Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.06.2016 08:58

piotrulex napisał(a):Mówi kolega do kolegi po wakacjach w cro: "ja tam więcej nie pojadę, traumę mam, no słuchajcie, nasrałem na wycieraczkę przed Konzumem i mi mandat dali"

Wybitne porównanie.
Gość wkleił filmik, z którego wynika, że dostał mandat za przekroczenie prędkości.
Nigdy nie doczytałem, że go skrzywdzili czy był niewinny...

Znalazł się forumowy Traugutt Orzeszkowej... :roll:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.06.2016 09:45

anakin napisał(a):
piotrulex napisał(a):Mówi kolega do kolegi po wakacjach w cro: "ja tam więcej nie pojadę, traumę mam, no słuchajcie, nasrałem na wycieraczkę przed Konzumem i mi mandat dali"

Wybitne porównanie.
Gość wkleił filmik, z którego wynika, że dostał mandat za przekroczenie prędkości.
Nigdy nie doczytałem, że go skrzywdzili czy był niewinny...

Znalazł się forumowy Traugutt Orzeszkowej... :roll:


Ależ skąd :) Każdy ma swoje wady, przeca wyraźnie napisałem, że też przekraczam więc akurat do tego ideału sporo mi brakuje :)

Nie będę jednak pisał o traumie jak dostanę mandat za przekroczenie prędkości a też takowe dostaję :)

No i po Romualdzie ;)


W tym roku też omijam, za 15 dni, będę tam pewnie koło 2 w nocy i też pewnie minę suszarkę :)
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 30.06.2016 10:39

piotrulex napisał(a):W tym roku też omijam, za 15 dni, będę tam pewnie koło 2 w nocy i też pewnie minę suszarkę :)

My jak raz też za 15 dni ale raczej w dzień, więc pewnie nie będzie okazji się spotkać ;-) Jestem pojedynczym praktykującym kierowcą w gospodarstwie domowym i jazda w nocy słabo mi wychodzi. :|
Co do prędkości, to podczas pierwszej eskapady nad Adriatyk (ładnych parę lat temu) wybraliśmy drogę przez Słowację i Austrię ze skrótem omijającym Wiedeń. Na lokalnych drogach naprawdę imponujące auta na austriackich blachach potulnie toczyły się tyle ile było wolno, a na ekspresówce szybko znikły w oddali. Staram się ich naśladować i wcale moja podróż nie trwa wiele dłużej ...
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 30.06.2016 14:36

piotrulex napisał(a):W tym roku też omijam, za 15 dni, będę tam pewnie koło 2 w nocy i też pewnie minę suszarkę :)

Jechałem tamtędy kilka razy-tam koło 6-7 rano a powrót-po południu lub wręcz w nocy. Co prawda jak już dawno temu pisałem-zabudowany w Słowenii staram się pokonywać na tempomacie, ale na szczęście nigdy nie widziałem tam suszarki.
Oby i w tym roku ominął mnie ten widok, niby nie przekraczam, ale jakoś nie przepadam za nimi ;)
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 30.06.2016 15:15

piotrulex napisał(a):Mówi kolega do kolegi po wakacjach w cro: "ja tam więcej nie pojadę, traumę mam, no słuchajcie, nasrałem na wycieraczkę przed Konzumem i mi mandat dali"

Musiał być jakiś gołodupiec ( czyt. naturysta ) :lol: bo jak by był tekstylny to by się zesrał w gatki :wink:
Piotrolux " gołodupcu " życzę Ci i rodzince udanego urlopu :papa:
Anakin pozdrawiam .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.06.2016 15:22

jasio napisał(a):Musiał być jakiś gołodupiec ( czyt. naturysta ) :lol: bo jak by był tekstylny to by się zesrał w gatki :wink:
Piotrolux " gołodupcu " życzę Ci i rodzince udanego urlopu :papa:

Otrzymujesz ostrzeżenie :idea:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.06.2016 18:49

kojacek napisał(a):
piotrulex napisał(a):W tym roku też omijam, za 15 dni, będę tam pewnie koło 2 w nocy i też pewnie minę suszarkę :)

Jechałem tamtędy kilka razy-tam koło 6-7 rano a powrót-po południu lub wręcz w nocy. Co prawda jak już dawno temu pisałem-zabudowany w Słowenii staram się pokonywać na tempomacie, ale na szczęście nigdy nie widziałem tam suszarki.
Oby i w tym roku ominął mnie ten widok, niby nie przekraczam, ale jakoś nie przepadam za nimi ;)


No i bardzo dobrze. Ja mam szacunek do prawa, zwłaszcza za granicą ;) i naprawdę minimalnie dokładam i pewnie dobrze bo na większość przejazdów mieliśmy suszarki. Zachęcam aby po za autostradami pilnować licznika choćby aby tej nieszczęsnej traumy nie było ;)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 30.06.2016 23:29

Szkoda że tylko za granicą.....
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.07.2016 08:11

paulr napisał(a):Szkoda że tylko za granicą.....


Pewnie kolega po meczu ma po za gardłem jeszcze i oczy zmęczone ;)

Tam jest napisane:

"zwłaszcza za granicą"

a nie

"tylko za granicą"

Z mojej strony koniec, jak ktoś ma ochotę niech łamie przepisy i płaci mandaty a później trauma 8O i na autostradę. W sumie efekt nawet mi pasuje ;)

Proszę się tylko później nie dziwić i nie bulwersować z powodu dość powszechnej opinii o Polakach i ich ułańskiej fantazji na drodze ...
ka_sia8
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ka_sia8 » 01.07.2016 14:04

Witam,
mam pytanie na temat tego "nieszczęsnego" objazdu autostrady SLO, otóż za 3 tygodnie jedziemy rodzinką pierwszy raz do Chorwacji i bardzo mnie martwi objazd płatnej autostrady, mamy zawsze takiego pecha ze sie gdzieś zagubimy, w Polsce jak w Polsce ale raczej w Słowenii nie chcielibyśmy sie nadziać bez winiety na jakis patrol :roll:
Tak analizuje ten objazd i analizuje i chyba dotyczy on tylko zjazdu z A9 a my bedziemy jechać A2 bo przez Wiedeń, wieć może ktoś wie jak to wygląda z tej strony?
Bede wdzieczna za jakiekolwiek wskazówki :oops:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.07.2016 14:08

ka_sia8 napisał(a):Witam,
mam pytanie na temat tego "nieszczęsnego" objazdu autostrady SLO, otóż za 3 tygodnie jedziemy rodzinką pierwszy raz do Chorwacji i bardzo mnie martwi objazd płatnej autostrady, mamy zawsze takiego pecha ze sie gdzieś zagubimy, w Polsce jak w Polsce ale raczej w Słowenii nie chcielibyśmy sie nadziać bez winiety na jakis patrol :roll:
Tak analizuje ten objazd i analizuje i chyba dotyczy on tylko zjazdu z A9 a my bedziemy jechać A2 bo przez Wiedeń, wieć może ktoś wie jak to wygląda z tej strony?
Bede wdzieczna za jakiekolwiek wskazówki :oops:

No tak, tylko że A2 to pojedziesz dalej na Klagenfurt i Włochy, zeby jechać do Słowenii to z A9 w okolicy Graz musisz zjechać na A9 :oczko_usmiech: :mrgreen:
Jeżeli Cie martwi objazd to kup winietę i miej święty spokój.
Objazd jest bardzo prosty i tak tu wszędzie opisany ze każdy średnio rozgarnięty kierowca go bez problemu przejedzie.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.07.2016 14:20

dids76 napisał(a):Objazd jest bardzo prosty i tak tu wszędzie opisany ze każdy średnio rozgarnięty kierowca go bez problemu przejedzie.


Znajomym doradziłem aby zjechali słynnym zjazdem 226 w Austrii tuż przed granicą ze Słowenią i niech czekają na auta z tablicami PL. Musieli czekać dosłownie kilka minut i podłączyli się pod 2 czy 3 auta jadące w konwoju. Gdy byli już w Ptuj ten konwój miał już aut kilkanaście i byli to PL oraz CZ. Objazd naprawdę jest prosty, dobrze oznaczony i bezpieczny. Pewnie się powtórze ale zalecam aby pilnować na lokalnych drogach prędkości :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2016 14:26

ka_sia8 napisał(a):Witam,
mam pytanie na temat tego "nieszczęsnego" objazdu autostrady SLO, otóż za 3 tygodnie jedziemy rodzinką pierwszy raz do Chorwacji ...

A konkretnie gdzie :?: :?:
ka_sia8
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ka_sia8 » 01.07.2016 14:46

Janusz Bajcer napisał(a):
ka_sia8 napisał(a):Witam,
mam pytanie na temat tego "nieszczęsnego" objazdu autostrady SLO, otóż za 3 tygodnie jedziemy rodzinką pierwszy raz do Chorwacji ...

A konkretnie gdzie :?: :?:

Konkretnie to z Bydgoszczy do Seget Vranjica
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2016 17:46

No to z objazdu trzeba skorzystać - opisany i sfilmowany jest w "konkretach" :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 60
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone