Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga ważne: Droga ratunkowa w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 30.06.2013 09:05

Idealna sprawa dla europosła Jacka Kurskiego.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2013 09:22

No, ale już niedługo mu zabiorą immunitet :wink:
ubidigi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ubidigi » 11.08.2013 20:30

Zasada usankcjonowana prawnie w Austrii obowiązuje od lat 80 w Niemczech. Na początku lat 90 w ulotkach ADAC były takie właśnie porady jak się zachowywać w trakcie "unfallu" - lewy do lewej a prawy do prawej - środek wolny. Od wielu lat staram się to stosować w sytuacjach kryzysowych na autostradach. To się sprawdza nie tylko na autostradach.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2013 20:48

W Słowenii jest tak samo, na autostradach są tablice informacyjne, bardzo czytelne :roll:
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 23.08.2013 10:53

Rozumiem, że w Austrii nie ma pasa awaryjnego, lub nie wszędzie jest.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.08.2013 11:46

Pas awaryjny jest dla aut, które uległy awarii.

A droga ratunkowa jest dla odpowiednich służb w celach ratunkowych :!:
Nie będą poruszać się pasem awaryjnym. bo ten może być zablokowany przez pojazd, który uległ awarii. :!:
mars28
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) mars28 » 03.09.2021 13:09

Przyznam się, że przed wyjazdem do Chorwacji nie zdążyłem prześledzić aktualnych przepisów dot. "korytarza życia" w każdym kraju przez który jechałem. Konkretnie chodzi o to, w którym momencie dokładnie należy go utworzyć. I np. jadąc przez Czechy, w miejscach gdzie były remonty tworzyły się niewielkie spowolnienia ruchu, i nie do końca wiedziałem jak się zachować. Akurat przede mną jechał Austriak, i przy każdym spowolnieniu wyjeżdżał na pas awaryjny i nim się toczył, reszta samochodów toczyła się normalnie. Zauważyłem wokół rejestracje czeskie, polskie, niemieckie i słoweńskie, i tylko jeden Austriak "odstawał" od reszty, co na pierwszy rzut oka wyglądało dziwnie, no ale wiedziałem, że u nich w Austrii tak jest. Nie będąc pewnym, co w tej sytuacji robić po prostu jechałem tak jak większość.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.09.2021 14:13

Teoretycznie, zawsze jak jest jakieś przyblokowanie jazdy powinien powstać korytarz. To, że jest to mało przestrzegane (poza chyba Austrią) to inna sprawa...
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Uwaga ważne: Droga ratunkowa w Austrii - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone