Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

VI3

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 27.09.2017 10:40

Marsallah napisał(a):
Katerina napisał(a):
Marsallah, prom o 18.30 już nie kursuje poza sezonem...Dlatego my płyniemy o 21ej :evil: , bo nigdy nie zdążamy na poprzedni o 15tej :( Ale za to mamy zawsze parę godzin na Split :P
Powrotne kursy też porąbane... O 5.30 rano ,albo o 15tej dopiero.


E, Kaśka, jak nie, jak tak? Kursuje i 18:30, kursuje - w tej chwili wszedłem na stronę i sprawdziłem. W sezonie są 3 promy dziennie, poza sezonem - 2 (11 i 18:30 ze Splitu). Może załapaliście się w ostatnich dniach sezonu?
Bez tytułu.png


7 września na pewno prom płynął z Vis o 5:30 i tym musieliśmy wracać. Następny był o 15:00 (chyba) o ile dobrze pamiętam.

Ze Splitu jak płynęliśmy na Vis (31.08), to płynęliśmy o 15:00, a kolejny był o 21:00. A pierwszy szedł o 9:00 (chyba). Innych nie było, tylko te 3 kursy.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 27.09.2017 11:15

To zdążyłam zanim wysiedliście z promu. Na Vis nie byłam wiec z chęcią pooglądam u Ciebie :wink:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.09.2017 14:06

CROnikiCROpka
Ze Splitu jak płynęliśmy na Vis (31.08), to płynęliśmy o 15:00, a kolejny był o 21:00. A pierwszy szedł o 9:00 (chyba). Innych nie było, tylko te 3 kursy.


O to,to właśnie...Czyli nie rozumiem o co kaman na stronie..
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 27.09.2017 14:24

Na stronie Jadroliniji, z której zrobiłem zrzut, jest już rozpiska na wrzesień, czyli na po sezonie. Sprawdzałem dzisiejszą datę. Wszystko gra :) Sezon skończył się w tym roku 3.09. Teraz jest już tak jak widać na moim zrzucie - prom na Vis płynie o 18:30, płynęliśmy nim w czerwcu 2013 i czerwcu 2015 roku. Czyli dla nas w takim przypadku więcej nie znaczy lepiej - no, ale udało się i na tę 15 zdążyć :)))

P.S.
Beata W. napisał(a):To zdążyłam zanim wysiedliście z promu. Na Vis nie byłam wiec z chęcią pooglądam u Ciebie :wink:


Wpadłaś w samą porę. Siadaj przy pierwszym wolnym stoliku :papa:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 27.09.2017 14:47

Bartek, liczę przede wszystkim na opisy dobrego żarełka w konobach + zakupy slow-foodowe. Smak kaparów zakupionych na Visie w poleconej przez Ciebie miejscówce chodzi za mną do dzisiaj. Znajomi (totalne chorwackie świeżaki) molestują mnie na grupowy wyjazd na Vis lub Peljesač w przyszłym roku - podkarmiam ich relacjami póki co, więc czytelników będziesz miał sporo!
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.09.2017 15:26

Hercklekot napisał(a):Bartek, liczę przede wszystkim na opisy dobrego żarełka w konobach + zakupy slow-foodowe. Smak kaparów zakupionych na Visie w poleconej przez Ciebie miejscówce chodzi za mną do dzisiaj. Znajomi (totalne chorwackie świeżaki) molestują mnie na grupowy wyjazd na Vis lub Peljesač w przyszłym roku - podkarmiam ich relacjami póki co, więc czytelników będziesz miał sporo!



Może aż tak sporej ekipy to Ty nie montuj :evil: :wink: :D

We wrześniu nie mogłam nigdzie dostać na Visie kaparów w soli...Podobno Taljancy wykupili :x

A w ogóle to zapraszam do mojej relacji z pobytu, z którego wczoraj wróciłam...Relacja powstanie..soon :) , a zatytułowana będzie :Na obcasach przez VIS, PELJEŠAC i BRAČ
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 27.09.2017 16:37

zaglądam wszędzie gdzie Vis więc i tu rozsiadłem się trochę na gapę ale mam nadzieję ze Marsallah mnie zostawi bo zapowiada się ciekawie :)
a i na relację Kateriny też czekam bo Vis już za 9 miesięcy.
Pozdrawiam Jacek :)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 28.09.2017 08:42

Super, że poświęciłeś cały odcinek na relację z samej podróży. Ja też uwielbiam drogę DO. Wakacje zaczynają się dla mnie w momencie spakowania auta i wyjazdu spod domu. Po odpaleniu silnika zaczynam mieć motyle w brzuchu, a potem każdy kolejny etap podróży przeżywam raz po raz na nowo: teraz postój w Czechach, zakup i naklejenie winiety, toaleta itp...zamek w Mikulovie - musimy się tu kiedyś zatrzymać na dłużej... o, jest nasza stacja w Austrii, jest Poysdorf - ładnie tu, chociaż trochę się wleczemy... ale te winorośle przy drodze :) Słowenia...zielona, pięknie tu... mijamy chorwacką granicę - otwieramy okna - Chorwacja, tu się oddycha :hearts: :oczko_usmiech:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 28.09.2017 10:03

Hercklekot napisał(a):Bartek, liczę przede wszystkim na opisy dobrego żarełka w konobach + zakupy slow-foodowe. Smak kaparów zakupionych na Visie w poleconej przez Ciebie miejscówce chodzi za mną do dzisiaj.


Będzie o dalmatinskim żarciu, pewnie. Ono dla mnie tak samo ważne jak Jadran :)

Co do kaparów, to...
Katerina napisał(a):We wrześniu nie mogłam nigdzie dostać na Visie kaparów w soli...Podobno Taljancy wykupili


Myśmy też mieli problemy z zakupem (choć nam mówiono, że restauracje wszystko wykupiły - na kilogramy przed sezonem), ale się udało - gdzie indziej, ale równie dobre, jak nie lepsze od tamtych...ale wszystko po kolei ;)

jacek73 napisał(a):zaglądam wszędzie gdzie Vis więc i tu rozsiadłem się trochę na gapę ale mam nadzieję ze Marsallah mnie zostawi bo zapowiada się ciekawie :)
a i na relację Kateriny też czekam bo Vis już za 9 miesięcy.

Siadaj, tylko piwo albo wino (co tam kto lubi) sobie otwórz :D Vis się rodzi? :lol: Kolega dziewica (w temacie V.) czy stary Visior? Tak czy siak - živjeli!

Magda O. napisał(a): Ja też uwielbiam drogę DO. (...)


Fajnie to opisałaś - w telegraficznym skrócie, ale ileż to godzin i emocji się w tym zawiera :!:

Nam przez zmianę trasy spora część tych emocji w tym roku odpadła - zjazd 226 na A9, granica na Murze, wspinaczka na Ptujską Gorę, Lupinjak...

Po weekendzie zabiorę się za dania główne :papa:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 28.09.2017 10:21

Ekstra, choć przystawka jest też bardzo dobra. Także lubię drogę DO, dużą frajdą jest dla mnie planowanie trasy, szukanie atrakcji znajdujących się w jej pobliżu lub zmienianie trasy aby coś zobaczyć. Łatwiej wtedy mija czas do kolejnego wyjazdu.
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 28.09.2017 16:53

Szanownemu autorowi tej relacji - którą, że tak powiem odrobiłem właśnie całą - dziękuję nie tylko za jej prowadzenie, ale również za wykorzystane na Braću informacje kulinarne. Jeśli nie udało ci się zaglądnąć do mojej relacji to dziękuję Ci tutaj i w moim słowniku nadawanych Cromaniakom tytułów uzyskujesz tytuł MasterChief of Dalmacija:) Pozdrawiam. Zdzich
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 29.09.2017 10:29

maxredaktor - tak, tak! Planowanie to też już JAKBY część podróży. Lubię planować, nawet nie po to, żeby później sztywno trzymać się planu, ale właśnie dlatego, żeby JUŻ rozpocząć wakacyjny wyjazd. Dzięki możliwościom, jakie daje internet, jest to możliwe sprzed komputera w domu :)

Abakus68 - wow, nie spodziewałem się :) Czuję się zaszczycony i cieszę się, że pomogłem! Przyznam szczerze, że mało mam czasu na czytanie relacji, nad czym boleję - zaliczam co roku lekturę 3-4 sprawozdań na cro.pl. Ale, skoro mnie zaciekawiłeś... ;)
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 29.09.2017 21:58

Marsallah napisał(a):Abakus68 - wow, nie spodziewałem się :) Czuję się zaszczycony i cieszę się, że pomogłem! Przyznam szczerze, że mało mam czasu na czytanie relacji, nad czym boleję - zaliczam co roku lekturę 3-4 sprawozdań na cro.pl. Ale, skoro mnie zaciekawiłeś... ;)

O matko. To lepiej nie zaglądaj, bo ja jak się rozpiszę to masakra jakaś :lol:
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 04.10.2017 13:02

W tym roku VIS oglądałem tylko z Hvaru. Więc z przyjemnością zerknę z bliska co się zmieniło przez ostatnie dwa lata.
Pozdrawiam :papa:
K
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 05.10.2017 09:24

Witaj, Krombocher!

Informacja-aktualizacja: dopiero wczorej otrzymałem komplet zdjęć, dziś zajmę się ich selekcją, wobec czego MOŻE jutro wrzucę jakieś danie na ruszt :> Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość, ale potem już poleci szybciej :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone