Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Velebit + Plitvicka jezera

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 03.12.2009 23:00

Wyczułeś mnie jak saper minę :) Wczoraj wieczorem z bólem podjąłem ostateczną decyzję o rezygnacji z bałkańskich planów górskich w AD2010 - taki układ :( .
A Ty znów zasiałeś ziarno nadziei !
Oj, niedobrze - czy moje serce to wytrzyma ? :?
Pozdrawiam i przynajmniej tak się będę podtrzymywał na duchu :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.12.2009 00:51

plavac napisał(a):Pozdrawiam i przynajmniej tak się będę podtrzymywał na duchu :)


Do kompletu wstawię więc jeszcze cztery zdjęcia ścian Małej Paklenicy.
Trzymaj się!!! :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Interseal M.

Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.12.2009 09:49

Mariusz - co to jest takie zardzewiałe na zdjęciu obok krzyża?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.12.2009 11:55

JacYamaha napisał(a):Mariusz - co to jest takie zardzewiałe na zdjęciu obok krzyża?


Sam nie wiem :) . Wyglądało to jak kosz na śmieci i wydaje mi się, że kiedyś był to pojemnik na zeszyt do pamiątkowych wpisów i na pieczątkę (których bezskutecznie szukałem).
Choć pewności nie mam.

Pozdrawiam
Interseal M.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.04.2010 20:00

To i ja dorzucę suplement. Pisząc tę relację, bardzo oszczędnie ją zilustrowałem. Może się komuś kiedyś przydadzą fotki, dokładniej pokazujące trasę.
Oto suplement do Małej Paklenicy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.04.2010 20:00

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.04.2010 00:52

Witaj Wojtku!

Fajnie, że chciało Ci się pokazać te miejsca, gdyż mnie już nie chciało się wyciągać wtedy aparatu ze zmęczenia.
Zamieściłeś nawet "ferratunię" :mrgreen: - z tego co pamiętam jest ona w dolnym odcinku trasy na dość dyskusyjnym nawet dla mnie fragmencie.

Kapljarka nie uroniła wtedy dla mnie nawet jednej kropelki wody, a koryto Małej Paklenicy było suche do samego ujścia.

Zawsze patrząc na te głazy zastanawiam się, jak wielka musi być siła wody z roztopów, czy burzy by przetoczyć i obtoczyć takie kamulce.

Dzięki za zdjęcia. Miłe wspomnienia przywołałeś.

Pozdrawiam
Mariusz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.04.2010 18:18

Interseal napisał(a):Witaj Wojtku!

Ano, witam, witam. :) Dawno nie zaglądałem do głównego działu tego forum, włócząc się stale w innych rejonach.

Interseal napisał(a):Zamieściłeś nawet "ferratunię" :mrgreen: - z tego co pamiętam jest ona w dolnym odcinku trasy na dość dyskusyjnym nawet dla mnie fragmencie.

Tiaaa... sam już zdążyłem zapomnieć, że tam coś takiego było. :)
Pamięć mnie już zawodzi. Na szczęście można zajrzeć do starych zdjęć...

Interseal napisał(a):Kapljarka nie uroniła wtedy dla mnie nawet jednej kropelki wody, a koryto Małej Paklenicy było suche do samego ujścia.

Jak ja tam byłem, to dałoby się skorzystać z kranika w Kapljarce. Ale to jednak maj był. :)

Interseal napisał(a):Miłe wspomnienia przywołałeś.

Ja dziękuję, że tu zajrzałeś. :)
Jeszcze wrzucę co nieco. Postaram się jutro zamieścić suplement do wyższych partii Velebitu.
Wiesz, w wąwozie byłem we wczesnych godzinach porannych. Pora wyjść do słoneczka. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.04.2010 00:51

Franz napisał(a):Jeszcze wrzucę co nieco. Postaram się jutro zamieścić suplement do wyższych partii Velebitu.
Wiesz, w wąwozie byłem we wczesnych godzinach porannych. Pora wyjść do słoneczka. 8)


Dzięki. Czekam na zdjęcia. Sczególnie interuje mnie szlak od Planinarskiego Domu na Vaganski Vrh, musi być dość mozolny skoro (w przybliżeniu, bo pamięć mnie zawodzi) długość podejścia na mapie oscyluje chyba wokół pięciu godzin

Wiesz, ja w wąwozie byłem późnym popołudniem i słoneczka na szczęście już tam prawie nie widziałem... :wink:

Pozdrawiam
Mariusz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.04.2010 14:48

Interseal napisał(a):Czekam na zdjęcia. Sczególnie interuje mnie szlak od Planinarskiego Domu na Vaganski Vrh, musi być dość mozolny skoro (w przybliżeniu, bo pamięć mnie zawodzi) długość podejścia na mapie oscyluje chyba wokół pięciu godzin

Jest stromy. Ja go robiłem w zejściu. Przy podchodzeniu można dostać w d...
Fotki będą wkrótce - najpierw te od drugiej strony.

Interseal napisał(a):Wiesz, ja w wąwozie byłem późnym popołudniem i słoneczka na szczęście już tam prawie nie widziałem... :wink:

Czasem daje popalić, ale wiesz - jestem wyznawcą Tayta Inti. ;) Jak słonecznik. :P

A teraz w drogę - czas wyjść ponad Małą Paklenicę i mijając Ivine Vodice, dotrzeć do górnej granicy lasu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.04.2010 14:50

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.04.2010 16:05

Dalej w górę, do grzbietu, a tam - kierunek: Vaganski Vrh.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.04.2010 16:07

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.04.2010 12:12

Pora już wejść na najwyższy szczyt Velebitu - Vaganski vrh.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.04.2010 12:13

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Velebit + Plitvicka jezera - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone