Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Heike
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 26.08.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heike » 06.04.2016 22:11

ruwado napisał(a):Za stacją paliw Gralla w A przed granicą A - SLO. Zjazd 226 Gersdorf.



Ogromne dzięki :-)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 07.04.2016 00:43

Heike napisał(a):
ruwado napisał(a):Za stacją paliw Gralla w A przed granicą A - SLO. Zjazd 226 Gersdorf.



Ogromne dzięki :-)

I pamiętaj o tym, że w Austrii są nieoznakowane fotoradary, tak więc staraj się pilnować limitów prędkości :) zarówno przed Wiedniem, na autostradach jak i na objeździe z autostrady w kierunku Mureck-a.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 07.04.2016 02:17

Jadac autostrada z okolic Ilz do Ptuj jest okolo 130km. Jadac tym objazdem robimy 140 i google twierdzi 40 minut dluzej. A w Ilz jak sie wjedzie na droge 66 i do granicy w Bad Radkersburg a później na Ptuj jest tylko 103 przy (według google) 35 minut dluzej niz autostradą. A wiec jadąc drogą 66 gdzie w wiekszosci mozna jechac 100km a w miejscowosciach 70. Zyskujemy okolo 80km mniej drogi a dla osób z silnikami benzynowymi tankującymi w Polsce jest to prawdopodobnie koncowka w baku a pozaautostradą przez 2 ostatnie lata było ponad 80 groszy na litrze taniej. Wiec skoro ktoś chce oszczedzac na autostradzie to Polecam drogę 66 bo to kolejne oszczędności. Bo i mniej kilometrow i przy 100km większosc samochodów ma najniższe możliwe spalanie a napewno mniejsze niz przy autostradowych 140-150.
Jak dla mnie jak ktoś chce zjechac z autostrady w celu oszczednosci euro to bez sensu jechac az pod granice później dopiero na Mureck jak szybciej jest juz w Ilz zjechac z autostrady:-)
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 07.04.2016 07:30

kojacek napisał(a):I pamiętaj o tym, że w Austrii są nieoznakowane fotoradary, tak więc staraj się pilnować limitów prędkości :) zarówno przed Wiedniem, na autostradach jak i na objeździe z autostrady w kierunku Mureck-a.


No i później przychodząpocztówki od wuja z Austrii ;p

paulr napisał(a):Jadac autostrada z okolic Ilz do Ptuj jest okolo 130km. Jadac tym objazdem robimy 140 i google twierdzi 40 minut dluzej. A w Ilz jak sie wjedzie na droge 66 i do granicy w Bad Radkersburg a później na Ptuj jest tylko 103 przy (według google) 35 minut dluzej niz autostradą. A wiec jadąc drogą 66 gdzie w wiekszosci mozna jechac 100km a w miejscowosciach 70. Zyskujemy okolo 80km mniej drogi a dla osób z silnikami benzynowymi tankującymi w Polsce jest to prawdopodobnie koncowka w baku a pozaautostradą przez 2 ostatnie lata było ponad 80 groszy na litrze taniej. Wiec skoro ktoś chce oszczedzac na autostradzie to Polecam drogę 66 bo to kolejne oszczędności. Bo i mniej kilometrow i przy 100km większosc samochodów ma najniższe możliwe spalanie a napewno mniejsze niz przy autostradowych 140-150.
Jak dla mnie jak ktoś chce zjechac z autostrady w celu oszczednosci euro to bez sensu jechac az pod granice później dopiero na Mureck jak szybciej jest juz w Ilz zjechac z autostrady:-)


brzmi interesująco chyba przećwiczę tą trasę w tym roku :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.04.2016 08:52

euromissile napisał(a):
brzmi interesująco chyba przećwiczę tą trasę w tym roku :)


Ćwiczyłem już dwa razy (kilka osób z forum też ;) ), czasowo jest bardzo podobnie do autostrady, lub nawet trochę szybciej. Droga bardzo ok, chociaż jest kilka podjazdów i serpentyn. Zawsze zjeżdżałem z drogi 66 na drogę 69 i jechałem w kierunku Mureck, a dalej "normalnie" na Lenart i Ptuj, czyli tak: https://goo.gl/maps/nqNzSCYitQw
Z powodu nie najlepszego stanu drogi zaraz za Trate w tym roku planuję jechać tak: https://goo.gl/maps/eJckyHiiBwP2
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.04.2016 10:00

paulr napisał(a):Jak dla mnie jak ktoś chce zjechac z autostrady w celu oszczednosci euro to bez sensu jechac az pod granice później dopiero na Mureck jak szybciej jest juz w Ilz zjechac z autostrady:-)

Ja bym nie twierdził, że jedna wersja ma sens, a druga jest bez sensu. To są propozycje.
Podałem "klasyczną" wersję objazdu słoweńskiego odcinka autostrady, ponieważ odniosłem wrażenie, że pytający jest lekko "zagubiony" :) ,
a ta wydaje mi się prostsza. Poza tym chyba chodziło mu głównie o zaoszczędzenie na winiecie, a nie na paliwie na austriackiej autostradzie.

Przerobiłem również wersję Ilz-Bad Radkersburg-Ptuj i dla mnie jest ok.
czyzo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.07.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzo » 07.04.2016 11:01

Ja za pierwszym razem pojechałem tzw. "klasycznym" objazdem autostrady w Słowenii i wszystko było wspaniale - małe oderwanie od równych i prostych dróg autostradowych + przyjemne widoki Słoweńskiej wsi. Teraz jak tak analizuję drogę na ten rok to chyba jednak zjadę z autostrady już w Ilz jako, że będę tam około godziny 4-5 to zacznie się robić jasno a po Austriackich wioskach jeszcze się nie poruszałem. :)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 07.04.2016 11:25

walp napisał(a):
paulr napisał(a):Jak dla mnie jak ktoś chce zjechac z autostrady w celu oszczednosci euro to bez sensu jechac az pod granice później dopiero na Mureck jak szybciej jest juz w Ilz zjechac z autostrady:-)

Ja bym nie twierdził, że jedna wersja ma sens, a druga jest bez sensu. To są propozycje.
Podałem "klasyczną" wersję objazdu słoweńskiego odcinka autostrady, ponieważ odniosłem wrażenie, że pytający jest lekko "zagubiony" :) ,
a ta wydaje mi się prostsza. Poza tym chyba chodziło mu głównie o zaoszczędzenie na winiecie, a nie na paliwie na austriackiej autostradzie.

Przerobiłem również wersję Ilz-Bad Radkersburg-Ptuj i dla mnie jest ok.



Bez sensu według mnie bo tak:Autostradą i na Mureck jedziemy w jedna strone 40km dalej. I według googla jedziemy kilka minut dłużej. Niz drogą 66. Jak ktoś nie chce jechać w Słowenii autostradą to chyba lepsza będzie droga krótsza i zarazem szybsza czasowo. Oczywiście kazdy jedzie jak mu lepiej. Moze tak do Mureck autostradą jest łatwiej ale dla mnie 66 zadna filozofia tym bardziej z nawigacją.;-)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 07.04.2016 14:12

dids76 napisał(a):
euromissile napisał(a):
brzmi interesująco chyba przećwiczę tą trasę w tym roku :)


Ćwiczyłem już dwa razy (kilka osób z forum też ;) ), czasowo jest bardzo podobnie do autostrady, lub nawet trochę szybciej. Droga bardzo ok, chociaż jest kilka podjazdów i serpentyn. Zawsze zjeżdżałem z drogi 66 na drogę 69 i jechałem w kierunku Mureck, a dalej "normalnie" na Lenart i Ptuj, czyli tak: https://goo.gl/maps/nqNzSCYitQw
Z powodu nie najlepszego stanu drogi zaraz za Trate w tym roku planuję jechać tak: https://goo.gl/maps/eJckyHiiBwP2

Zastanowiłbym się czy w miejscowości Benetikt nie pojechać na rondzie w kierunku na Lenart-niby trochę dalej ale lepsza nawierzchnia.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.04.2016 14:23

kojacek napisał(a):Zastanowiłbym się czy w miejscowości Benetikt nie pojechać na rondzie w kierunku na Lenart-niby trochę dalej ale lepsza nawierzchnia.

Chyba tak zrobię, teraz sobie ją pooglądałem na Google SV i chociaż malownicza to wąska i dziurawa :oczko_usmiech: :mrgreen: https://goo.gl/maps/7huCbGZxZ7w
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 07.04.2016 15:32

dids76 napisał(a):
kojacek napisał(a):Zastanowiłbym się czy w miejscowości Benetikt nie pojechać na rondzie w kierunku na Lenart-niby trochę dalej ale lepsza nawierzchnia.

Chyba tak zrobię, teraz sobie ją pooglądałem na Google SV i chociaż malownicza to wąska i dziurawa :oczko_usmiech: :mrgreen: https://goo.gl/maps/7huCbGZxZ7w

Też bazowałem na tym źródle informacji :D
Heike
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 26.08.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heike » 07.04.2016 18:26

paulr napisał(a):
walp napisał(a):
paulr napisał(a):Jak dla mnie jak ktoś chce zjechac z autostrady w celu oszczednosci euro to bez sensu jechac az pod granice później dopiero na Mureck jak szybciej jest juz w Ilz zjechac z autostrady:-)

Ja bym nie twierdził, że jedna wersja ma sens, a druga jest bez sensu. To są propozycje.
Podałem "klasyczną" wersję objazdu słoweńskiego odcinka autostrady, ponieważ odniosłem wrażenie, że pytający jest lekko "zagubiony" :) ,
a ta wydaje mi się prostsza. Poza tym chyba chodziło mu głównie o zaoszczędzenie na winiecie, a nie na paliwie na austriackiej autostradzie.

Przerobiłem również wersję Ilz-Bad Radkersburg-Ptuj i dla mnie jest ok.



Bez sensu według mnie bo tak:Autostradą i na Mureck jedziemy w jedna strone 40km dalej. I według googla jedziemy kilka minut dłużej. Niz drogą 66. Jak ktoś nie chce jechać w Słowenii autostradą to chyba lepsza będzie droga krótsza i zarazem szybsza czasowo. Oczywiście kazdy jedzie jak mu lepiej. Moze tak do Mureck autostradą jest łatwiej ale dla mnie 66 zadna filozofia tym bardziej z nawigacją.;-)


Dziękuję za chęć pomocy :-)
To powiedz, jak Twoim zdaniem byłoby lepiej jechać?
Gdzie i kiedy w Austrii się kierować, żeby jechać tą trasą, którą polecasz?

Pozdrawiam :-)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.04.2016 18:50

Heike napisał(a):To powiedz, jak Twoim zdaniem byłoby lepiej jechać?

Wydawało mi się, że kolega już się wypowiedział. :)
Heike napisał(a):Gdzie i kiedy w Austrii się kierować, żeby jechać tą trasą, którą polecasz?

Gdzie: na 138,8 km zjeżdżasz z autostrady A2; Ausfahrt oznaczony Ilz-Fürstenfeld (A2, B65)
Kiedy: jak będziesz w tamtym miejscu. :wink:
Kierować się trasą nr 66
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 07.04.2016 22:30

Z Ilz prowadzi tylko do granicy ze Slowenią jedna droga 66 nie da się juz chyba bardziej jak jechac dla mnie najkorzystniejszym wariantem.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 08.04.2016 00:56

paulr napisał(a):
walp napisał(a):
paulr napisał(a):Jak dla mnie jak ktoś chce zjechac z autostrady w celu oszczednosci euro to bez sensu jechac az pod granice później dopiero na Mureck jak szybciej jest juz w Ilz zjechac z autostrady:-)

Ja bym nie twierdził, że jedna wersja ma sens, a druga jest bez sensu. To są propozycje.
Podałem "klasyczną" wersję objazdu słoweńskiego odcinka autostrady, ponieważ odniosłem wrażenie, że pytający jest lekko "zagubiony" :) ,
a ta wydaje mi się prostsza. Poza tym chyba chodziło mu głównie o zaoszczędzenie na winiecie, a nie na paliwie na austriackiej autostradzie.

Przerobiłem również wersję Ilz-Bad Radkersburg-Ptuj i dla mnie jest ok.



Bez sensu według mnie bo tak:Autostradą i na Mureck jedziemy w jedna strone 40km dalej. I według googla jedziemy kilka minut dłużej. Niz drogą 66. Jak ktoś nie chce jechać w Słowenii autostradą to chyba lepsza będzie droga krótsza i zarazem szybsza czasowo. Oczywiście kazdy jedzie jak mu lepiej. Moze tak do Mureck autostradą jest łatwiej ale dla mnie 66 zadna filozofia tym bardziej z nawigacją.;-)

Właśnie teraz spojrzałem na czasy wg Googla-autostradą do zjazdu na Mureck jest szybciej o kilka minut niż 66, mimo, że niemal 40km dalej.
Jednak mając tyle do przejechania chyba nie patrzyłbym na te kilka minut a wolałbym pooglądać widoki :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone