Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

UWAGA Pelješac Trpanj

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002
UWAGA Pelješac Trpanj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 03.07.2013 07:22

Witam i ostrzegam.
Poniewarz Cro weszla do EU powstali nie maly problemy z koridorem w Neum (Bosnia i Hercegovina). Przepisi Unijne nie pozwalaja przewozu ziwich zwierzant, a nawet i innich transportow z zywnoscia przez Bosnie. Doprowadzilo to do tego ze duzo cierzarowek ktore zaopatruja Dubrownik i okolice musza plinac promem z Ploč do Trpnja (na Pelješacu). Ostrzegam wszistkich ktorzy maja zamiar jechac promem Ploče Trpanj ze musza sie liczic z dlugimy kolejkamy. A wszistkich inich poruszajancich sie samochodem na Pelješacu ostrzegam ze by bili ostrozni poniewarz drogi zostaly tej samej szerokoszci a teras na niej jezdza duze cierzarowki. Pozdrawiam Leon
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 03.07.2013 08:45

Jedziemy do Trpanj 28.07. Czy faktycznie tak źle to wygląda? Nie chciałabym być codziennie budzona rykim ciężarówek wyjeżdżających z promu i przejeżdżających przez miasteczko... :( Czy ktoś jest może na miejscu? Jak to wygląda z praktycznej strony?
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 03.07.2013 09:15

Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 03.07.2013 09:42

Wypadki na tej trasie były zawsze, nie raz i nie dwa stałam w korku z powodu jakiejś kraksy. Ale teraz, kiedy do ruchu włączyły się tam ciężkie, szerokie ciężarówki - nie wyobrażam sobie tego.
Czasu malowniczej drogi poszły w zapomnienie, czasy spokojnego Pelješaca minęły bezpowrotnie. :(
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 03.07.2013 09:44

Aldonka napisał(a):Wypadki na tej trasie były zawsze, nie raz i nie dwa stałam w korku z powodu jakiejś kraksy. Ale teraz, kiedy do ruchu włączyły się tam ciężkie, szerokie ciężarówki - nie wyobrażam sobie tego.
Czasu malowniczej drogi poszły w zapomnienie, czasy spokojnego Pelješaca minęły bezpowrotnie. :(

Może coś się zmieni w przepisach granicznych :(
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 03.07.2013 09:46

Mam nadzieję, bo w przeciwnym razie kiepsko to widzę.
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 03.07.2013 09:55

viltob08 napisał(a):
Aldonka napisał(a):Wypadki na tej trasie były zawsze, nie raz i nie dwa stałam w korku z powodu jakiejś kraksy. Ale teraz, kiedy do ruchu włączyły się tam ciężkie, szerokie ciężarówki - nie wyobrażam sobie tego.
Czasu malowniczej drogi poszły w zapomnienie, czasy spokojnego Pelješaca minęły bezpowrotnie. :(

Może coś się zmieni w przepisach granicznych :(


Albo UE - czyli my, dołoży się do tunelu pod Neum.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 03.07.2013 09:59

krombocher napisał(a):Albo UE - czyli my, dołoży się do tunelu pod Neum.

Ale to już nie w te wakacje :wink: krombocher, Ty chyba będziesz w Trpanj, może dasz znać jak to wygląda w praktyce?
Ostatnio edytowano 03.07.2013 11:45 przez viltob08, łącznie edytowano 1 raz
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 03.07.2013 11:33

Leon napisał(a):Witam i ostrzegam.
Poniewarz Cro weszla do EU powstali nie maly problemy z koridorem w Neum (Bosnia i Hercegovina). Przepisi Unijne nie pozwalaja przewozu ziwich zwierzant, a nawet i innich transportow z zywnoscia przez Bosnie. Doprowadzilo to do tego ze duzo cierzarowek ktore zaopatruja Dubrownik i okolice musza plinac promem z Ploč do Trpnja (na Pelješacu). Ostrzegam wszistkich ktorzy maja zamiar jechac promem Ploče Trpanj ze musza sie liczic z dlugimy kolejkamy. A wszistkich inich poruszajancich sie samochodem na Pelješacu ostrzegam ze by bili ostrozni poniewarz drogi zostaly tej samej szerokoszci a teras na niej jezdza duze cierzarowki. Pozdrawiam Leon

To teraz z kotką przez Bośnię nie przejadę ?
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 03.07.2013 12:03

viltob08 napisał(a):
krombocher napisał(a):Albo UE - czyli my, dołoży się do tunelu pod Neum.

Ale to już nie w te wakacje :wink: krombocher, Ty chyba będziesz w Trpanj, może dasz znać jak to wygląda w praktyce?


Mam nadzieję zawitać ale tylko przejazdem i to pod koniec sierpnia, więc do tego czasu musimy liczyć na innych.
Pozdrawiam :papa:
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 03.07.2013 12:56

krombocher napisał(a):
viltob08 napisał(a):
krombocher napisał(a):Albo UE - czyli my, dołoży się do tunelu pod Neum.

Ale to już nie w te wakacje :wink: krombocher, Ty chyba będziesz w Trpanj, może dasz znać jak to wygląda w praktyce?


Mam nadzieję zawitać ale tylko przejazdem i to pod koniec sierpnia, więc do tego czasu musimy liczyć na innych.
Pozdrawiam :papa:

Zatem ja będę pierwsza ;-) Będziemy na miejscu już 28.07. Mamy kwaterę blisko przystani, więc pewnie będę miała coś do powiedzenia n/t :D
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 03.07.2013 13:02

ynka napisał(a):To teraz z kotką przez Bośnię nie przejadę ?

Czy może ktoś odpowiedzieć na moje pytanie?
Może jak Kasia wróci z pracy, może będzie coś wiedziała na temat przewozu zwierząt domowych :(
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 03.07.2013 13:19

Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 03.07.2013 13:25

ynka napisał(a):
ynka napisał(a):To teraz z kotką przez Bośnię nie przejadę ?

Czy może ktoś odpowiedzieć na moje pytanie?
Może jak Kasia wróci z pracy, może będzie coś wiedziała na temat przewozu zwierząt domowych :(


Ynka tu nie chodzi o przewóz zwierząt domowych , tylko o transport zwierząt przeznaczonych na ubój :?

Choć mogę się mylić :?

Związane jest to pewnie z przepisami, pozwoleniami jakie obowiązują w UE.

http://europa.eu/legislation_summaries/ ... dex_pl.htm

http://europa.eu/legislation_summaries/ ... 007_pl.htm
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2013 14:02

ynka napisał(a):To teraz z kotką przez Bośnię nie przejadę ?

Z kotką nie ale ze swoim kocurkiem tak :D
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone