Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.07.2016 13:59

Alias21 napisał(a):A może wprowadzić zasadę że każdy nowy użytkownik nim będzie mógł pisać na forum musi przeczytać ten wątek..? :lol:
Od strony technicznej chyba by sobie władza poradziła z tym problemem... :oczko_usmiech:

Nie ten - lecz ogłoszenie. :idea:
Czy Admin sobie poradzi z problemem :wink: - nie wiem :roll:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.07.2016 18:27

Grzegorz_GRK napisał(a):No cóż, wtedy Cro będzie w szengen, kupimy sobie winiety i autostradami przelecimy praktycznie całą trasę. Austriacy mogli by jeszcze dorobić trochę autostrady od granicy z Czechami.
Pozdrawiam
gusia-s napisał(a):
anakin napisał(a):
agawa171 napisał(a):Witam, a czy mogłabym prosić o doprecyzowanie, jak objeżdżasz autostradę w Słowenii? Dzięki

Ten wątek będzie wieczny....... :lool:

Chyba jednak nie :( jak Słoweńcy skończą autostradę do granicy z Cro

mz będzie dalej objazd autostrady ale być może w wersji: I-L-O, ilz-Ljuotomer-Ormoż... jechałem polecamn
choć bardziej będą odwiedzane mniejsze przejścia obok Macelj, jak choćby Cvetlin
Grzegorz_GRK
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 20.08.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz_GRK » 25.07.2016 22:13

Może ktoś zrobi ponad 100 km objazdu, ale jak Chorwacja wejdzie do szengen i będzie autostrada przez całą Austrię, Słowenię i Chorwację to czy komuś się zechce objeżdżać taki kawał za 15 ojro?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 25.07.2016 22:34

Grzegorz_GRK napisał(a):Może ktoś zrobi ponad 100 km objazdu, ale jak Chorwacja wejdzie do szengen i będzie autostrada przez całą Austrię, Słowenię i Chorwację to czy komuś się zechce objeżdżać taki kawał za 15 ojro?

W kwestii formalnej.
15 EUR w jedną stronę. Czyli łącznie 30.
Bo mało kto się w 7 dniach na wakacjach mieści.
Ktoś kto umie liczyć, a niekoniecznie jest milionerem to policzy sobie ile kosztuje kilometr słoweńskiej autostrady.
Tak na szybko dla niezorientowanych w tym roku winieta słowacka miesięczna kosztuje 14 EUR. Dla mnie za tą cenę mam tam i z powrotem 400 km autostrady.
W Słowenii 30 EUR za ok. 100 km jadąc na Macejl i z powrotem.
Czy jest różnica?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.07.2016 22:38

Pewnie tak bo siła przyzwyczajenia jest wielka a 15 czy 30 Euro to też kawał kasy za 65 km drogi (od granicy A do granicy Hr).
Przewiduję że temat będzie nieśmiertelny.
A dojdzie następny temat "jak objechać bramki w Gornij Macelj", bo tam wszyscy wyhamują pierwszy raz, a drugi ewentualnie na pojedynczej nitce w Durmanec.
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 29.07.2016 21:46

http://www.nibyjak.pl/2015/10/05/niby-j ... -slowenii/

Z tym "ślimakiem" to już sam pewności nie mam nie raz :oops:
Tam faktycznie jak się jedzie "ślimakiem" to za kilka, kilkanaście metrów i to ładnych kilkanaście jest znak informujący o końcu autostrady...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.07.2016 23:01

Ależenibyco ? Ktoś pierdół napisał w Twoim linku i tyle. Pierdylion razy były wklejane odpowiedzi z DARS że na ten odcinek nie trzeba winiety. Qrva ludzie, czego wam jeszcze trzeba?
Mandat 800 euro :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 29.07.2016 23:41

To nie "mój" link tyko trafiłem na ten artykuł to se myślę zapytam.... kto pyta nie błądzi :D :mrgreen: ale, że znaki kończące autostradę stoją kilkaset metrów za ślimakiem chyba nikt nie zaprzeczy...
Użytkownik usunięty
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2016 06:08

anlama napisał(a):To nie "mój" link tyko trafiłem na ten artykuł to se myślę zapytam.... kto pyta nie błądzi :D :mrgreen: ale, że znaki kończące autostradę stoją kilkaset metrów za ślimakiem chyba nikt nie zaprzeczy...


Masz swoje kilkaset metrów :wink:
Załączniki:
mo.jpg
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 30.07.2016 07:35

No i co jest autostrada czy nie jest??? Chyba nie ma odcinków płatnych i bezpłatnych?? Autostrada to autostrada :)
Użytkownik usunięty
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2016 07:44

anlama napisał(a):No i co jest autostrada czy nie jest??? Chyba nie ma odcinków płatnych i bezpłatnych?? Autostrada to autostrada :)


Człowieku widzisz znak po prawej ?
Proponuję poczytać kodeks drogowy.
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 30.07.2016 08:06

Człowieku D-10 "koniec autostrady" czego nie rozumiesz???
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 30.07.2016 08:33

anlama napisał(a):http://www.nibyjak.pl/2015/10/05/niby-jak-ominac-platne-autostrady-w-slowenii/

Z tym "ślimakiem" to już sam pewności nie mam nie raz :oops:
Tam faktycznie jak się jedzie "ślimakiem" to za kilka, kilkanaście metrów i to ładnych kilkanaście jest znak informujący o końcu autostrady...

Po co taki link wklejasz skoro wiadomo że to nieprawda. Powielasz plotki i nieprawdziwe informacje, po co to robisz!
Takie blogi pisane przez turystów i doradców za biurkowych zamęt wprowadzają, pewnie autor ma lat naście lub na siłę chce zaistnieć a ty go promujesz i jego nieprawdziwe wywody.
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 30.07.2016 09:12

Niczego nie promuje. Znalazłem ten link to pytam. No ale sorry jak to jakiś problem. Co nie zmienia faktu, że wyjeżdżając od Ptuja na ślimak znajdujemy się na autostradzie co potwierdził miro78 wklejając swoje foto.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 30.07.2016 09:30

anlama napisał(a): ....Co nie zmienia faktu, że wyjeżdżając od Ptuja na ślimak znajdujemy się na autostradzie co potwierdził miro78 wklejając swoje foto.

Nie potwierdził. A znak ty widzisz.... autostrada kończy ci się zanim włączysz się do ruchu ze ślimaka.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 72
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone