Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rotor
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 21.08.2014
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rotor » 11.09.2016 19:43

Dziś w nocy/nad ranem tamtędy jechałem. Do zjazdu na końcowy odcinek autostrady (bezpłatny) bez problemu i po staremu. Za autostradą zaczyna się budowa nowego odcinka autostrady i są ograniczenia do 50 km/h.
excel223
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.07.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) excel223 » 12.09.2016 17:33

Siema,
mógłby mi ktoś jasno i prosto odpowiedzieć na pytanie - czy droga oznaczona na czerwono jest autostradą płatną z koniecznością posiadania winiety, czy mogę jadąc od Chorwacji dojechać nią do Pjut?
Załączniki:
Bez tytułu.png
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.09.2016 18:36

excel223 napisał(a):Siema,
mógłby mi ktoś jasno i prosto odpowiedzieć na pytanie - czy droga oznaczona na czerwono jest autostradą płatną z koniecznością posiadania winiety, czy mogę jadąc od Chorwacji dojechać nią do Pjut?

Gdybyś zadał sobie troche trudu i poczytał wątek video objazd - konkrety, to byś wiedział ze jest darmowy.
Ps. Wedlug mnie to zajęło by Ci mniej czasu niż wklejanie mapki :oczko_usmiech: :mrgreen:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 12.09.2016 19:36

excel223 napisał(a): czy mogę jadąc od Chorwacji dojechać nią do Pjut?

Do Pjut na 100% nie dojedziesz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.09.2016 08:20

excel223 napisał(a):Siema,
mógłby mi ktoś jasno i prosto odpowiedzieć na pytanie - czy droga oznaczona na czerwono jest autostradą płatną z koniecznością posiadania winiety, czy mogę jadąc od Chorwacji dojechać nią do Pjut?


Tu są 3 pytania :)

Tak

Nie

Tak

Zakładam, ze pisząc Pjut masz na myśli Ptuj

Trochę więcej poczytaj, pomyśl i mniej pytaj ;)
Try3ek
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 16.09.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Try3ek » 16.09.2016 21:11

przejazd w sobotę bez problemów, korków między 18-20 z przystankiem na obiad w Siwej Czapli polecam knajpe ale było wesele i ciężko było się dogadać z Panią za barem, był wystawiony szwedzki stół więc można się najeść do oporu, bardzo dobre frytki choć dostaliśmy je pod koniec ale i tak je jedliśmy cena i tu zaskoczenie 8e od osoby. A żeby zapłacić trzeba było szukać Pana który nie wiadomo gdzie był i go szukaliśmy przez 10min, myślę że to będzie mój stały przystanek w na powrót.
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 23.09.2016 22:46

23.09 - przejazd przez Ptuj jak zwykle, brak innych oznaczeń.
P.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 17.07.2011
Budują nowe autostrady do HR!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 19.10.2016 20:49

O tym, że budują w Polsce kolejny odcinek A1, w Austrii kolejny odcinek A5 jest głośno i można znaleźć zdjęcia i dużo informacji... ale, że zaczęli budować kolejny odcinek A4 w Słowenii to się w ogóle nie spodziewałem :)

Jadę sobie szczęśliwy we wrześniu do Chorwacji, a tu totalny szok w Ptuj na A4 - co ja patrzę :P
w zeszłym roku nie było jeszcze chyba żadnych prac - przynajmniej nie pamiętam, a tu tyle zrobili i takie zaawansowanie prac

W internecie jest mało informacji na ten temat, ale coś tam znalazłem:

Ptuj-Podlehnik (7 km) - termin zakończenia wg. umowy to listopad 2017
Podlehnik-granica (8 km) - termin zakończenia wg. umowy to grudzień 2018

Obrazek

co nieco w lokalnej prasie:
http://www.rtvslo.si/lokalne-novice/zgrajen-prvi-del-polovice-avtoceste-med-drazenci-in-gruskovjem/403841
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Budują nowe autostrady do HR!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 20.10.2016 08:06

Bardzo dobrze, niech Słoweńcy budują. I tak będę jeździł objazdem :P
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Budują nowe autostrady do HR!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 20.10.2016 10:01

Marsallah napisał(a):Bardzo dobrze, niech Słoweńcy budują. I tak będę jeździł objazdem :P

mam do Ciebie wielką prośbę,czy mógłbyś wysłać na priv aktualny objazd autostrady w Słowenii,najlepiej z mapy google.Jadę w przyszły wtorek do Chorwacji kupić auto,jeżdżę tam od 2008 roku lecz nigdy jej nie objeżdżałem a na cztery dni nie bardzo mi się kalkuluje płacić za autostradę,z góry dzięki za link.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Budują nowe autostrady do HR!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 20.10.2016 10:48

Marsallah napisał(a):Bardzo dobrze, niech Słoweńcy budują. I tak będę jeździł objazdem :P


Tylko trochę się Tobie ten objazd wydłuży chyba, że jeździsz przez Zgornji Leskovec - Cvetlin.

Ja tam się cieszę, dla mnie komfort i czas przejazdu jest ważny. Sześć razy byłem w Chorwacji i raz skorzystałem z objazdu. No ale każdy ma inne priorytety i gust. Najważniejsze byle bezpiecznie do celu. Pozdrawiam, Kuba
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Budują nowe autostrady do HR!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 20.10.2016 11:14

ziemniak napisał(a):Ja tam się cieszę, dla mnie komfort i czas przejazdu jest ważny. Sześć razy byłem w Chorwacji i raz skorzystałem z objazdu.


Podobnie podchodzę do tematu - komfort podróżowania przede wszystkim :) .
Swoja droga bardzo miło , ze poprowadza droge do granicy; skróci to czas przejazdu przez Słowenie do pół godziny :D - tylko pytanie - jak z przepustowością granicy.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Budują nowe autostrady do HR!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.10.2016 11:24

Venom555 napisał(a):- tylko pytanie - jak z przepustowością granicy.

No właśnie, czy na granicy nie będą się tworzyły korki, tak jak teraz na końcu autostrady koło Ptuj, czy po Chorwackiej stronie :?
Ja raczej nadal będę korzystał z objazdu :oczko_usmiech:
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Budują nowe autostrady do HR!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 20.10.2016 12:02

Będą się tworzyły ale nie przez przejście graniczne (Chorwacja od 2017 roku wstępuje do Schengen), tylko przez bramki po bilety.

Jeśli ma ktoś możliwość to może warto brać urlop tak jak ja :) czyli dodatkowo piątek i poniedziałek. Wyjeżdżam w czwartek wieczorem, a wracam w poniedziałek po śniadaniu.

Jest jeszcze jeden problem -pytanie... Czy będzie można do dotychczasowego przejścia dojechać inaczej niż autostradą.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Budują nowe autostrady do HR!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.10.2016 13:12

Widzę,że robi się dyskusja o objeździe, więc przenoszę posty :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 78
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone