Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Velebit + Plitvicka jezera

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.09.2009 23:06

Velikę Paklenicę przeszedłem kiedyś dołem (nie do końca) terza zobaczyłem jak jest na górze :D
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 21.09.2009 23:12

Velebity podziwiam tylko z dołu, a ty dałeś nam możliwość zobaczenia ich prawdziwego piękna :lol:
Dzięki
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 21.09.2009 23:13

Franz... pisz ile tylko możesz, bo świetny kawał przydatnego materiału zrobiłeś!

Pozdrawiam górala. :)
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 21.09.2009 23:25

Pięknie piszesz o tym, co bliskie Twemu sercu. Przeczytałam z prawdziwą przyjemnością "od deski do deski".Góry pokazane Twoimi oczami urzekają urodą. Widziane moimi, na pewno też byłyby piękne, ale ja dostaję zadyszki od samego patrzenia :lol: .Dlatego zdaję się na Wasze oczy. Piszcie i pokazujcie góry a ja i mi podobni będziemy je podziwiać. Może kiedyś i my z mozołem wdrapiemy się na jakąś górkę? Pozdrawiam

Patrząc na ilość postów wklejonych w ostatnim czasie, zrobił się z Twojej relacji prawdziwie "gorący temat" :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.09.2009 00:54

Tiaaa... no, muszę przyznać - zaskoczenie. ;)
Bardzo miłe zaskoczenie. :oops:
Temat zamknięty parę tygodni temu, a tu nagle... tyle miłych słów. Dziękuję wszystkim! Duża Buźka! (nieobowiązkowa ;))

plavac napisał(a):Bijele Stijene - w planach. Vagansky vrh - w planach.
Kolejne szczyty masywu Dinary - w planach.

Jak dobrze mieć plany, prawda?.. A wiesz - może już wkrótce uda mi się też zobaczyć coś więcej w okolicy... 8)

plavac napisał(a):Tak jak obiecuję sobie zawitać na wszystkie Twoje galerie - bo w tym roku pierwszy raz w życiu , razem z synem, wędrowałem po via ferratach - i zakochałem się ... A jak młody zobaczył na Twoim zdjęciu stalową linkę w Velebicie - zapytał, kiedy tam jedziemy :)

Prawda, jakie ferraty są cudne?! Złapaliście bakcyla. ;)
U mnie możesz trochę tego znaleźć (nawet dokładnie teraz umieszczam fotki z kolejnych ferrat na moich stronkach).

plavac napisał(a):dzięki za górską ucztę na koniec ciężkiego początku tygodnia. Jakby nie było tego poniedziałku :)

Ejjj... to i mój poniedziałek się pięknie zakończył. :D

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 22.09.2009 12:03

fantastyczna relacja! Podziwiam Twój zapał, bo ja w takim klimacie, to marzę tylko o pływaniu i nurkowaniu dla ochłody :wink: a tu widzę, że nawet upały nie są przeszkodą do wysiłkowej wędrówki!!! Wielki szacun :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.09.2009 12:30

Witam.

Mam pytanie odnośnie planów i map, których ewentualnie używałeś do planowania i poruszania po Velebicie.
Oba parki narodowe mają dość dokładne mapy. Co natomiast w przypadku środkowej części?
Wiem, że lokalne wydawnictwo Smand ma pokryty dość duży obszar Velebitu i nie tylko - natomiast nigdy tych map na żywo nie widziałem.

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.09.2009 17:58

trinity napisał(a):fantastyczna relacja! Podziwiam Twój zapał, bo ja w takim klimacie, to marzę tylko o pływaniu i nurkowaniu dla ochłody :wink: a tu widzę, że nawet upały nie są przeszkodą do wysiłkowej wędrówki!!! Wielki szacun :D


Dziękuję bardzo. :)
Wprawdzie opisany wypad w Velebit miał miejsce w maju, kiedy upały nie były takie istotne, ale tegoroczna wizyta była już stricte wakacyjna i rzeczywiście bywały momenty, że ukochane słoneczko dawało wycisk. ;)

Interseal napisał(a):Mam pytanie odnośnie planów i map, których ewentualnie używałeś do planowania i poruszania po Velebicie.
Oba parki narodowe mają dość dokładne mapy. Co natomiast w przypadku środkowej części?


Nie miałem w zasadzie żadnych map, poza bardzo (ale to baaardzo) kiepskimi, wydrukowanymi z netu. Dotyczy to wszystkich tych miejsc.
Moją mapkę - nawet bez poziomic - z naniesionymi (jako punkty) szczytami porównałem na miejscu z dobrą mapą u wylotu Małej Paklenicy. To mi sporo rozjaśniło. Miałem ze sobą tylko taki mały przewodniczek wydawnictwa Rother, który krótko opisuje wybrane trasy i daje schematyczną mapkę. Żadna z moich tras nie pokrywała się z przedstawionymi w przewodniczku, ale komponując moje przejścia, korzystałem z zawartych w nim informacji.
Mnie się dosyć często zdarza wędrować bez mapy. Nawet w tej chwili - przygotowując kolejny wypad - widzę, że nie uda mi się zdobyć wszystkich adekwatnych map do planowanego terenu działania.

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 22.09.2009 23:10

Czyli klasyczna wyrypa czyli wiadomo gdzie się zacznie ale niewiadomo gdzie się skończy :)
Gdzie zamieścisz relacje z tegorocznych włóczęg - w tym samym wątku ?
Może wzorem Lidii I Kulki będziesz dopisywał kolejne nazwy ?
Czy masz jakiś autorski pomysł ?
Pozdrawiam
Plavac
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.09.2009 23:18

Dzięki Franz!

Spodziewałem się podobnej odpowiedzi co do map. :wink:

Ciekaw jestem czym nas w najbliższym czasie zaskoczysz.

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.09.2009 10:22

plavac napisał(a):Czyli klasyczna wyrypa czyli wiadomo gdzie się zacznie ale niewiadomo gdzie się skończy :)

Dokładnie tak. :) Mam już ustalony początek. A gdzie się wędrowanie skończy - czas pokaże.

plavac napisał(a):Gdzie zamieścisz relacje z tegorocznych włóczęg - w tym samym wątku ?
Może wzorem Lidii I Kulki będziesz dopisywał kolejne nazwy ?
Czy masz jakiś autorski pomysł ?

Nieee, ja to nudnie konserwatywny jestem. Wątki tasiemce są trudne do ogarnięcia, więc jeśli teren działania nie implikuje ich łączenia - wolę zamieszczać pod osobnymi tytułami, z których wynika jasno miejsce akcji.

Interseal napisał(a):Spodziewałem się podobnej odpowiedzi co do map.
Ciekaw jestem czym nas w najbliższym czasie zaskoczysz.


Od wczoraj intensywnie pracuję nad przygotowaniami. A w wyniku nawiązania kontaktu z tambylcem, dostałem namiary na ciekawe mapy. Może zdążę je jakoś wykorzystać.
Mam tylko nadzieję, że tablice w rodzaju:

Obrazek

będą mi pomagały omijać niebezpieczeństwa a nie będą krzyżować moich planów. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.09.2009 10:30

Witam!

No więc prawie wszystko jasne.
Powodzenia!!!
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 24.09.2009 10:55

Witaj !
Konserwatyzm nie jest nudny :) Sam go "uprawiam", ku uciesze rodziny i znajomych :wink:
Będę w takim razie zaglądał na relacje.
Pozdrawiam, miłego dnia - Wszystkim :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.09.2009 23:22

Interseal napisał(a):No więc prawie wszystko jasne.

Fakt. Język i niechciane atrakcje zdradzają wiele. ;)
To się już przyznam całkiem. Celem jest kilka grup w Górach Dynarskich. Przy czym - o Chorwację tym razem nie zahaczę.

Interseal napisał(a):Powodzenia!!!

Dziękuję bardzo. :) Mam nadzieję, że nie będzie przesadnie rozrywkowo w wyniku min innych niż krowie. Oby tylko pogoda dopisała...

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.12.2009 22:32

Witam!

Pozwolę sobie wkleić tutaj kilka wcześniej nie pokazywanych zdjęć z mojej tegorocznej wycieczki na Sv. Brdo w górach Velebit.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Interseal M.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Velebit + Plitvicka jezera - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone