianchi napisał(a): Czy jak zjedziemy w Ptuj z Obvoznica na autostradę, to jak rozumiem, tam już viniety nie trzeba???


Wyjeżdżasz tuż za znakiem koniec autostrady
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 19.02.2015 09:42

pianchi napisał(a):Cześć.
Będę jechał w wakacje do Makarskiej, w sumie to juz 4 raz, ale do tej pory płaciłem po 30€ za Słowenię...
Mam tylko pytanie do twojego genialnego opisu. Czy jak zjedziemy w Ptuj z Obvoznica na autostradę, to jak rozumiem, tam już viniety nie trzeba???
Pozdrawiam


Dziękuję za uznanie :oops: i proszę o podwyżkę. :mrgreen:

Opis powyższy, "spłodziłem" swojego czasu, na użytek własny.
A starałem się go napisać tak aby nie było w nim miejsca na jakiekolwiek dwuznaczności, coby się samemu, w drodze nie zastanawiać w trakcie jazdy, czy "tu", to "tu" a nie, np. "tam".

Co do autostrady zaś.

W tym miejscu, o którym piszesz, również kończy się autostrada.
Więc "główkujesz", jak najbardziej poprawnie, i winiety od tego miejsca, aż do samej granicy SLO/HR, nie obowiązują.
Ponadto, w nagrodę, na Twoje konto, wpłynie wówczas śliczna kwota 15€.
Tylko się za bardzo nie rozpędzaj, w drodze do granicy chorwackiej.
Z ichniejszą Policją raczej sobie nie porozmawiasz, gdyż oni mają, że tak powiem, troszeczkę inne "poczucie humoru".

Szerokości i przyczepności życzę. :papa:
morto15
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) morto15 » 21.02.2015 11:48

Ludzie! :roll: Ileż to można wałkować ten temat.Właśnie wybieram się do CRO i zamierzam skorzystać z tego objazdu.Odpaliłem Google Street , ''przejechałem'' się od Murreck do Ptuja. Droga jak każda inna. Doskonale oznakowana.Wszędzie są drogowskazy. Wystarczy na nie patrzeć.Proponuję zamknąć wreszcie ten niekończący się wątek.
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 21.02.2015 12:53

morto15 napisał(a):Ludzie! :roll: Ileż to można wałkować ten temat.


Jak widać można dużo, dużo, dużo ........................ :mrgreen:

A wracając do tematu, to żadna ujma czegoś nie wiedzieć i mieć, różne wątpliwości i pytania przed wyjazdem oraz w związku z tym pytać się lub dzielić się swoją wiedzą z innymi.

A i taki jest chyba, m.in. cel funkcjonowania takich serwisów jak cro.pl.

Nie uważasz? :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.02.2015 13:56

morto15 napisał(a):Proponuję zamknąć wreszcie ten niekończący się wątek.

Stanowczo protestuję :!:

Objazd M - L - P jest kluczowym odcinkiem, dla wielu cromaniaków migrujących na Bałkany.
To jest Neverending Story cro.pl i z tego powodu nie można go zamknąć. :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.02.2015 16:03

walp napisał(a):
morto15 napisał(a):Proponuję zamknąć wreszcie ten niekończący się wątek.

Stanowczo protestuję :!:

Informuję, że nie mam zamiaru zamykania wątku. :idea:
Arkmyl
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 02.07.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arkmyl » 28.02.2015 22:09

Zamykać tak ważny watek? A gdzie indziej będzie można setki razy pytać o ten sam objazd pomimo iz od kilku lat nic się w tej kwestii nie zmieniło
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone