Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

UWAGA !!! Złodziej w TUCEPI !!!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 28.06.2015 22:43

FUX napisał(a):Na terminalu pewnie było ok.
i wyglądało tak 120.00
Może za dużo było %, a może nie.... :smo:


Mogło być jak piszesz zapomniał przecinka
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 28.06.2015 22:49

Dawaj zdjęcie knajpy i kelnera :) Wyśle się mu link :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.06.2015 22:50

golibroda napisał(a):Dawaj zdjęcie knajpy i kelnera :)

Przecież jest w pierwszym poście :wink: :idea:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.06.2015 23:06

Bez paniki .Takie transakcje można bez problemu reklamować.Oczywiście nieodzowny byłby paragon ale i bez niego mozna to zrobić
Składasz reklamacje w swoim banku.Następnie bank zgłasza problem poprzez rozliczjący system visa lub mastercarda do właściciela terminala .Ten żada od akceptanta potwierdzenia transakcji z terminala plus kopii rachunku z kasy fiskalnej.Sprawdza sie godziny.Jak chciał ukraść to nie nabił tego na kasę.Potwierdzenia nie ma .Jeśli masz paragon to zaden problem.

tutaj artykuł

http://jakoszczedzacpieniadze.pl/charge ... osci-karta
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.06.2015 23:16

pawciu747 napisał(a):Witam i przestrzegam!, W dniu dzisiejszym skorzystałem z oferty gastronomicznej restauracji Marina w Tucepi, o tutaj: https://www.google.pl/maps/search/resta ... 312!8i6656

Przy zamawianiu, kelner, biegły angielski wszystko Ok, przy płaceniu kartą, czytnik odrzucił moja kartę, jednocześnie z banku przyszedł SMS , że transakcja nie może być zrealizowana, bo brak środków. Za 4 zupki, duża mineralna, i mała mineralna, powinienem zapłacić 120 KUN, a na czytniku kelner wbił UWAGA !!! 12000 KUN, i widząc że w portfelu mam więcej kart koniecznie domagał się drugiej karty, jak mu pokazałem rachunek który sam przyniósł 120 KUn, to nagle przestał rozumieć po angielsku. Zaczęła się porządna awantura dopiero , groźba z mojej strony wezwania policji, uspokoiła sytuację i łaskawie przyjął gotówką 120 KUN. Drodzy rodacy uważajcie!. Jestem miłośnikiem HR , zawsze płacę kartą i pierwszy raz spotkałem takiego małego hoojka kelnera, który tak chciał sobie dorobić. Podejrzewam, że ten numer już ćwiczył nie raz bo robił wszystko bez mrugnięcia okiem. Pozdrawiam z Tucepi. W każdym narodzie znajdzie się jakaś wsza! :(




Masz paragon fiskalny na 120 kun, to płacisz 120, w razie reklamacji sprawa jest jasna jak słoneczko :D

Zawyżanie rachunków jest niestety typowe w czeskiej Pradze oraz w innych uczęszczanych miejscach turystycznych w Czechach :!:
Ale tam nie dają paragonów fiskalnych :!:
Ale tam tylko biorą gotówkę, bo nic im wtedy nie udowodnisz 8)

Kelner musiałby być idiotą, żeby dać paragon fiskalny na 120 kun i wbić świadomie oraz celowo 12 000 kun jako płatność kartą :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2015 07:42

bluesman napisał(a):
FUX napisał(a):Na terminalu pewnie było ok.
i wyglądało tak 120.00
Może za dużo było %, a może nie.... :smo:


Jesteś pewny ? Bardzo dowcipne ... Fux Ty wiesz wszystko :mrgreen:


Tyle,że to duzo bardziej prawdopodobne nieporozumienie niż to,że kelner zawyża 100 krotnie płatność i to na sumę,którą nawet dr Jan Kulczyk,podejrzewam, nie wydaje na rodzinny obiad w Hiltonie ;)

A brak pokrycia na koncie nawet na 60 zł tez się może zdarzyc np gdy spodziewamy sie przelewu pensji a pracodawca sie spóźnił o kilka dni. ;)

PS
Wysłałem do Mariny linka tego wątku.
Tyle,że z komentarzem po polsku.Jeśli zalapią o co chodzi może sie ustosunkuja i zadbają o swoje dobre imie ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2015 21:14

Fajnie że napisałeś do lokalu. Ale,hmm, a jak właściciel wytoczy cywilny założycielowi wątku ? ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2015 10:29

Tylko się cieszyć z dodatkowej możliwości odwiedzenia ukochanej Chorwacji ;)

PS
Niech ktoś,kto w tamtych okolicach teraz przebywa,podskoczy do tej knajpy i uświadomi kelnera,że Polaka w ten sposób nie orżnie.Na polskich debetówkach istnieje ograniczenie dziennej transakcji do 2 tys złotych i raczej nie wielu rozszerza np do 6 czy 10 tys złotych.
Czyli daremny trud a nerwów szkoda ;)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 30.06.2015 11:04

hepik napisał(a):Niech ktoś,kto w tamtych okolicach teraz przebywa,podskoczy do tej knajpy i uświadomi kelnera,że Polaka w ten sposób nie orżnie


Ja bym go od razu uświadomił :lol: Zawsze potem,w okresie letnim, mógłbym liczyć na paczki od Cromaniaków :smo:
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
UWAGA !!! Złodziej w TUCEPI !!! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone