Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.01.2017 16:24

Akc3nt napisał(a):Niestety nic mnie w tym nie urzekło. Ani czasu, ani pieniędzy nie zaoszczędziłem. Jak pasażerowie zobaczyli McDonalda, to im się przypomniało, że chcą jeść i takie tam :-)

Ale to jest właśnie jeden z argumentów za objazdem - posiłek na trasie za zaoszczędzone 15 euro.
Tylko nie w McDonaldzie, ale w restauracji np. w Gostišče Siva Čaplja :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.01.2017 16:52

Akc3nt napisał(a): Jak pasażerowie zobaczyli McDonalda, to im się przypomniało, że chcą jeść i takie tam :-)

No cóż - widocznie pasażerowie uzależnieni od Mac'a :oczko_usmiech:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 16.01.2017 21:37

W 2015 roku przymierzałem się do Siwej Czapli, ale za późno się zorientowałem i stwierdziłem, że już nie będę wracał. W 2016 planowałem Pri Mici, ale oczywiście też przegapiłem :) Faktem jest jednak, że nic mnie nie zmuszało, inaczej na pewno bym wrócił :mrgreen:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 17.01.2017 00:30

Koenig napisał(a):W 2015 roku przymierzałem się do Siwej Czapli, ale za późno się zorientowałem i stwierdziłem, że już nie będę wracał. W 2016 planowałem Pri Mici, ale oczywiście też przegapiłem :) Faktem jest jednak, że nic mnie nie zmuszało, inaczej na pewno bym wrócił :mrgreen:

O ile minięcie Pri Mici nie jest jakimś wyzwaniem to "zaspanie" na rondzie przy Siwej Czapli jest już jakimś osiągnięciem :mrgreen:
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 17.01.2017 07:11

Akc3nt napisał(a):Zwolennicy objazdu mają swoje racje i pewnie ich nie przekonam, ale sam skusiłem się w zeszłym roku na objazd, żeby spróbować.
Niestety nic mnie w tym nie urzekło. Ani czasu, ani pieniędzy nie zaoszczędziłem. Jak pasażerowie zobaczyli McDonalda, to im się przypomniało, że chcą jeść i takie tam :-)
Następnym razem pewnie pojadę autostradą.



Poniekąd masz rację... z tym oszczędzaniem to różnie wychodzi.. i czasu i pieniędzy. Poza tym nawierzchnia drogi omijającej autostradę też pozostawia wiele do życzenia. Jechałem nią kilka razy ale w tym roku pokuszę się na autostradę jeżeli będzie już zrobiona do końca to na pewno. Ale to moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 17.01.2017 08:05

walp napisał(a):
Akc3nt napisał(a):Niestety nic mnie w tym nie urzekło. Ani czasu, ani pieniędzy nie zaoszczędziłem. Jak pasażerowie zobaczyli McDonalda, to im się przypomniało, że chcą jeść i takie tam :-)

Ale to jest właśnie jeden z argumentów za objazdem - posiłek na trasie za zaoszczędzone 15 euro.
Tylko nie w McDonaldzie, ale w restauracji np. w Gostišče Siva Čaplja :)

Za 15 euro w Ćapli to raczej rodzina cała się nie naje (może jedna osoba) Jedliśmy tam w 2016 rodzina 2+2 i zapłaciliśmy coś nie całe 50 euro, fakt na talerzu było dużo.
Akc3nt
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 10.07.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akc3nt » 17.01.2017 08:54

anlama napisał(a):Poniekąd masz rację... z tym oszczędzaniem to różnie wychodzi.. i czasu i pieniędzy. Poza tym nawierzchnia drogi omijającej autostradę też pozostawia wiele do życzenia. Jechałem nią kilka razy ale w tym roku pokuszę się na autostradę jeżeli będzie już zrobiona do końca to na pewno. Ale to moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.


Może w tym roku to jeszcze całej nie skończą, ale z czasem, aby ominąć autostradę słoweńską trzeba będzie jechać coraz dalej ich lokalnymi drogami.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 17.01.2017 09:07

anlama napisał(a): nawierzchnia drogi omijającej autostradę też pozostawia wiele do życzenia. Jechałem nią kilka razy ale w tym roku pokuszę się na autostradę jeżeli będzie już zrobiona do końca to na pewno. Ale to moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.


Piszesz tak, jakby był tylko jeden objazd. Objazdów jak psów. Gość wcześniej pisze o Maku...ja tam żadnego Maka na "swoim" objeździe nie widziałem. A nawierzchnia bardzo dobra, był tam raptem jeden zniszczony fragment, który w 2016 naprawili.
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 18.01.2017 07:10

Marsallah napisał(a):
anlama napisał(a): nawierzchnia drogi omijającej autostradę też pozostawia wiele do życzenia. Jechałem nią kilka razy ale w tym roku pokuszę się na autostradę jeżeli będzie już zrobiona do końca to na pewno. Ale to moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.


Piszesz tak, jakby był tylko jeden objazd. Objazdów jak psów. Gość wcześniej pisze o Maku...ja tam żadnego Maka na "swoim" objeździe nie widziałem. A nawierzchnia bardzo dobra, był tam raptem jeden zniszczony fragment, który w 2016 naprawili.



No wg mnie objazd jest do kitu i to moje zdanie. Wystarczy, że na codzień w pl człowiek jeździ ch..mi drogami a przy wyjeździe na wakacje te pare groszy w tą czy w tamtą różnicy nie robi wielkiej. Ale to moje prywatne zdanie.
daro2008
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 17.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 18.01.2017 08:06

Witam.

Jadąc do Cro w 2016 roku, widziałem, że budują już autostradę w Słowenii już do samej granicy w Cro.
Ciekawe kiedy będzie to gotowe, w czerwcu 2015 roku nie działo się tam NIC, a w czerwcu 2016 prace posunięte bardzo mocno.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.01.2017 08:36

daro2008 napisał(a):Witam.

Jadąc do Cro w 2016 roku, widziałem, że budują już autostradę w Słowenii już do samej granicy w Cro.
Ciekawe kiedy będzie to gotowe, w czerwcu 2015 roku nie działo się tam NIC, a w czerwcu 2016 prace posunięte bardzo mocno.
Przeczytaj kilka postów wstecz to się dowiesz :mrgreen:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.01.2017 10:18

anlama napisał(a):
Marsallah napisał(a):
anlama napisał(a): nawierzchnia drogi omijającej autostradę też pozostawia wiele do życzenia. Jechałem nią kilka razy ale w tym roku pokuszę się na autostradę jeżeli będzie już zrobiona do końca to na pewno. Ale to moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.


Piszesz tak, jakby był tylko jeden objazd. Objazdów jak psów. Gość wcześniej pisze o Maku...ja tam żadnego Maka na "swoim" objeździe nie widziałem. A nawierzchnia bardzo dobra, był tam raptem jeden zniszczony fragment, który w 2016 naprawili.



No wg mnie objazd jest do kitu i to moje zdanie. Wystarczy, że na codzień w pl człowiek jeździ ch..mi drogami a przy wyjeździe na wakacje te pare groszy w tą czy w tamtą różnicy nie robi wielkiej. Ale to moje prywatne zdanie.


Jasne, każdy może mieć swoje zdanie :)

Polecam w wakacje postać na A1 pod Toruniem aby pobrać bilet i pod Gdańskiem aby się z niego rozliczyć :)

Objazd MLP to raptem godzina jazdy. Autostradą jak nie ma korasa to pewnie z 30 minut. Jak nie ma korka to za 15E to i te pół godziny warto krócej jechać. Akurat TAM cały myk polega na tym, że bardzo często autostradą jest po prostu dłużej i to bez znaczenia na dzień czy godzinę :)
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 18.01.2017 11:26

gusia-s napisał(a):
daro2008 napisał(a):Witam.

Jadąc do Cro w 2016 roku, widziałem, że budują już autostradę w Słowenii już do samej granicy w Cro.
Ciekawe kiedy będzie to gotowe, w czerwcu 2015 roku nie działo się tam NIC, a w czerwcu 2016 prace posunięte bardzo mocno.
Przeczytaj kilka postów wstecz to się dowiesz :mrgreen:


Termin na tablicach informacyjnych był na listopad 2017.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 18.01.2017 18:54

My jeżdzimy trochę rzadkim objazdem przes Slo: Bad Radkensburg - Gornja Radgona - Ljutomer - Ormoż i przez trzy lata czyli 6 razy przekraczając tą granicę byliśmy tam zawsze sami na przejściu, a moja pani ciągle zawiedziona czy to naprawde granica bo nigdy nawet z budki nie wyszli aby papiery sprawdzić. Nie pamiętam też abym kiedykolwiek jakieś auta wyglądające na turystyczny tranzyt tam widział - tylko lokalny ruch.
Mankamentem dla niektórych (dla mnie przyjemnością) może być kilka km serpentyn przed granica w Austrii. Poza tym od Ormoż do jakiegokolwiek wjazdu na autostradę w Cro też pustki na drogach.
W sumie odkąd pamiętam to jedyne korki podczas wyjazdów do Cro pamiętam z autostrady w Austrii w okolicy Wiednia i w samej Chorwacji między Lucko a Zadarem.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.01.2017 21:16

AdamBeata napisał(a):My jeżdzimy trochę rzadkim objazdem przes Slo: Bad Radkensburg - Gornja Radgona - Ljutomer - Ormoż i przez trzy lata czyli 6 razy przekraczając tą granicę byliśmy tam zawsze sami na przejściu, a moja pani ciągle zawiedziona czy to naprawde granica bo nigdy nawet z budki nie wyszli aby papiery sprawdzić. Nie pamiętam też abym kiedykolwiek jakieś auta wyglądające na turystyczny tranzyt tam widział - tylko lokalny ruch.
Mankamentem dla niektórych (dla mnie przyjemnością) może być kilka km serpentyn przed granica w Austrii. Poza tym od Ormoż do jakiegokolwiek wjazdu na autostradę w Cro też pustki na drogach.
W sumie odkąd pamiętam to jedyne korki podczas wyjazdów do Cro pamiętam z autostrady w Austrii w okolicy Wiednia i w samej Chorwacji między Lucko a Zadarem.

Też ta trasa mi od kilku lat po głowie chodzi, tymbardziej że w Austrii i tak z autostrady zjeżdżam już na Ilz i Feldbach. Gdyby nie Pei Miči to już dawno bym tam jechał ;) Może w tym roku się zdecyduję.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 80
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone