Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomeq77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 07.05.2013
Odjazd autostrady nr 1 (E59)?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomeq77 » 20.07.2016 18:08

Jadąc do Cro 9.07 (sobota) przed granicą Slo-Cro były poustawiane znaki informujące o objeździe przejścia granicznego w Gornji Macelj i drogi na Zagrzeb.
Pojechaliśmy wg znaków, ale te w końcu się skończyły i zostaliśmy na jakichś lokalnych chorwackich drogach.
Dobujaliśmy się tak aż do autostrady nr 3 (E65) i dopiero nią pojechaliśmy na południe.

Wiecie coś o tym?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.07.2016 19:15

matufa napisał(a):
figusek napisał(a):
tomasz1510 napisał(a):Witam. A co myślicie o tym? Jechałem w sobotę 16.07 do Cro i zdziwiłem się na drugim rondzie w Ptuju. Kierunek na Zagrzeb był przekreślony i kierunek na na HR był w inną stronę. Nie wiedziałem co robić. Zaryzykowałem i pojechałem po staremu na tzw ślimaka na koniec autostrady słoweńskiej. Nie było na moje szczęście żadnych problemów z wjazdem. Czy planują w najbliższym czasie zamknąć chwilowo wjazd z Ptuja na koniec autostrady? O co może chodzić z tym przekierowaniem na inną drogę? Przy okazji pozdrawiam wszystkich forumowiczów ze Stanići

Nas wczoraj też to bardzo zaskoczyło, ale pojechaliśmy po staremu. Ciekawe o co chodzi :-)


czyli rozumiem że to jest sugerowany objazd (dalej drogą bezpłatną) a Wyjazd z Ptuj na koniec autostrady dalej działa tylko sugerują aby tam nie jechać czy tak?

Dokładnie... ja myślę że to może po ostatniej zmianie organizacji ruchu jak jeszcze w czerwcu były na tym odcinku roboty drogowe.
2 lipca już nie było żadnych robót a na znakach sytuacja jak wyżej opisano, mimo to pojechaliśmy po staremu i wszystko ok, bez problemu dotarliśmy do zjazdu i dalej do granicy.
suchyozo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 16.02.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) suchyozo » 21.07.2016 06:56

my wczoraj też pojechaliśmy na tym rondku po staremu (tzn. w kierunku przekreślonego Zagrzebia) i bez problemu było
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 21.07.2016 10:33

Z samego źródła
"
in accordance with the amendment of the Public Roads Act, approved by the National Assembly of the Republic of Slovenia end of April 2008, use of vignettes is obligatory for all vehicles with the permissible maximum weight of 3,500 kg (also motorcycles) on motorways and expressways in the Republic of Slovenia as of 1 July 2008; more: http://www.dars.si/Dokumenti/Toll/Metho ... t_306.aspx.

You need a vignette as soon as you come on the motorway or on the highway, but you don't need it for public roads. If you don't use motorway or expressway, than you don't need a vignette.

If you go from Ptuj in direction to Croatia you must pay a vignette for using motorway from the first junction towards Maribor. From the junction Ptuj to the route 9 you don't need a vignette. So, for 400 m of motorway from Ptuj to Gruškovje (Macelj - Croatia) you don't need a vignette.

For the route you marked on the sent map, you don't need a vignette.
Obrazek

Kind regards,
Mojca Bergauer
Komuniciranje
cid:image001.jpg@01CFBD48.EC6AF040
DARS d.d.
Dunajska 7, Ljubljana"
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.07.2016 11:53

greg1595 napisał(a):Z samego źródła ...

No przecież to oczywiste i wałkowane tysiące razy ... w ostatnich postach dyskutujemy tylko o tym, że namieszali ze znakami - są poprzekreślane albo pozdejmowane w niektórych miejscach (rondach) znaki na Zagrzeb prowadzące w kierunku mostu, z którego potem się zjeżdża na pokazany przez Ciebie ślimak. Jak ktoś tamtędy nigdy nie jechał to może być zaskoczony.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 21.07.2016 12:07

gusia-s napisał(a):
greg1595 napisał(a):Z samego źródła ...

No przecież to oczywiste i wałkowane tysiące razy ...

hahahahahahaha :D
... jeszcze nie jeden z nas to powie / napisze ......................... i nie jeden ponownie o to zapyta :papa:
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 21.07.2016 12:50

gusia-s napisał(a):
greg1595 napisał(a):Z samego źródła ...

No przecież to oczywiste i wałkowane tysiące razy ... w ostatnich postach dyskutujemy tylko o tym, że namieszali ze znakami - są poprzekreślane albo pozdejmowane w niektórych miejscach (rondach) znaki na Zagrzeb prowadzące w kierunku mostu, z którego potem się zjeżdża na pokazany przez Ciebie ślimak. Jak ktoś tamtędy nigdy nie jechał to może być zaskoczony.

oj ta oj ta :D
no nie jechałem, bo zawsze autostrada jeżdżę. A w tym roku objazdem. Stąd czytam dyskusję. A pofatygowałem się o odpowiedź ze Słowenii dla św. spokoju.


lepiej wałkować niż mandat dostać :) a podjadą 200 m z autostradą i bęc.
:papa: pozdrav
czarna_zabka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.06.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna_zabka » 21.07.2016 14:55

nawet widać to na tej grafice ciemniejszy pomarańczowy to autostrada a jadąc po ślimaku do cro nie wiedziemy na autostradę

można również zobaczyć to na zdjeciu https://goo.gl/maps/rcZw3JS9D412
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 21.07.2016 15:15

czarna_zabka napisał(a):nawet widać to na tej grafice ciemniejszy pomarańczowy to autostrada a jadąc po ślimaku do cro nie wiedziemy na autostradę

można również zobaczyć to na zdjeciu https://goo.gl/maps/rcZw3JS9D412

A także jadąc już bezpośrednio z Ptuj na ślimaka:
https://goo.gl/0eLBZO
Byle nie przestraszyć się przekreślonego Zagrebia i jak to mówił głos Czesia w Automapie "Trzymić się lewego pasu" :wink:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 21.07.2016 18:32

hiroLukasz napisał(a):Witam, ja mam takie pytanie, bo wszyscy piszą że przez Ptuj jestspokój a do mnie dzisiaj kolega dzwonił, ktory wczoraj wrócił z CRO przed Croił przy slawetnejjest problem zwjazdem na droge od Ptuj i do Ptuj ktoś to może potwierdzić?? chodzi ozjazd przy samym końcu autostrady, na mapie google widzę żę można wyjechać jeszcze w dwóch miejscach


faktycznie, jest problem. My zwykle omijalismy słoweńską autostradę przez Lenartowicz Ptuj, w tym roku też, ale mieliśmy problem z wjechaniem na drogę przed Cro. Przy sławetnej restauracji Majolka nie było lewoskrętu!!! Cóż, trza było sobie radzić. ...ale wściekli byliśmy, że nie pojechaliśmy zgodnie ze wskazaniami w Ptuju- tam właśnie pojawiły się drogowskazy do Chorwacji

co do tych pewnych dygresji pojawiających się w tym wątku: gdy ktoś pyta, to nie znaczy że robi problem, bo ja szczerze powiedziawszy, jak mam się przebić przez ileś stron bicia piany na wątku to tez mi się odechciewa i wolałabym prostą odpowiedź : jak to cholerstwo odjechać? ???
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 21.07.2016 18:35

RKStefan napisał(a):
czarna_zabka napisał(a):nawet widać to na tej grafice ciemniejszy pomarańczowy to autostrada a jadąc po ślimaku do cro nie wiedziemy na autostradę

można również zobaczyć to na zdjeciu https://goo.gl/maps/rcZw3JS9D412

A także jadąc już bezpośrednio z Ptuj na ślimaka:
https://goo.gl/0eLBZO
Byle nie przestraszyć się przekreślonego Zagrebia i jak to mówił głos Czesia w Automapie "Trzymić się lewego pasu" :wink:

krótko i zwięzłowato
:papa:
Użytkownik usunięty
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2016 19:30

CroAna napisał(a):Przy sławetnej restauracji Majolka nie było lewoskrętu!!!

Nie ma, jest ogólnie problem aby wjechać bo zamierzam tam przenocować...w takim układzie albo chyba zdecyduję się na Poetovio w Ptuj lub jakiś hotel już na terenie cro :evil:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.07.2016 19:32

CroAna napisał(a):co do tych pewnych dygresji pojawiających się w tym wątku: gdy ktoś pyta, to nie znaczy że robi problem, bo ja szczerze powiedziawszy, jak mam się przebić przez ileś stron bicia piany na wątku to tez mi się odechciewa i wolałabym prostą odpowiedź : jak to cholerstwo odjechać? ???

Ten wątek został do dyskusji, konkrety jako ogłoszenie zostały wydzielone (zmieściły się na jednej stronie), nie trzeba się przebijać przez strony z biciem piany. :idea:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.07.2016 19:42

RKStefan napisał(a):
czarna_zabka napisał(a):nawet widać to na tej grafice ciemniejszy pomarańczowy to autostrada a jadąc po ślimaku do cro nie wiedziemy na autostradę

można również zobaczyć to na zdjeciu https://goo.gl/maps/rcZw3JS9D412

A także jadąc już bezpośrednio z Ptuj na ślimaka:
https://goo.gl/0eLBZO
Byle nie przestraszyć się przekreślonego Zagrebia i jak to mówił głos Czesia w Automapie "Trzymić się lewego pasu" :wink:


Ten znak już czeka na otwarcie tego kawałka autostrady do granicy, który obecnie budują :) Jak skończą to tylko odkleją przekreślenie i gotowe! :D
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 21.07.2016 20:13

Janusz Bajcer napisał(a):Ten wątek został do dyskusji, konkrety jako ogłoszenie zostały wydzielone (zmieściły się na jednej stronie), nie trzeba się przebijać przez strony z biciem piany. :idea:

hvala, tylko ile razy jeszcze będziesz to musiał napisać :?: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 70
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone