Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Objazd Słowenii 2016 - zamknięta droga w Lenart!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.06.2016 22:38

Janusz Bajcer napisał(a):Jak już ktoś zauważył - czy w Słowenii przyklejaliście coś na szybę samochodu. :?:

Chyba nie, bo napisali:
keeey3 napisał(a):Dostaliśmy ją w formie paragonu - zdjęcie poniżej.

Ale poczekajmy na odpowiedź keey3.... Ciśnie mi się na usta, że ktoś ich wykiwał ....
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.06.2016 22:45

Nigdy nie kupowałem węgierskiej winiety, według mnie po prawej to wlasnie ona a po lewej to paragon za nią :wink:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 26.06.2016 22:51

dids76 napisał(a):Nigdy nie kupowałem węgierskiej winiety, według mnie po prawej to wlasnie ona a po lewej to paragon za nią :wink:


Tak wygląda...4780 HUF to ok 15 - 16 Euro, więc w miarę się to wszystko układa...niezła akcja :mrgreen:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 26.06.2016 22:52

dids76 napisał(a):Nigdy nie kupowałem węgierskiej winiety, według mnie po prawej to wlasnie ona a po lewej to paragon za nią :wink:

Dokładnie, płatność za węgierskie drogi.
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 26.06.2016 23:02

dids76 napisał(a):Nigdy nie kupowałem węgierskiej winiety, według mnie po prawej to wlasnie ona a po lewej to paragon za nią :wink:

Dokładnie :) . Na 100 %. Po prawej węgierska winieta, a po lewej paragon ze stacji :)
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 26.06.2016 23:07

witia napisał(a):
dids76 napisał(a):Nigdy nie kupowałem węgierskiej winiety, według mnie po prawej to wlasnie ona a po lewej to paragon za nią :wink:

Dokładnie :) . Na 100 %. Po prawej węgierska winieta, a po lewej paragon ze stacji :)

Potwierdzam :D
... czyli koleżanka: *
1. pomyliła zdjęcia
2. objechała M-L-P przez Węgry 8O
3. sprzedali koleżance złą winietę (nie dogadali się) :oczko_usmiech:

* niepotrzebne skreślić
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.06.2016 23:12

witia napisał(a):
dids76 napisał(a):Nigdy nie kupowałem węgierskiej winiety, według mnie po prawej to wlasnie ona a po lewej to paragon za nią :wink:

Dokładnie :) . Na 100 %. Po prawej węgierska winieta, a po lewej paragon ze stacji :)

Ale popatrzcie, że ten z lewej strony paragon nie jest po węgiersku! Nawet jest tam słoweńskie miasto Ljubljana, a raczej paragon węgierski nie zostałby wydany w taki sposób...
I jechali od strony Austrii, więc Węgry raczej ominęli.....

Jedno co jest zgodne to data wystawienia obu dokumentów: 14.06.2016 g. 3:59 Przekręt jakiś...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.06.2016 23:13

papse napisał(a):
witia napisał(a):
dids76 napisał(a):Nigdy nie kupowałem węgierskiej winiety, według mnie po prawej to wlasnie ona a po lewej to paragon za nią :wink:

Dokładnie :) . Na 100 %. Po prawej węgierska winieta, a po lewej paragon ze stacji :)

Potwierdzam :D
... czyli koleżanka: *
1. pomyliła zdjęcia
2. objechała M-L-P przez Węgry 8O
3. sprzedali koleżance złą winietę (nie dogadali się) :oczko_usmiech:

* niepotrzebne skreślić


Wersja 3 jest chyba najbardziej prawdopodobna....
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 26.06.2016 23:14

papse napisał(a):
witia napisał(a):
dids76 napisał(a):Nigdy nie kupowałem węgierskiej winiety, według mnie po prawej to wlasnie ona a po lewej to paragon za nią :wink:

Dokładnie :) . Na 100 %. Po prawej węgierska winieta, a po lewej paragon ze stacji :)

Potwierdzam :D
... czyli koleżanka: *
1. pomyliła zdjęcia
2. objechała M-L-P przez Węgry 8O
3. sprzedali koleżance złą winietę (nie dogadali się) :oczko_usmiech:

* niepotrzebne skreślić


Jedyna możliwa odpowiedź: 3 :)
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 26.06.2016 23:18

piekara114 napisał(a):
witia napisał(a):
dids76 napisał(a):Nigdy nie kupowałem węgierskiej winiety, według mnie po prawej to wlasnie ona a po lewej to paragon za nią :wink:

Dokładnie :) . Na 100 %. Po prawej węgierska winieta, a po lewej paragon ze stacji :)

Ale popatrzcie, że ten z lewej strony paragon nie jest po węgiersku! Nawet jest tam słoweńskie miasto Ljubljana, a raczej paragon węgierski nie zostałby wydany w taki sposób...
I jechali od strony Austrii, więc Węgry raczej ominęli.....

Jedno co jest zgodne to data wystawienia obu dokumentów: 14.06.2016 g. 3:59 Przekręt jakiś...


A jak ma być paragon po węgiersku, jak winieta jest kupiona na słoweńskiej stacji benzynowej ??? Żaden przekręt :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.06.2016 23:19

Jesli wersja 3 - to fart, że nie było kontroli posiadania winiety na szybie :idea:

Wg paragonu zakup był TUTAJ
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.06.2016 23:32

Winietka kupiona na stacji Lormanje w Słowenii to jest na autostradzie A5 która prowadzi do granicy węgierskiej, więc skoro już byli na autostradzie słoweńskiej to kto mógł się spodziewać na tej stacji że chcą winiete którą już powinni mieć, sprzedali im więc na kolejne państwo czyli Węgry ;-)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.06.2016 23:43

gusia-s napisał(a):Winietka kupiona na stacji Lormanje w Słowenii to jest na autostradzie A5 która prowadzi do granicy węgierskiej, więc skoro już byli na autostradzie słoweńskiej to kto mógł się spodziewać na tej stacji że chcą winiete którą już powinni mieć, sprzedali im więc na kolejne państwo czyli Węgry ;-)

I tak najprawdopodobniej było. Na A5 która biegnie do granicy z Węgrami sprzedali im węgierską winiete, bo nie przypuszczali że ktoś się pojawi na środku autostrady bez winiety słoweńskiej :wink:
Na paragonie też widać ze jest za winietę węgierską "Vinieta H D1 mesic" Czyli winieta węgierska, kategoria D1, miesieczna.
Czyli można Słoweńskie autostrady przejechać bez winiety :oczko_usmiech: :mrgreen:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.06.2016 23:59

gusia-s napisał(a):Winietka kupiona na stacji Lormanje w Słowenii to jest na autostradzie A5 która prowadzi do granicy węgierskiej, więc skoro już byli na autostradzie słoweńskiej to kto mógł się spodziewać na tej stacji że chcą winiete którą już powinni mieć, sprzedali im więc na kolejne państwo czyli Węgry ;-)

I to jest - myślę - rozwiązanie tej ciekawej zagadki. :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.06.2016 11:10

walp napisał(a):
gusia-s napisał(a):Winietka kupiona na stacji Lormanje w Słowenii to jest na autostradzie A5 która prowadzi do granicy węgierskiej, więc skoro już byli na autostradzie słoweńskiej to kto mógł się spodziewać na tej stacji że chcą winiete którą już powinni mieć, sprzedali im więc na kolejne państwo czyli Węgry ;-)

I to jest - myślę - rozwiązanie tej ciekawej zagadki. :lol:

W sumie to macie rację :D
I 3 strony nabite o objeździe bez słoweńskiej winiety, ale za to z winietą węgierską :mrgreen: Trzeba chyba to dać do FAQ jako przestroga.....

Koleżanka może się jeszcze zdziwić jak coś przyjdzie do domu... Koszta wczasów w Cro pójdą w górę :? ....
Może koleżanka się jeszcze odezwie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 58
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone