Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga ważne: Droga ratunkowa w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
luckyboy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 26.05.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) luckyboy » 04.09.2012 20:53

arturac napisał(a):Niech się jeszcze znajdzie życzliwy i dobry człowiek znający na tyle niemiecki, żeby to przetłumaczyć i będzie git :)


Drogę ratunkową należy tworzyć na autostradach i drogach szybkiego ruchu na których pasy ruchu oddzielone są od siebie. Drogę ratunkową należy zacząć robić już w momencie gdy ruch zostanie spowolniony, zanim dojdzie do jego zatrzymania, zanim nadjadą pojazdy ratunkowe.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 10.10.2012 07:31

Jeden obraz starczy za tysiąc słów 8)
Obrazek
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 04.11.2012 20:43

Marsallah napisał(a):Jeden obraz starczy za tysiąc słów 8)
Obrazek


Gratuluję Marsallah tego postu!!!!! Jest Supeer!

Z kolei zupełnie nie rozumiem dlaczego ten temat zaśmieca "Nasze Relacje z podróży"?
Co z relacjami ma wspólnego "Droga ratunkowa w Austrii" ?

Czy to nie dotyczy bardziej dojazdu do Chorwacji?????

Może to jest pytanie do Administratorów albo do Moderatorów. Osądźcie sami.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.11.2012 08:46

Termat przeniesiony.

Jest też o tym mowa w FAQ
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 05.11.2012 13:33

Wielkie dzięki Jacku , za szybką reakcję. :)
Pozdrawiam
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 06.11.2012 11:18

W którejś z relacji spotkałem wzmiankę o tworzeniu Drogi Ratunkowej podczas przejazdu przez Słowenię. Rzeczywiście w Słowenii też wprowadzili przepisy o Drodze Ratunkowej? Na miejscu w Słowenii nie zauważyłem oznaczeń, które by na to wskazywały, ale może nieuważnie patrzyłem :?:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.11.2012 11:36

PabloX napisał(a):W którejś z relacji spotkałem wzmiankę o tworzeniu Drogi Ratunkowej podczas przejazdu przez Słowenię. Rzeczywiście w Słowenii też wprowadzili przepisy o Drodze Ratunkowej? Na miejscu w Słowenii nie zauważyłem oznaczeń, które by na to wskazywały, ale może nieuważnie patrzyłem :?:


Zdarzyło mi się stać w korku spowodowanym wypadkiem pod Ljubljaną w lipcu tego roku - nikt drogi ratunkowej tam nie robił - wszyscy stali normalnie w dwóch rzędach.
zuczek171
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuczek171 » 03.03.2013 17:40

obrazkowa wersja : mozna wkleić do pierwszego postu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

w praktyce

Obrazek
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 20.04.2013 10:44

Hej. Bardzo dobre rozwiązanie , widać że tam myślą faktycznie o bezpieczeństwie kierowców i sprawnej akcji ratunkowej. Dzięki Kolegom za zobrazowanie zachowania.

Pzd be-ja
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 28.06.2013 16:16

Niemcy też już tak robią. Jadąc dwa tygodnie temu po stłuczce na autostradzie korek zachowywał się identycznie lewy pas maks w lewo dwa prawe maks na prawo. Swobodnie środkiem przejechała policja i karetka.
Co do postów o jeździe Niemców to u nas w Świnoujściu mamy totalny kataklizm. Stają jak chcą, parkują byle gdzie, potrafią na głównej drodze stanąć wrzucić awaryjne a paniusia idzie do sklepu. Jest to jednak wina policji bo nikt im nie zwraca uwagi nie wypisuje mandatów. Skoro tak to hulaj dusza. My natomiast jadąc do nich tylko coś nie tak zrobimy od razu mandat a i obywatel świadomy tez dzwoni że Polak przekracza przepisy. Co robić na ulicy w Świnoujściu na 10 osób to 8 Niemców :(
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.06.2013 18:06

wlodek napisał(a):Niemcy też już tak robią. Jadąc dwa tygodnie temu po stłuczce na autostradzie korek zachowywał się identycznie lewy pas maks w lewo dwa prawe maks na prawo. Swobodnie środkiem przejechała policja i karetka.
Co do postów o jeździe Niemców to u nas w Świnoujściu mamy totalny kataklizm. Stają jak chcą, parkują byle gdzie, potrafią na głównej drodze stanąć wrzucić awaryjne a paniusia idzie do sklepu. Jest to jednak wina policji bo nikt im nie zwraca uwagi nie wypisuje mandatów. Skoro tak to hulaj dusza. My natomiast jadąc do nich tylko coś nie tak zrobimy od razu mandat a i obywatel świadomy tez dzwoni że Polak przekracza przepisy. Co robić na ulicy w Świnoujściu na 10 osób to 8 Niemców :(


Masz radnego, burmistrza, prezydenta?
To pisz kwit, rób zdjęcia, dzwoń po niebieskich.

Skoro z Włoch, Austrii, Niemiec potrafia mandaty wysyłać, to dlaczego Świnoujście nie wysyła?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.06.2013 18:13

wlodek napisał(a):Niemcy też już tak robią. Jadąc dwa tygodnie temu po stłuczce na autostradzie korek zachowywał się identycznie lewy pas maks w lewo dwa prawe maks na prawo. Swobodnie środkiem przejechała policja i karetka.
Co do postów o jeździe Niemców to u nas w Świnoujściu mamy totalny kataklizm. Stają jak chcą, parkują byle gdzie, potrafią na głównej drodze stanąć wrzucić awaryjne a paniusia idzie do sklepu. Jest to jednak wina policji bo nikt im nie zwraca uwagi nie wypisuje mandatów. Skoro tak to hulaj dusza. My natomiast jadąc do nich tylko coś nie tak zrobimy od razu mandat a i obywatel świadomy tez dzwoni że Polak przekracza przepisy. Co robić na ulicy w Świnoujściu na 10 osób to 8 Niemców :(



Ja bym się cieszył, a nie jęczał. Gdyby nie Niemcy, to by tysiące ludzi było na bezrobociu :roll:
Zresztą znam Świnoujście i byłem tam już po wejściu do strefy Schengen, Niemcy jeżdżą normalnie, tak jak Polacy.
Zawsze zdarza się jakiś świr, ale to niezależne od narodowości :wink:
badman
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 16.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) badman » 29.06.2013 20:43

Szkoda, że u nas w Polsce to nigdy nie będzie działało... zawsze znalazłyby się cwaniaki, które by z tego korzystały tak jak teraz korzystaj z pobocza aby ominąć korek.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.06.2013 20:47

Kwestia determinacji niebieskich.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2013 22:17

badman napisał(a):Szkoda, że u nas w Polsce to nigdy nie będzie działało... zawsze znalazłyby się cwaniaki, które by z tego korzystały tak jak teraz korzystaj z pobocza aby ominąć korek.


Podejrzewam, że w Austrii też by się znalazły takie cwaniaki, ale za taki numer jak jazda drogą awaryjną, którą mają jechać do wypadku karetki albo policyjny radiowóz,
zamykają od razu do pierdla :!:
I nie ma zmiłuj się :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Uwaga ważne: Droga ratunkowa w Austrii - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone