Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 23.02.2017 13:15

Ja też podczas pierwszego wyjazdu wystałem się w korku w tym miejscu od cholery, teoretycznie czytałem i wiedziałem ale z przyczyn ode mnie niezależnych akurat dojechałem do wrażliwego miejsca w sobotę rano. Dlatego ważne jest aby tak zaplanować wyjazd aby ten odcinek pokonywać w godzinach innych niż weekendowy poranny szczyt (ja to robię teraz między 24-2 w nocy i korka nie ma żadnego, wręcz jest pusto).
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 24.02.2017 13:18

Słusznie prawicie, Panowie: godzina i dzień przejazdu jest istotny. Poza sezonem nie ma znaczenia, w sezonie też - o ile nie jest to sobotni poranek/środek dnia. Ale nigdy, przenigdy, nie wpadło mi do głowy, żeby jechać w środku sezonu wcześnie w sobotę przez Macelj i Lucko :P
kamzio
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 07.03.2017 15:06

Ciekaw jestem czy w Słowenii zjazd z obvoznicy Ptuja razcepem (zjazdem) Draženci a więc na trasę E59 w stronę granicy HR/Macelj, tuż za kończącą się autostradą A4 jest i będzie w wakacje aktualny? Nie wiecie czy nie posunięto się z budową A4 lub oddaniem jej do użytku dalej na południe? Mam nadzieję, że nie i nie trzeba będzie kombinować z przejazdem aby jeszcze dłuższym objazdem omijać A4.

Edit:
Sam coś znalazłem. Foty z trasy z 04 marca 2017
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=451101&page=316

wygląda na to, że jeszcze w 2017 r. przejedziemy tak jak ostatnio - przez Ptuj obvoznicą na E59
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 07.03.2017 16:19

Starczy że przeniosą znak winiety kawałek w stronę zagranicy z cro. Bo oddadzą np 100m za zjazdem. Narazie jeszcze jest sporo czasu i myślę że jak będą chcieli by więcej ludzi kupowało winiete to tak zrobią. I o ile narazie się na to nie zanosi nie wiadomo jak będzie za 3 miesiące;)
kamzio
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 08.03.2017 16:05

paulr napisał(a): o ile narazie się na to nie zanosi nie wiadomo jak będzie za 3 miesiące;)


No nie wiadomo. Na zdjęciach ze skyscrapercity wyraźnie widać, że od zjazdu z obvoznicy autostrada ma już wylany asfalt na dwóch nitkach na odcinku około 1 km, a bliżej granicy kolejne 2 km są praktycznie gotowe pod wylanie asfaltu, więc tylko otwierać i przekierunkować zjazd na aktualną drogę krajową nr 9 w ciągu E59. Ewentualnie wujek google będzie mnie prowadził opłotkami począwszy od Ptuja (od czerwca zmniejszą się opłaty roamingowe w UE za połączenia i przesył danych).
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 08.03.2017 17:25

paulr napisał(a):Starczy że przeniosą znak winiety kawałek w stronę zagranicy z cro. Bo oddadzą np 100m za zjazdem. Narazie jeszcze jest sporo czasu i myślę że jak będą chcieli by więcej ludzi kupowało winiete to tak zrobią. I o ile narazie się na to nie zanosi nie wiadomo jak będzie za 3 miesiące;)

To tak nie działa, po pierwsze nie wiemy z jakich środków budują, takie drogi oddaje się odcinkami tj. od węzła do węzła, zmiana oznakowania wymaga odbiorów a co za tym idzie zmianę klasyfikacji drogi.
Przeglądając zdjęcia widać że tempo mają niezłe więc na koniec maja, początek czerwca będzie to gorący temat.

Zastanawiam się jak to było na 86 na Węgrzech, widziałem tablicę że przebudowa ze środków Unii a oni już opłaty pobierają, może każdy kraj ma inaczej zapisane w umowie na kasę z Unii.
kamzio
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 09.03.2017 16:32

wielbiciel napisał(a):
paulr napisał(a):Starczy że przeniosą znak winiety kawałek w stronę zagranicy z cro.

takie drogi oddaje się odcinkami tj. od węzła do węzła


Dokładnie. Zbyt dużym kosztem jest budowanie łączników A-DK w szczerym polu. Zwiększałoby to koszty inwestycji. A tych co chcą objechać autostradę nie odstraszą przesunięciem obszaru obowiązywania winiet.

Edit nr 1:
Znalazłem jeszcze na stronach DARS - zarządcy słoweńskich autostrad, że inwestycja Ptuj (Draženci) – Gruškovje/HR podzielona jest na dwa etapy, które dzieli magiczna długość 7,2 km.
Terminy wykonania:
I etap - od 08.2015-11.2017, w tym dwa węzły (priključki) LANCOVA (2 km na płd. od Ptuja) i PODLEHNIK (5,5 km na płd. od Ptuja - węzła Draženci)
II etap - do końca 2018 roku.

Niewykluczone więc, że jeśli wyrobią się do wakacji (a wcześniejsze wykonanie inwestycji drogowych nie jest rzadko spotykane) to nawet do węzła PODLEHNIK pociągną winietowanie przejazdu.

Edit nr 2:

Czy ktoś podejmie się przetłumaczenia tego tekstu w ramce? Znalazłem go na stronie DARS (z dnia 19.12.2016) i wydaje mi się, że wskazuje on, że od nowego sezonu (2017) dopuszczony zostanie ruch jedną nitką z prędkością 50km/h do węzła Podlehnik. Ale nie przesądzam. Poproszę kogoś kompetentnego o przetłumaczenie. Dzięki

Graditev odseka podravske avtoceste A4 med Draženci (Ptujem) in Gruškovjem, ki jo sofinancira Evropska unija, poteka skladno z načrtom. Potem ko je promet septembra letos stekel promet po prvih treh kilometrih smernega vozišča avtoceste od razcepa Draženci proti Gruškovju, smo konec minulega tedna prometu predali še preostali del do Podlehnika. To pomeni, da sedaj promet poteka po polovici novozgrajene avtoceste dvosmerno v razdalji nekaj več kot sedem kilometrov, ob omejenih hitrosti vožnje (gradbiščni promet) 50 km/h. Promet bo tako urejen tudi v prihodnji turistični sezoni.

Potem ko je bila 17. novembra letos prebita prva cev predora Log, je izvajalec drugo cev prebila teden dni pozneje, 24. novembra.
Załączniki:
2017-03-09_154054.jpg
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 18.03.2017 14:37

Hej cromaniacy :)

Czy ktoś dysponuje aktualną informacją na temat prac remontowych na granicy słoweńsko - chorwackiej?
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 18.03.2017 16:34

stachan napisał(a):Hej cromaniacy :)

Czy ktoś dysponuje aktualną informacją na temat prac remontowych na granicy słoweńsko - chorwackiej?

Jedziesz już czy za kilka miesięcy?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 19.03.2017 06:56

Dopiero w lipcu, ale wolę zbadać sprawę... Po ubiegłorocznym korku jestem mocno zniechęcony do tempa ich prac :/

Moderator przeniósł mojego posta w wątku o drogach i po przeczytaniu postu kamzio widzę, że jeszcze nie w tym roku :(

No trudno - trzeba będzie odbębnić swoje.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 19.03.2017 11:15

To najlepiej zainteresować się trochę przed wyjazdem co tam się dzieje.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.03.2017 11:28

paulr napisał(a):To najlepiej zainteresować się trochę przed wyjazdem co tam się dzieje.


Tym bardziej że w lipcu będzie znacznie więcej informacji od tych którzy już byli. W marcu raczej rzadko któryś z Cromaniaków tam jeździ :oczko_usmiech: :mrgreen:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 19.03.2017 11:37

stachan napisał(a):Dopiero w lipcu, ale wolę zbadać sprawę... Po ubiegłorocznym korku jestem mocno zniechęcony do tempa ich prac :/

Moderator przeniósł mojego posta w wątku o drogach i po przeczytaniu postu kamzio widzę, że jeszcze nie w tym roku :(

No trudno - trzeba będzie odbębnić swoje.

Nie za bardzo rozumiem co odbębnić swoje, przecież masz podany nowy sposób objazdu całości robót i nowe miejsce przejazdu granicy, nawet mapki wklejone. Poczytaj a korki zostawisz gdzieś w wspomnieniach.
Masz tez na forum podane inne możliwości wjazdu do Chorwacji, być może nawet lepsze, tylko trochę poczytaj wątki.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 19.03.2017 13:59

To trafne spostrzeżenie, ale bezużyteczne przy założeniu podróży autostradą :)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 19.03.2017 20:28

Jak nic się nie stanie to autostrada w tygodniu jechać i korkami się nie przejmować. Jechałem w piątek i nie było korka mimo robót. Jak będzie tego roku nikt nie wiem. Jak to teraz wygląda. Jak będzie w wakacje? Dlatego pisałem że pewnie od początku czerwca będzie dużo informacji
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 86
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone