Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maksymilian84
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 05.06.2014
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksymilian84 » 06.07.2014 20:33

bardo dziekuje za linka z trasa 1 sierpnia wyruszamy:)
miastek
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.08.2013
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) miastek » 22.07.2014 00:21

Witam, mam krótkie pytanie.
Czy objazd w Słowenii Mureck-Lenart-Ptuj jest nadal aktualny i bez opłat za autostrady?
Użytkownik usunięty
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2014 00:36

Tak :D
de Zoo
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 03.06.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) de Zoo » 28.07.2014 00:46

A jechał ktoś objazdem ciągnąc przyczepkę? Zakrętasy dadzą popalić, czy można śmigać bez wahania :?:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.07.2014 10:25

jurgen napisał(a):A jechał ktoś objazdem ciągnąc przyczepkę? Zakrętasy dadzą popalić, czy można śmigać bez wahania :?:


Kilka serpentyn masz tylko w jednym miejscu, zaraz po przekroczeniu granicy A/Slo. Potem już prosto. Samochody z przyczepą widziałem. Możesz sobie zobaczyć na Google SV http://goo.gl/maps/89197
maciek_apo
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 23.08.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek_apo » 28.07.2014 13:21

Sprawa wygląda w ten sposób, że jeśli ktoś ma na zbyciu 30 euro i mu nie szkoda, to niech zapyla i płaci.
Pozostałym, którzy wolą inaczej spożytkować tą kwotę (np. ja), pozostaje objazd.
Przy pierwszej swojej podróży zapłaciłem za przejazd, przejechałem ile... 50 kilometrów może i wpakowaliśmy się w 3 godzinny korek przed granicą. Wszystko w ponad 30 stopniowym upale. Dziękuję...

Przy objeździe jak ktoś nie czuje się na siłach, jedzie pierwszy raz objazdem i korzysta z nawigacji, koniecznie trzeba przestawić sobie w ustawieniach navi na "omijaj płatne drogi". Bez tego, pomimo ustawienia objazdu Mureck - Ptuj itd. i tak nawigacja wyprowadzi na płatny odcinek autostrady, gdzie jak wiemy miejscowe służby mają używanie.

Odnośnie komfortu objazdu, to rzeczywiście jadąc późnym wieczorem, bądź w nocy, droga jest męcząca szczególnie jak za nami jedzie "lokals" i próbuje udowodnić, że tą drogą można szybciej...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.07.2014 13:32

maciek_apo napisał(a):...
Odnośnie komfortu objazdu, to rzeczywiście jadąc późnym wieczorem, bądź w nocy, droga jest męcząca szczególnie jak za nami jedzie "lokals" i próbuje udowodnić, że tą drogą można szybciej...


Jeżdzac tą trasą koło 2-3 w nocy lokalsa trudno spotkać. Gdy zjeżdzam na zjeździe 226 sam po kilku minutach zaczynaja dołaczać kolejne auta głownie PL, czasami CZ. Zwykle tak sie dojeżdza do Ptuja gdzie juz ludziska maja różne wariantu dalszej jazdy. Przejazd nie jest kłopotliwy, w środku nocy zwykle policjanci stoja i suszą
boróweczka
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.06.2014
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) boróweczka » 28.07.2014 14:57

jechałem do Chorwacji objazdem (14/15 07) w Ptuj remont przejazdu kolejowego, znaki objazdu są, ale niestety tylko dwa na początku - potem radź sobie sam. Na szczęście daliśmy radę (dzięki ekipie, która jechała 4 raz i jakoś się połapała).
blackhawk
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.07.2014
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) blackhawk » 28.07.2014 17:58

Witam.

A jak można ominąć Słoweńską autostradę od strony Chorwacji ? jak by ktoś mógł opisać ?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13435
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.07.2014 18:04

blackhawk napisał(a):A jak można ominąć Słoweńską autostradę od strony Chorwacji ? jak by ktoś mógł opisać ?

Ale o co chodzi :!: 8O

Jadąc odwrotnie Ptuj -> Lenart -> Mureck, chyba. :?
Użytkownik usunięty
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2014 18:11

walp napisał(a):...Jadąc odwrotnie Ptuj -> Lenart -> Mureck, chyba. :?


Zgadłeś Walp :lool:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2014 18:25

blackhawk napisał(a):Witam.

A jak można ominąć Słoweńską autostradę od strony Chorwacji ? jak by ktoś mógł opisać ?

video-objazd-autostrady-slo-t29291-180.html#p1395510
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 28.07.2014 18:50

hbt napisał(a):Wyjasnienie znalazłem na stronie 13 tego wątku w poście toomasa.
Zamieszczony w nim link jednoznacznie pokazuje, gdzie kończy się autostrada.
Dzięki za pomoc.

Polecam się na przyszłość. Naprawdę objazdu nie ma się co bać. Trzeba tylko prędkości pilnować. Mi wydawało się, że ta 50 to będzie tragedia bo myślałem, że lokalini będą poganiać. Nic takiego wszyscy jechali grzecznie :)
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 31.07.2014 08:31

W zeszłym roku wjechaliśmy do SLO od Murecka o 5 rano tak się stało że jechało łącznie 12 samochodów .
kolo z rej.EZG gnał jak szalony a my zanim :mrgreen: ale w dzień zdarzają się Słoweńcy co potrafią na tym objeździe gnać .
wojteker
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojteker » 05.08.2014 21:48

Jechałem tamtędy dwa tygodnie temu.Naprawdę warto,choćby dla odsapnięcia od monotonii autostrady.Nawierzchnia taka sobie miejscami ale ogólnie jest ok.Trzeba uważać bo stoją misie i sprawdzają prędkość.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone