Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Używanie karty Visa Kredyt Banku za granicą

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011
Używanie karty Visa Kredyt Banku za granicą

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 10.07.2012 21:48

Przeglądając forum zauważylem że większość ma chyba konto w mBanku:) i jaki to ten bank jest cacy, bo ubezpieczenia to tez mBank sie przewija:D

Ja jestem klientem KB i dowiadywalem sie jak to jest w przypadku platności kartą bankomatową lub wypłaty kasy z bankomatu w Chorwacji i miła pani powiedziala mi, że karta którą mam jest rozliczana według kursu Visa a nie banku i co więcej od razu przeliczana z kun na PLN (z pominięciem euro), kurs Visy niewiele różni się od kantorowego bodajże a opłata transakcyjna wynosi 3.5%, znalazłem więc stronę:
http://www.visaeurope.com/en/cardholder ... rates.aspx

i z obliczeń wynika, że w zasadzie to oplaca się bo różnice nie są duże. No chyba, że coś zle wpisuję, bo ta niewielka różnica jest zastanawiająca, bo średni kurs walut NBP podaje że kuna = 0,56zł a ten przelicznik Visy juz uwzględniający oplate 3,5% podaje, że kuna = 0,58zł więc w zasadzie różnica żadna.

W przypadku natomiast wypłat z bankomatu doliczyć należy jeszcze prowizję 3,5% ale nie mniej niż 5zł.

Może ktoś to potwierdzić?:)

Bo i tak jakąs gotówkę trzeba mieć, nie będe przeciez za butelke wody płacił kartą, i z tego co wyczytałem to bardziej oplaca się wymieniac euro na kuny w chorwacji niż zlotowki na kuny w PL. Czy to też moze ktoś potwierdzić?:)
Szymon1277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 10.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymon1277 » 10.07.2012 21:57

To z KB niestety się zgadza :? Oprócz tego że Visa rozliczana jest w EUR oczywiście. 8O
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 10.07.2012 22:03

Szymon1277 napisał(a):To z KB niestety się zgadza :? Oprócz tego że Visa rozliczana jest w EUR oczywiście. 8O


No wlasnie podobno nie jest rozliczana w euro bo bezposrednio z kun na PLN, ale to chyba zalezy od karty, w kazdym razie w przypadku mojej karty nie ma posredniej waluty, tylko od razu kuna-->PLN
Szymon1277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 10.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymon1277 » 10.07.2012 22:16

Nie no ok wierzę, chodzi o to że Visa rozliczna jest w USD , a Mastercard w EUR, zaraz popatrzę w regulamin jak wyglądają te transakcje, a jaki masz pakiet konta?
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 11.07.2012 01:28

ja mam ekstrakonto plus no i z tego co mi babka powiedziala to przeliczanie jest bezposrednie nawet jesli karta jest rozliczana w euro lub dolarach

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Używanie karty Visa Kredyt Banku za granicą
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone