Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomeksc
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 09.03.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomeksc » 04.07.2013 10:38

i na Macelj jest sposób jest tego cała masa na forum ale po co poszukać ) dobra milczę niech se każdy jedzie jak chce:) oby bezpiecznie i bez korków :)
Proximo
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.07.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Proximo » 06.07.2013 02:39

Dick45 napisał(a):
jaca10 napisał(a):A możesz wrzucić jakiś lepszy opis? Może przebieg trasy w google maps?

Widzę że watek z moim opisem tej trasy jest zamknięty więc trzeba znów dać opis. Ja z google maps nie korzystam jak masz to w automapie możesz wprowadzić te punkty
- z autostrady A2 Wiedeń-Graz zjeżdżamy na zjeździe 138 na Ilz
- w Ilz skręcamy w lewo w drogę B66, którą przez Feldbach dojeżdżamy do Bad Radkersburg (granica A/SLO)
- dalej jedziemy przez Gornją Radgonę, Ljutomer, Ormoż i stamtąd kierujemy się na Varażdin lub Cakovec (zjazdy na autostradę A4 w kierunku Zagrzebia)
prowadzi bardzo dobrze albo jechać z mapą tą trasą.
Proponuje jazdę w nocy jest naprawdę pusto. Z tankowaniem też nie ma problemu jest automatyczna stacja całodobowa (jak Neste u nas) Cały objazd to około 70 km plus 15 w Cro do autostrady na Zagrzeb.W Austrii drogi idealne w SLO jak nasze krajowe(nie to co w Austrii ale dla nas normalne) Policji nigdzie nie bylo w Austrii prędkość podniesiona do 70km/h w terenie zabudowanym(znaki raczej przestrzegam z racji na mnogość fotoradarów) a SLO to jak u nas ile się da.Przez całą trase naliczyłem może z 10-15 aut. Na granicy w Ormoż przeważnie jestem sam. Jak dla mnie najlepszy objazd.


Kolego możesz podać jakie punkty wpisać w Auto Mapę aby pojechać tą drogą ?
Zawsze płaciłem za winietę w Słowenii ale w tym roku już powiedziałem dość.

Pozdr.
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 06.07.2013 12:19

W sumie przed wyjazdem też martwiłem się jak to będzie z tym objazdem. Na targeo.pl narysowałem sobie objazd słoweńskiej autostrady, wyeksportowałem sobie trasę do automapy - i w sumie niepotrzebnie się martwiłem. Wszak pamiętać trzeba jedynie żeby zjechać na Mureck zjazdem 226 Gersdorf a potem wg tych waypointów, które milion razy były tu opisywane - a nawet filmowane. Prosta, fajna droga. Nie bać się - jechać :)
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 10.07.2013 14:13

Tego filmiku chyba jeszcze nie było,a jeśli był,to proszę o wybaczenie...
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 10.07.2013 15:40

Tomeksc napisał(a):kojacek co tempomat ten Ci spowoduje że więcej Ci spali, czemu bo będzie dążyć do utrzymania stałej prędkości naciskasz sam na gaz zawsze z lekkiej górki odpuścisz ale to każdy jeździ inaczej :) lepiej jechać zgodnie z przepisami w końcu jedziemy się urlopować a nie na wyścigi :)

Misiudg fajnie się 50 jeździ po mieście - tylko widać w lusterkach jak wyzywają Ci za nami :o


O tym, że tempomat może podnieść spalanie to wiem, ale wjeżdżając do zabudowanego chyba wolę mieć zapamiętane 50km/h niż starać się upilnować prawą nogą tej prędkości.
Wolę niech mi pod górkę ew nieco więcej spali, ale po płaskim lub ew. z górki też będzie starał się utrzymać zadaną prędkość-czyli na płaskim stały gaz a z górki-ujmie a jadąc bez niego można niechcący nieco przekroczyć ;) a wygląda na to, że tam za 65/50 już słono liczą.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 10.07.2013 17:28

sirk napisał(a):Tego filmiku chyba jeszcze nie było,a jeśli był,to proszę o wybaczenie...

Był... ale masz wybaczone :papa:
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 10.07.2013 20:57

Faktycznie, ale był w wątku winiet w Słowenii, dlatego mi umknął. Dzięki za wyrozumiałość :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13435
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.03.2014 11:47

dids76 napisał(a):Sezon się powoli zaczyna, może komuś się przydać :mrgreen:
................................
Jeśli wracasz z CRO postępuj w ODWROTNEJ KOLEJNOŚCI!! :oczko_usmiech:

Świetna robota dids, ale wiesz, że pytania i tak będą.
A z tym odwróceniem, to już może być poważny problem :oczko_usmiech:

dids76 napisał(a):Linki są do starych Google Maps, ale w nowych też się poprawnie otwierają

A ja do tych nowych nie mogę się przekonać i przełączyłem się na stare. :?
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 29.03.2014 12:13

dids76 napisał(a):...


Pięknie :smo:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.03.2014 12:17

A tak mi się w sobotę rano nudziło :oczko_usmiech:

Pytań i tak będzie cała masa, ale może ten opis spowoduje że będzie o kilka mniej :mrgreen:
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 29.03.2014 13:35

Dobra robota dla niepewnych :)
Teraz wydać tylko wersje drukowaną, lub do druku :)
Pewnie było by spore zainteresowanie jak całym tematem :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 01.04.2014 00:37

dids76 napisał(a):-Jedziesz cały czas drogą 229 (za Lenart przejeżdżasz nad autostradą A5), aż do Ptuj

Tak na głodnego? Kilka km przed Ptujem w Janežovci jest znakomita Pizzeria Pri Mici > https://www.google.pl/maps/place/Jane%C ... b1!6m1!1e1

http://www.primici.com/

:smo:
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 01.04.2014 08:42

Planuję tą pizzerię odwiedzić w tym roku, jak pojadę z noclegiem to w drodze do CRO, albo z powrotem. Widziałem że się przewija ta nazwa w wątkach, więc spróbujemy.
Użytkownik usunięty
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.04.2014 09:30

Nie wiedziałem, że jeszcze jest ktoś kto ma problem z objazdem.... :D
To proste jak konstrukcja cepa... :mrgreen:

A do pizzy radzę zamówić sporą ilość wody bo soli nie żałują... :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.04.2014 21:28

alechandro napisał(a):Nie wiedziałem, że jeszcze jest ktoś kto ma problem z objazdem.... :D
To proste jak konstrukcja cepa... :mrgreen:


Czekaj tylko sezon się zacznie będzie setki pytań :oczko_usmiech:

Mi pizza w "PriMici" baaardzo smakuje
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone