Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 712
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 20.10.2016 15:51

No chyba coś tu nie tak z tym przenoszeniem jest. :evil:

Zakładając wątek i informując o budowie autostrady A4, chciałem aby tam wrzucać ew. informacje, zdjęcia i spostrzeżenia z budowy autostrady. Zresztą tego mój post i tytuł dotyczy. Objazd mnie nie interesuje, tylko jazda autostradą, więc chyba [czyt. początek tego postu]. :x
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Budują nowe autostrady do HR!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 21.10.2016 08:21

Z napisał(a):
Marsallah napisał(a):Bardzo dobrze, niech Słoweńcy budują. I tak będę jeździł objazdem :P

mam do Ciebie wielką prośbę,czy mógłbyś wysłać na priv aktualny objazd autostrady w Słowenii,najlepiej z mapy google.Jadę w przyszły wtorek do Chorwacji kupić auto,jeżdżę tam od 2008 roku lecz nigdy jej nie objeżdżałem a na cztery dni nie bardzo mi się kalkuluje płacić za autostradę,z góry dzięki za link.


Wejdź sobie w przybity wątek, to nie jest skomplikowane. Mureck-Trate-Lenart-Ptuj a dalej jak kto chce - najprościej z Ptuja na Macelj.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Budują nowe autostrady do HR!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 21.10.2016 08:22

ziemniak napisał(a):
Marsallah napisał(a):Bardzo dobrze, niech Słoweńcy budują. I tak będę jeździł objazdem :P

Tylko trochę się Tobie ten objazd wydłuży chyba, że jeździsz przez Zgornji Leskovec - Cvetlin.


Wyjaśnij, proszę, dlaczego. Nie jeżdżę na Zg. Leskovec, tylko na Rogatec. I w sumie za każdym razem coś tam zmieniam w trasie, a czasami zmieniają mi drogowcy (patrz tegoroczny remont drogi w Apace k. Kidriceva).
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 712
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 21.10.2016 14:13

^^^
myślałem, że jak większość jedzących objazdem autostrad, a za Ptuj wbijasz na DK9 i przekraczasz granice w Gornji Macelj.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 712
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 05.01.2017 23:53

https://youtu.be/bwnreHqOfn8

Budowa A4 od granicy z Chorwacją do Ptuj.
Być może kawałek od Ptuj do Podlehnik (7 km) będzie gotowy na lato 2017.
Obiekty mostowe są gotowe. Zostało dobudowanie drugiej jezdni.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 09.01.2017 13:16

I tak będę jeździł objazdem :P
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 09.01.2017 23:07

Jak większość:-)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.01.2017 12:20

Marsallah napisał(a):I tak będę jeździł objazdem :P


Objazdem często jest szybciej

Jak cały czas tak będzie to i my będziemy nim jeździć

Dodatkowo jak jadę od 15.00 i praktycznie non stop autostradą to o którejś tam w nocy z utęsknieniem wypatruje zjazdu 226 aby nieco się rozbudzić :)

15E w kieszeni nawet pomijam choć to w sumie 2 pizze :)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 10.01.2017 15:38

piotrulex napisał(a):15E w kieszeni nawet pomijam choć to w sumie 2 pizze :)


Pizze zjedzone właśnie w knajpie będącej na objeździe :)
Dla mnie też jest to wytchnienie od monotonnej autostrady zwłaszcza że zawsze robię trasę na 1 raz, wtedy trzeba znacznie się skupiać.. wytężać zmysły (jadąc do zawsze jestem tam kolo 24-2 w nocy). Tankuje autko do pełna w lepszej cenie niż przy autostradzie i dalej znów ogień i Chorwackie autostrady :).
Pytanie jak będzie wyglądał poziom pracy z początkiem sezonu 2017 ?, bo coś czuję że na 2018 to już na pewno trzeba będzie przebudować wszystkie mapki i trasy i wtedy może już się aż tak nie opłacać jak wybierzemy dużo dłuższy objazd (szczególnie jak Cro w końcu wstąpi do Schengen).
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 10.01.2017 20:18

O ile jeszcze się utrzyma brak kontroli w samej strefie. Ale fakt, jak Słoweńcy podciągną autostradę do granicy, to objazd będzie bardziej skomplikowany. A czy może być ostatni kawałek bezpłatny, bo nie ma alternatywnej drogi?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 10.01.2017 21:09

ruwado Objazd nie powinien być skomplikowany po oddaniu słoweńskiej autostrady do granicy. Przez Rogatec lub Cvetlin chyba będzie tak samo jak dotychczas.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 10.01.2017 23:40

Fakt, znam te trasy. na Cvetlin nie trzeba będzie przecinać autostrady. Na Dpbovec pewnie zrobią jakieś wiadukty nad autocestą. Ale to juz trochę wydłuży czas objazdu. Teraz M - L - P i z reguły w nocy w tygodniu spokojnie dojeżdżałem do granicy w Macelju.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 11.01.2017 10:16

piotrulex napisał(a):
Marsallah napisał(a):I tak będę jeździł objazdem :P


Objazdem często jest szybciej


Nie o to chodzi.

yzedef napisał(a):jest to wytchnienie od monotonnej autostrady


Tylko o to 8)

Nie wiem ile trwa i ile będzie trwać podróż autostradą na odcinku Spielfeld-Macelj, ale na pewno poza sezonem (większość dotychczasowych moich przejazdów odbyło się w czerwcu/wrześniu) krócej niż te półtorej godziny, które poświęcam przeważnie na przejazd objazdem.

ruwado napisał(a):Na Dpbovec pewnie zrobią jakieś wiadukty nad autocestą.


No ale przecież wiadukt już jest, nad istniejącą autostradą w rejonie Ptuja. Jest jeden wiadukt i jeden przejazd pod autocestą. Chyba, że mówisz o innym wariancie objazdu.

Zresztą...nie ma to jak tradycja (każdy ma swoją, ofkors)!
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.01.2017 11:42

Marsallah napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Marsallah napisał(a):I tak będę jeździł objazdem :P


Objazdem często jest szybciej


Nie o to chodzi.

yzedef napisał(a):jest to wytchnienie od monotonnej autostrady


Tylko o to 8)


Tobie czy mi?

Ja piszę o sobie

Dla mnie liczy się zarówno jedno jak i drugie

Nie dość, że się na objeździe "obudzę" to średnio co drugi wyjazd mam frajdę bo płatna autostrada stoi a ja bokami tnę za friko :)
Akc3nt
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 10.07.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akc3nt » 16.01.2017 16:56

Zwolennicy objazdu mają swoje racje i pewnie ich nie przekonam, ale sam skusiłem się w zeszłym roku na objazd, żeby spróbować.
Niestety nic mnie w tym nie urzekło. Ani czasu, ani pieniędzy nie zaoszczędziłem. Jak pasażerowie zobaczyli McDonalda, to im się przypomniało, że chcą jeść i takie tam :-)
Następnym razem pewnie pojadę autostradą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 79
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone