Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 18.01.2017 22:40

dids76 napisał(a):
AdamBeata napisał(a):My jeżdzimy trochę rzadkim objazdem przes Slo: Bad Radkensburg - Gornja Radgona - Ljutomer - Ormoż i przez trzy lata czyli 6 razy przekraczając tą granicę byliśmy tam zawsze sami na przejściu, a moja pani ciągle zawiedziona czy to naprawde granica bo nigdy nawet z budki nie wyszli aby papiery sprawdzić. Nie pamiętam też abym kiedykolwiek jakieś auta wyglądające na turystyczny tranzyt tam widział - tylko lokalny ruch.
Mankamentem dla niektórych (dla mnie przyjemnością) może być kilka km serpentyn przed granica w Austrii. Poza tym od Ormoż do jakiegokolwiek wjazdu na autostradę w Cro też pustki na drogach.
W sumie odkąd pamiętam to jedyne korki podczas wyjazdów do Cro pamiętam z autostrady w Austrii w okolicy Wiednia i w samej Chorwacji między Lucko a Zadarem.

Też ta trasa mi od kilku lat po głowie chodzi, tymbardziej że w Austrii i tak z autostrady zjeżdżam już na Ilz i Feldbach. Gdyby nie Pei Miči to już dawno bym tam jechał ;) Może w tym roku się zdecyduję.


Chyba wypróbuję w tym roku...w końcu Pri Miči w nocy zamknięte :?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.01.2017 08:42

anlama napisał(a):
Marsallah napisał(a):
anlama napisał(a): nawierzchnia drogi omijającej autostradę też pozostawia wiele do życzenia. Jechałem nią kilka razy ale w tym roku pokuszę się na autostradę jeżeli będzie już zrobiona do końca to na pewno. Ale to moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.


Piszesz tak, jakby był tylko jeden objazd. Objazdów jak psów. Gość wcześniej pisze o Maku...ja tam żadnego Maka na "swoim" objeździe nie widziałem. A nawierzchnia bardzo dobra, był tam raptem jeden zniszczony fragment, który w 2016 naprawili.



No wg mnie objazd jest do kitu i to moje zdanie. Wystarczy, że na codzień w pl człowiek jeździ ch..mi drogami a przy wyjeździe na wakacje te pare groszy w tą czy w tamtą różnicy nie robi wielkiej. Ale to moje prywatne zdanie.


Ależ oczywiście, że jeden woli to, a drugi tamto. Chodziło mi tylko o to, że wariantów objazdu jest sporo, na moim na jakość dróg nie narzekam. Choć zdaję sobie sprawę, że jeżdżę mało popularną, długą (półtoragodzinną) wersją objazdu - po przejechaniu trasy Mureck-Lenart-Ptuj nie zjeżdżam na kontynuację autostrady do Macelj, tylko pruję dalej na zachód.

Ta droga mnie relaksuje, jest dla mnie potrzebnym odświeżeniem po monotonii autobahnu w Austrii i przed monotonią autocesty w Chorwacji :lol:

Zresztą z tymi chujowymi drogami w PL mam podobnie - praktycznie takimi nie jeżdżę, wszędzie gdzie potrzebuję dojechać, drogi są dobrej lub świetnej jakości. Sporo się na dobre u nas ostatnimi laty zmieniło i wciąż zmienia :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 19.01.2017 13:41

Dla tych co jadą objazdem przez Słowenię, to budowa autostrady skomplikuje ten objazd. Jak Chorwacja wejdzie do Schengen (zdaje się że w tym roku), to wszyscy spotkają się na pierwszych bramkach poboru opłat przed Zagrzebiem (teraz jest lub było w Ptuj a dalej na granicy Slo-Hr). Będzie to pierwsze miejsce mocno zwalniające podróż oprócz oczywiście Lućko. Więc co zaoszczędzimy to i tak odstoimy. I znowu będzie szukanie objazdu, a z tym w tym miejscu jest słabo. Po oddaniu do użytku całej autostrady w Słowenii i likwidacji posterunków granicznych, może się okazać że Zagrzeb z kierunku północnego i zachodniego będzie mocno zakorkowany.
Wydaje się że dla tych co przez Austrię planują jazdę lepiej będzie zmienić drogę na np. Varażdin, będzie szybciej i bez niespodzianek. I chociaż kilkanaście razy w dzień i w nocy korzystałem z przejazdu przez A-Slo-Hr objazdem, to coraz to bardziej kierunek przez Węgry zaczyna być sensowny tym bardziej, że słynna 86 jest już drogą szybkiego ruch z pominięciem wszystkich wiosek i ograniczeń 30km/h.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 19.01.2017 17:15

dids76 napisał(a):
AdamBeata napisał(a):My jeżdzimy trochę rzadkim objazdem przes Slo: Bad Radkensburg - Gornja Radgona - Ljutomer - Ormoż i przez trzy lata czyli 6 razy przekraczając tą granicę byliśmy tam zawsze sami na przejściu, a moja pani ciągle zawiedziona czy to naprawde granica bo nigdy nawet z budki nie wyszli aby papiery sprawdzić. Nie pamiętam też abym kiedykolwiek jakieś auta wyglądające na turystyczny tranzyt tam widział - tylko lokalny ruch.
Mankamentem dla niektórych (dla mnie przyjemnością) może być kilka km serpentyn przed granica w Austrii. Poza tym od Ormoż do jakiegokolwiek wjazdu na autostradę w Cro też pustki na drogach.
W sumie odkąd pamiętam to jedyne korki podczas wyjazdów do Cro pamiętam z autostrady w Austrii w okolicy Wiednia i w samej Chorwacji między Lucko a Zadarem.

Też ta trasa mi od kilku lat po głowie chodzi, tymbardziej że w Austrii i tak z autostrady zjeżdżam już na Ilz i Feldbach. Gdyby nie Pei Miči to już dawno bym tam jechał ;) Może w tym roku się zdecyduję.



Na tej trasie w Slo ciężko się zgubić. Od samej granicy w Gornja Radgona jedzie się na Radenci i na Ljutomer i potem na Ormoż. Wszędzie są drogowskazy. Droga pusta i w zeszłym roku było już bez remontów (co było dwa lata temu). W miastach prawie wszędzie ronda więc jedzie się płynnie tylko zaraz za granicą w Gornjej trzeba trochę pokrecić. Granicę z Cro trzeba przekroczyć w centrum Ormoż bo drogowskazy prowadzą do Chorwacji drogą nr 2 na Trnovec co daje spory naddatek drogi. A już w Cro drogą 35 prosto do autostrady. W międzyczasie zaopatruję się w wyśmienite wino w Slo:).
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 20.01.2017 22:18

Też jeździmy przez Bad Radkersburg i Ormoż i co najwyżej pojedyncze samochody się tam zdarzają - np. raz jakiś Austriak był przed nami. Paszporty zwykle chcieli, ale sprawdzali tylko ich liczbę, a nie czyje są :) .
Bardzo lubimy tę trasę, a odcinek od Ilzu do wjazdu na autostradę już w Chorwacji traktujemy jako przyjemny odpoczynek od jazdy autostradowej.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 712
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 27.01.2017 23:58

wielbiciel napisał(a):(...) I chociaż kilkanaście razy w dzień i w nocy korzystałem z przejazdu przez A-Slo-Hr objazdem, to coraz to bardziej kierunek przez Węgry zaczyna być sensowny tym bardziej, że słynna 86 jest już drogą szybkiego ruch z pominięciem wszystkich wiosek i ograniczeń 30km/h.


...i będzie coraz bardziej

W Polsce coraz bardziej prawdopodobna staje się budowa brakujących odcinków S1 od Pyrzowic do Zwardonia.

W Słowacji na ukończeniu mamy D3 od Zwardonia do Czadcy, rozpoczynają budowę obwodnicy Czadcy, zaawansowana jest też budowa obwodnicy Żyliny w ramach D3.

Na Węgrzech budują drugą nitkę M15, wybudowali niezły kawałek M85/M86 oraz szykuje nam się start budowy dość sporego odcinka M9 między Szombathely, a Nagykanizsa.

PS mam nadzieję, że po otwarciu A4 w Słowenii i wejściu HR do Schengen, problem bramek w Jablanovec rozwiążą podobnie jak w Lučko - bezcenne mijać około 1-2 km korek bokiem
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 01.02.2017 16:56

wie ktos moze czy juz w lipcu bedzie gotowa atostrada w Slowenii do granicy z Cro? ...i w Austrii z Mikulova do Wiednia?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.02.2017 17:10

kobrat napisał(a):wie ktos moze czy juz w lipcu bedzie gotowa atostrada w Slowenii do granicy z Cro? ...i w Austrii z Mikulova do Wiednia?


Co Twoje pytanie wnosi? Nie odpowiadaj, to nie miejsce na takie dyskusje

w temacie odpowiedzi na pierwszą część pytania to tu

video-objazd-autostrady-slo-dyskusja-t29291-1200.html#p1817239

o tym piszą, za wiele pewnie nie będziesz musiał się cofnąć :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.02.2017 18:03

kobrat napisał(a):wie ktos moze czy juz w lipcu bedzie gotowa atostrada w Slowenii do granicy z Cro? ...i w Austrii z Mikulova do Wiednia?

Wszystko można łatwo wyguglać:
A5 w Austrii: "Geplante Verkehrsfreigabe Abschnitt Schrick - Poysbrunn: Ende 2017" i "Geplante Verkehrsfreigabe Abschnitt Poysbrunn - Staatsgrenze bei Drasenhofen: 2018" za http://www.asfinag.at/unterwegs/bauproj ... rasenhofen

W Słowenii też trzeba będzie chwilkę poczekać, też jest budowana w dwóch etapach. Jeden ma być zakończony do końca 2017r drugi 2018r http://www.dars.si/Dokumenti/O_avtocest ... e_185.aspx
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.02.2017 18:07

piotrulex napisał(a):
kobrat napisał(a):wie ktos moze czy juz w lipcu bedzie gotowa atostrada w Slowenii do granicy z Cro? ...i w Austrii z Mikulova do Wiednia?


Co Twoje pytanie wnosi? Nie odpowiadaj, to nie miejsce na takie dyskusje

Posty przeniesione :idea:
travian
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.01.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) travian » 05.02.2017 13:25

Co do objazdu MLP to tak jak ktos pisał czasowo wcale nie musi być dłużej. Ja 2 lata temu jak zjeżdżałem z objazdu i wjeżdżałem na drogę główną tak jakby tą którą jechały osoby jadące autostradą to wbiłem sie w mega korek który nie mam pojęcia jak długo się ciągnął w głąb autostrady. Także zjeżdżając z objazdu wbiłem się tak jakby w środek korka oszczędzając ileś tam czasu którzy musieli odstac Ci którzy jechali autostradą. A po za tym droga bardzo malownicza i relaksująca.
matufa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 422
Dołączył(a): 26.04.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) matufa » 05.02.2017 13:33

w zeszłym roku jechałem objazdem w nocy, za mostkiem granicznym stało kilka aut z Polski i czekało pewnie na jakiegoś prowadzącego(chyba na mnie) bo jak się uczepili to do końca objazdu miałem za sobą jakieś 8-10 samochodów zwalniałem kolumna zwalniała (nikt nie wyprzedzał) przyśpieszałem oni to samo heheh za ślimakiem dali w gaz pomrugali awaryjnymi i tyle ich widziałem :papa:
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 06.02.2017 09:52

matufa napisał(a):w zeszłym roku jechałem objazdem w nocy, za mostkiem granicznym stało kilka aut z Polski i czekało pewnie na jakiegoś prowadzącego(chyba na mnie) bo jak się uczepili to do końca objazdu miałem za sobą jakieś 8-10 samochodów zwalniałem kolumna zwalniała (nikt nie wyprzedzał) przyśpieszałem oni to samo heheh za ślimakiem dali w gaz pomrugali awaryjnymi i tyle ich widziałem :papa:


Sam to kiedyś radziłem komuś kto bardzo bał się objazdu. Być może skorzystał z rady :D :D :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.02.2017 11:00

arek_sosnowiec napisał(a):
matufa napisał(a):w zeszłym roku jechałem objazdem w nocy, za mostkiem granicznym stało kilka aut z Polski i czekało pewnie na jakiegoś prowadzącego(chyba na mnie) bo jak się uczepili to do końca objazdu miałem za sobą jakieś 8-10 samochodów zwalniałem kolumna zwalniała (nikt nie wyprzedzał) przyśpieszałem oni to samo heheh za ślimakiem dali w gaz pomrugali awaryjnymi i tyle ich widziałem :papa:


Sam to kiedyś radziłem komuś kto bardzo bał się objazdu. Być może skorzystał z rady :D :D :D


Radze zwykle podobnie :)

Jak zjeżdżamy na 226 to po chwili kogoś doganiamy, później kolejnego, ktoś do nas się przykleja i tak w kilka aut dojeżdża się zwykle do Ptuj. Tam zwykle ludzie się rozdzielają gdyż mogą mieć inną wizję :)
Szympy75
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 31.05.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szympy75 » 11.02.2017 22:31

Drobne pytanie przejście Zgornji Leskovec - Cvetlin jest otwarte dla obywateli UE? Wyczytałem, że dane przejście jest tylko dla mieszkających w okolicy.
Proszę o wyprowadzenie z błędu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 81
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone