Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 17.06.2014 22:57

m@rek napisał(a):
maluszek napisał(a):
jara napisał(a):
maluszek napisał(a):objazdem się jeździ tak po prostu dla zasady :mrgreen: a nie dlatego, że szkoda tych 140 złotych :lol:


Mnie tam szkoda. Jak pojadę w tym roku, to już będę miał 420 w przodzie :smo: :boss:

to ja nie zliczam lat.... za każdym razem liczę osobno... :mrgreen:

A dlaczego nie zliczać. Jeśli ktoś jeździ z większą częstotliwością niż raz do roku to po kilku latach może się uzbierać na cały urlop :wink:
Też jeżdżę objazdem i "dla zasady lubię oszczędzać" :lol: ... ja to napisałem :wink:

czyli za każdym razem odkładać do skarbonki... też jest jakiś pomysł :mrgreen:
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 18.06.2014 10:19

maluszek napisał(a):
m@rek napisał(a):
maluszek napisał(a):
jara napisał(a):
maluszek napisał(a):objazdem się jeździ tak po prostu dla zasady :mrgreen: a nie dlatego, że szkoda tych 140 złotych :lol:


Mnie tam szkoda. Jak pojadę w tym roku, to już będę miał 420 w przodzie :smo: :boss:

to ja nie zliczam lat.... za każdym razem liczę osobno... :mrgreen:

A dlaczego nie zliczać. Jeśli ktoś jeździ z większą częstotliwością niż raz do roku to po kilku latach może się uzbierać na cały urlop :wink:
Też jeżdżę objazdem i "dla zasady lubię oszczędzać" :lol: ... ja to napisałem :wink:

czyli za każdym razem odkładać do skarbonki... też jest jakiś pomysł :mrgreen:

Ja pojadę w tym roku 5 raz objazdem i będę na zero. :lol: https://www.youtube.com/watch?v=q5q-oLmwypc, oczywiście jak się za bardzo nie rozpędzę. :papa:
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 18.06.2014 17:13

jasio napisał(a):


Ja pojadę w tym roku 5 raz objazdem i będę na zero. :lol: https://www.youtube.com/watch?v=q5q-oLmwypc, oczywiście jak się za bardzo nie rozpędzę. :papa:

czyli skarbonka rozbita.... :mrgreen:
Alan
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 15.07.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alan » 18.06.2014 21:40

Witam jechal moze juz ktos w tym roku? sa jakies niespodzianki czy tak jak zawsze? dzieki za info
dracek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 05.04.2007
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dracek » 18.06.2014 21:55

Objazd bez niespodzianek, jedzie się sprawnie po nierównych drogach, chociaż kawałek tam zrobili ale tylko kawałek
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 18.06.2014 23:45

dave.KR napisał(a):Witam,

Jedziemy z rodzą na pierwsze wakacje w Chorwacji. Planujemy wyjechać w Niedziele w nocy ok godz 20 aby dojechać do Split na prom do Hvar . Jedziemy w nocy ponieważ mamy w gronie 11-miesięczną córeczkę. Czy w takich wczesnych godzinach jest watro jechać objazdem. Zależy nam na szybkim czasie dojazdu.

z góry dziękuje za pomoc


skoro zamierzacie przeprawiać się promem, to zalecam jak najwcześniej z uwagi właśnie na córeczkę.
ps. po raz pierwszy w CRO? bo z takim maleństwem nie zaleca się wyjazdu na wyspy, właśnie z uwagi na nieraz bardzo długi czas oczekiwania.
Alan
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 15.07.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alan » 19.06.2014 14:51

dracek napisał(a):Objazd bez niespodzianek, jedzie się sprawnie po nierównych drogach, chociaż kawałek tam zrobili ale tylko kawałek

Dzieki za info. Orientujesz sie moze czy stacja w Ptuj z lpg normalnie czynna?
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 19.06.2014 15:07

Pestro napisał(a):
dave.KR napisał(a):Witam,

Jedziemy z rodzą na pierwsze wakacje w Chorwacji. Planujemy wyjechać w Niedziele w nocy ok godz 20 aby dojechać do Split na prom do Hvar . Jedziemy w nocy ponieważ mamy w gronie 11-miesięczną córeczkę. Czy w takich wczesnych godzinach jest watro jechać objazdem. Zależy nam na szybkim czasie dojazdu.

z góry dziękuje za pomoc


skoro zamierzacie przeprawiać się promem, to zalecam jak najwcześniej z uwagi właśnie na córeczkę.
ps. po raz pierwszy w CRO? bo z takim maleństwem nie zaleca się wyjazdu na wyspy, właśnie z uwagi na nieraz bardzo długi czas oczekiwania.

Pestro nie strasz ludzi. Starsza córka miała 8 m-cy jak jechaliśmy co Makarskiej. Młodsza w zeszłym roku miała 14 m-cy jak jechaliśmy na Hvar.
Grunt to nie zapominać o dziecku i nie zostawić go w samochodzie :!: :!: :!: :evil:
hbt
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 11.08.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) hbt » 24.06.2014 10:30

Polak to jednak dziwny człowiek...
Mam wrażenie, że każda strona próbuje udowodnić swoją rację, jak politycy!
A tu akurat żadna ze stron nie ma racji!!! Drogi są przynajmniej 2! Jedna - autostradowa - której główne cechy to: płatna, szeroka, szybka, bezpieczna, krótka, droga, itp. Druga - nazwijmy ją "lokalna" - która z kolei jest: dłuższa, węższa, mniej komfortowa, bezpłatna=tania, bardziej zawiła, itp.
Każdy ma wolny wybór. Po co tracić czas na tą głupią wymianę poglądów? Mało tego w TV?!
hbt
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 11.08.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) hbt » 24.06.2014 10:32

Ja mam jednak pytanie o wjazd na autostradę w Ptuj, bo nie znalazłem tego na forum.
Czy to duże ryzyko kontroli, czy raczej przymykają oko?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.06.2014 10:37

hbt napisał(a):Ja mam jednak pytanie o wjazd na autostradę w Ptuj, bo nie znalazłem tego na forum.
Czy to duże ryzyko kontroli, czy raczej przymykają oko?

Duże ryzyko i nie przymykają oka. Znajomi się przekonali. :oczko_usmiech:

Dla uświadomienia podam, że wg DARS mandat za brak słoweńskiej winiety wynosi od 300 do 800 Euro. 8O
Jak zapłacisz na miejscu, masz szanse na promocyjny w kwocie 150 Euro.
Ostatnio edytowano 24.06.2014 10:41 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 24.06.2014 10:38

hbt napisał(a):Ja mam jednak pytanie o wjazd na autostradę w Ptuj, bo nie znalazłem tego na forum.
Czy to duże ryzyko kontroli, czy raczej przymykają oko?

Ja tego nie skomentuje - ręce opadają 8O . Myślę, że jak pojawią się komentarze, to będą obraźliwe.
bieder1
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) bieder1 » 24.06.2014 10:42

a po co wjeżdżać na autostradę?
wjedź w punkcie A
Załączniki:
ptuj.JPG
bieder1
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) bieder1 » 24.06.2014 10:48

dave.KR napisał(a):Witam,

Jedziemy z rodzą na pierwsze wakacje w Chorwacji. Planujemy wyjechać w Niedziele w nocy ok godz 20 aby dojechać do Split na prom do Hvar . Jedziemy w nocy ponieważ mamy w gronie 11-miesięczną córeczkę. Czy w takich wczesnych godzinach jest watro jechać objazdem. Zależy nam na szybkim czasie dojazdu.

z góry dziękuje za pomoc


a nie lepiej promem z Drvenika???? taniej
areq
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 05.06.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) areq » 24.06.2014 10:52

napisze delikatnie i grzecznie.
Hbt przeczytaj ten watek i chyba 9 strona jak sie nie myle.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone